Escola Xadrez Pontevedra: xadrezpontevedra@hotmail.com

por Alba Piay

Rafael Couto, que xa viñera demostrando nos anteriores Torneos de Apertura Fixa da nosa Escola ser un dos favoritos, proclamouse vencedor deste terceiro TAF con 5.5 puntos dos 6 posibles, deixando escapar soamente medio punto por pedir un "libre". Na derradeira ronda impúsoxe a Alain Rodríguez (que tamén viña facendo un bo torneo, perdendo soamente co xoven xogador da Escola, Alejandro Guaza).
Na dúas últimas rondas notáronse especialmente as ausencias, xustificadas moitas polas tarefas de limpeza das nosas costas.
Dende a EXP queremos agradecer a quenes colaboraron con nós comentando partidas para os boletíns: Diego Adla, Alejandro Hoffman, Jesús Barón, Daniel Pizá e Roi Reinaldo. Moitas gracias a todos.
A idea da Escola é continuar agora con torneos de rápidas tódolos venres.

Un saúdo a todos:
Escola de Xadrez de Pontevedra.

CLASIFICACIÓN FINAL:

Con 5.5 puntos, gañador do torneo: Rafael Couto.
Con 4 puntos: Alain Rodríguez, Álvaro Reinaldo e Alba Piay.
Con 3.5 puntos: Ruy López, Alejandro Guaza e Silvia Castro.
Con 3 puntos: Ramón Escudeiro, Enrique García e Jorge Varela.
Con 2 puntos: Koldo Martín, Sergio Braga e Jacobo Canosa.
Con 1.5: José Toja e Xosé Remiseiro.
Con 0.5: Jose María Vadillo.

Rolda 1:

1.Alba Piay 0-Enrique García 1
2.Sergio Braga 0-Rafael Couto 1
3.Alejandro Guaza 1-Alén Rodríguez 0
4.Jacobo Canosa 0-José Toja 1
5.Andrés Carrasco 0-Ruy López 1
6.Álvaro Reinaldo 1-Ramón Escudeiro 0
7.Jorge Varela 1-Jose María Vadillo 0

Libres: Silvia Castro, Koldo Martin e Xose´Remiseiro.

Rolda 2:

1.Koldo Martín 0.5 -Silvia Castro 0.5
2.Enrique García 1-Alejandro Guaza 0
3.Ruy López 1-Jorge Varela 0
4.José Toja 0-Álvaro Reinaldo 1
5.Jacobo Canosa 0-Sergio Braga 1
6Alain Rodríguez 1-Andrés Carrasco 0

Rolda 3:

1.Enrique García 0.5 -Ruy López 0.5
2.Rafael Couto 1-Alba Piay 0
3.Alejandro Guaza 1-JM Vadillo 0
4.Jorge Varela 0-Alain Rodríguez 1
5.Sergio Braga 1-Xosé Remiseiro

Libres: Silvia Castro, Koldo Martín, Álvaro Reinaldo, Jose´Toja.

Rolda 4:

1. Ruy López 0- Rafael Couto 1
2. Álvaro Reinaldo 1- Enrique García 0
3. Alain Rodríguez 1 -Sergio Braga 0
4. Koldo Martín 0- Jorge Varela 1.
5. Alba Piay 1 -Jacobo Canosa 0

Rolda 5:

Rafael Couto 1 -Álvaro Reinaldo 0
Alejandro Guaza 0- Ruy López 1
Enrique García 0 -Alain Rodríguez 1
Sergio Braga 0 -Alba Piay 1
Jorge Varela 1-José Toja 0
Jacobo Canosa 1 -Koldo Martín 0

Rolda 6:

Alain Rodríguez 0-Rafael Couto 1
Alba Piay 1 -Ruy López 0
Ramón Escudeiro 1 -Sergio Braga 0
Silvia Castro 1 -Jorge Varela 0

LISTA DE XOGADORES:

Neste novo taf, destacar outra vez a participación de xente de Vigo e A Guarda. Tamén a participación da canteira da Escola, Andrés Carrasco (recén campeón zonal sub-14), Ramón Escudeiro, Jacobo Canosa, e o máis cativo con 8 anos e xa habitual Alejandro Guaza (segundo no zonal sub-14). E sempre anecdótica e agradable resulta a presencia de Álvaro Reinaldo como xogador.

1. Alba Piay.
2. Silvia Castro
3. Rafael Couto
4. Alejandro Guaza
5. José Toja
6. Andrés Carrasco
7. Ramón Escudeiro
8. Jorge Varela
9. Enrique García
10.Sergio Braga
11.Alain Rodríguez
12.Jacobo Canosa
13.Koldo Martín
14.Ruy López
15.Álvaro Reinaldo
16.Xosé Remiseiro
17.Jose María Vadillo

 


Caballeros del Ajedrez