Galicia/Galiza
Galicia

Campionatos Galegos Sub 14

Pontedeume - A Coruña

2 ao 5 de febreiro de 2008

Partidas Directo | Partidas PGN (64) | Visor (Sub18-Sub14) | Web Oficial

Campión Sub-14: Samuel Villar Pérez ( Universidade de Vigo ). Campiona Sub-14 : María González Campo ( ONCE Vigo ).

Informa: Manuel Pérez Fungueiro Fegaxa

Clasificación Final:

Pos SNo. Nome Rtg Club Pts Fide
1 1 Villar Perez Samuel 1895 Universidad Vigo 31 29 26 22 17½ 12½ 6½
2 14 Abal Cores Lucas 1658 Xadrez Fontecarmoa 6 27 26 24 21 17 12 6
3 32 Blazquez Criado Sergio 1330 Xadrez Ourense 6 27 25½ 23 20 16 11 6
4 7 Cruz Guerra Samuel 1576 Xadrez Ourense 6 24 23½ 22 19½ 16 11½ 6
5 12 Palacios Gonzalez Miguel 1541 E.X.P. 26½ 24½ 22½ 19½ 15½ 10½ 5½
6 3 Gomez Dieguez David 1698 Xadrez Ourense 24½ 23 20½ 17½ 14½ 10½ 5½
7 24 Gonzalez Campo Maria 1505 ONCE Vigo 24½ 22½ 19½ 16½ 13½ 10 5½
8 15 Barral Lijó Javier 1611 E.X.P. 22½ 21½ 19½ 16½ 13½ 10 5½
9 30 Rodriguez Dominguez Javier 1431 Lucena 20 19 18 16 13½ 10 5½
10 18 Medarde Santiago Luis Marco 1546 C.D.U 5 25½ 24 21½ 18 14 10 5
11 2 Segura Santos Luis 1701 Xadrez Fontecarmoa 5 25½ 23½ 21 18 14 9½ 5
12 26 Freire Vazquez Cristian 1489 Karpov 5 23½ 22½ 20½ 17½ 13½ 9½ 5
13 6 Carreira Casais Anxo 1591 C.D.U. 5 23½ 21½ 19 16 13 9 5
14 10 Rey Malde Henrique 1558 C.F.X. 5 22 20 18 16 13 9 5
15 34 Arias Pineiro Alejandro 0 Circulo de las Artes 5 20 19½ 18 16 13 9 5
16 16 Arellano Pardo Martin 1588 Xadrez Ourense 5 20 19 17 15 12 9 5
17 5 Rodriguez Pazos Andres 1605 C.F.X. 5 20 18½ 17 15 12½ 9 5
18 17 Toba Rodriguez Francisco Javier 1551 Ex-Alcoholicos 23½ 21½ 19 16 12½ 9 4½
19 4 Barral Castro Yago 1665 Karpov 21 20 18 16 13 9 4½
20 8 Sanchez Gabin Aranzazu 1564 Escola Ferrola Xadrez 21 20 18 15 11½ 8 4½
21 39 Hierro Ferreiro Alvaro 0 Escola Luguesa 15½ 14½ 13½ 12½ 10½ 8 4½
22 21 Enriquez Pardo Manuel 1516 Villa de Bouzas 4 21½ 19½ 17 14 11 8 4
23 22 Alvarez Dominguez Breixo 1512 Laroca 4 20 18½ 17 14½ 11½ 8 4
24 27 Sabuz Forneiro Martin 1470 Xadrez Ourense 4 19½ 17½ 15½ 13 10 7 4
25 23 Pardo Gomez Jose Ramon 1510 Marcote 4 18 17 16 14 11 8 4
26 20 Fariñas Pose Julio 1543 Arteixo 4 17½ 16½ 15½ 13½ 11 8 4
27 25 Lomba Gonzalez Sergio 1505 Albatros 4 17 16 15 13 11 8 4
28 13 Martinez Insua Pablo 1456 Nuevo Club Ortigueira 4 17 16 15 13 10 7 4
29 28 Formoso Leal Laura 1460 Circulo Xadrez Naron 4 17 16 14 12 10 7 4
30 9 Chao Vale Fernando 1561 Viveiro 4 17 15½ 14 12 10 7 4
31 53 Vazquez Alvarez Diego 0 Escola Luguesa 4 14 14 13 12 10 7 4
32 33 Alonso Macias Maria 0 Karpov 4 13 12 11 10 9 7 4
33 11 Perez Sierra Brais 1547 Viveiro 18½ 17½ 15½ 13 10½ 7 3½
34 29 Grande Palacios Fatima 1456 Xadrez Fontecarmoa 16 15 14 12 9½ 7 3½
35 31 Varela Fernandez Andres 1375 Xadrez Fontecarmoa 15½ 15 13½ 12 9½ 7 3½
36 49 Regueiro Estevez Borja 0 Concello Cerceda 10½ 10½ 10½ 9½ 8½ 6½ 3½
37 45 Pereiro Barreiro Dario 0 Concello Cerceda 3 14 13½ 12 10 8 6 3
38 43 Morandeira Garcia Alvaro 0 Xadrez Sigras 3 14 13 11 9 7 5 3
39 40 Lema Perez Andres 0 Xadrez Ourense 3 14 13 11 9 7 5 3
40 36 Garcia Rodriguez Manuel 0 Xadrez Fontecarmoa 3 13½ 13 12½ 11 9 6 3
41 44 Pardo Gomez Juan Carlos 0 Marcote 3 13 13 12 11 9 6 3
42 51 Rodriguez Varela Emma 0 Circulo Xadrez Naron 3 13 12½ 12 10½ 8 5½ 3
43 38 Guillen Herrero Angel 0 C.F.X. 3 13 12 11 10 8 6 3
44 35 Couto Miranda Ayla 0 Alexandre Bóveda 3 12½ 12 11½ 10 8 6 3
45 41 Luana Louzao Jacobo 0 Xadrez Fontecarmoa 3 11 11 10 9 7 5 3
46 46 Perez Castiñeira Marcos 0 Circulo Xadrez Naron 3 10 10 9 8 7 5 3
47 54 Vilar Neira Raul 0 Circulo Xadrez Naron 14½ 13½ 11½ 9½ 7½ 5 2½
48 52 Sanchez Fariña Angel 0 Concello Cerceda 2 8 8 8 7 6 4 2
49 48 Prado Acebo Ines 0 Escola Ferrolá de Xadrez 2 8 8 7 6 5 4 2
50 47 Picos Maiztegui Miguel 0 C.F.X. 2 8 7 6 5 4 3 2
51 19 Fernandez Borrego Carlos 1545 C.F.X. 2 6 6 6 6 5 4 2
52 42 Marino Gonzalez Daniel 0 Escola Ferrola Xadrez 2 3 3 3 3 3 3 2
53 50 Rodriguez Sigler Alexandre 0 Escola Ferrola Xadrez 7½ 7 6½ 6 4½ 3 1½
54 37 Grana Gomez Diego 0 C.F.X. 0 0 0 0 0 0 0 0

Datos Técnicos:

Organizador Escola Ferrolá de Xadrez
Director do Torneo Francisco José Pérez Díaz
Árbitro principal Lukas Iruretagoinea
Árbitro Priscila Cubero Ferreiro
Sede Pontedeume (A Coruña)
Datas 2 ao 5 de febreiro 2008

Desenrolo / Roldas:

Rolda Data Hora
1 Sábado 2 10.00
2 Sábado 2 17.00
3 Domingo 3 10.00
4 Domingo 3 17.00
5 Luns 4 10.00
6 Luns 4 17.00
7 Martes 5 09.30
8 Martes 5 16.00

Sitio Oficial:

http://www.fegaxa.com

 

TablaDeFlandes