Galicia/Galiza
Galicia

II Torneo Paco Allegue

Pontedeume - A Coruña

Hotel Eumesa. Pontedeume Web

4 ao 6 de decembro de 2010

Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web | ChessResults

En castellanoEn galego

Final:

Cadro de Torneo por Clasificación Final:

Pos. Nome FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2   D3  Rp
1 Carril Garcia Luis ESP 57s1 47w1 31s1 11w½ 2s½ 7w1 3w1 6,0 24,5 0,0 27,5 1961
2 Fernandez Lago David ESP 26w1 25s1 16w1 12s1 1w½ 3s0 11w1 5,5 24,5 0,0 32,0 1853
3 Rodriguez Lamas Manuel ESP 30s1 14w1 17s1 6w1 2w1 1s0 5,5 23,5 0,0 31,5 1922
4 Rey Malde Henrique ESP 35s1 37w1 11s0 26w1 18s1 9w1 5w½ 5,5 22,5 0,0 28,5 1684
5 Perez Diaz Francisco Jose ESP 46s1 36w1 6w½ 12s1 11w½ 4s½ 5,0 22,0 0,0 29,0 1724
6 Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 27w1 39s1 8w1 5s½ 3s0 17w½ 19s+ 5,0 22,0 0,0 30,0 1696
7 Cenalmor Palanca Guillermo ESP 24w1 14s0 40w1 29s1 20w1 1s0 25w1 5,0 20,0 0,0 29,0 1528
8 Prado Acebo Ines ESP 63w+ 15w1 6s0 32w1 9s0 36w1 21s1 5,0 20,0 0,0 27,5 1479
9 De Jesus Brea Luis Miguel ESP 28w1 52s1 8w1 4s0 17s1 5,0 19,5 0,0 26,5 1723
10 Rodriguez Dominguez Miguel ESP 15s0 51w1 59s1 38w1 11s½ 21w½ 18s1 5,0 18,5 0,0 24,0 1464
11 Portela Peleteiro Alberto ESP 40w1 41s1 4w1 1s½ 10w½ 5s½ 2s0 4,5 22,5 0,0 33,0 1801
12 Picos Maiztegui Miguel ESP 45s1 50w1 19s1 2w0 5w0 23s1 13w½ 4,5 20,5 0,0 28,0 1684
13 Regueiro Garcia Isaac Rafael ESP 21w1 23s½ 16w1 12s½ 4,5 18,0 0,0 27,5 1574
14 Represa Garazo Juan Manuel ESP 61w+ 7w1 3s0 36w½ 21s0 42w1 37s1 4,5 18,0 0,0 26,5 1490
15 Gonzalez Lopez Manuel ESP 10w1 8s0 23w0 39s1 47w1 31s1 4,5 15,0 0,0 25,0 1620
16 De La Peña Llerandi Adolfo ESP 38s1 32w1 2s0 37w1 13s0 20w½ 4,0 19,0 0,0 28,0 1482
17 Saavedra Santiago Gonzalo ESP 49s1 22s1 3w0 24w1 6s½ 9w0 4,0 18,5 0,0 29,5 1537
18 Rodriguez Sigler Alexandre ESP 56s1 25w1 4w0 28s1 10w0 4,0 18,5 0,0 27,5 1544
19 Tuimil Martinez Ricardo ESP 29w1 23s1 12w0 20s0 40w1 24s1 6w- 4,0 18,0 0,0 28,0 1383
20 Fernandez Rilo Juan ESP 54s1 19w1 7s0 31w½ 16s½ 4,0 17,0 0,0 26,0 1657
21 Picos Nebril Jose Luis ESP 30w½ 13s0 56w1 33s1 14w1 10s½ 8w0 4,0 16,5 0,0 26,5 1503
22 Rodriguez Rey Juan Vicente ESP 48s1 17w0 46s1 37w1 -0 4,0 16,5 0,0 24,0 1495
23 Represa Perez Mireya ESP 62w+ 19w0 15s1 13w½ 36s½ 12w0 38s1 4,0 16,5 0,0 27,0 1490
24 Ferreiro Solla Pablo ESP 7s0 42w1 47s1 31w1 17s0 19w0 43s1 4,0 16,0 0,0 25,5 1575
25 Tenreiro Calvo Jose Manuel ESP 34s1 2w0 18s0 45w1 38s1 26w1 7s0 4,0 16,0 0,0 27,0 1481
26 Del Rio Suarez Emilio ESP 2s0 45w1 58s+ 4s0 41w1 25s0 40w1 4,0 15,0 0,0 27,0 1476
27 Maquieira Vidal Alvaro ESP 6s0 57w1 36s0 50w1 47s½ 32w1 30w½ 4,0 14,0 0,0 20,5 1422
28 Oliva Arrojo Manuel ESP 36s0 35w1 9s0 59w1 42s1 18w0 47s1 4,0 14,0 0,0 22,0 1417
29 Estevez de la Puente Oliver ESP 19s0 34w1 50s1 7w0 31s0 41w1 36s1 4,0 14,0 0,0 24,0 1512
30 Martinez Rodriguez Atilano ESP 21s½ 3w0 32s0 51w1 56s1 46w1 27s½ 4,0 13,0 0,0 23,5 1335
31 Esteve Perez Manuel Fulgencio ESP 59s1 52w1 1w0 24s0 29w1 20s½ 15w0 3,5 17,0 0,0 25,0 1326
32 Varela Peteira David ESP 55w1 16s0 30w1 8s0 53w1 27s0 33w½ 3,5 15,5 0,0 24,5 1356
33 Calvo Cendan Xabier ESP 38s0 21w0 45s1 44w1 32s½ 3,5 12,0 0,0 23,5 1200
34 Oliva Arrojo Juan ESP 25w0 29s0 -1 47w0 35s½ 49w1 46s1 3,5 9,5 0,0 21,0 1248
35 Fernandez Leira Carlos ESP 4w0 28s0 64w1 41s0 34w½ 52s1 48w1 3,5 9,5 0,0 20,0 1277
36 Grana Gomez Diego ESP 28w1 5s0 27w1 14s½ 23w½ 8s0 29w0 3,0 15,5 0,0 29,0 1325
37 Calvo Tenreiro Enrique ESP 58w1 4s0 41w1 16s0 52w1 22s0 14w0 3,0 15,0 0,0 25,5 1344
38 Lopez Gonzalez Alfonso ESP 16w0 55s1 33w1 10s0 25w0 53s1 23w0 3,0 13,0 0,0 24,5 1321
39 Seoane Castilla David ESP 43s1 6w0 46s½ 15w0 40s0 53w1 3,0 12,5 0,0 23,5 1203
40 Llaneza Mendez Javier ESP 11s0 43w1 7s0 48w1 19s0 39w1 26s0 3,0 12,0 0,0 26,0 1370
41 Rodriguez Sanchez De Toca Mari ESP 42s1 11w0 37s0 35w1 26s0 29s0 57w1 3,0 12,0 0,0 22,5 1215
42 Reboreda Garcia Daniel ESP 41w0 24s0 57w1 44s1 28w0 14s0 54w1 3,0 10,0 0,0 21,0 1150
43 Allegue Gonzalez Luis ESP 39w0 40s0 44w0 55s1 49w1 54s1 24w0 3,0 9,0 0,0 19,5 1150
44 Oliva Arrojo Antonio ESP 47s0 46w0 43s1 42w0 57s1 33s0 55w1 3,0 9,0 0,0 17,5 1196
45 Merino Curras Uxio ESP 12w0 26s0 55w1 25s0 33w0 64s1 52w1 3,0 8,0 0,0 19,5 1244
46 Dominguez Vizoso Daniel ESP 5w0 44s1 39w½ 49s1 22w0 30s0 34w0 2,5 12,5 0,0 25,0 1304
47 Ferreira Carlos POR 44w1 1s0 24w0 34s1 27w½ 15s0 28w0 2,5 12,5 0,0 28,5 1224
48 Regueiro Soto Cristian ESP 22w0 40s0 56w1 35s0 2,5 9,5 0,0 21,0 1119
49 Rico Perez Jose Miguel ESP 17w0 51s1 46w0 43s0 34s0 56w1 2,5 9,5 0,0 20,0 1143
50 Vilar Carpenter Ismael ESP -1 12s0 29w0 27s0 51w0 57s½ 64w1 2,5 9,0 0,0 20,0 1065
51 Vilar Carpente Hector ESP 10s0 49w0 30s0 50s1 -0 59w1 2,5 7,5 0,0 21,0 1279
52 Segura Rio Alejandro ESP 64w1 31s0 53w+ 9w0 37s0 35w0 45s0 2,0 12,0 0,0 21,5 1051
53 Casás Calvo Alén ESP 52s- 54w1 32s0 38w0 39s0 2,0 10,5 0,0 22,5 1007
54 Perez Fernandez Diana ESP 20w0 53s0 59s1 43w0 42s0 2,0 9,5 0,0 20,5 960
55 Caldevila Loredo Hugo ESP 32s0 38w0 45s0 43w0 64s1 59w1 44s0 2,0 5,0 0,0 17,0 1042
56 Vazquez Porta Andres ESP 18w0 21s0 64s+ 30w0 48s0 49s0 1,5 7,5 0,0 22,5 506
57 Casás Calvo Manuel ESP 1w0 27s0 42s0 -1 44w0 50w½ 41s0 1,5 5,0 0,0 22,5 946
58 Veiga Morandeira Jesus ESP 37s0 -1 26w- -0 -0 -0 -0 1,0 6,0 0,0 20,5 0
59 Jossund Casás Kristian ESP 31w0 64s1 10w0 28s0 54w0 55s0 51s0 1,0 6,0 0,0 20,0 1030
60 Prol Lusquiños Jose Manuel ESP -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,5 3,5 0,0 20,0 0
61 Recuna Aranda Miguel ESP 14s- -0 -0 -0 -0 -0 0,5 3,0 0,0 19,5 0
62 Recuna Aranda Xoan ESP 23s- -0 -0 -0 -0 -0 0,5 3,0 0,0 19,5 0
63 Jossund Casás Eva ESP 8s- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 0,0 0,0 17,5 0
64 Allegue Fonte Alvaro ESP 52s0 59w0 35s0 56w- 55w0 45w0 50s0 0,0 0,0 0,0 15,5 400

Resultados en ChessResults

Bases:

Elo máximo: 2200

Datas: Do 4 ao 6 de decembro

Categorías: Sub 8, Sub 10, Sub 12, Sub 14, Sub 16, Sub 18 e Absolutos

Sub 8: Nados no 2002 e seguintes
Sub 10: Nados no 2000 e 2001
Sub 12: Nados no 1998 e 1999
Sub 14: Nados no 1996 e 1997
Sub 16: Nados no 1994 e 1995
Sub 18: Nados no 1992 e 1993
Absoluto: Nados no 1991 e anteriores

Trofeos: Para os tres primeiros clasificados de cada categoría. Cada xogador compite na súa categoría

Sistema de xogo: Suízo a 7 roldas

Ritmo de xogo: 60 minutos finish máis 30"/xogada. Valedoiro para ELO FIDE. Poderanse pedir 3 byes, polos que se lles dará 0,5 puntos. Quedan excluídas as dúas derradeiras roldas

Nº de participantes: 100 (máximo)

Programa

Día 4
Presentación ás 10.30
1ª Rolda 11.00
2ª Rolda 16.30
Día 5
3ª Rolda 10.00
4ª Rolda 15.00
5ª Rolda 18.30
Día 6
6ª Rolda 10.00
7ª Rolda 15.00

Local de Xogo: Hotel Eumesa

Inscrición: xoanrei@gmail.com; Teléfono 625 460 337

Data límite de inscrición: 2 de decembro

Entrega de trofeos e agasallos: Día 6 18.30

Premios:

Importantes agasallos a sortear entre todos os xogadores.

Os xogadores das categorías Sub.16 e inferiores, aloxados no Hotel Eumesa, terán o aloxamento de balde dende o xantar do día 4 ata o xantar do 7 se clasifican entre os tres primeiros de cada categoría

Aloxamento: Hotel Eumesa, 3 estrelas.Teléfono 981 430 901
Cuarto Dobre 33 euros P.C.

Xantar: 8 euros


Organiza:

 

Colabora:

Logo
Círculo Ferrolán de Xadrez

http://www.cfxadrez.org/

 

 

TablaDeFlandes