Galicia/Galiza
Galicia

Torneo Lóstrego Odeón / Torneo Cidade de Narón "Odeón 2009"

Narón - A Coruña

Centro Comercial e de Ocio ODEÓN – A Gándara. Narón

Torneo Lóstrego: Venres 30 outubro de 2009
Torneo Cidade de Narón: Sábado 31 de outubro de 2009 | Bases

VALEDORIO PARA O II CIRCUÍTO "MEMORIAL PEPIÑO RODRÍGUEZ"

Informa: Roberto Tuimil Club Xadrez Narón

Final Torneo Cidade de Narón "Odeón 2009":

Foto
Antonio Pazos Porta (C. Ferrolán) vs Pablo Fernández López (Narón)

Clasificación Final Cidade de Narón:

Posto Nome                             Feder ELO  Loc  Posto M-Buch. Progr. Buch.

  1   Pazos Porta, Antonio             abs   2267      6        24.5   26.5  33.0
  2   Fernandez Lopez, Pablo           abs   1924      5.5      24.5   24.0  33.5
  3   Pantín Soto, José Ramón          abs   2230      5.5      21.0   21.5  29.5
  4   Roca Rivera, Alejandro           s18   1742      5.5      19.5   21.5  27.5
  5   Martinez Rodriguez, Rolando      abs   1936      5.5      19.0   21.5  26.5
  6   Lopez Rodriguez, Walter          abs   2216      5        21.5   23.0  29.0
  7   Pedreira Giralda, Francisco      s16   1749      5        21.5   20.0  31.0
  8   Fojo Piñón, Alejandro            abs   2118      5        21.0   22.0  30.0
  9   Mejuto de Ulloa, Jorge           abs   2092      5        20.5   22.0  29.0
 10   Sanz Sixto, Juan Jesus           abs   1987      4.5      23.0   20.5  31.0
 11   Crespo Varela, Salvador          abs   1789      4.5      19.5   19.0  27.0
 12   Rodriguez Pazos, Andres          s16   1605      4        22.0   20.0  29.0
 13   Martinez Insua, Adrian           abs   1484      4        21.5   17.5  29.5
 14   Rodriguez Varela, Ruben          s18   1656      4        19.5   17.5  28.5
 15   De la Peña Llerandi, Adolfo      abs   1585      4        18.5   17.0  26.5
 16   Rey Malde, Henrique              s14   1682      4        18.5   16.5  24.5
 17   Rego Lorenzo, Francisco          abs             4        18.5   16.0  25.0
 18   Cenalmor Palanca, Guillermo      abs        1821 4        17.5   14.0  24.0
 19   Martinez Insua, Pablo            s14   1490      4        16.5   16.0  23.5
 20   Fernandez Rilo, Juan             abs             4        16.0   14.5  23.0
 21   Alvariño Pita, Fernando          abs        1550 4        15.0   14.0  21.0
 22   Fernandez Borrego, Carlos        s14        1481 4        14.5   15.0  20.5
 23   Regueiro Garcia, Isaac           abs             3.5      19.0   16.0  26.5
 24   Sanchez Gabin, Aranzazu          s16   1584      3.5      19.0   14.5  27.0
 25   Rodriguez Sigler, Alexandre      s12             3.5      18.0   15.0  25.0
 26   Blanco Rey, Luis                 abs             3.5      14.5   12.5  21.5
 27   Prado Acebo, Inés                s12        1377 3        19.0   15.0  25.5
 28   Rodriguez Sanchez de Toca, Mario s10             3        17.5   12.0  23.0
 29   Lorenzo Vazquez, Antonio         s12             3        17.0   11.0  24.0
 30   Mariño Gonzalez, Alejandro       s16   1730      3        15.5   14.0  22.5
 31   Fernandez Leira, Carlos          s14             3        14.5    6.0  20.0
 32   Cano Vazquez, Susana             s10             3        14.0   11.0  20.0
 33   Dominguez Vizoso, Daniel         s12             3        14.0    9.0  20.5
 34   Capdevila Loredo, Hugo           s10             3        13.5   10.0  20.0
 35   Del Rio Rey, Julian              abs             2.5      16.0   11.5  22.0
 36   Varela Peteira, David            s16             2.5      13.5    7.0  19.0
 37   Del Rio sanchez, Jaime           s12             2        18.0    7.0  25.5
 38   Pazos Porta, Daniel              s10             2        17.0   10.0  23.5
 39   Merino Currás, Uxio              s10             2        16.5    7.0  22.0
 40   Garcia Seoane, Adrian            s14             2        15.5    8.0  23.0
 41   Rico Perez, Jose Miguel          s10             2        15.0    8.0  20.5
 42   Cano Pelaez, Alberto             abs             2        14.0    6.0  20.5
 43   Vilar Carpente, Hector           s10             2        12.0    8.0  18.5
 44   Vilar Carpente, Ismael           s10             1        12.0    5.0  18.5
 45   Moreno Polaino, Juan             abs             1         9.0    4.0  14.5
 46   Paz Perez, Santiago              s16        1343 1         8.0    3.0  15.5
 47   Formoso Leal, Daniel             abs   1494      1         7.5    4.0  16.0
 48   Sande Arancibia, Brayan          s10             0         7.5    0.0  13.5
 49   Ramirez Armenteros, Andy         abs             0         3.5    0.0   3.5

Cadro de Torneo Cidade de Narón:

Foto
Vista torneo
No  Nome                             Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Pazos Porta, Antonio             abs   2267 25:W 14:W 10:W  4:W  3:W  8:D  7:D
2.  Pantín Soto, José Ramón          abs   2230 26:W 15:L 36:W 17:W 10:W  5:W  8:D
3.  Lopez Rodriguez, Walter          abs   2216 27:W 16:W 12:W 15:W  1:L  7:L  6:W
4.  Fojo Piñón, Alejandro            abs   2118 28:W 17:W  9:W  1:L 42:W 11:L 15:W
5.  Mejuto de Ulloa, Jorge           abs   2092 29:W 18:W 20:W  8:L 14:W  2:L 21:W
6.  Sanz Sixto, Juan Jesus           abs   1987 30:D 21:W 13:W 11:W  8:L  9:W  3:L
7.  Martinez Rodriguez, Rolando      abs   1936 31:W 20:L 25:W 24:W 15:W  3:W  1:D
8.  Fernandez Lopez, Pablo           abs   1924 32:W 19:W 11:D  5:W  6:W  1:D  2:D
9.  Crespo Varela, Salvador          abs   1789 33:W 22:W  4:L 20:D 34:W  6:L 42:W
10. Pedreira Giralda, Francisco      s16   1749 34:W 23:W  1:L 19:W  2:L 20:W 41:W
11. Roca Rivera, Alejandro           s18   1742 35:W 24:W  8:D  6:L 45:W  4:W 16:W
12. Mariño Gonzalez, Alejandro       s16   1730 36:W 49:W  3:L   :L   :L 32:L 30:W
13. Rey Malde, Henrique              s14   1682 37:W 45:D  6:L 41:W 20:D 21:L 24:W
14. Rodriguez Varela, Ruben          s18   1656 38:W  1:L 26:W 23:W  5:L 42:D 34:D
15. Rodriguez Pazos, Andres          s16   1605 39:W  2:W 45:W  3:L  7:L 24:W  4:L
16. De la Peña Llerandi, Adolfo      abs   1585 40:+  3:L 38:W 42:L 26:W 44:W 11:L
17. Sanchez Gabin, Aranzazu          s16   1584 41:W  4:L 35:W  2:L 24:L 45:W 26:D
18. Formoso Leal, Daniel             abs   1494 42:W  5:L 41:L 34:-   :    :    : 
19. Martinez Insua, Pablo            s14   1490 43:W  8:L 39:W 10:L 28:W 41:L 44:W
20. Martinez Insua, Adrian           abs   1484 44:W  7:W  5:L  9:D 13:D 10:L 36:W
21. Cenalmor Palanca, Guillermo      abs        45:L  6:L 31:W 35:W 29:W 13:W  5:L
22. Alvariño Pita, Fernando          abs        46:W  9:L 42:L 36:W 44:L 39:W 32:W
23. Fernandez Borrego, Carlos        s14        47:W 10:L 48:W 14:L 41:L 37:W 28:W
24. Prado Acebo, Inés                s12        48:W 11:L 49:W  7:L 17:W 15:L 13:L
25. Paz Perez, Santiago              s16         1:L 30:W  7:L 39:-   :    :    : 
26. Blanco Rey, Luis                 abs         2:L 37:W 14:L 43:W 16:L 31:W 17:D
27. Cano Pelaez, Alberto             abs         3:L 36:L 32:W 44:L 37:L 43:L   :W
28. Cano Vazquez, Susana             s10         4:L 39:L 33:W 48:W 19:L 49:W 23:L
29. Capdevila Loredo, Hugo           s10         5:L 38:L 37:W 49:W 21:L 36:L 39:W
30. Del Rio Rey, Julian              abs         6:D 25:L 47:W 45:L 39:W 34:L 12:L
31. Del Rio sanchez, Jaime           s12         7:L 41:L 21:L 47:W 38:+ 26:L 45:L
32. Dominguez Vizoso, Daniel         s12         8:L 43:L 27:L 33:W 48:W 12:W 22:L
33. Fernandez Leira, Carlos          s14         9:L 42:L 28:L 32:L   :W 48:W 37:W
34. Fernandez Rilo, Juan             abs        10:L 47:D 43:W 18:+  9:L 30:W 14:D
35. Garcia Seoane, Adrian            s14        11:L 44:W 17:L 21:L 49:L 47:W   :L
36. Lorenzo Vazquez, Antonio         s12        12:L 27:W  2:L 22:L 43:W 29:W 20:L
37. Merino Currás, Uxio              s10        13:L 26:L 29:L   :W 27:W 23:L 33:L
38. Moreno Polaino, Juan             abs        14:L 29:W 16:L   :L 31:-   :    : 
39. Pazos Porta, Daniel              s10        15:L 28:W 19:L 25:+ 30:L 22:L 29:L
40. Ramirez Armenteros, Andy         abs        16:-   :    :    :    :    :    : 
41. Rego Lorenzo, Francisco          abs        17:L 31:W 18:W 13:L 23:W 19:W 10:L
42. Regueiro Garcia, Isaac           abs        18:L 33:W 22:W 16:W  4:L 14:D  9:L
43. Rico Perez, Jose Miguel          s10        19:L 32:W 34:L 26:L 36:L 27:W 47:L
44. Rodriguez Sanchez de Toca, Mario s10        20:L 35:L   :W 27:W 22:W 16:L 19:L
45. Rodriguez Sigler, Alexandre      s12        21:W 13:D 15:L 30:W 11:L 17:L 31:W
46. Sande Arancibia, Brayan          s10        22:L   :L   :L   :L 47:-   :    : 
47. Varela Peteira, David            s16        23:L 34:D 30:L 31:L 46:+ 35:L 43:W
48. Vilar Carpente, Ismael           s10        24:L   :W 23:L 28:L 32:L 33:L   : 
49. Vilar Carpente, Hector           s10          :W 12:L 24:L 29:L 35:W 28:L   : 

Listado de Participantes Cidade de Narón:

No  Nome                             Feder Rtg  Loc 

1.  Pazos Porta, Antonio             abs   2267     
2.  Pantín Soto, José Ramón          abs   2230     
3.  Lopez Rodriguez, Walter          abs   2216     
4.  Fojo Piñón, Alejandro            abs   2118     
5.  Mejuto de Ulloa, Jorge           abs   2092     
6.  Sanz Sixto, Juan Jesus           abs   1987     
7.  Martinez Rodriguez, Rolando      abs   1936     
8.  Fernandez Lopez, Pablo           abs   1924     
9.  Crespo Varela, Salvador          abs   1789     
10. Pedreira Giralda, Francisco      s16   1749     
11. Roca Rivera, Alejandro           s18   1742     
12. Mariño Gonzalez, Alejandro       s16   1730     
13. Rey Malde, Henrique              s14   1682     
14. Rodriguez Varela, Ruben          s18   1656     
15. Rodriguez Pazos, Andres          s16   1605     
16. De la Peña Llerandi, Adolfo      abs   1585     
17. Sanchez Gabin, Aranzazu          s16   1584     
18. Formoso Leal, Daniel             abs   1494     
19. Martinez Insua, Pablo            s14   1490     
20. Martinez Insua, Adrian           abs   1484     
21. Cenalmor Palanca, Guillermo      abs        1821
22. Alvariño Pita, Fernando          abs        1550
23. Fernandez Borrego, Carlos        s14        1481
24. Prado Acebo, Inés                s12        1377
25. Paz Perez, Santiago              s16        1343
26. Blanco Rey, Luis                 abs            
27. Cano Pelaez, Alberto             abs            
28. Cano Vazquez, Susana             s10            
29. Capdevila Loredo, Hugo           s10            
30. Del Rio Rey, Julian              abs            
31. Del Rio sanchez, Jaime           s12            
32. Dominguez Vizoso, Daniel         s12            
33. Fernandez Leira, Carlos          s14            
34. Fernandez Rilo, Juan             abs            
35. Garcia Seoane, Adrian            s14            
36. Lorenzo Vazquez, Antonio         s12            
37. Merino Currás, Uxio              s10            
38. Moreno Polaino, Juan             abs            
39. Pazos Porta, Daniel              s10            
40. Ramirez Armenteros, Andy         abs            
41. Rego Lorenzo, Francisco          abs            
42. Regueiro Garcia, Isaac           abs            
43. Rico Perez, Jose Miguel          s10            
44. Rodriguez Sanchez de Toca, Mario s10            
45. Rodriguez Sigler, Alexandre      s12            
46. Sande Arancibia, Brayan          s10            
47. Varela Peteira, David            s16            
48. Vilar Carpente, Ismael           s10            
49. Vilar Carpente, Hector           s10            

Final Torneo Lóstrego:

Clasificación Final:

Posto Nome                       ELO  Club             Ptos Buch. M-Buch. Progr.

  1   Fojo Piñon, Alejandro      2118 Sta. Mª Caranza  8      55.0    47.0   41.5
  2   Pazos Porta, Antonio       2267 Círculo Ferrolán 7.5    57.0    46.0   43.5
  3   Ramirez Armenteros, Andy        Círculo Narón    7      59.0    46.5   35.0
  4   Rodriguez Varela, Ruben    1656 Círculo Narón    7      56.5    46.0   41.0
  5   Lopez Rodriguez, Walter    2216 Círculo Ferrolán 6.5    55.0    44.5   35.0
  6   Tuimil Parapar, Roberto    1833 Círculo Narón    6.5    53.5    45.0   35.0
  7   Pantin Soto, Jose Ramon    2230 Círculo Narón    6      54.5    46.0   37.0
  8   Mariño Gonzalez, Alejandro 1700 Grupo Bazán      6      46.5    37.0   26.5
  9   Rego, Francisco                 Independente     5      59.5    49.0   29.0
 10   Gonzalez Vilasuso, Manuel       Sta. Mª Caranza  5      59.0    48.0   30.5
 11   Graña Gomez, Diego              Círculo Ferrolán 5      45.5    38.0   27.0
 12   De Paz Vazquez, Javier     1883 Círculo Narón    5      45.5    37.0   26.0
 13   Gonzalez Lopez, Manuel          Sta. Mª Caranza  4      43.0    35.5   21.0
 14   De Paz Mouriño, Sergio          Círculo Narón    4      43.0    35.0   22.0
 15   Rodriguez Pazos, Andrés    1605 Círculo Ferrolán 3.5    44.0    36.0   19.0
 16   Chen Lin, Yan Qing         1424 Grupo Bazán      3      44.0    36.5   19.0
 17   Garcia Seoane, Adrian           Círculo Narón    1      47.5    37.0    7.0
 18   Tuimil Martinez, Ricardo   1760 Capablanca       0      49.5    40.0    0.0

Cadro do Torneo:

No  Nome                       Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7    8    9   10  

1.  Pazos Porta, Antonio             2267 10:W  5:W  9:L 12:W  2:W  4:D  6:W  3:W 18:W 17:L
2.  Lopez Rodriguez, Walter          2216 11:W  9:L  6:W 16:W  1:L 17:W  4:D 18:L 10:W 15:W
3.  Pantin Soto, Jose Ramon          2230 12:W 16:W 17:W  9:L  6:L 15:W  8:W  1:L  4:L 13:W
4.  Fojo Piñon, Alejandro            2118 13:W 17:L 15:W 18:W  9:W  1:D  2:D  6:W  3:W  5:W
5.  De Paz Vazquez, Javier           1883 14:W  1:L 18:L  8:L 10:W 13:W 17:L 11:W 12:W  4:L
6.  Tuimil Parapar, Roberto          1833 15:D  8:W  2:L 14:W  3:W  9:W  1:L  4:L 13:W 18:W
7.  Tuimil Martinez, Ricardo         1760 16:L   :L   :L   :L   :L   :L   :L   :L   :L   :L
8.  Mariño Gonzalez, Alejandro       1700 17:L  6:L 10:D  5:W 12:W 14:W  3:L 15:D 11:W   :W
9.  Rodriguez Varela, Ruben          1656 18:W  2:W  1:W  3:W  4:L  6:L 15:W 17:L 14:W 11:W
10. Rodriguez Pazos, Andrés          1605  1:L 15:L  8:D 11:W  5:L   :W 14:L 13:W  2:L 12:L
11. Chen Lin, Yan Qing               1424  2:L 14:W 12:L 10:L   :W 18:L 13:W  5:L  8:L  9:L
12. De Paz Mouriño, Sergio                 3:L 13:W 11:W  1:L  8:L 16:L   :W 14:L  5:L 10:W
13. Garcia Seoane, Adrian                  4:L 12:L 16:L   :W 14:L  5:L 11:L 10:L  6:L  3:L
14. Gonzalez Lopez, Manuel                 5:L 11:L   :W  6:L 13:W  8:L 10:W 12:W  9:L 16:L
15. Gonzalez Vilasuso, Manuel              6:D 10:W  4:L 17:W 16:W  3:L  9:L  8:D   :W  2:L
16. Graña Gomez, Diego                     7:W  3:L 13:W  2:L 15:L 12:W 18:L   :W 17:L 14:W
17. Ramirez Armenteros, Andy               8:W  4:W  3:L 15:L 18:W  2:L  5:W  9:W 16:W  1:W
18. Rego, Francisco                        9:L   :W  5:W  4:L 17:L 11:W 16:W  2:W  1:L  6:L

Listado Participantes

No  Nome                       Feder Rtg  Club            

1.  Pazos Porta, Antonio             2267 Círculo Ferrolán
2.  Lopez Rodriguez, Walter          2216 Círculo Ferrolán
3.  Pantin Soto, Jose Ramon          2230 Círculo Narón   
4.  Fojo Piñon, Alejandro            2118 Sta. Mª Caranza 
5.  De Paz Vazquez, Javier           1883 Círculo Narón   
6.  Tuimil Parapar, Roberto          1833 Círculo Narón   
7.  Tuimil Martinez, Ricardo         1760 Capablanca      
8.  Mariño Gonzalez, Alejandro       1700 Grupo Bazán     
9.  Rodriguez Varela, Ruben          1656 Círculo Narón   
10. Rodriguez Pazos, Andrés          1605 Círculo Ferrolán
11. Chen Lin, Yan Qing               1424 Grupo Bazán     
12. De Paz Mouriño, Sergio                Círculo Narón   
13. Garcia Seoane, Adrian                 Círculo Narón   
14. Gonzalez Lopez, Manuel                Sta. Mª Caranza 
15. Gonzalez Vilasuso, Manuel             Sta. Mª Caranza 
16. Graña Gomez, Diego                    Círculo Ferrolán
17. Ramirez Armenteros, Andy              Círculo Narón   
18. Rego, Francisco                       Independente    

Organiza:

Logo
Círculo Xadrez Narón

Colaboran:

Logo Logo
Concello de Narón. Padroado de Deportes

http://www.naronconcello.org/

Logo
Centro Comercial Odeón

http://www.ccodeon.com/

 

TablaDeFlandes