Galicia/Galiza
Galicia

"Campeonatos Galegos Sub 14 e Sub 18"

Carballo. A Coruña


Hotel Punta del Este (Carballo-A Coruña) WEB OFICIAL

FINAL

MIGUEL SENLLE CARIDE CAMPEÓN GALEGO SUB 14
MANUEL PENA GÓMEZ CAMPEÓN GALEGO SUB 18

DESENROLO DOS TORNEOS
Resultados e Clasificacións

CAMPEONATO SUB 14
CAMPEONATO SUB 18

LISTADOS DE XOGADORES

Na páxina da Federación Máis Información
http://www.fegaxa.com

Manuel Pena (Marcote) e Miguel Senlle (Alekhine)
Manuel Pena (Marcote) e Miguel Senlle (Alekhine),
posando cos trofeos nas instalacións da Escola Xadrez Galego,
na que participan como alumnos. Foto: XG

CRÓNICA PREVIA

Facémoslle chegar os datos definitivos de participación nos Campeonatos Galegos Infantil e Xuvenil 2005, que organizará a Federación Galega de Xadrez, coa colaboración da Asociación Deportiva Xiria, e co inestimable patrocinio do Concello de Carballo, Placasa, e Hotel Punta del Este, local onde tamén se celebrará o torneo.

O torneo terá lugar do 5 ó 8 de Febreiro, con partidas ás 10 e 17 horas, e será clasificatorio para os Campeonatos de España das categorías.

A participación rondará os 80 xogadores, e adxúntanse os listados de cada categoría, indicando os respectivos ELOs, clube de procedencia, e data de nacemento.

Na categoría Infantil hai 36 xogadores inscritos, entre eles dous xogadores que pese á súa corta idade xa posúen ELO FIDE (ranking internacional) como son o vigués Miguel Senlle Caride e o ourensán Daniel López Garrido, campeón galego Alevín 2004. Ante a ausencia do campeón de España da categoría, o ourensán Iván Salgado, estes dous xogadores parten na cabeza do ránking, seguidos doutros 12 xogadores con ELO FEDA (ránking nacional), entre eles Isabel Pérez Dobarro (CDU Santiago), e Irene Toba Rodríguez e Henar Lorenzo Serrano (ambas de Alexandre Bóveda), máximas favoritas ó titulo feminino.

Na proba Xuvenil, o número 1 do ránking é o vigués Manuel Pena Gómez, cun ELO FIDE de 2250, actual campeón galego Sub-16 e clasificado 6º no último Campeonato de España Sub-20. Os seguintes no ránking son o ferrolán Antonio Pazos Porta (Subcampeón galego Sub-16 2003) e o padronés Manoel Rodríguez Calvo. Na proba feminina, as xogadoras do Alexandre Bóveda Iria Ares Campo e Maja Strikovic parten como as únicas xogadores con ELO FEDA.

Para calquera información adicional poden contactar connosco neste correo electrónico ou nos teléfonos 986237945 ou 649509532

FEDERACIÓN GALEGA DE XADREZ
http://www.fegaxa.com
fegaxa@fegaxa.com

COLABORAN / PATROCINAN

Federación Galega de Xadrez

Concello de CarballoAsociación Deportiva Xiria de Carballo

Patronato Deportivo Carballo Deputación de A Coruña

Placasa

CAMPEONATO GALEGO SUB 14:

DATAS:
5 ó 8 de Febreiro de 2005, partidas ás 10:00 e 17:00 cada día
LUGAR:
Hotel Punta del Este (Carballo. A Coruña)
SITEMA E RITMO DE XOGO:
Suizo a 8 roldas
1 h 30' + 30 seg/xogada

CAMPEONATO GALEGO SUB 18:

DATAS:
5 ó 8 de Febreiro de 2005, partidas ás 10:00 e 17:00 cada día
LUGAR:
Hotel Punta del Este (Carballo. A Coruña)
SITEMA E RITMO DE XOGO:
Suizo a 8 roldas
1 h 30' + 30 seg/xogada

INSCRITOS SUB 14:

No  Name                         Rtg  Loc  Club                        Born      

1.  Miguel Senlle Caride         1969 1851 Alekhine                    20-07-1992
2.  Daniel López Garrido         1905 1761 Ourense Barrocás            04-01-1992
3.  Víctor Alonso Macías              1833 Kárpov                      02-04-1992
4.  Luis Pita-Romero Rodríguez        1790 CEMAR                       27-04-1992
5.  Xabier Gómez Domínguez            1773 Casa da Xuventude           11-05-1992
6.  Adrián Portela González           1735 Kárpov                      30-07-1993
7.  Miguel Rodríguez Domínguez        1689 Escola Provincial de Xadrez 10-10-1991
8.  Brais Otero Nogueira              1684 Atlántida de Matamá         24-02-1992
9.  Henar Lorenzo Serrano             1646 Alexandre Bóveda            08-08-1993
10. Javier Seijo Beltrán              1640 Ex-Alcohólicos              20-05-1991
11. Isabel Pérez Dobarro              1638 C.D.U. Santiago             24-02-1992
12. Víctor González Carro             1602 Alexandre Bóveda            26-05-1993
13. Miguel Millán Soto                1584 Círculo Ferrolano           12-04-1992
14. Javier Toba Rodríguez             1582 Alexandre Bóveda            15-03-1995
15. Irene Toba Rodríguez              1578 Alexandre Bóveda            19-02-1993
16. Cristian Abal Cores                    I.F.P. Fontecarmoa          05-06-1992
17. David Ausín Neira                      Círculo Ferrolano           29-11-1992
18. Nicolás Cajete Lorenzo                 Alexandre Bóveda            26-04-1991
19. Miguel Carballo Noya                   Alexandre Bóveda            08-08-1993
20. Iago Cardezo García                    Vipecón-Xiria               13-05-1991
21. Martín Castro Cores                    I.F.P. Fontecarmoa          11-02-1992
22. Adrián Dopico Mera                     Arteixo                     20-02-1991
23. Adrián Fariña Vázquez                  Vipecón Xiria               28-11-1993
24. Alejandro José García García           Vipecón-Xiria               01-11-1992
25. Alejandro Guerra Rivas                 I.F.P. Fontecarmoa          16-10-1991
26. Xabier Novales Blanco                  I.F.P. Fontecarmoa          20-11-1991
27. Luis Javier Pérez Lorenzo              C.D.U. Santiago             17-02-1991
28. Máximo Plo Seco                        CDU Santiago                28-02-1991
29. Andrea Regueiro Couto                  Vipecón Xiria               16-12-1991
30. Henrique Rey Malde                     Círculo Ferrolano           11-08-1995
31. Alejandro Roca Rivera                  Círculo Ferrolano           03-02-1992
32. Miguel Rodríguez Fernández             Círculo Ferrolano           17-08-1991
33. Andrés Rodríguez Pazos                 Círculo Ferrolano           25-01-1994
34. Rubén Rodríguez Varela                 Círculo Narón               06-12-1992
35. Luis Roma Barge                        Xadrez Ourense              26-04-1992
36. Jaime Teigell Benéitez                 Recatelo                    16-04-1991
37. José Manuel Villar Carabel             Alexandre Bóveda            18-12-1992

INSCRITOS SUB 18:

No  Name                           Rtg  Loc  Club               Born      

1.  Manuel Pena Gómez              2250 2235 Marcote            13-06-1988
2.  Antonio Pazos Porta            2138 2106 Círculo Ferrolano  18-03-1988
3.  Manoel Rodríguez Calvo         2104 2096 Padrón             27-05-1987
4.  Alejandro Ferreiro Pailos      2047 1968 Arteixo            02-11-1989
5.  Pablo Fernández Borrego        1955 1933 Círculo Ferrolano  19-08-1990
6.  Alexis Vilas Baña                   1933 I.F.P. Fontecarmoa 21-12-1988
7.  Aarón Ferreiro Mera                 1809 Ourense Barrocás   06-10-1988
8.  Esteban Vázquez Ríos                1801 Escola Provincial  12-09-1987
9.  Xoán Rodal Bonet                    1780 Bobby Fischer      03-11-1988
10. José Negreira Suárez                1769 C.D.U. Santiago    18-10-1988
11. Iria Ares Campo                     1767 Alexandre Bóveda   18-09-1988
12. Pablo González Roca                 1767 Mercantil de Vigo  09-07-1990
13. Jorge Mejuto de Ulloa               1759 Círculo Ferrolano  25-05-1990
14. Breixo Gómez Domínguez              1755 Casa da Xuventude  02-04-1990
15. Pablo Aboy Nieto                    1741 Alexandre Bóveda   16-01-1990
16. Salvador Rey Torres                 1735 Ourense Barrocás   30-03-1988
17. Jorge Rodríguez Pazos               1732 Círculo Ferrolano  27-09-1990
18. Maja Strikovic                      1730 Alexandre Bóveda   30-08-1988
19. Rafael Pardo Fernández              1699 Villa de Bouzas    10-11-1988
20. Pablo Santiso Becerra               1699 Alexandre Bóveda   12-11-1989
21. Carlos Lucas Quintáns               1681 C.D.U. Santiago    18-04-1988
22. Francisco Amado Rodríguez                Arteixo            29-02-1988
23. Alberto Anes Veiga                       Arteixo            27-06-1988
24. Federico David Blázquez Criado           Ourense Barrocás   26-11-1988
25. Juan Delfín Conde Carvajal               Ourense Barrocás   24-04-1988
26. Pablo Domínguez Froján                   Vipecón-Xiria      12-02-1990
27. Carlos Fernández García                  Villa de Bouzas    28-09-1988
28. Pablo Fernández López                    Círculo Narón      18-03-1989
29. Daniel Formoso Leal                      Círculo Narón      20-08-1988
30. Iago Fraga Fraga                         Alexandre Bóveda   18-08-1989
31. Aitor López Chao                         Viveiro            07-04-1987
32. Rafael Malvido Rodríguez                 Bobby Fischer      18-11-1987
33. Alejandro Martínez Martínez              Villa de Bouzas    12-02-1988
34. David Ramón Losada                       Círculo Narón      14-11-1989
35. J. Manuel Sánchez Iglesias               Círculo Ferrolano  16-04-1990
36. Antonio Torregrosa Vales                 Círculo Ferrolano  03-11-1988
37. Miguel Vilar Rodríguez                   Círculo Ferrolano  22-12-1989
38. Miguel Villar Carabel                    Alexandre Bóveda   15-04-1989

Informa. Webs Relacionadas:

FEDERACIÓN GALEGA DE XADREZ
http://www.fegaxa.com

XIRIA/PLACASA
http://www.xiria.net/xadrez

CONCELLO DE CARBALLO
http://www.carballo.org