Galicia/Galiza
Galicia

Campionato Galego Absoluto

Padrón - A Coruña

Hotel Scala, en Padrón. A Coruña 15 ao 21 de marzo de 2008

Partidas Directo | Web Oficial

Campión: Pablo García Castro | Campiona: Iria Ares Campo | Veteráns: Joaquín Bello

Clasificación Final:

Rank SNo.   Nome Elo FED Club Pts BUC BUC Prog
1 1 IM Garcia Castro Pablo 2380 ESP U. Vigo 6 23½ 29½ 25½
2 7   Lorenzo Duran Marcos 2229 ESP Liceo Ourense 6 22 28 23
3 3 IM Rodriguez Lopez Rafael 2285 ESP U. Vigo 21 27 25
4 2 FM Pena Gomez Manuel 2294 ESP U. Vigo 5 23½ 29½ 24
5 6   Senlle Caride Miguel 2237 ESP U. Vigo 5 22 28 22½
6 5   De Prado Rodriguez Oscar Bruno 2242 ESP Arteixo 5 20½ 25½ 20½
7 11   Fojo Pinon Alejandro 2088 ESP Sta M. Carranza 5 19 25 21
8 10   Ferreiro Pailos Alejandro 2112 ESP Arteixo 24 30 22½
9 9   Fernandez Losada Daniel 2173 ESP C.D.U. 21½ 27½ 20½
10 8 FM Espineira Gonzalez Diego 2224 ESP Padron 21½ 27 19½
11 17   Ares Campo Iria 1987 ESP A. Boveda 19½ 25½ 20
12 14   Bello Filgueira Joaquin Antoni 2006 ESP Liceo Ourense 18 24 16½
13 18   Susavilla Muåiz Antonio 1954 ESP   17½ 23 16½
14 23   Devesa Raris Victor Hugo 1903 ESP Padron 4 19 25 15½
15 13   Carril Garcia Luis 2028 ESP S. Familia 4 18½ 23½ 17
16 12   Saboride Bua Jorge 2043 ESP Fontecarmoa 4 18½ 23½ 16
17 35   Llamas Silveira Daniel 1448 ESP Xiria 4 18 22½ 15
18 20   Salgado Gonzalez Julio 1924 ESP V. de Bouzas 4 17½ 23½ 17
19 22   Perez Diaz Francisco Jose 1910 ESP Grupo Bazan 4 17 21½ 16
20 45   Gomez Villaverde Jose Antonio 0 ESP Agora 18 22½ 12
21 21   Beltran Ortiz Edda Georgina 1921 ESP C.D.U. 17½ 22½ 15½
22 49   Pereiro Rodriguez Diego 0 ESP Fontecarmoa 17½ 22 13½
23 27   Lopez Lopez Juan Manuel 1733 ESP S. Familia 16 20½ 12
24 19   Lago Fernandez Fernando 1946 ESP Marquiño 15½ 20½ 13½
25 28   Devesa Raris Lorena 1728 ESP Padron 15 20 13
26 41   Farto Orozco David 0 ESP   15 19½ 11½
27 33   Hevia Sieira Alberto 1910 ESP Rianxo 14½ 19 10½
28 4   Casares Cabanas Carlos 2251 ESP C. De las Artes 3 18 23½ 16
29 15   Pose Garcia Jose Manuel 1994 ESP Xiria 3 17½ 22½ 14
30 24   Argibay Fontan Santiago 1872 ESP Karpov 3 16 21 9
31 34   Outeiral Gonzalez Ricardo 1798 ESP Marquiño 18 22½ 11½
32 42   Fernandez Gonzalez Marcos 0 ESP S. Familia 15 19 10½
33 31   Maneiro Blanco Jose 1655 ESP Fontecarmoa 14½ 20½ 10
34 47   Koncke Pizzorno Gonzalo 0 URU Padron 13½ 17½
35 40   Chen Lin Yan Qing 0 ESP C. Ferrola 11 15½
36 37   Bedoya Ramos Hector Mario 0 ESP Najdorf 2 18 24 12
37 43   Fernandez Pombo Carlos 0 ESP D. De las Artes 2 15½ 20
38 25   Prol Lusquinos Jose Manuel 1840 ESP   2 14½ 20 9
39 46   Grandio Garcia Omar 0 ESP C. De las Artes 2 14½ 18½ 10½
40 44   Freire Boujan Carlos 0 ESP C. De las Artes 2 12 16½ 5
41 50   Suarez Munoz Miguel 0 ESP E. Ferrola 14 19 8
42 38   Camba Barreiro Angel 0 ESP   1 16 20½ 7
43 30   Barral Barreiro Pablo 1690 ESP V. de Bouzas ½ 11 16 3
44 16   Florez Rodriguez Diego 1988 ESP C. De las Artes 0 17½ 21 0
  26   Lopez Malde Manuel 1817 ESP S. Familia 0 17½ 21 0
  29   Rodriguez Dominguez Ramon 1706 ESP   0 17½ 21 0
  32   Sousa Barreiro Bieito 1523 ESP Lucena 0 17½ 21 0
  48   Lopez Caamano Jose Manuel 0 ESP Agora 0 17½ 21 0
49 36   Barcelo Garcia Angel 0 ESP   0 14 19 0
50 39   Castellano Mendez Valentin 0 ESP   0 11 15 0

Datos Técnicos:

Ritmo de Xogo: 1 h. 30 min. + 30 seg. / mov

Árbitro Principal: Lukas Iruretagoiena Pascual
Suplente 1º: D. Antonio Villar Nieves
Suplente 2º: D. Manuel Rodríguez Lamas

Desenrolo / Roldas:

1ª rolda 17:00 h. 15-03-08 Sábado
2ª rolda 17:00 h. 16-03-08 Domingo
3ª rolda 17:00 h. 17-03-08 Luns
4ª rolda 17:00 h. 18-03-08 Martes
5ª rolda 17:00 h. 19-03-08 Mércores
6ª rolda 17:00 h. 20-03-08 Xoves
7ª rolda 10:00 h. 21-03-08 Venres

 

TablaDeFlandes