Galicia/Galiza
Galicia

III Torneo Casino Progreso de Franza

Franza - A Coruña

Casino Progreso De Franza. Avenida Francisco Vizoso Cancela, 34. Mugardos Mapa

25, 26 e 27 novembro

Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web | ChessResults

Final:

Táboa de Torneo por clasificación Final

Rk. Nome Elo FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4  Rp
1 Pousada Garcia Daniel 1958 ESP 32s1 27w1 6s1 12w1 3s1 2w½ 5.5 20.5 0.0 24.5 16.5 2324
2 Mazaira Alba Javier I. 2063 ESP 36w1 17s1 4w1 3s½ 18w1 1s½ 5.0 19.0 0.0 24.5 16.5 2142
3 Rodriguez Guillen Jorge 2082 ESP 31s1 7w1 13s1 2w½ 1w0 18s1 4.5 17.5 0.0 25.0 16.5 1938
4 Millan Soto Miguel 2003 ESP 43s1 29w1 2s0 26w1 14s1 5w½ 4.5 16.5 0.0 22.0 14.5 1903
5 Navarro Rivas Rashid 1996 CUB 45w1 26s1 9w0 20s1 24w1 4s½ 4.5 16.5 0.0 20.5 13.5 1882
6 Gomez Dieguez David 2016 ESP 40w1 20s1 1w0 19s1 8w½ 7s1 4.5 16.0 0.0 23.0 15.0 1975
7 Cinza Lopez Javier 1955 ESP 34w1 3s0 33w1 47s1 9s1 6w0 4.0 15.0 0.0 21.5 14.5 1882
8 Prado Acebo Ines 1784 ESP 56w1 9s½ 13w1 6s½ 11w½ 4.0 15.0 0.0 21.5 15.5 1813
9 Dominguez Garcia Manuel Fdo. 2042 ESP 41s1 8w½ 5s1 7w0 28s1 4.0 15.0 0.0 22.5 15.5 1955
10 Blanco Dans Manuel 1780 ESP 48s1 42w1 24s½ 16w0 27s+ 4.0 15.0 0.0 17.5 11.5 1622
11 Ramirez Armenteros Adianny 1861 ESP 38s1 46w1 18s0 37w1 8s½ 4.0 14.5 0.0 17.5 11.5 1789
12 Vargas Diaz Antonio 1870 ESP 37s1 15w1 1s0 25w½ 24s1 4.0 14.0 0.0 21.0 13.0 1845
13 Villodas Vazquez Alejandro 0 ESP 30w1 16s1 3w0 8s0 47w1 39s1 4.0 14.0 0.0 20.5 13.5 1929
14 Martinez Rodriguez Rolando 1915 ESP 34w1 36s1 4w0 25s1 4.0 13.5 0.0 19.0 12.0 1809
15 Paz Perez Santiago 1676 ESP 51s1 12s0 41w1 38w1 16s½ 4.0 13.5 0.0 17.5 12.0 1747
16 Rocha Romaus Gumersindo 1888 ESP 13w0 45s1 23w1 10s1 15w½ 4.0 12.5 0.0 20.5 14.0 1688
17 Rey Malde Henrique 1890 ESP 49s1 2w0 35s1 26w1 4.0 12.5 0.0 18.5 11.5 1716
18 Picos Maiztegui Miguel 1740 ESP 52w1 21s1 11w1 2s0 3w0 3.5 15.5 0.0 22.0 15.5 1835
19 Gonzalez Vilasuso Manuel 1756 ESP 44s1 6w0 31s½ 41w1 3.5 12.0 0.0 19.0 12.0 1698
20 Regueiro Garcia Isaac Rafael 1723 ESP 53s1 6w0 29s1 5w0 40s½ 35w1 3.5 12.0 0.0 18.5 12.5 1698
21 Mendoza Verdes Miguel 1607 ESP 54s1 18w0 38s0 44w1 37s1 3.5 11.0 0.0 15.0 10.5 1534
22 Cenalmor Palanca Guillermo 1686 ESP 37s0 42w1 36s1 3.5 10.5 0.0 16.0 11.0 1596
23 Pousada Estevez Daniel 1576 ESP 27s0 58w1 16s0 53w1 38s1 3.5 9.5 0.0 14.5 10.0 1650
24 Leal Valdes Francisco Jose 1705 ESP 57w1 25s1 10w½ 5s0 12w0 3.0 14.0 0.0 19.0 14.0 1686
25 Represa Garazo Juan Manuel 1584 ESP 55s1 24w0 43s1 12s½ 14w0 3.0 12.0 0.0 18.5 12.5 1634
26 Sanchez Criado Jose Luis 0 ESP 47w1 5w0 39s1 4s0 43w1 17s0 3.0 12.0 0.0 20.5 13.5 1807
27 Mejuto De Ulloa Jorge 2101 ESP 23w1 1s0 36w0 42s1 46s1 10w- 3.0 11.0 0.0 19.5 12.0 1674
28 Jimenez Gonzalez Jose Luis 1765 ESP 42s- 49w1 29s1 9w0 3.0 10.0 0.0 18.0 12.0 1780
29 Villarino Fdez-Ardisan Juan 1605 ESP 50w1 4s0 20w0 33s1 28w0 40s1 3.0 10.0 0.0 18.5 12.5 1609
30 Cartelle Cudillero Javier 1599 ESP 13s0 48w½ 32s1 35w0 52s1 31w½ 3.0 9.0 0.0 16.0 10.5 1345
31 Picos Nebril Jose Luis 1554 ESP 3w0 34s0 56w1 50s1 19w½ 30s½ 3.0 8.5 0.0 17.0 11.0 1529
32 Seoane Castilla David 1405 ESP 1w0 57s1 30w0 48s½ 49w1 3.0 8.5 0.0 15.5 9.5 1455
33 Represa Perez Mireya 1445 ESP 39w½ 7s0 29w0 56s1 48w1 3.0 8.5 0.0 16.0 10.5 1562
34 Costa Andre 1337 POR 7s0 31w1 14s0 39w0 57s1 46w1 3.0 8.0 0.0 16.0 11.5 1682
35 Rodriguez Sigler Alexandre 1511 ESP 30s1 17w0 20s0 2.5 10.5 0.0 19.5 12.5 1612
36 Millan Soto Jose 1541 ESP 2s0 53w1 27s1 14w0 39s½ 22w0 2.5 10.0 0.0 20.0 13.5 1746
37 Gonzalez Lopez Manuel 1555 ESP 12w0 48s1 22w1 11s0 21w0 2.5 10.0 0.0 20.0 14.0 1573
38 De Jesus Brea Luis Miguel 1501 ESP 11w0 52s1 21w1 15s0 23w0 2.5 10.0 0.0 19.5 14.0 1512
39 Ramon Losada David 1850 ESP 33s½ 26w0 34s1 36w½ 13w0 2.5 9.5 0.0 18.5 12.0 1273
40 Grana Gomez Diego 1516 ESP 6s0 54w1 46s½ 20w½ 29w0 2.5 9.0 0.0 16.5 11.0 1561
41 Ferreiro Solla Pablo 1529 ESP 9w0 56s1 15s0 51w1 19s0 2.5 9.0 0.0 17.5 12.0 1503
42 Varela Peteira David 1316 ESP 28w+ 10s0 27w0 22s0 53w1 2.5 9.0 0.0 17.5 12.5 1499
43 Martinez Rodriguez Atilano 1480 ESP 4w0 55s1 25w0 26s0 52w1 2.5 7.5 0.0 16.5 10.5 1365
44 Oliva Arrojo Manuel 1313 ESP 19w0 21s0 54w1 2.5 7.5 0.0 16.0 11.5 1396
45 Tenreiro Calvo Jose Manuel 1462 ESP 5s0 16w0 53s0 58w1 51s1 2.5 5.5 0.0 14.5 9.5 1425
46 Siso Lale Juan Carlos 1619 ESP 58s1 11s0 40w½ 27w0 34s0 2.0 9.5 0.0 16.5 12.0 1454
47 Rodriguez Rey Juan Vicente 1622 ESP 26s0 49w1 50s1 7w0 13s0 -0 2.0 9.0 0.0 17.5 12.0 1303
48 Carneiro Carla Maria 0 POR 10w0 30s½ 37w0 58s1 32w½ 33s0 2.0 6.5 0.0 15.5 11.5 1372
49 Lopez Gonzalez Alfonso 1318 ESP 17w0 47s0 57w1 28s0 50w1 32s0 2.0 6.0 0.0 15.0 10.5 1389
50 Segura Rio Alejandro 0 ESP 29s0 -1 47w0 31w0 49s0 57w1 2.0 6.0 0.0 13.0 9.5 1220
51 Oliva Arrojo Antonio 0 ESP 15w0 41s0 45w0 1.5 6.5 0.0 17.0 10.5 756
52 Diz Infante Salvador 0 ESP 18s0 38w0 54s1 30w0 43s0 1.5 5.5 0.0 15.0 10.5 1264
53 Mira Gonzalez Angel 0 ESP 20w0 36s0 45w1 23s0 42s0 1.5 5.0 0.0 16.0 10.5 1284
54 Vilar Carpente Hector 0 ESP 21w0 40s0 52w0 -1 44s0 1.5 5.0 0.0 14.0 9.5 609
55 Vilar Carpenter Ismael 0 ESP 25w0 43w0 56s0 -0 58s1 1.5 4.0 0.0 12.5 9.0 1173
56 Arrojo Longa Ruben 0 ESP 8s0 41w0 31s0 55w1 33w0 -0 1.0 3.0 0.0 16.5 10.5 1262
57 Paz Prieto Hugo 0 ESP 24s0 32w0 49s0 -1 34w0 50s0 1.0 3.0 0.0 13.5 9.5 593
58 Oliva Arrojo Juan 0 ESP 46w0 23s0 48w0 45s0 55w0 0.5 3.0 0.0 15.0 9.5 611

Resultados en ChessResults

Resumo Bases:

1. O torneio está reservado para xogadores con un ELO FIDE menor de 2200
2. Ritmo de xogo 60' + 30" por xogada valedoiro para ELO FIDE
3. Premios
Absoluto 1º 200 2º 150 3º 100 4º 50
Sub 2000 1º 50 2º 30
Sub 1900 1º 50 2º 30
Sub 1800 1º 50 2º 30
Sub 1700 1º 50 2º 30
Sub 1600 1º 50 2º 30
Sub 1500 1º 50 2º 30

Total 980
4. Trofeos para os primeiros clasificado de cada tramo
5. Inscrición 15 euros, Sub 16 10 euros
6. Inscricións no email xoanrei@gmail.com Tfne 625 460 337
7. Horario de xogo
Primeira sesión día 25 de novembro ás 19.00
Segunda sesión día 26 de novembro ás 10.00
Terceira sesión día 26 de novembro ás 16.00
Cuarta sesión día 26 de novembro ás 19.00
Quinta sesión día 27 de novembro ás 10.00
Sexta sesión día 27 de novembro ás 15.00
8. Cerimonia de encerramento 27 de novembro ás 18.30
9. Os deportistas dispoñen de tres byes de 0,5 puntos nas catro primeiras sesións

10. Local de xogo Casino Progreso de Franza - Mugardos
11. Os premios repartiranse por rigurosa orde de clasificación e serán incompativeis, no caso de ter dereito a dous levará o máis alto, e se son do mesmo valor levará o do escalón superior

12. Os escalóns Sub 1600 e Sub 1500 reservanse para xogadores Sub 18
13. Sistemas de desempate a sortear tras a derradeira sesión
Progresivo ate as derradeiras consecuencias
Bucholz total
Bucholz mediano
14. Aloxamentos recomendados:
Hostal "El Eden"
Hotel America
Reservas en la organización

16. O día 27 podese reservar un menú: Callos, postre y cafe de pota


Organiza:

Casino Progreso de Franza

Colabora:

Logo
Círculo Ferrolán de Xadrez

http://www.cfxadrez.org/

 

 

TablaDeFlandes