Galicia/Galiza
Galicia

III Torneo Paco Allegue

Pontedeume - A Coruña

Hotel Eumesa. Pontedeume Web

2 ao 4 de decembro de 2011

Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web

Final:

Cadro Cruzado por Clasificación Final

Rk. Nome Elo FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd Pts.  D1   D2  Rp
1 Pantin Soto Jose Ramon 2174 ESP 36s1 17w1 13s1 9w0 4s1 3w1 5.0 16.0 18.0 23.0 2171
2 Gomez Segade Pablo 2095 ESP 37s1 22w1 5s½ 12w1 10w1 5.0 14.0 16.5 21.0 2123
3 Nedobora Gregori 2095 ESP 38s1 18w1 7s1 9w1 1s0 4.5 16.0 17.0 23.5 2123
4 Fojo Pinon Alejandro 2115 ESP 26s1 19w1 23s1 1w0 11w1 4.5 14.0 16.0 22.0 2146
5 Millan Soto Miguel 2003 ESP 39w1 18s½ 28s1 2w½ 16s½ 19w1 4.5 14.0 16.0 21.5 1968
6 Cernuda Orejas Victor Manuel 1951 ESP 45s1 10w½ 17w½ 20s1 21w1 4.5 13.5 14.5 19.5 1917
7 Martinez Rodriguez Rolando 1915 ESP 43w1 40s1 3w0 25s1 17w1 4.5 13.0 15.5 20.0 1845
8 Ferreiro Pailos Alejandro 2081 ESP 11s0 45w1 27w1 22s1 16w1 4.5 12.5 13.0 18.5 1939
9 Mejuto De Ulloa Jorge 2101 ESP 31w1 21s1 12w1 1s1 3s0 -0 4.0 17.0 18.0 25.0 2140
10 Camarero Albandoz Alfonso 1641 ESP 53s1 6s½ 15w1 14w1 2s0 4.0 15.5 15.0 21.5 1971
11 Perez Souto Benjamin 1874 ESP 8w1 32s1 23w1 4s0 4.0 15.0 15.5 22.5 2210
12 Otero Primoy Jose Maria 1891 ESP 33s1 35w1 9s0 13w1 2s0 29w1 4.0 14.0 15.0 21.5 1798
13 Roma Barge Gabriel 1716 ESP -1 14s1 1w0 12s0 46w1 34s1 4.0 13.5 14.0 20.5 1756
14 Cinza Lopez Javier 1955 ESP 30s1 13w0 33s1 20w1 10s0 26w1 4.0 13.0 14.0 19.5 1684
15 Dopico Mera Adrian 1911 ESP 44s½ 30w1 10s0 28s1 27w1 4.0 11.5 12.5 17.5 1636
16 Ramirez Armenteros Adianny 1861 ESP 25w1 20s0 44w1 31s1 5w½ 8s0 3.5 14.5 14.0 21.0 1675
17 Dahlgren James Allen 1804 ESP 47w1 1s0 46w1 6s½ 35w1 7s0 3.5 13.5 13.5 20.5 1732
18 Regueiro Garcia Isaac Rafael 1723 ESP 48s1 5w½ 3s0 39w1 -0 38s1 3.5 13.5 12.5 19.0 1805
19 Rodriguez Pazos Jorge 1835 ESP 56s1 51w1 4s0 24w1 5s0 3.5 13.0 14.5 18.5 1713
20 Esteve Perez Manuel Fulgencio 1668 ESP 60s1 16w1 14s0 6w0 41s1 3.5 13.0 14.0 19.0 1705
21 Prado Acebo Ines 1784 ESP 34s1 9w0 36s1 37w1 6s0 3.5 13.0 13.0 20.0 1736
22 Picos Maiztegui Miguel 1740 ESP 59w+ 23s½ 2s0 40w1 8w0 37s1 3.5 13.0 12.5 20.5 1867
23 Dominguez Garcia Manuel Fdo. 2042 ESP 27s1 22w½ 42s1 4w0 11s0 36w1 3.5 12.5 13.5 19.5 1805
24 Cenalmor Palanca Guillermo 1686 ESP 43w1 19s0 39w1 3.5 11.5 11.5 17.5 1669
25 Alcaide Corral Jesus Manuel 0 ESP 16s0 60w1 47s1 7w0 35s1 3.5 11.0 11.0 17.0 1629
26 Villarino Fdez-Ardisan Juan 1605 ESP 4w0 29s1 32w½ 33s1 14s0 3.0 13.0 10.5 20.5 1683
27 Ferreiro Solla Pablo 1529 ESP 23w0 47s1 48w1 8s0 32s1 15s0 3.0 12.5 11.0 18.0 1710
28 Lopez Lopez Juan Manuel 1658 ESP 41s1 5w0 38s1 15w0 30s½ 3.0 12.0 11.5 18.0 1604
29 Rodriguez Sanchez De Toca Mari 0 ESP 26w0 44s1 31w1 12s0 3.0 12.0 10.5 18.0 1563
30 Seoane Castilla David 1405 ESP 14w0 59s+ 15s0 40s1 28w½ 3.0 12.0 9.0 18.0 1696
31 Picos Nebril Jose Luis 1554 ESP 9s0 34w1 51s1 16w0 29s0 47w1 3.0 11.5 10.0 17.0 1460
32 Lopez Grana Carmen 1828 ESP 58s1 11w0 26s½ 27w0 45s1 3.0 11.0 10.5 17.0 1539
33 Varela Peteira David 1316 ESP 12w0 50s1 14w0 49s1 26w0 44s1 3.0 11.0 9.0 16.5 1509
34 Calvo Tenreiro Enrique 0 ESP 21w0 31s0 56w1 48s1 42s1 13w0 3.0 10.5 9.0 15.0 1522
35 Rodriguez Pazos Andres 1608 ESP 50w1 12s0 49w1 17s0 25w0 2.5 12.5 11.5 18.0 1387
36 Gonzalez Lopez Manuel 1555 ESP 1w0 56s1 21w0 43s1 23s0 2.5 12.5 9.0 19.0 1632
37 Rodriguez Sigler Alexandre 1511 ESP 2w0 58s1 42w1 21s0 22w0 2.5 12.0 10.0 19.0 1627
38 De Jesus Brea Luis Miguel 1501 ESP 3w0 52s1 28w0 51s1 18w0 2.5 11.5 9.0 17.0 1503
39 Martinez Rodriguez Atilano 1480 ESP 5s0 41w1 18s0 52w1 24s0 2.5 11.5 8.5 17.5 1490
40 De La Pena Llerandi Adolfo 1606 ESP 49s1 7w0 22s0 30w0 46s1 2.5 10.5 9.0 16.5 1420
41 Rico Perez Jose Miguel 0 ESP 28w0 39s0 58w+ 56w+ 20w0 2.5 10.5 8.0 15.5 802
42 Paz Perez Santiago 1676 ESP 52s1 23w0 37s0 34w0 51s1 2.5 10.0 9.0 14.5 1359
43 Lopez Gonzalez Alfonso 1318 ESP 7s0 53w1 24s0 36w0 52s1 2.5 10.0 7.5 15.5 1439
44 Costache Bogdan Alexandru 0 ESP 15w½ 16s0 29w0 48s1 33w0 2.0 12.5 7.5 17.5 1349
45 Santos Herranz Alberto 1489 ESP 6w0 8s0 51w½ 50s1 32w0 2.0 12.5 6.5 18.0 1503
46 Gonzalez Eiris Daniel 0 ESP 55w½ 17s0 57w1 13s0 40w0 2.0 12.0 8.5 17.5 1546
47 Arrojo Longa Ruben 0 ESP 17s0 27w0 60s1 25w0 49s1 31s0 2.0 11.0 6.0 16.0 1290
48 Vilar Carpente Hector 0 ESP 18w0 -1 27s0 34w0 44w0 56s+ 2.0 10.0 6.0 15.0 613
49 Segura Rio Alejandro 0 ESP 57s1 40w0 35s0 33w0 47w0 -1 2.0 9.0 7.0 13.0 1217
50 Paz Prieto Hugo 0 ESP 35s0 33w0 45w0 53s1 2.0 8.5 4.5 12.5 1210
51 Pena Varela Martin 0 ESP -1 19s0 31w0 45s½ 38w0 42w0 1.5 10.5 7.5 16.0 1245
52 Merino Curras Uxio 0 ESP 42w0 38w0 53s1 39s0 43w0 1.5 10.0 6.0 14.0 1195
53 Vilar Carpenter Ismael 0 ESP 10w0 43s0 52w0 58w+ 50w0 1.5 9.0 5.0 14.0 540
54 Grana Gomez Diego 1516 ESP -0 -0 -0 -0 1.0 11.5 5.5 17.0 0
55 Farinas Pose Julio 1794 ESP 46s½ -0 -0 -0 -0 1.0 10.5 5.5 16.0 0
56 Allegue Gonzalez Luis 0 ESP 19w0 36w0 34s0 -1 41s- 48w- 1.0 10.0 3.0 14.5 730
57 Fernandez Rilo Juan 1557 ESP 49w0 46s0 -0 -0 1.0 9.0 4.5 13.0 0
58 Garcia Bravo Nicolas 0 ESP 32w0 37w0 41s- 53s- -0 0.5 10.0 3.0 14.5 0
59 Dominguez Vizoso Daniel 0 ESP 22s- 30w- -0 -0 -0 -0 0.0 9.0 0.0 13.5 0
60 Mira Gonzalez Angel 0 ESP 20w0 25s0 47w0 -0 -0 -0 0.0 9.0 0.0 13.5 556

Resultados en ChessResults

Bases:

Elo máximo: 2199

Datas: Do 2 ao 4 de decembro

Trofeos: Para o primeiro de cada escalón de ELO

Sistema de xogo: Suízo a 6 sesións, poderá ser acelerado

Ritmo de xogo: 60 minutos finish máis 30”/xogada. Valedoiro para ELO FIDE. Poderánse pedir 3 byes, polos que se lles dará 0,5 puntos. Quedan excluídas as dúas derradeiras roldas

Nº de participantes: 100 (máximo)

Programa:
Día 2 Presentación ás 17.30
1ª Sesión 18.00
Día 3 2ª Sesión 10.00
3ª Sesión 15.00
4ª Sesión 18.30
Día 4 5ª Sesión 10.00
6ª Sesión 15.00

Premios:
1º 250 2º 200 3º 175 4º 125 5º 100
Sub 2000: 1º 70 2º 50 3º 30 Sub 1900 1º 70 2º 50 3º 30
Sub 1800: 1º 70 2º 50 3º 30 Sub 1700: 1º 70 2º 50 3º 30
Sub 1600: 1º 70 2º 50 3º 30 Sub 1500: 1º 70 2º 50 3º 30
Total 1750
Os premios repartiranse por rigurosa orde de clasificación e non son campativeis, no caso de ter dereito a dous levará o máis alto, e se son do mesmo valor levará o do tramo superior. Os xogadores maiores de 18 anos non concorren aos premios dos escalóns de 1600 e 1500. Por ELO enténdese tanto o FIDE como o nacional do país de orixe

Local de Xogo: Hotel Eumesa

Inscrición: xoanrei@gmail.com; Tfno 625 460 337

General 15 €, menores de 16 anos 10€. Exentos os xogadores de Pontedeume.

Data límite de inscrición: 1 de decembro

Entrega de trofeos e agasallos: Día 4 ás 18.30

Aloxamento: Hotel Eumesa, 3 estrelas.Tfne 981 430 901.


Organiza:

Colabora:

Logo
Círculo Ferrolán de Xadrez

http://www.cfxadrez.org/

 

 

TablaDeFlandes