Galicia/Galiza
Galicia

Campionatos Galegos Sub-14 e Sub-18

Pontedeume - A Coruña

Hotel Eumesa de Pontedeume

5 ao 8 de marzo de 2011

Resultados Sub 14 | Resultados Sub 18

Información e Fotos: Juan José Arellano
Asociación Ourensana Xadrez Web

Final:

Campión Sub-14:  Julio Suárez Gómez (Club Xadrez Fontecarmoa)

Foto
Julio Suárez Gómez

Campioa Sub-14: Inés Prado Acebo (Circulo Ferrolán Xadrez)

Foto
Inés Prado Acebo

Campión Sub-18: Martín Arellano Pardo (Clube Deportivo Xadrez Ourense)

Foto
Martín Arellano Pardo

Campioa Sub-18: Aranzazu Sánchez Gabín (Xadrez Grupo Bazán)

Foto
Aranzazu Sánchez Gabín

Campionato Galego Sub 14

Clasificación Final Sub 14:

Foto
Podium Sub 14 rapaces

Foto
Podium Sub 14 rapazas

Pos Nome EloN EloInt Club Pts BUC BUC Prog
1 Suarez Gomez Julio 1728 1770 Xadrez Fontecarmoa 43 32½ 31½
2 Pardo Gomez Jose Ramon 1601 1717 Colexio Franciscanos 38 29 30½
3 Gomez Dieguez Adrian 1619 1669 Xadrez Ourense 6 40½ 30½ 29½
4 Picos Maiztegui Miguel 1596 1587 Circulo Ferrolano 6 40 30½ 27½
5 Prado Acebo Ines 1578 1666 Circulo Ferrolano 6 38½ 29½ 25
6 Portela Peleteiro Alberto 1644 1676 EXP 6 38½ 28½ 27½
7 Bayon Rolo Juan Andres 1535 1615 Xadrez Fontecarmoa 39 28½ 25
8 Chao Vale Fernando 1587 1644 Ajedrez Viveiro 38 28½ 26½
9 Abal Cores Lucas 1737 1740 Xadrez Fontecarmoa 5 41½ 33½ 30
10 Rodriguez Dominguez Miguel 1468 1716 EXP 5 39½ 29 26½
11 Diaz Seoane Jorge 0 0 Regatas de Perillo 5 39 30 24½
12 Garcia Sobrino David 0 0 EXP 5 34 26½ 21
13 Reboreda Garcia Daniel 1288 0 EXP 5 32 24 21
14 Represa Perez Mireya 1426 1374 Xadrez Laroca 5 31½ 24 21
15 Rodriguez Sigler Alexandre 1305 1509 Grupo Bazan 35 26½ 23
16 Garcia Jamardo Hector 1225 0 CD Portas 32½ 25½ 20
17 Arias Pineiro Alejandro 1516 1557 Circulo de las Artes 32 24½ 22
18 Padilla Piscuasi Sandro Cesar 1076 0 CD Portas 31½ 24½ 19
19 Del Rio Sanchez Jaime 0 0 Xadrez Betanzos 31 24½ 18
20 Grana Gomez Diego 1278 1454 Circulo Ferrolano 4 35 26 18½
21 Maquieira Vidal Alvaro 1368 1439 EXP 4 33 25 22
22 Diaz Rodriguez Pablo 0 0 Escola Luguesa 4 32½ 25 16
23 Ferreiro Solla Pablo 1452 1487 EXP 4 32½ 24½ 19
24 Gonzalez Lopez Manuel 1426 0 Grupo Bazán 4 30½ 23 16½
25 Garcia Alvarez Alejandro 0 0 Xadrez Marin 4 28½ 20½ 15
26 Garcia Alvares Paula 0 0 Xadrez Marin 4 28 21 14
27 Alvarez Dominguez Lua 1485 1512 Xadrez Laroca 4 27½ 21 14½
28 Prol Gonzalez Jose Kirian 0 0 Ajedrez Lucena 4 26½ 20½ 15
29 Bugliot Mateo Diego 0 0 Escola Sigrás 4 26 19½ 18
30 Yebra-Pimentel Brea Carlos 0 0 AD Manuel Peleteiro 35½ 27 21
31 Lopez Carballal Alonso 0 0 Karpov 35½ 26 18½
32 Alvarez Lopez Antonio 0 0 AD Manuel Peleteiro 30 22½ 18
33 Vazquez Millan Antonio 0 0 CD Portas 3 31½ 24 17
34 Da Silva Perez Adrian 0 0 Colexio Franciscanos 3 30½ 22½ 14
35 Ocampo Rivas Juan Ramon 0 0 CD Portas 3 29½ 23 14½
36 Seoane Castilla David 0 0 Circulo Ferrolano 3 28 22½ 15
37 Lopez Carballal Sergio 0 0 Karpov 3 27 21 8
38 Otero Gonzalez Alexis 0 0 Colexio Franciscanos 3 24½ 19 13
39 Portela Peleteiro Pablo 0 0 EXP 3 24½ 18 10
40 Lopez Gonzalez Alfonso 0 0 Circulo Ferrolano 3 20 14½ 10
41 Casas Calvo Manuel 0 0 Torreón 2 28½ 21 8
42 Segura Rio Alejandro 0 0 Circulo Ferrolano 2 28 21½ 8
43 Calvo Cendan Xabier 0 0 Torreón 2 27½ 21½ 11½
44 Padorno Fernandez Jesus 0 0 Escola Luguesa 2 27½ 21 4
45 Penalonga Arribas Iago 0 0 Ajedrez Recatelo 2 27 20½ 8
46 Carreiro Almaro Adolfo 0 0 AD Manuel Peleteiro 0 34 24 0
47 Dominguez Vizoso Daniel 0 0 Torreón 0 33½ 24 0
48 Fernandez Lage Ramon 0 0 USC 0 33 24 0

Resultados en ChessResults

Campionato Galego Sub 18

Clasificación Final Sub 18:

Foto
Podium Sub 18

Pos Nome EloN EloInt Club Pts BUC BUC Prog
1 ARELLANO PARDO MARTIN 1819 1865 Xadrez Ourense 38½ 29½ 30½
2 SEGURA SANTOS LUIS 1801 1851 Xadrez Fontecarmoa 6 40 31 28½
3 GOMEZ DIEGUEZ DAVID 1969 1976 Xadrez Ourense 39 29½ 25½
4 ALONSO CAAMANO RUBEN 1785 1873 EXP 38½ 28½ 28½
5 VILLAR PEREZ SAMUEL 2145 2156 Universidad de Vigo 31 23 21½
6 BARRAL LIJO JAVIER 1736 1795 EXP 5 38½ 29½ 27½
7 DOCAMPO GARCIA DAVID 1601 1726 Ajedrez Lucena 5 36½ 28½ 25
8 CRUZ GUERRA SAMUEL 1746 1805 Xadrez Ourense 5 36½ 27½ 26½
9 MEDARDE SANTIAGO LUIS MARCOS 1929 1960 Usc 5 35½ 26 23½
10 ALVAREZ DOMINGUEZ BREIXO 1742 1838 Xadrez Laroca 5 35½ 26 23½
11 REY MALDE HENRIQUE 1748 1765 Circulo Ferrolano 5 35 26½ 22½
12 CARBALLO NOYA MIGUEL 1656 1745 Xadrez Alexandre Boveda 5 35 26 24½
13 PORTELA GONZALEZ ADRIAN 1846 1870 Karpov-Pontevedra 5 34 26 20
14 PEREZ CARBALLO DAVID 1630 1807 Escola Luguesa 5 30 22 18½
15 PEDREIRA GIRALDA FRANCISCO 1705 1756 Escola Xadrez Sigras 33 25 19½
16 GONZALEZ CARRO VICTOR 1726 1749 Xadrez Alexandre Boveda 33 24½ 21½
17 BLAZQUEZ CRIADO SERGIO 1737 1817 Xadrez Ourense 33 24½ 21
18 CARREIRA CASAIS ANXO 1709 1720 Usc 32½ 25½ 19½
19 VAZQUEZ ALVAREZ DIEGO 1264 1522 Escola Luguesa 28 21½ 14½
20 CEA MILLAN JESUS 1416 1589 AD Manuel Peleteiro 4 39½ 30 20½
21 PORTO FUENTES OSCAR 1467 1478 AD Manuel Peleteiro 4 32½ 25 15½
22 FARINAS POSE JULIO 1596 1783 Xadrez Arteixo 4 31½ 23½ 19
23 IGLESIAS GARCIA JORGE 1769 1911 Universidad de Vigo 4 30½ 23 17½
24 PEREZ PARDO RICARDO 1509 1603 Circulo de las Artes 4 28 20 12½
25 FERNANDEZ ANSUAR BORJA 1614 1699 Escola Luguesa 39 30 20½
26 FERNANDEZ LOPEZ IVAN 1432 1515 Escola Luguesa 34½ 26½ 17½
27 MARTINEZ SERNANDEZ CESAR 1232 0 AD Manuel Peleteiro 33 25½ 15
28 SANCHEZ GABIN ARANZAZU 1662 1693 Ajedrez Grupo Bazan 30 23 19
29 LEIRO POZA AITOR 1442 1407 Ajedrez CCD Sanxenxo 28 22 14½
30 GRANA CASTANAL ANDRES 1490 1538 Escola Luguesa 27 20 14
31 BUEDO FERNANDEZ SEBASTIAN 1323 0 Xadrez Alexandre Boveda 3 34 26 17½
32 PAZ PEREZ SANTIAGO 1430 1655 Circulo Xadrez Naron 3 32½ 24½ 14
33 FILGUEIRAS BASANTA ALVARO 1180 0 Escola Luguesa 3 28½ 21 13
34 VARELA PETEIRA DAVID 0 0 Eumes de Xadrez Torreon 3 27 19½ 12½
35 RIVERA COUCE ADAY 1520 1566 Ajedrez Grupo Bazan 3 25½ 17½ 11
36 FRANCO JIMENEZ RODRIGO 1277 1605 Escola Luguesa 3 25 19½
37 AMIL INSUA ANXO 1395 0 Ajedrez Marquiño 3 24½ 18
38 CARBALLO CANCELA MANUEL 1487 1555 Karpov-Pontevedra 33 25 14
39 REGUEIRO VAZQUEZ OSCAR 1344 1422 Escola Luguesa 27 19½ 10½
40 FERRERO LOSADA TOMAS 0 0 AD Manuel Peleteiro 26 19½ 9
41 NIETO LUNA ALESSANDRO 0 0 CD Portas 2 25 18½ 9

Resultados en ChessResults

Sitios Oficiais:

Federación Galega de Xadrez

 

TablaDeFlandes