Informa: Escola Xadrez Pontevedra
629957942 / 619616118 / 677212063
xadrezpontevedra@hotmail.com

CAMPIONATOS ZONAIS PONTEVEDRA 2003. Categorías Sub - 10 a Sub - 18. Final

Remataron os campionatos zonais de Pontevedra 2003 que se estaban a celebrar no Pazo de Exposicións e Cultura, clasificatorios para os campionatos galegos nas categorías dende sub-10 ata sub-18.

Na clausura entregáronse trofeos aos tres primeiros clasificados de cada categoría e agasallouse coa asistencia gratuita aos diversos cursos que se realizarán na Escola durante xaneiro e febreiro. Agradeceuse a inestimable colaboración e o patrocinio de todas as entidades que fixeron posible e melloraron a realización destes campionatos: Concello de Pontevedra, Esgo Distribuciones, Escuela Internacional Kasparov-Marcote, Hotel Avenida, Ludeiros, Cafe Carpanta, Bar Pitillo, Bar Turoquá, Veimar, Pepsicola e Loeda.

A competición foi moi reñida, destacando a categoría sub-18, na que se chegou a ao final empatando en tódolos desempates, sendo resolto cunha partida rápida que deu como vencedor a Pablo Cabaleiro. A victoria máis clara deuse no zonal sub- 10, onde Jose María Vadillo fixo 6 dos 6 puntos
posibles.

Aquí amosamos os dez primeiros postos de cada clasificación (agás na categoría sub-18 sub-20, que foi claramente a de participación máis escasa con 5 xogadores/as:

SUB-10

1.- José María Vadillo López (Escola de Xadrez de Pontevedra)
2.- Miguel Palacios González (Fontecamoa)
3.- Andrés Varela Fernández (Fomtecarmoa)
4.- Adrián Piñeiro Novás (Escola Xadrez de Pontevedra)
5.- Lucas Abal Cores (Fontecarmoa)
6.- Cristian Freire Vázquez (Karpov)
7.- Yago Barral Castro (Karpov)
8.- Alberto Torres Sanmartin (Escola de Xadrez de Pontevedra)
9.- María Alonso Macías (Karpov)
10- Diego Barco Santomé (Marín)

SUB-12

1.- Adrián Portela González (Karpov)
2.- Ramón Escudeiro Tilve (Escola de Xadrez de Pontevedra)
3.- Víctor Alonso Macías (Karpov)
4.- Martín García Paz (Fontecarmoa)
5.- Christian Abal Cores (Fontecarmoa)
6.- Manuel Fernández Astray (Karpov)
7.- Rubén Acha Señoráns (Fontecarmoa)
8.- Martín Montoto López (Escola de Xadrez de Pontevedra)
9.- Adrián Montans López (Fontecarmoa)
10.- Natalia Da Silva Martínez (Fontecarmoa)

SUB-14

1.- Javier Pérez Malvido (Escola Municipal Poio)
2.- José Alejandro Guaza García (Escola de Xadrez de Pontevedra)
3.-Estebán Calviño Melón (Marín)
4.- Alexandre Santos Giráldez (Moaña)
5.- Juan Camilo García Usma (Escola Municipal Poio)
6.- Freddy Jaraba Cardona (Marín)
7.- Antía Rodal Bonet (Moaña)
8.- Xavier Novales Blanco (Fontecarmoa)
9.- Paulo Lemos Díaz (Moaña)
10- Miguel Piñeiro Silva (Moaña)

SUB-16

1.- Xoan Rodal Bonet (Moaña)
2.- Alexis Vilas Baña (Fontecarmoa)
3.- Andrés Carrasco Solla (Escola de Xadrez de Pontevedra)
4.- Andrés Otero Fernández (Moaña)
5.- Jacobo Canosa (Escola de Xadrez de Pontevedra)
6.- Jorge Varela Guntiñas (Escola Municipal Poio)
7.- Cibrán Cancelas Hidalgo (Moaña)
8.- Joaquín Seijo Da Concepción (Marín)
9.- David Alonso Souto (Monteporreiro)
10.-Anderson Jaraba Cardona (Marín)

SUB-18

1.- Pablo Cabaleiro Reimóndez (Karpov)
2.- Carlos Brandán Docampo Garrido (Karpov)
3.- Rafael Malvido Rodríguez (Moaña)
4.- María Jose Caeiro Martín
5.- Sandra Abilleira Carballal

O vindeiro día 22 dará comezo o campionato zonal na categoría absoluto. As partidas comezan as 17h e terán lugar no Hotel Galicia Palace.

Un saúdo a todos:
Escola de Xadrez de Pontevedra.

Bases dos Campionatos Zonais

A Escola de Xadrez de Pontevedra organiza os próximos campionatos zonais, clasificatorios para os campionatos galegos, de tódalas categorías na zona de Pontevedra.

Os zonais das categorías sub-10, sub-12, sub-14, sub-16, sub-18 e sub-20 terán lugar no Pazo da Cultura de Pontevedra (A Xunqueira) os días 15 e 16 de novembro cos seguintes horarios e ritmos de xogo:

Categorías sub-10 e sub-12

Ritmo de xogo 30’ finish (por xogador)

Sábado 15 :

1ª Ronda 16:00
2ª Ronda 17:15
3ª Ronda 18:30

Domingo 16:

4ª Ronda 16:00
5ª Ronda 17:15
6ª Ronda 18:30

Categorías sub-14 a sub-20

Ritmo de xogo 1h finish (por xogador)

Sábado 15:

1ª Ronda 16:00 h
2ª Ronda 18:15 h

Domingo 16:

3ª Ronda 11:00 h
4ª Ronda 16:00 h
5ª Ronda 18:15 h

Zonal Categoría Absoluta

Ritmo de xogo: 1 h 30’ finish (por xogador)

O zonal da categoría absoluta celebrarase no Hotel Galicia Palace (Av. de Vigo) os días 22, 23, 29 e 30 de novembro co seguinte horario e ritmo de xogo:

Sábados: 17:00 h

Domingos: 11:00 h e 17:00 h

Prazo de Inscripción

O prazo de inscripción remata o día antes de cada torneo. A inscripción farase nos seguintes telefonos ou dirección electrónica:

629957942 / 619616118 / 677212063

xadrezpontevedra@hotmail.com

 


Caballeros del Ajedrez