V Torneo de Franza
Casino Progreso de Franza (Mugardos)
1, 2, 3 e 4 de novembro de 2012
Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web
Final:
Cadro de Torneo por Clasificación Final
Rk. | Nome | Elo | FED | 1.Rd | 2.Rd | 3.Rd | 4.Rd | 5.Rd | 6.Rd | Pts. | D1 | D2 | D3 | D4 | D5 | Rp | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FM | Pazos Porta Antonio | 2283 | ESP | 15w1 | 6b1 | 4w½ | 8b1 | 5w1 | 3b1 | 5.5 | 1 | 19.0 | 0.0 | 20.5 | 23.5 | 2435 |
2 | Lopez Rodriguez Walter | 2239 | ESP | 10b1 | 5w0 | 14b1 | 11w1 | 17b1 | 12w1 | 5.0 | 1 | 16.0 | 0.0 | 17.5 | 20.5 | 2059 | |
3 | FM | Martinez Rodriguez Pablo | 2305 | ESP | 9b½ | 22w1 | 18b1 | 5b1 | 4w1 | 1w0 | 4.5 | 1 | 17.0 | 0.0 | 20.5 | 23.0 | 2083 |
4 | Mejuto De Ulloa Jorge | 2115 | ESP | 14b1 | 20w1 | 1b½ | 12w1 | 3b0 | 11w1 | 4.5 | 1 | 17.0 | 0.0 | 20.0 | 22.0 | 2068 | |
5 | Gomez Dieguez David | 2093 | ESP | 25w1 | 2b1 | 7b1 | 3w0 | 1b0 | 17w1 | 4.0 | 1 | 16.0 | 0.0 | 22.0 | 23.5 | 2152 | |
6 | Leira Paricio Julio | 2061 | ESP | 23b1 | 1w0 | 10b1 | 7w1 | 11b0 | 21w1 | 4.0 | 1 | 14.0 | 0.0 | 18.5 | 20.5 | 1959 | |
7 | Medarde Santiago Luis Marcos | 2121 | ESP | 19w1 | 13b1 | 5w0 | 6b0 | 21b1 | 18w1 | 4.0 | 1 | 14.0 | 0.0 | 17.0 | 19.0 | 1949 | |
8 | Rubio Mancebon Pedro Jose | 1953 | ESP | 22b½ | 24w1 | 9b1 | 1w0 | 12b0 | 23w1 | 3.5 | 1 | 13.0 | 0.0 | 17.0 | 18.5 | 1683 | |
9 | Suarez Martinez Javier | 1732 | ESP | 3w½ | 28b1 | 8w0 | 13b0 | 22w1 | 19b1 | 3.5 | 1 | 11.0 | 0.0 | 16.5 | 18.0 | 1824 | |
10 | Herrera Gutierrez Alberto | 1647 | ESP | 2w0 | 25b1 | 6w0 | 26b1 | 19w½ | 20b1 | 3.5 | 1 | 10.0 | 0.0 | 15.0 | 16.5 | 1752 | |
11 | Rey Malde Henrique | 1895 | ESP | 16w1 | -½ | 21b1 | 2b0 | 6w1 | 4b0 | 3.5 | 2 | 14.5 | 0.0 | 20.0 | 22.0 | 1941 | |
12 | Prado Acebo Ines | 1843 | ESP | 26b1 | -½ | 27w1 | 4b0 | 8w1 | 2b0 | 3.5 | 2 | 14.5 | 0.0 | 18.0 | 19.0 | 1844 | |
13 | Picos Maiztegui Miguel | 1821 | ESP | 33b+ | 7w0 | 20b1 | 9w1 | -0 | -0 | 3.0 | 1 | 13.0 | 0.0 | 18.5 | 20.5 | 1880 | |
14 | Bugliot Mateo Diego | 1513 | ESP | 4w0 | 15b1 | 2w0 | 24b1 | 18w0 | 25b1 | 3.0 | 1 | 9.0 | 0.0 | 17.0 | 18.5 | 1717 | |
15 | Paz Perez Santiago | 1679 | ESP | 1b0 | 14w0 | 29w1 | 22b½ | 16b½ | 24w1 | 3.0 | 1 | 7.5 | 0.0 | 15.5 | 17.0 | 1461 | |
16 | Porto Lopez Juan Carlos | 1338 | ESP | 11b0 | -½ | 19w0 | 29b1 | 15w½ | 28b1 | 3.0 | 2 | 7.5 | 0.0 | 13.0 | 14.5 | 1583 | |
17 | Rego Lorenzo Francisco | 1725 | ESP | -½ | -½ | 26w1 | 19b1 | 2w0 | 5b0 | 3.0 | 3 | 12.5 | 0.0 | 17.5 | 19.0 | 1825 | |
18 | Regueiro Garcia Isaac Rafael | 1733 | ESP | -½ | 29b1 | 3w0 | -½ | 14b1 | 7b0 | 3.0 | 3 | 11.5 | 0.0 | 17.5 | 19.0 | 1785 | |
19 | Rodriguez Rey Juan Vicente | 1641 | ESP | 7b0 | 23w1 | 16b1 | 17w0 | 10b½ | 9w0 | 2.5 | 1 | 10.0 | 0.0 | 17.0 | 19.0 | 1615 | |
20 | Seoane Castilla David | 1412 | ESP | 31b+ | 4b0 | 13w0 | 28b1 | 25w½ | 10w0 | 2.5 | 1 | 10.0 | 0.0 | 15.5 | 17.0 | 1565 | |
21 | Rodriguez Sigler Alexandre | 1592 | ESP | -½ | 30b+ | 11w0 | 27b1 | 7w0 | 6b0 | 2.5 | 2 | 11.0 | 0.0 | 17.0 | 18.0 | 1633 | |
22 | Varela Peteira David | 1386 | ESP | 8w½ | 3b0 | -½ | 15w½ | 9b0 | 27b1 | 2.5 | 2 | 7.5 | 0.0 | 17.0 | 18.0 | 1707 | |
23 | De Jesus Brea Luis Miguel | 1466 | ESP | 6w0 | 19b0 | -½ | -1 | 27w1 | 8b0 | 2.5 | 2 | 7.0 | 0.0 | 13.5 | 14.5 | 1527 | |
24 | Mira Gonzalez Angel | 1046 | ESP | -½ | 8b0 | 28w½ | 14w0 | -1 | 15b0 | 2.0 | 2 | 7.0 | 0.0 | 14.0 | 15.5 | 1339 | |
25 | Martinez Rodriguez Atilano | 1490 | ESP | 5b0 | 10w0 | -1 | -½ | 20b½ | 14w0 | 2.0 | 2 | 6.5 | 0.0 | 15.0 | 16.5 | 1344 | |
26 | Lopez Gonzalez Alfonso | 1328 | ESP | 12w0 | -1 | 17b0 | 10w0 | 28w½ | -0 | 1.5 | 1 | 6.0 | 0.0 | 14.5 | 16.0 | 1356 | |
27 | Segura Rio Alejandro | 1226 | ESP | 32b+ | -½ | 12b0 | 21w0 | 23b0 | 22w0 | 1.5 | 2 | 8.5 | 0.0 | 14.0 | 16.0 | 772 | |
28 | Fernandez Rilo Juan | 1498 | ESP | -½ | 9w0 | 24b½ | 20w0 | 26b½ | 16w0 | 1.5 | 2 | 6.0 | 0.0 | 13.0 | 14.5 | 1131 | |
29 | Arrojo Longa Ruben | 0 | ESP | -½ | 18w0 | 15b0 | 16w0 | -0 | -1 | 1.5 | 2 | 4.0 | 0.0 | 14.0 | 14.5 | 783 | |
30 | Monteagudo Garcia Maria Isabe | 0 | ESP | -½ | 21w- | -0 | -0 | -0 | -0 | 0.5 | 0 | 3.0 | 0.0 | 14.0 | 15.5 | 0 | |
31 | CM | Sakulski Bernard | 2052 | ESP | 20w- | -0 | -0 | -0 | -0 | -0 | 0.0 | 0 | 0.0 | 0.0 | 12.5 | 13.5 | 0 |
32 | Agra Torres Alfonso | 1834 | ESP | 27w- | -0 | -0 | -0 | -0 | -0 | 0.0 | 0 | 0.0 | 0.0 | 12.5 | 13.5 | 0 | |
33 | Hervada Rivera Martin | 1233 | ESP | 13w- | -0 | -0 | -0 | -0 | -0 | 0.0 | 0 | 0.0 | 0.0 | 12.5 | 13.5 | 0 |
Bases:
1. Datas: 1, 2, 3 e 4 de novembro do 2012
2. Sistema suízo a 6 sesións, poderá ser acelerado
3. Ritmo de xogo 90' + 30" por xogada válido para ELO FIDE
4. Premios
Absoluto 1º 260 2º 220 3º 180 4º 120 5º 80 6º 50
Sub 2050 1º 40 2º 20
Sub 1900 1º 40 2º 20
Sub 1750 1º 40 2º 20
Sub 1600 1º 40 2º 20
Sub 1450 1º 40 2º 20
Total 1270
5. Trofeos para aos primeiros clasificados de cada escalón
6. Inscrición 20 euros, Sub 16 15 euros
7. Inscricions no email xoanrei@gmail.com ou polo Tfne +34 625 460 337
8. Horario de xogo
Primeira sesión dia 1 de novembro às 10.00
Segunda sesión dia 1 de novembro às 17.00
Terceira sesión dia 2 de novembro às 18.00
Quarta sesión dia 3 de novembro às 10.00
Quinta sesión dia 3 de novembro às 17.00
Sexta sesión dia 4 de novembro às 10.00
9. Cerimónia de encerramento 4 de novembro às 14.00
10. Límite de inscrición 64 xogadores, por rogorosa orde de inscrición
11. O tempo máximo de espera é de 30'.
12. Os deportistas dispoñen de tres byes de 0,5 pontos nas catro primeiras sesións; de solicitalos antes do inicio da primeira sesión. Os byes pedidos depóis da primeira sesión pontuarán 0 pontos. A organización resérvase o direito a conceder outros byes en circunstancias excecionais
13. Local de xogo Casino Progreso de Franza (Mugardos)
14. Os prémios atribuense por rigorosa orde de classificación e non son acumulaveis. No caso
de ter direito a dous levará o mais alto, e se foren do mesmo valor levará o do escalón superior.
Os impostos son a cargo da organización
15. Os escalóns Sub 1600 e Sub 1450 resérvanse para xogadores Sub 18
16. Sistemas de desempate: O primeiro será o número de partidas xogadas, sendo o segundo sorteado depóis da derradeira sesión, entre:
Progresivo até as derradeiras consequencias
Bucholz total
Bucholz brasileiro
Se se mantiver o empate seguirase, por esta orde: Resultado particular e xogador que
leva as negras
17. Organización Escola Ferrolá de Xadrez
18. Aloxamentos recomendados:
Hostal "El Eden", Tfne 981 359 531
Residencia Portanova, Tfne 650 943 787
Hotel América, Tfne 981 370 208
19. Información webs: www.cfxadrez.org e www.escoladexadrez.com
20. Os participantes no torneo autorizan a publicación dos datos pesoais nos diferentes meios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (listados de resultados, clasificaciones, participantes, xogos, etc.)
21. A inscrición no torneio implica a aceitación deste regulamento
Máis Información
Círculo Ferrolán de Xadrez
http://www.cfxadrez.org/