Galicia/Galiza
Galicia

"Campeonatos Galegos Sub 14"

Carballo. A Coruña

Hotel Punta del Este (Carballo-A Coruña) WEB OFICIAL

ORGANIZACIÓN/ PATROCINADORES/COLABORADORES:

Federación Galega de Xadrez
Concello de Carballo
Asociación Deportiva Xiria de Carballo
Patronato Deportivo Carballo
Deputación de A Coruña
Placasa

FEDERACIÓN GALEGA DE XADREZ
http://www.fegaxa.com
fegaxa@fegaxa.com

MIGUEL SENLLE CARIDE CAMPEÓN GALEGO SUB 14

DESENROLO DO TORNEO SUB 14

CLASIFICACIÓN FINAL

Pos.  Xogador                      FEDA Club                        Pts.      B-M. Buch.  Prog.

  1   Miguel Senlle Caride         1851 Alekhine                    7        30.0  39.0   33.5
  2   Daniel López Garrido         1761 Ourense Barrocás            6        29.0  38.0   25.5
  3   Xabier Gómez Domínguez       1773 Casa da Xuventude           6        28.0  35.5   28.0
  4   Miguel Millán Soto           1584 Círculo Ferrolano           6        27.5  34.5   25.5
  5   Víctor Alonso Macías         1833 Kárpov                      5.5      32.5  42.5   31.0
  6   Adrián Portela González      1735 Kárpov                      5.5      26.0  35.0   26.0
  7   Isabel Pérez Dobarro         1638 C.D.U. Santiago             5        30.5  39.5   25.5
  8   Adrián Dopico Mera                Arteixo                     5        28.5  36.5   22.5
  9   Luis Pita-Romero Rodríguez   1790 CEMAR                       5        27.5  36.5   22.0
 10   Brais Otero Nogueira         1684 Atlántida de Matamá         5        27.0  35.5   23.5
 11   Máximo Plo Seco                   CDU Santiago                4.5      27.5  37.5   22.5
 12   Miguel Rodríguez Domínguez   1689 Escola Provincial de Xadrez 4.5      27.5  37.5   22.0
 13   Henar Lorenzo Serrano        1646 Alexandre Bóveda            4.5      27.0  36.0   22.0
 14   Jaime Teigell Benéitez            Recatelo                    4.5      25.5  34.5   22.0
 15   José Manuel Villar Carabel        Alexandre Bóveda            4.5      25.5  33.5   19.5
 16   Javier Seijo Beltrán         1640 Ex-Alcohólicos              4.5      25.0  35.5   19.5
 17   Víctor González Carro        1602 Alexandre Bóveda            4.5      24.5  33.0   19.5
 18   Andrés Rodríguez Pazos            Círculo Ferrolano           4        24.5  30.5   22.0
 19   Alejandro Guerra Rivas            I.F.P. Fontecarmoa          4        23.5  30.5   15.0
 20   Luis Javier Pérez Lorenzo         C.D.U. Santiago             4        23.0  30.0   18.0
 21   Luis Roma Barge                   Xadrez Ourense              4        21.5  28.5   16.0
 22   Irene Toba Rodríguez         1578 Alexandre Bóveda            4        20.5  27.5   13.0
 23   Alejandro José García García      Vipecón-Xiria               4        18.5  25.5   14.0
 24   Rubén Rodríguez Varela            Círculo Narón               3.5      23.5  30.5   17.0
 25   Javier Toba Rodríguez        1582 Alexandre Bóveda            3        25.0  32.5   15.0
 26   Nicolás Cajete Lorenzo            Alexandre Bóveda            3        24.5  34.0   15.0
 27   Cristian Abal Cores               I.F.P. Fontecarmoa          3        24.0  32.5   16.0
 28   Martín Castro Cores               I.F.P. Fontecarmoa          3        23.5  31.0   16.0
 29   Xabier Novales Blanco             I.F.P. Fontecarmoa          3        20.5  26.0    9.0
 30   David Ausín Neira                 Círculo Ferrolano           3        20.0  26.0   13.0
 31   Alejandro Roca Rivera             Círculo Ferrolano           3        17.0  22.0    9.0
 32   Henrique Rey Malde                Círculo Ferrolano           2.5      22.5  28.0    8.0
 33   Iago Cardezo García               Vipecón-Xiria               2.5      21.5  28.0    9.0
 34   Miguel Rodríguez Fernández        Círculo Ferrolano           2        19.5  26.0    9.0
 35   Adrián Fariña Vázquez             Vipecón Xiria               1        17.0  24.5    4.0

Resultados Rolda 8

 1 Miguel Senlle Caride (1)        [6.5]    =:=    Daniel López Garrido (2)          [5.5]
 2 Víctor Alonso Macías (3)        [5.5]    0:1    Miguel Millán Soto (13)           [5]  
 3 Brais Otero Nogueira (8)        [5]      0:1    Xabier Gómez Domínguez (5)        [5]  
 4 Adrián Portela González (6)     [4.5]    1:0    Henar Lorenzo Serrano (9)         [4.5]
 5 Isabel Pérez Dobarro (11)       [4.5]    =:=    Adrián Dopico Mera (21)           [4.5]
 6 Luis Pita-Romero Rodríguez (4)  [4]      1:0    Luis Javier Pérez Lorenzo (26)    [4]  
 7 Miguel Rodríguez Domínguez (7)  [4]      =:=    Máximo Plo Seco (27)              [4]  
 8 Jaime Teigell Benéitez (34)     [4]      =:=    Javier Seijo Beltrán (10)         [4]  
 9 José Manuel Villar Carabel (35) [3.5]    1:0    Andrés Rodríguez Pazos (31)       [4]  
10 Javier Toba Rodríguez (14)      [3]      0:1    Víctor González Carro (12)        [3.5]
11 Martín Castro Cores (20)        [3]      0:1    Irene Toba Rodríguez (15)         [3]  
12 Cristian Abal Cores (16)        [3]      0:1    Alejandro José García García (23) [3]  
13 Luis Roma Barge (33)            [3]      1:0    David Ausín Neira (17)            [3]  
14 Alejandro Guerra Rivas (24)     [3]      1:0    Nicolás Cajete Lorenzo (18)       [3]  
15 Rubén Rodríguez Varela (32)     [2.5]    1:0    Henrique Rey Malde (28)           [2.5]
16 Alejandro Roca Rivera (29)      [2]      1:0    Miguel Rodríguez Fernández (30)   [2]  
17 Adrián Fariña Vázquez (22)      [1]      0:1    Xabier Novales Blanco (25)        [2]  
18 Iago Cardezo García (19)        [1.5]    1:0    BYE                                    

Resultados Ronda 7

No Name                              Total  Result   Name                            Total

 1 Miguel Senlle Caride (1)          [5.5]    1:0    Isabel Pérez Dobarro (11)       [4.5]
 2 Daniel López Garrido (2)          [4.5]    1:0    Víctor Alonso Macías (3)        [5.5]
 3 Xabier Gómez Domínguez (5)        [4]      1:0    Máximo Plo Seco (27)            [4]  
 4 Adrián Dopico Mera (21)           [4]     .5:.5   Adrián Portela González (6)     [4]  
 5 Andrés Rodríguez Pazos (31)       [4]      0:1    Brais Otero Nogueira (8)        [4]  
 6 Miguel Millán Soto (13)           [4]      1:0    Jaime Teigell Benéitez (34)     [4]  
 7 Henar Lorenzo Serrano (9)         [3.5]    1:0    José Manuel Villar Carabel (35) [3.5]
 8 Irene Toba Rodríguez (15)         [3]      0:1    Luis Pita-Romero Rodríguez (4)  [3]  
 9 Nicolás Cajete Lorenzo (18)       [3]      0:1    Miguel Rodríguez Domínguez (7)  [3]  
10 Javier Seijo Beltrán (10)         [3]      1:0    Luis Roma Barge (33)            [3]  
11 Luis Javier Pérez Lorenzo (26)    [3]      1:0    Javier Toba Rodríguez (14)      [3]  
12 Víctor González Carro (12)        [2.5]    1:0    Martín Castro Cores (20)        [3]  
13 Rubén Rodríguez Varela (32)       [2.5]    0:1    Cristian Abal Cores (16)        [2]  
14 David Ausín Neira (17)            [2]      1:0    Miguel Rodríguez Fernández (30) [2]  
15 Alejandro José García García (23) [2]      1:0    Xabier Novales Blanco (25)      [2]  
16 Iago Cardezo García (19)          [1.5]    0:1    Alejandro Guerra Rivas (24)     [2]  
17 Henrique Rey Malde (28)           [1.5]    1:0    Adrián Fariña Vázquez (22)      [1]  
18 Alejandro Roca Rivera (29)        [1]      1:0    BYE                                  

Resultados Rolda 6

No Name                            Total  Result   Name                              Total

 1 Máximo Plo Seco (27)            [4]      0:1    Miguel Senlle Caride (1)          [4.5]
 2 Víctor Alonso Macías (3)        [4.5]    1:0    Xabier Gómez Domínguez (5)        [4]  
 3 Isabel Pérez Dobarro (11)       [3.5]    1:0    Andrés Rodríguez Pazos (31)       [4]  
 4 Luis Pita-Romero Rodríguez (4)  [3]      0:1    Daniel López Garrido (2)          [3.5]
 5 Adrián Portela González (6)     [3]      1:0    Nicolás Cajete Lorenzo (18)       [3]  
 6 Miguel Rodríguez Domínguez (7)  [3]      0:1    Adrián Dopico Mera (21)           [3]  
 7 Brais Otero Nogueira (8)        [3]      1:0    Luis Javier Pérez Lorenzo (26)    [3]  
 8 Martín Castro Cores (20)        [3]      0:1    Miguel Millán Soto (13)           [3]  
 9 Jaime Teigell Benéitez (34)     [3]      1:0    Rubén Rodríguez Varela (32)       [2.5]
10 Henar Lorenzo Serrano (9)       [2.5]    1:0    Víctor González Carro (12)        [2.5]
11 José Manuel Villar Carabel (35) [2.5]    1:0    David Ausín Neira (17)            [2]  
12 Javier Seijo Beltrán (10)       [2]      1:0    Alejandro Guerra Rivas (24)       [2]  
13 Javier Toba Rodríguez (14)      [2]      1:0    Alejandro José García García (23) [2]  
14 Cristian Abal Cores (16)        [2]      0:1    Irene Toba Rodríguez (15)         [2]  
15 Luis Roma Barge (33)            [2]      1:0    Iago Cardezo García (19)          [1.5]
16 Miguel Rodríguez Fernández (30) [1]      1:0    Adrián Fariña Vázquez (22)        [1]  
17 Xabier Novales Blanco (25)      [1]      1:0    Alejandro Roca Rivera (29)        [1]  
18 Henrique Rey Malde (28)         [.5]     1:0    BYE                                    

Resultados Rolda 5

No Name                         Total  Result   Name                       Total

 1 Miguel Senlle Caride         [4]     .5:.5   Víctor Alonso Macías       [4]  
 2 Máximo Plo Seco              [3]      1:0    Luis Pita-Romero Rodríguez [3]  
 3 Adrián Dopico Mera           [3]      0:1    Xabier Gómez Domínguez     [3]  
 4 Andrés Rodríguez Pazos       [3]      1:0    Adrián Portela González    [3]  
 5 Miguel Millán Soto           [2.5]   .5:.5   Isabel Pérez Dobarro       [3]  
 6 Daniel López Garrido         [2.5]    1:0    Víctor González Carro      [2.5]
 7 Jaime Teigell Benéitez       [2.5]   .5:.5   Miguel Rodríguez Domínguez [2.5]
 8 Alejandro Guerra Rivas       [2]      0:1    Brais Otero Nogueira       [2]  
 9 Rubén Rodríguez Varela       [2]     .5:.5   Henar Lorenzo Serrano      [2]  
10 Luis Javier Pérez Lorenzo    [2]      1:0    Javier Seijo Beltrán       [2]  
11 Cristian Abal Cores          [2]      0:1    Martín Castro Cores        [2]  
12 Nicolás Cajete Lorenzo       [2]      1:0    Luis Roma Barge            [2]  
13 Iago Cardezo García          [1.5]    0:1    José Manuel Villar Carabel [1.5]
14 Miguel Rodríguez Fernández   [1]      0:1    Javier Toba Rodríguez      [1]  
15 Irene Toba Rodríguez         [1]      1:0    Xabier Novales Blanco      [1]  
16 David Ausín Neira            [1]      1:0    Alejandro Roca Rivera      [1]  
17 Alejandro José García García [1]      1:0    Henrique Rey Malde         [.5] 
18 Adrián Fariña Vázquez        [0]      1:0    BYE                             

Resultados Rolda 4

No Name                       Total  Result   Name                         Total

 1 Xabier Gómez Domínguez     [3]      0:1    Miguel Senlle Caride         [3]  
 2 Adrián Portela González    [3]      0:1    Víctor Alonso Macías         [3]  
 3 Luis Pita-Romero Rodríguez [2]      1:0    Cristian Abal Cores          [2]  
 4 Miguel Rodríguez Domínguez [2]     .5:.5   Miguel Millán Soto           [2]  
 5 Brais Otero Nogueira       [2]      0:1    Adrián Dopico Mera           [2]  
 6 Henar Lorenzo Serrano      [2]      0:1    Máximo Plo Seco              [2]  
 7 Javier Seijo Beltrán       [2]      0:1    Andrés Rodríguez Pazos       [2]  
 8 Isabel Pérez Dobarro       [2]      1:0    Rubén Rodríguez Varela       [2]  
 9 Víctor González Carro      [2]     .5:.5   Jaime Teigell Benéitez       [2]  
10 José Manuel Villar Carabel [1.5]    0:1    Daniel López Garrido         [1.5]
11 Javier Toba Rodríguez      [1]      0:1    Alejandro Guerra Rivas       [1]  
12 Luis Javier Pérez Lorenzo  [1]      1:0    David Ausín Neira            [1]  
13 Alejandro Roca Rivera      [1]      0:1    Nicolás Cajete Lorenzo       [1]  
14 Martín Castro Cores        [1]      1:0    Miguel Rodríguez Fernández   [1]  
15 Luis Roma Barge            [1]      1:0    Alejandro José García García [1]  
16 Henrique Rey Malde         [.5]     0:1    Irene Toba Rodríguez         [0]  
17 Adrián Fariña Vázquez      [0]      0:1    Iago Cardezo García          [.5] 
18 Xabier Novales Blanco      [0]      1:0    BYE                               

Resultados Rolda 3

No Name                              Total  Result   Name                           Total

 1 Miguel Senlle Caride (1)          [2]      1:0    Miguel Rodríguez Domínguez (7) [2]  
 2 Víctor Alonso Macías (3)          [2]      1:0    Henar Lorenzo Serrano (9)      [2]  
 3 Xabier Gómez Domínguez (5)        [2]      1:0    Isabel Pérez Dobarro (11)      [2]  
 4 Miguel Millán Soto (13)           [2]      0:1    Adrián Portela González (6)    [2]  
 5 Daniel López Garrido (2)          [1]     .5:.5   Brais Otero Nogueira (8)       [1.5]
 6 José Manuel Villar Carabel (35)   [1.5]    0:1    Luis Pita-Romero Rodríguez (4) [1]  
 7 Alejandro José García García (23) [1]      0:1    Javier Seijo Beltrán (10)      [1]  
 8 Alejandro Guerra Rivas (24)       [1]      0:1    Víctor González Carro (12)     [1]  
 9 Máximo Plo Seco (27)              [1]      1:0    Javier Toba Rodríguez (14)     [1]  
10 Cristian Abal Cores (16)          [1]      1:0    Luis Javier Pérez Lorenzo (26) [1]  
11 David Ausín Neira (17)            [1]      0:1    Rubén Rodríguez Varela (32)    [1]  
12 Andrés Rodríguez Pazos (31)       [1]      1:0    Martín Castro Cores (20)       [1]  
13 Adrián Dopico Mera (21)           [1]      1:0    Luis Roma Barge (33)           [1]  
14 Irene Toba Rodríguez (15)         [0]      0:1    Jaime Teigell Benéitez (34)    [1]  
15 Nicolás Cajete Lorenzo (18)       [0]      1:0    Xabier Novales Blanco (25)     [0]  
16 Iago Cardezo García (19)          [0]     .5:.5   Henrique Rey Malde (28)        [0]  
17 Alejandro Roca Rivera (29)        [0]      1:0    Adrián Fariña Vázquez (22)     [0]  
18 Miguel Rodríguez Fernández (30)   [0]      1:0    BYE                                 

Resultados Rolda 2

No Name                            Total  Result   Name                              Total

 1 Javier Seijo Beltrán (10)       [1]      0:1    Miguel Senlle Caride (1)          [1]  
 2 Daniel López Garrido (2)        [1]      0:1    Isabel Pérez Dobarro (11)         [1]  
 3 Víctor González Carro (12)      [1]      0:1    Víctor Alonso Macías (3)          [1]  
 4 Luis Pita-Romero Rodríguez (4)  [1]      0:1    Miguel Millán Soto (13)           [1]  
 5 Javier Toba Rodríguez (14)      [1]      0:1    Xabier Gómez Domínguez (5)        [1]  
 6 Adrián Portela González (6)     [1]      1:0    Cristian Abal Cores (16)          [1]  
 7 Rubén Rodríguez Varela (32)     [1]      0:1    Miguel Rodríguez Domínguez (7)    [1]  
 8 Brais Otero Nogueira (8)        [1]     .5:.5   José Manuel Villar Carabel (35)   [1]  
 9 Jaime Teigell Benéitez (34)     [1]      0:1    Henar Lorenzo Serrano (9)         [1]  
10 Alejandro Guerra Rivas (24)     [0]      1:0    Irene Toba Rodríguez (15)         [0]  
11 Xabier Novales Blanco (25)      [0]      0:1    David Ausín Neira (17)            [0]  
12 Nicolás Cajete Lorenzo (18)     [0]      0:1    Máximo Plo Seco (27)              [0]  
13 Luis Javier Pérez Lorenzo (26)  [0]      1:0    Iago Cardezo García (19)          [0]  
14 Martín Castro Cores (20)        [0]      1:0    Alejandro Roca Rivera (29)        [0]  
15 Henrique Rey Malde (28)         [0]      0:1    Adrián Dopico Mera (21)           [0]  
16 Adrián Fariña Vázquez (22)      [0]      0:1    Andrés Rodríguez Pazos (31)       [0]  
17 Miguel Rodríguez Fernández (30) [0]      0:1    Alejandro José García García (23) [0]  
18 Luis Roma Barge (33)            [0]      1:0    BYE                                    

Resultados Rolda 1

No Name                         Total  Result   Name                       Total

 1 Miguel Senlle Caride         [0]      1:0    Nicolás Cajete Lorenzo     [0]  
 2 Iago Cardezo García          [0]      0:1    Daniel López Garrido       [0]  
 3 Víctor Alonso Macías         [0]      1:0    Martín Castro Cores        [0]  
 4 Adrián Dopico Mera           [0]      0:1    Luis Pita-Romero Rodríguez [0]  
 5 Xabier Gómez Domínguez       [0]      1:0    Adrián Fariña Vázquez      [0]  
 6 Alejandro José García García [0]      0:1    Adrián Portela González    [0]  
 7 Miguel Rodríguez Domínguez   [0]      1:0    Alejandro Guerra Rivas     [0]  
 8 Xabier Novales Blanco        [0]      0:1    Brais Otero Nogueira       [0]  
 9 Henar Lorenzo Serrano        [0]      1:0    Luis Javier Pérez Lorenzo  [0]  
10 Máximo Plo Seco              [0]      0:1    Javier Seijo Beltrán       [0]  
11 Isabel Pérez Dobarro         [0]      1:0    Henrique Rey Malde         [0]  
12 Alejandro Roca Rivera        [0]      0:1    Víctor González Carro      [0]  
13 Miguel Millán Soto           [0]      1:0    Miguel Rodríguez Fernández [0]  
14 Andrés Rodríguez Pazos       [0]      0:1    Javier Toba Rodríguez      [0]  
15 Irene Toba Rodríguez         [0]      0:1    Rubén Rodríguez Varela     [0]  
16 Luis Roma Barge              [0]      0:1    Cristian Abal Cores        [0]  
17 David Ausín Neira            [0]      0:1    Jaime Teigell Benéitez     [0]  
18 José Manuel Villar Carabel   [0]      1:0    BYE                             

INSCRITOS SUB 14:

No  Name                         Rtg  Loc  Club                        Born      

1.  Miguel Senlle Caride         1969 1851 Alekhine                    20-07-1992
2.  Daniel López Garrido         1905 1761 Ourense Barrocás            04-01-1992
3.  Víctor Alonso Macías              1833 Kárpov                      02-04-1992
4.  Luis Pita-Romero Rodríguez        1790 CEMAR                       27-04-1992
5.  Xabier Gómez Domínguez            1773 Casa da Xuventude           11-05-1992
6.  Adrián Portela González           1735 Kárpov                      30-07-1993
7.  Miguel Rodríguez Domínguez        1689 Escola Provincial de Xadrez 10-10-1991
8.  Brais Otero Nogueira              1684 Atlántida de Matamá         24-02-1992
9.  Henar Lorenzo Serrano             1646 Alexandre Bóveda            08-08-1993
10. Javier Seijo Beltrán              1640 Ex-Alcohólicos              20-05-1991
11. Isabel Pérez Dobarro              1638 C.D.U. Santiago             24-02-1992
12. Víctor González Carro             1602 Alexandre Bóveda            26-05-1993
13. Miguel Millán Soto                1584 Círculo Ferrolano           12-04-1992
14. Javier Toba Rodríguez             1582 Alexandre Bóveda            15-03-1995
15. Irene Toba Rodríguez              1578 Alexandre Bóveda            19-02-1993
16. Cristian Abal Cores                    I.F.P. Fontecarmoa          05-06-1992
17. David Ausín Neira                      Círculo Ferrolano           29-11-1992
18. Nicolás Cajete Lorenzo                 Alexandre Bóveda            26-04-1991
19. Miguel Carballo Noya                   Alexandre Bóveda            08-08-1993
20. Iago Cardezo García                    Vipecón-Xiria               13-05-1991
21. Martín Castro Cores                    I.F.P. Fontecarmoa          11-02-1992
22. Adrián Dopico Mera                     Arteixo                     20-02-1991
23. Adrián Fariña Vázquez                  Vipecón Xiria               28-11-1993
24. Alejandro José García García           Vipecón-Xiria               01-11-1992
25. Alejandro Guerra Rivas                 I.F.P. Fontecarmoa          16-10-1991
26. Xabier Novales Blanco                  I.F.P. Fontecarmoa          20-11-1991
27. Luis Javier Pérez Lorenzo              C.D.U. Santiago             17-02-1991
28. Máximo Plo Seco                        CDU Santiago                28-02-1991
29. Andrea Regueiro Couto                  Vipecón Xiria               16-12-1991
30. Henrique Rey Malde                     Círculo Ferrolano           11-08-1995
31. Alejandro Roca Rivera                  Círculo Ferrolano           03-02-1992
32. Miguel Rodríguez Fernández             Círculo Ferrolano           17-08-1991
33. Andrés Rodríguez Pazos                 Círculo Ferrolano           25-01-1994
34. Rubén Rodríguez Varela                 Círculo Narón               06-12-1992
35. Luis Roma Barge                        Xadrez Ourense              26-04-1992
36. Jaime Teigell Benéitez                 Recatelo                    16-04-1991
37. José Manuel Villar Carabel             Alexandre Bóveda            18-12-1992

Informa. Webs Relacionadas:

FEDERACIÓN GALEGA DE XADREZ
http://www.fegaxa.com

XIRIA/PLACASA
http://www.xiria.net/xadrez

CONCELLO DE CARBALLO
http://www.carballo.org