Galicia/Galiza
Galicia

I Festival de Xadrez Memorial "Pepiño"

Narón - A Coruña

Centro Comercial Odeón. Gandara de Narón

14 e 15 de Novembro de 2008 | Bases

Informa: Juan José Iglesias (Árbitro) Club de Xadrez Capablanca e Xan Rei Web

Final:

Durante os pasados 14 e 15 de novembro (venres e sábado) celebrouse o I Memorial "Pepiño Rodríguez Bujones" no Centro Comercial Odeón. O evento foi organizado polo Club de Xadrez Capablanca e contou coa colaboración do Círculo de Xadrez Narón, do Círculo Ferrolán de Xadrez e do Santa María de Caranza.

No primeiro día de competición o Mestre Internacional ferrolán Diego Guerra realizou unha serie de simultáneas con abundante participación, acabadas estas xogouse un torneo lóstrego a 5 minutos cos mellores xogadores da comarca no que venceu Walter López.

O segundo día organizouse un novo torneo, esta ocasión "activo" con sete rondas de 15 minutos e incremento de 5 segundos por xogada. Participaron 47 xogadores sendo o gañador o MF ferrolán Carlos Permuy.

Con esta competición o xadrez de Ferrolterra rinde homenaxe a José Rodríguez Bujones, máis coñecido como "Pepe el chato". Pepiño foi unha das figuras máis importantes dentro da organización do xadrez de Ferrolterra. Desde finais dos 70 ate principios dos 90 foi no Círculo Ferrolán de Xadrez onde coma Secretario colaborou en todas as actividades que alí se fixeron. A continuación fundou o Club de Xadrez Capablanca, o clube emblemático do xadrez afeccionado adulto da Cidade Departamental.

En todo momento o seu caracter aberto e sempre disposto a axudar alí onde facía falta; xa fóra no xadrez, no fútbol ou na súa vida profesional o levaron a ser recoñecido e apreciado por todos os que o coñecimos e que desde hai uns meses o botamos de menos.

D.E.P. Amigo

Juanjo Iglesias
Árbitro do I Memorial "Pepiño Rodríguez"

Clasificación Final :

Posto  Nome                             Feder ELO  Loc Ptos M-Buch. Progr. Buch.

  1   Permuy, Carlos                   ABS   2300      6.5      22.0   26.0  30.5
  2   Guerra Bastida, Diego            ABS   2420      6        24.0   25.0  33.0
  3   Domínguez García, Fernando       ABS   2092      5        23.0   23.5  32.0
  4   Pérez Mauricio, Xoel             ABS   2204      5        23.0   22.0  32.0
  5   Pazos Porta, Antonio             ABS   2223      5        22.5   21.0  30.5
  6   López Rodríguez, Walter          ABS   2217      5        21.5   22.0  30.0
  7   Fojo Piñón, Alejandro            ABS   2126      5        20.5   21.0  30.0
  8   Fernández Borrego, Pablo         ABS   2256      5        19.5   18.5  26.0
  9   Pantín, José                     ABS   2241      4.5      20.5   19.0  28.0
 10   Vargas Díaz, Antonio             ABS   1886      4.5      20.0   20.0  27.5
 11   Leira Paricio, Julio             ABS   2163      4.5      20.0   19.5  27.0
 12   López Graña, Carmen              S18   1720      4.5      19.0   16.5  25.0
 13   Zurano López, Pedro              ABS   2290      4        22.0   20.5  31.5
 14   Fernández López, Pablo           ABS   1933      4        20.5   18.5  27.5
 15   de la Peña Llerandi, Adolfo      ABS   1634      4        19.5   17.0  26.5
 16   Pérez Díaz, Francisco            ABS   1998      4        19.5   16.0  28.0
 17   Tuimil Martínez, Ricardo         ABS   1766      4        19.0   14.0  26.5
 18   Rey Malde, Henrique              S14   1597      4        18.5   16.0  26.0
 19   Pedreira Giralda, Francisco      S16   1677      4        18.5   16.0  24.5
 20   Regueira, Isaac                  ABS             4        18.0   15.0  24.0
 21   Sánchez Gabín, Aranzazu          S16   1538      4        15.5   14.0  21.0
 22   Martinez Rodriguez, Rolando            1946      3.5      19.5   16.5  28.0
 23   Mariño González, Alejandro       S16   1687      3.5      18.0   14.5  25.0
 24   Mederos Aguila, José             ABS   1821      3.5      17.0   15.0  22.5
 25   Rodríguez Rey, Juan              ABS        1635 3.5      14.5   12.0  21.0
 26   Lagos López, Carlos              ABS             3        19.0   14.0  27.0
 27   Vilar Neira, Raul                S14             3        18.0   14.0  25.0
 28   Cenalmor Palanca, Guillermo      ABS        1821 3        17.0   11.0  25.5
 29   González Vilasuso, Manuel        ABS             3        17.0   11.0  23.0
 30   Peña, Antonio                    ABS             3        16.0   11.0  22.5
 31   Guillen Herrero, Angel           S16             3        14.5    9.0  20.5
 32   Rodríguez Sigler, Alexandre      S12             3        14.0   10.0  20.0
 33   Cano Pelaez, Alberto             ABS             3        12.5    8.0  18.5
 34   de Paz Mouriño, Sergio           S14             2.5      17.0   11.5  23.0
 35   Moreno Polaino, Juan             ABS             2.5      16.0   11.0  22.5
 36   Ansede Taboada, Adrián           S16             2.5      15.5   10.5  21.5
 37   Rodríguez Sánchez de Toca, Mario S08             2        14.5    7.5  19.5
 38   Montero Bedoya, Jorge            S14             2        14.5    5.0  19.5
 39   Cano Vázquez, Susana             S10             2        14.0    6.0  20.0
 40   Fernández Rilo, Juan José        ABS        1747 2        13.5    8.5  21.5
 41   Alvariño Pita, Fernando          ABS        1627 2        12.0    7.0  18.0
 42   García, Ángel                    S10             1        15.5    6.0  21.0
 43   Rico Perez, José Miguel          S08             1        11.5    2.0  16.5
 44   Pazos Porta, Daniel              S10             1        11.5    1.0  16.0
 45   Sánchez Fernández, Alexis        ABS             1         7.0    1.0  7.0 
 46   Lopez Mendez, Maria Pilar        ABS             0         5.5    0.0  5.5 
 47   Paunovic, Dragan                 ABS   2532      0         0.5    0.0  0.5 

Cadro de Torneo:

No Nome                             Feder ELO   1    2    3    4    5    6    7   

1  Permuy, Carlos                   ABS   2300 40:W 22:W 11:W  3:D  2:+ 13:W  4:W
2  Guerra Bastida, Diego            ABS   2420 28:W 16:W  4:W  6:W  1:-  7:W  3:W
3  Domínguez García, Fernando       ABS   2092 31:W 27:W  5:W  1:D 13:D  6:W  2:L
4  Pérez Mauricio, Xoel             ABS   2204 34:W 19:W  2:L 18:W 15:W  5:W  1:L
5  Pazos Porta, Antonio             ABS   2223 33:W 12:W  3:L 19:W 11:W  4:L 10:W
6  López Rodríguez, Walter          ABS   2217 39:W 23:W  7:W  2:L 14:W  3:L 16:W
7  Fojo Piñón, Alejandro            ABS   2126 29:W 18:W  6:L 26:W  9:W  2:L 13:W
8  Fernández Borrego, Pablo         ABS   2256 41:W 10:D 17:L 36:W 12:D 19:W 14:W
9  Pantín, José                     ABS   2241 36:W 24:D 14:D 17:W  7:L 15:W 11:D
10 Vargas Díaz, Antonio             ABS   1886 35:W  8:D 16:W 13:L 24:W 22:W  5:L
11 Leira Paricio, Julio             ABS   2163 42:W 15:W  1:L 27:W  5:L 18:W  9:D
12 López Graña, Carmen              S18   1720 30:W  5:L 42:W 15:L  8:D 25:W 22:W
13 Zurano López, Pedro              ABS   2290 25:W 14:D 24:W 10:W  3:D  1:L  7:L
14 Fernández López, Pablo           ABS   1933 38:W 13:D  9:D 20:W  6:L 26:W  8:L
15 de la Peña Llerandi, Adolfo      ABS   1634 37:W 11:L 29:W 12:W  4:L  9:L 26:W
16 Pérez Díaz, Francisco            ABS   1998 26:W  2:L 10:L 39:W 28:W 20:W  6:L
17 Tuimil Martínez, Ricardo         ABS   1766  0:L 21:W  8:W  9:L 22:L 34:W 23:W
18 Rey Malde, Henrique              S14   1597 32:W  7:L 30:W  4:L 27:W 11:L 31:W
19 Pedreira Giralda, Francisco      S16   1677 43:W  4:L 35:W  5:L 30:W  8:L 29:W
20 Regueira, Isaac                  ABS        23:L 39:W 25:W 14:L 21:W 16:L 28:W
21 Sánchez Gabín, Aranzazu          S16   1538 45:W 17:L 26:L 42:W 20:L 35:W 27:W
22 Martinez Rodriguez, Rolando            1946 46:W  1:L 36:D 23:W 17:W 10:L 12:L
23 Mariño González, Alejandro       S16   1687 20:W  6:L 34:D 22:L 37:W 24:W 17:L
24 Mederos Aguila, José             ABS   1821 44:W  9:D 13:L 34:W 10:L 23:L 35:W
25 Rodríguez Rey, Juan              ABS        13:L 38:W 20:L 37:D 40:W 12:L 34:W
26 Lagos López, Carlos              ABS        16:L 28:W 21:W  7:L 32:W 14:L 15:L
27 Vilar Neira, Raul                S14         0:W  3:L 40:W 11:L 18:L 37:W 21:L
28 Cenalmor Palanca, Guillermo      ABS         2:L 26:L 38:W 29:W 16:L 32:W 20:L
29 González Vilasuso, Manuel        ABS         7:L 32:W 15:L 28:L 44:W 30:W 19:L
30 Peña, Antonio                    ABS        12:L 33:W 18:L 41:W 19:L 29:L 38:W
31 Guillen Herrero, Angel           S16         3:L 45:L 37:L 44:W 39:W 33:W 18:L
32 Rodríguez Sigler, Alexandre      S12        18:L 29:L 33:W 38:W 26:L 28:L 41:W
33 Cano Pelaez, Alberto             ABS         5:L 30:L 32:L 43:W 42:W 31:L 36:W
34 de Paz Mouriño, Sergio           S14         4:L 43:W 23:D 24:L 41:W 17:L 25:L
35 Moreno Polaino, Juan             ABS        10:L 41:W 19:L 40:D 36:W 21:L 24:L
36 Ansede Taboada, Adrián           S16         9:L 44:W 22:D  8:L 35:L 40:W 33:L
37 Rodríguez Sánchez de Toca, Mario S08        15:L 42:L 31:W 25:D 23:L 27:L 40:D
38 Montero Bedoya, Jorge            S14        14:L 25:L 28:L 32:L 43:W 39:W 30:L
39 Cano Vázquez, Susana             S10         6:L 20:L 44:W 16:L 31:L 38:L 43:W
40 Fernández Rilo, Juan José        ABS         1:L 46:W 27:L 35:D 25:L 36:L 37:D
41 Alvariño Pita, Fernando          ABS         8:L 35:L 43:W 30:L 34:L 42:W 32:L
42 García, Ángel                    S10        11:L 37:W 12:L 21:L 33:L 41:L 44:L
43 Rico Perez, José Miguel          S08        19:L 34:L 41:L 33:L 38:L 44:W 39:L
44 Pazos Porta, Daniel              S10        24:L 36:L 39:L 31:L 29:L 43:L 42:W
45 Sánchez Fernández, Alexis        ABS        21:L 31:W  0:   0:   0:   0:  0: 
46 Lopez Mendez, Maria Pilar        ABS        22:L 40:L  0:   0:   0:   0:  0: 
47 Paunovic, Dragan                 ABS   2532  0:L  0:   0:   0:   0:   0:  0: 

 

TablaDeFlandes