Galicia - Galiza
Galicia

Torneo en Lira - Carnota

Lira - Carnota - A Coruña

15 de decembro de 2012

TORNEO CIRCUITO COSTA DA MORTE CONCELLO MUXIA

Informa: Xadrez Cabo Touriñan | Web

Final:

Carnota 2012
Foto Facebook Xadrez Oroso

Carnota 2012
Foto Facebook Xadrez Oroso

Clasificacións:

Clasificación Torneo | Clasificación Categorías | Puntos Equipos | Clasificación Circuíto

Clasificación Torneo Subir

Clasificación Torneo

Rank SNo. Nome Elo Club Pts BUC
1 5 Franco Ramón 1657 Corcubión 32
2 2 Soneira Leis Jose 1952 Coecubión 6 35½
3 3 Mira Pérez  Pablo 1945   30½
4 27 Lago Freire Tomás 0 Cabo Touriñán 27
5 9 Bugliot Diego 1513 Ex-alcoholicos 5 34
6 32 Maceiras Tajes Francisco 0 Lira 1 5 28
7 44 Senande Freire Abelardo 0 Lira 1 5 27
8 7 Pousada Estevez Daniel 1590 Ex-alcoholicos 5 25½
9 8 Sar Vilela  Jose 1545 Cabo Touriñán 5 25½
10 20 Diaz Alzate Anderson 0 Cabo Touriñán 31½
11 6 Pena Varela Martin 1623 Oroso 29
12 1 Pose García Jose Manuel 1971 O Toque Xiria 28½
13 10 Alvarez Marcos 0 Corcubión 26½
14 47 Sánchez Vázquez Carla 0 Peleteiro 26
15 4 Bugliot Julio 1735 Ex-alcoholicos 4 30
16 17 Carballo Sandobal Kevin 0 Cabo Touriñán 4 29½
17 22 Eirín Vigo  Ismael 0 Cabo Touriñán 4 26½
18 49 Vilela Lagoa Eloy 0 Cabo Touriñán 4 26
19 33 Mata Ewy Brais 0 Peleteiro 4 24
20 50 Vilela Soneira  Eleuterio 0 Cabo Touriñán 4 23½
21 48 Tato Saborido Jordi 0 Lira 1 4 23½
22 40 Ramos Rial Carlos 0 Peleteiro 4 23½
23 42 Rey Escribano Joaquin 0 Cabo Touriñán 4 22
  45 Sendón Formoso Eloy 0 Lira 2 4 22
25 21 Dosil Lago  José Tomás 0 Lira 2 29½
26 34 Nogueira Rodriguez Xan 0 Cabo Touriñán 26
27 12 Balayo González Pedro 0 Lira 1 3 27
28 31 Lorenzo Canosa David 0 Cabo Touriñán 3 27
29 39 Pérez Martínez David 0 Cabo Touriñán 3 26½
30 23 Eirín Vigo David 0 Cabo Touriñán 3 26
31 18 Carneiro Vázquez Juan 0 Peleteiro 3 22½
32 24 Garcia Pousada Sergio 0 Ex-alcoholicos 3 22½
33 28 Lago Pazos Adrián 0 Cabo Touriñán 3 21
34 38 Perol Hurtado Adrián 0 Peleteiro 3 19½
35 25 Girón Hermo Xabier 0 Peleteiro 3 18½
36 16 Canosa Rojo Alexia 0   3 18½
37 19 Cubelo Senande Santiago 0 Lira 2 24½
38 43 Rodríguez Otero Iván 0 Peleteiro 22
39 29 Lago Pazos Anxo 0 Cabo Touriñán 21
40 30 Leis Formoso José Luis 0 Lira 2 20
41 15 Bello Moure Fernando 0 Peleteiro 19
42 14 Bazarra Agulla  Antonio 0   19
43 13 Barrientos  Jose Manuel 0 Cabo Touriñán 2 24½
44 37 Pena Dosil José Antonio 0 Oroso 2 20½
45 41 Rey Carballo  Sheila 0 Cabo Touriñán 2 20½
46 11 Angel Morales Juan Sebastian 0 Cabo Touriñán 2 18½
47 46 Sánchez Lois 0 Peleteiro 20
48 36 Pazos Pérez Andrea 0   19
49 35 Pazos Pérez Adrián 0   1 18½
50 26 Gonzalo Valencia José Javier 0 Cabo Touriñán 0 16½

Clasificación Categorías Subir

Clasificación Categorías Torneo

Grupo de idade S18
Rank SNo. Nome Elo Tipo Pts BUC
1 5 Franco Ramón 1657 S18 32
2 2 Soneira Leis Jose 1952 S18 6 35½
3 3 Mira Pérez  Pablo 1945 S18 30½
4 27 Lago Freire Tomás 0 S18 27
6 32 Maceiras Tajes Francisco 0 S18 5 28
7 44 Senande Freire Abelardo 0 S18 5 27
8 7 Pousada Estevez Daniel 1590 S18 5 25½
9 8 Sar Vilela  Jose 1545 S18 5 25½
10 20 Diaz Alzate Anderson 0 S18 31½
12 1 Pose García Jose Manuel 1971 S18 28½
13 10 Alvarez Marcos 0 S18 26½
15 4 Bugliot Julio 1735 S18 4 30
17 22 Eirín Vigo  Ismael 0 S18 4 26½
20 50 Vilela Soneira  Eleuterio 0 S18 4 23½
21 48 Tato Saborido Jordi 0 S18 4 23½
23 42 Rey Escribano Joaquin 0 S18 4 22
24 45 Sendón Formoso Eloy 0 S18 4 22
25 21 Dosil Lago  José Tomás 0 S18 29½
27 12 Balayo González Pedro 0 S18 3 27
28 31 Lorenzo Canosa David 0 S18 3 27
Grupo de idade S10
Rank SNo. Nome Elo Tipo Pts BUC
18 49 Vilela Lagoa Eloy 0 U10 4 26
19 33 Mata Ewy Brais 0 U10 4 24
31 18 Carneiro Vázquez Juan 0 U10 3 22½
32 24 Garcia Pousada Sergio 0 U10 3 22½
33 28 Lago Pazos Adrián 0 U10 3 21
35 25 Girón Hermo Xabier 0 U10 3 18½
36 16 Canosa Rojo Alexia 0 U10 3 18½
41 15 Bello Moure Fernando 0 U10 19
46 11 Angel Morales Juan Sebastian 0 U10 2 18½
Grupo de idade S12
Rank SNo. Nome Elo Tipo Pts BUC
11 6 Pena Varela Martin 1623 U12 29
14 47 Sánchez Vázquez Carla 0 U12 26
22 40 Ramos Rial Carlos 0 U12 4 23½
34 38 Perol Hurtado Adrián 0 U12 3 19½
38 43 Rodríguez Otero Iván 0 U12 22
45 41 Rey Carballo  Sheila 0 U12 2 20½
Grupo de idade S14
Rank SNo. Nome Elo Tipo Pts BUC
5 9 Bugliot Diego 1513 U14 5 34
26 34 Nogueira Rodriguez Xan 0 U14 26
29 39 Pérez Martínez David 0 U14 3 26½
43 13 Barrientos  Jose Manuel 0 U14 2 24½
48 36 Pazos Pérez Andrea 0 U14 19
Grupo de idade S8
Rank SNo. Nome Elo Tipo Pts BUC
16 17 Carballo Sandobal Kevin 0 U8 4 29½
39 29 Lago Pazos Anxo 0 U8 21
47 46 Sánchez Lois 0 U8 20
49 35 Pazos Pérez Adrián 0 U8 1 18½

Equipos Subir

Puntos Equipos

CLUB XADREZ CABO TOURIÑAN A 1 TORNEO 2 TORNEO 3 TORNEO 4 TORNEO
Anderson Díaz Alzate S18 5,5   4.5   5   4.5  
Jose Sar Vilela S18 5   6   5   5  
Xan Nogueira Rodriguez U14 5   5   3   3.5  
Miguel Papín Traba U14 5   4.5   4   0  
      TOTAL 20,5 puntos 20 PUNTOS TOTAL 40.5 17 PUNTOS TOTAL 57.5 13 PUNTOS TOTAL 70.5
O TOQUE XIRIA                
Gurut Larrañaga Leturia S18 7   NON PUNTUAN NON PUNTUAN  NON PUNTUAN
Alvaro Viqueira Verea S18 6   POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO
Pose Garcia Jose Manuel S18 5              
      TOTAL 18 puntos            
CABO TOURIÑAN B                
Eleuterio Vilela Soneira S18 4.5   5   5   4  
David Pérez Martinez U14 4.5   4   4.5   3  
Eduardo Rey Vilela S18 4   4   5   0  
Tomás Lago Freire S18 4   4   4.5   5.5  
Gonzalo Saborido S18 4.5   0   4.5   0  
      TOTAl 17.5 17 PUNTOS TOTAL 34.5 19 PUNTOS TOTAL 53.5 12.5PUNTOS TOTAL 66
CABO TOURIÑÁN C                
Ismael Eirín Vigo S18 4   NON PUNTUAN POR 3   4  
José Javier Gonzalez Valencia S18 4   FALTA DE EQUIPO 3   0  
David Eirín Vigo S18 4       3   3  
Carlos Nogueira S18 4       0   0  
Cristian Pérez Pérez U14 4       0   0  
      TOTAL 16     9 PUNTOS TOTAL 25 7 PUNTOS TOTAL 32
CABO TOURIÑAN D                
José Ramón Haz Pérez S18 4   4   2.5   0  
Eloy Vilela   U10 4   4   4   4  
Jose Manuel Barrientos U14 3.5   0   4   2  
Adrian Lago Pazos U10 3   3   3.5   3  
Kefrén Alvite Moure U12 3   0   0   0  
      TOTAL 14.5 11 PUNTOS TOTAL 25.5 14 PUNTOS TOTAL 39.5 9 PUNTOS TOTAL 48.5
CABO TOURIÑAN E                
Kevin Carballo Sandobal U8 3   3   3   4  
Sheila Rey Carballo  U12 3   2.5   2   2  
Joaquín Rial Da Cunha S18 2.5   0   0   0  
Anxo Lago Pazos U8 2   3   2.5   2.5  
Andrez García Deibe S18 0   0   0   0  
Martín Barrientos Paz U8 0   0   0   0  
      TOTAL 10.5 8.5 TOTAL 19 7.5 PUNTOS TOTAL 26.5 8.5 PUNTOS TOTAL 35
COLEXIO MANUEL PELETEIRO A                
Juan Carneiro U10 4   4   2   NON PUNTUAN 
Carla Sanchez U12 4   4   4   POR FALTA DE EQUIPO
Pedro Carneiro U14 4   3.5   4      
Guillermo Lopez U10 4   2   2      
      TOTAL 16 13.5 PUNTOS TOTAL 29.5 12 PUNTOS TOTAL 41.5    
MANUEL PELETEIRO B                
Adrián Perol U12 3   3   3   3  
Iván Rodriguez U12 3   4   0   2.5  
Martin Sanchez U10 3   3   3   0  
Brais Mata Ewy U10 3   4   4   4  
      TOTAl 12 14 PUNTOS TOTAL 26 10 PUNTOS TOTAL 36 9.5 PUNTOS 45.5 TOTAL
MANUEL PELETEIRO C                
Diego Mostaza U10 3   NON PUNTUAN POR FALTA  3   NON PUNTUAN 
Fernando Bello U10 2.5   DE EQUIPO   3   POR FALTA DE EQUIPO
Xavier Girón U10 2.5       4      
Zeltia Menchero U10 2.5       0      
      TOTAL 10.5     10 PUNTOS 20.5 PUNTOS    
MANEUL PELETEIRO D                
Andrés Suarez U10 2.5   1   NON PUNTUAN  NON PUNTUAN 
Pablo Granja U10 2.5   2.5   POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO
Martin Ortuño U8 2   0          
Lois Sanchez U8 2   1.5          
Nicolás Fernández U8 1.5   2.5          
      TOTAL 9 7.5 PUNTOS TOTAL 16.5        
EX -ALCOHOLICOS                
Julio Bugliot S18 0   0   0   4  
Bugliot Miguel S18 0   0   2.5   0  
Diego Bugliot U14 5   5   5.5   5  
Daniel Estevez S18 5   4   4.5   5  
Sergio Pousada U10 3.5   2.5   3.5   3  
      TOTAL 13.5 11.5 PUNTOS TOTAL 25 16 PUNTOS TOTAL 41 17 PUNTOS TOTAL 58
CORCUBIÓN                
      NON PUNTUAN NON PUNTUAN  NON PUNTUAN    
Jose Soneira S18 POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO 6  
Ramón Franco S18             6.5  
Marcos Alvarez S18             4.5  
                  17 PUNTOS TOTAL 17
LIRA -1                
Maceiras Tajes Francisco S18 NON PUNTUAN  NON PUNTUAN  NON PUNTUAN  5  
Senande Freire Abelardo S18 POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO 5  
Tato Saborido Jordi S18             4  
Balayo González Pedro S18             3  
                  17 PUNTOS TOTAL 17
LIRA -2                
Sendon Formoso Eloy   NON PUNTUAN NON PUNTUAN  NON PUNTUAN  4  
Dosil Lago Jose Tomas   POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO POR FALTA DE EQUIPO 3.5  
Cubelo Senande Santiago             2.5  
Leis Formoso José Luis               2.5  
                  12.5 PUNTOS TOTAL 12.5

Clasificación Circuíto Subir

Clasificación Circuíto

S-18 1 TORNEO PUNTOS 2 TORNEO PUNTOS TOTAL 3 TORNEO PUNTOS TOTAL 4 TORNEO PUNTOS TOTAL
Larrañaga Leturia Gurutz 12 Larrañaga Leturia Gurut 12 24 Soneira Leis Jose 12 12 Franco Ramón 12 22
Mira Pérez Pablo 10 Sar Vilela  Jose 10 15 Pose García Jose Manuel 10 24 Soneira Leis Jose 10 22
Viqueira Verea  Alvaro 8 Pose García Jose Manuel 8 14 Viqueira Verea Alvaro 8 16 Mira Pérez  Pablo 8 28
Díaz Alzate Ánderson 7 Luis Abella Cruz Francisco 7 7 Mira Pérez Pablo 7 20 Lago Freire Tomás 7 7
Pose García Jose Manuel 6 Alvarez Marcos 6 6 Sar Vilela  Jose 6 21 Maceiras Tajes Francisco 6 6
Sar Vilela  José 5 Vilela Soneira Eleuterio 5 6 Diaz Alzate Andersón 5 14 Senande Freire Abelardo 5 5
Franco Ramón 4 Franco Ramón 4 8 Rey Vilela Eduardo 4 4 Pousada Estevez Daniel 4 9
Pousada Estévez Daniel 3 Mira Pérez Pablo 3 13 Vilela Soneira Eleuterio 3 9 Sar Vilela  Jose 3 24
Saborido  Gonzalo 2 Díaz Alzate Andersón 2 9 Franco Ramón 2 10 Diaz Alzate Anderson 2 16
Vilela Soneira Eleuterio 1 Pousada Estevez Daniel 1 4 Pousada Estevez  Daniel 1 5 Pose García Jose Manuel 1 25
S -14
Nogueira Rodríguez Xan 12 Bugliot Diego 12 22 Bugliot  Diego 12 34 Bugliot Diego 12 46
Bugliot Mateo Diego 10 Nogueira Rodríguez Xan 10 22 Pérez Martínez David 10 24 Nogueira Rodriguez Xan 10 36
Papín Traba Miguel 8 Papín Traba Miguel 8 16 Carneiro Vázquez Pedro 8 19 Pérez Martínez David 8 32
Pérez Martínez David 7 Pérez Martínez David 7 14 Barrientos Jose Manuel 7 11 Barrientos  Jose Manuel 7 18
Pérez Pérez Cristian 6 Carneiro Vázquez Pedro 6 11 Papín Traba Miguel 6 22 Pazos Pérez Andrea 6 14
Carneiro Vázquez Pedro 5 Pazos Pérez  Andrea 5 5 Vilela Pérez José Luis 5 5      
Barrientos Campaña José Manuel 4       Nogueira Rodriguez Xan 4 26      
Larrañaga Ledo Unai 3       Pazos Pérez Andrea 3 8      
S -12                    
Sánchez Vázquez Carla 12 Sánchez Vázquez Carla 12 24 Pena Varela Martin 12 12 Pena Varela Martin 12 24
Ramos Rial Carlos 10 Rodríguez Otero Iván 10 17 Mendez Rial Jorge 10 10 Sánchez Vázquez Carla 10 41
Perol Hurtado Adrián 8 Perol Hurtado  Adrián 8 16 Regueiro Romero Alfredo 8 8 Ramos Rial Carlos 8 31
Rodríguez Otero  Iván 7 Ramos Rial  Carlos 7 17 Sánchez Vázquez Carla 7 31 Perol Hurtado Adrián 7 28
Larrañaga Ledo Xabier 6 Rey Carballo  Sheila 6 10 Ramos Rial Carlos 6 23 Rodríguez Otero Iván 6 23
Alvite Moure Kefrén 5 Larrañaga Ledo Xavier 5 11 Perol Hurtado Adrián 5 21 Rey Carballo  Sheila 5 17
Rey Carballo Sheila 4       Moure Antón 4 4      
Aquino Delgado Gabriel 3       Roget Blanco David 3 3      
          Rey Carballo  Sheila 2 12      
S-10                    
Carneiro Vázquez Juan 12 Mata Ewy Brais 12 16 Girón Hermo Xabier 12 18 Vilela Lagoa Eloy 12 40
López-Lazcano Vázquez Guillermo 10 Vilela Lagoa  Eloy 10 18 Vilela Lagoa Eloy 10 28 Mata Ewy Brais 10 34
Vilela  Eloy 8 Carneiro Vázquez Juan 8 20 Mata Ewy  Brais 8 24 Carneiro Vázquez Juan 8 28
Pousada García Sergio 7 Bello Moure  Fernando 7 9 Pousada Garcia Sergio 7 17 Garcia Pousada Sergio 7 24
Sánchez Vázquez Martín 6 Sánchez Vázquez Martín 6 12 Lago Pazos  Adrián 6 15 Lago Pazos Adrián 6 21
Lago Pazos Adrián 5 Girón Hermo Xabier 5 6 Bello Moure  Fernando 5 14 Girón Hermo Xabier 5 23
Mata Ewy Brais 4 Lago Pazos Adrián 4 9 Sanchez Vazquez Martin 4 16 Canosa Rojo Alexia 4 4
Mostaza Malvar Diego 3 Pousada García Sergio 3 10 Valcarce García Mateo 3 3 Bello Moure Fernando 3 17
Bello Moure Fernando 2 Fernández Mosquera Nicolás 2 2 Mostaza Malvar Diego 2 5 Angel Morales Juan Sebastian 2 2
Girón Hermo Xabier 1 Granja Lamelas Pablo 1 1 López-Lazcano Guillermo 1 11      
S-8                    
Carballo Sandoval Kevin 12 Carballo Sandobal Kevin 12 24 Carballo Sandobal Kevin 12 36 Carballo Sandobal Kevin 12 48
Lago Pazos Anxo 10 Lago Pazos Anxo 10 20 Lago Pazos Anxo 10 30 Lago Pazos Anxo 10 40
Sánchez Vázquez Lois 8 Pazos Pérez Adrián 8 14 Pazos Pérez  Adrián 8 22 Sánchez Lois 8 30
Larrañaga Ledo Iago 7 Sanchez Vázquez Lois 7 15 Sánchez Vázquez Lois 7 22 Pazos Pérez Adrián 7 29
Pazos Pérez Adrián 6 Fontecha Aquiles 6 6 Lago Lopez Minerva 6 6      

 

No cuarto torneo a clasificación está así:
Absoluta Puntos e Partidas
1 Pablo Mira 10-3-7-8=28
2 Jose Manuel Pose: 6-8-10-1=25
3 Jose Sar 5-10-6-3=24
4 Gurut Larrañaga: 12-12:24
5 Ramón Franco: 4-4-2-12:22
6 Jose Soneira:12 12-10=22
7 Anderson Diaz:7-2-5-2=16
8 Alvaro Viqueira:8-8=16
9 Daniel Pousada:3-1-1-4=9
10 Eleuterio Vilela:1-5-3=9
11 Francisco Abella:7=7
12 Tomás Lago:7 =7
13 Marcos Alvarez:6=6
14 Francisco Tajes:6=6
15 Abelardo Senande:5=5
16 Eduardo Rey:4=4
17 Gonzalo Saborido:2=2
Sub-14
1 Diego Bugliot:10-12-12-12=46
2 Xan Nogueira:12-10-4-10=36
3 David Pérez:7-7-10-8=32
4 Miguel Papin:8-8-6=22
5 Pedro Carneiro:5-6-8=19
6 Jose Manuel Barrientos:4-7-7:18
7 Andrea Pazos:5-3-6:14
8 Cristian Pérez:6=6
9 Jose Luis Vilela:5=5
10 Unai Larrañaga:3=3
Sub-12
1 Carla Sanchez:12-12-7-10=41
2 Carlos Ramos:10-7-6-8=31
3 Adrián Perol:8-8-5-7=28
4 Martín Pena:12-12=24
5 Iván Rodriguez:7-10-6=23
6 Sheila Carballo:4-6-2-5=17
7 Xavier Larrañaga:6-5=11
8 Jorge Mendez:10=10
9 Alfredo Regueiro:8=8
10 Kefren Alvite:5=5
11 Antón Moure:4=4
12 Gabriel Aquino:3=3
13 David Roget=3=3
Sub-10
1 Eloy Vilela:8-10-10-12=40
2 Brais Mata Ewy:4-12-8-10=34
3 Juan Carneiro:12-8-8=28
4 Sergio Garcia Pousada:7-3-7-7=24
5 Xabier Girón:1-5-12-5=23
6 Adrián Lago:5-4-6-6=21
7 Fernando Bello:2-7-5-3=17
8 Martín Sanchez:6-6-4=16
9 Guillermo López:10-1=11
10 Diego Mostaza:3-2=5
11 Mateo Valcarce:3=3
12 Pablo Granja=1=1
Sub-8
1 Kevin Carballo:12-12-12-12=48
2 Anxo Lago:10-10-10-10=40
3 Lois Sanchez:8-7-7-8=30
4 Adrián Pazos:6-8-8-7=29
5 Iago Larrañaga=7=7
6 Aquiles Fontecha=6=6
7 Minerva Lago=6=6
8 Martin Barrientos:5=5

Os desempates favoreceran a:
O xogador que primeiro puntue
O xogador que obtivese mellor resultado no primeiro torneo disputado
Hai que participar polo menos en 5 toneos para obtar a premio final

 

Organiza:

Concello de Muxía e Club Xadrez Cabo Touriñán

Patrocina:

Concello de Muxía

Colaboran:

Xunta de Galicia, Deputación da Coruña, Deporte Galego e Concellos de Camariñas, Corcubión, Carnota, Fisterra e Vimianzo

 

TablaDeFlandes