Galicia/Galiza
Galicia

Galicia Chess Festival
Aberto Internacional de Blitz (Lóstrego) “Xacobeo 2010” – (Masculino e Feminino) ACP
World Blitz Chess Open “Xacobeo 2010” (men | women) ACP

Ourense

Pazo dos Deportes Paco Paz. Ourense
Galicia Chess Festival (GCF2009) Web / Xadrez Galego Web
OurenXadrez Web

26 de setembro de 2009 | Bases | PGN | Visor (60)

Torneo de Galicia Chess Festival

Informa: AI Álvaro Reinaldo

Clasificación Rolda 10:

Non se recibiron crónicas, nin fotos, hai unha boa aquí: Ver

No se recibieron crónicas, ni fotos, hay una buena aquí: Ver

PDF: GCF 2009. Clasificación Final con importe premios

Rk.  
Nome
FED Elo Pts.  D1   D2   D3 
1 GM Gashimov Vugar AZE 2740
9,5
55,5
69,0
9
2 GM Drozdovskij Yuri UKR 2627
7,5
57,0
71,5
7
3 GM Van Wely Loek NED 2650
7,5
54,5
68,0
7
4 GM Bauer Christian FRA 2590
7,5
53,5
67,5
6
5 GM Agrest Evgenij SWE 2588
7,5
53,5
66,0
6
6 GM Hamdouchi Hicham FRA 2590
7,5
52,5
67,0
7
7 GM Hernandez Carmenates Holden CUB 2561
7,5
52,0
66,5
7
8 FM Taboas Rodriguez Daniel ESP 2371
7,5
51,5
64,0
7
9 GM Epishin Vladimir RUS 2590
7,5
51,0
63,5
6
10 GM Korneev Oleg RUS 2554
7,5
48,0
60,5
6
11 GM Milov Vadim SUI 2659
7,0
51,5
64,0
7
12 IM Pena Gomez Manuel ESP 2439
7,0
51,0
63,5
7
13 GM Salgado Lopez Ivan ESP 2555
7,0
51,0
63,5
6
14 GM Strikovic Aleksa SRB 2512
7,0
47,5
62,0
7
15 IM Guerra Bastida Diego ESP 2418
7,0
45,5
58,0
7
16 IM Martinez Martin David ESP 2399
7,0
42,5
54,0
7
17 GM Cifuentes Parada Roberto ESP 2532
6,5
52,0
66,5
6
18 Fernandez Borrego Pablo ESP 2298
6,5
51,0
62,5
6
19 IM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2517
6,5
49,5
62,0
6
20 GM Hoffman Alejandro ARG 2408
6,5
49,0
60,5
6
21 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2639
6,5
48,0
59,5
6
22 Cruz Alvarez De Ron Dan ESP 2301
6,5
47,0
58,5
6
23 Vila Gonzalez Daniel ESP 2054
6,5
45,5
55,5
6
24 IM Sedina Elena ITA 2335
6,5
43,5
55,0
5
25 IM Rodriguez Lopez Rafael ESP 2318
6,0
50,0
61,5
6
26 GM Granda Zuniga Julio E PER 2644
6,0
49,0
62,5
6
27 IM Rivera Daniel URU 2338
6,0
49,0
61,0
6
28 Senlle Caride Miguel ESP 2183
6,0
48,0
59,5
6
29 Vidal Del Rio Diego ESP 2136
6,0
47,0
57,5
6
30 Gomez Dominguez Xavier ESP 2040
6,0
44,5
53,5
6
31 Garza Castro Ramon ESP 2022
6,0
43,0
52,5
6
32 Outerelo Ucha Manuel ESP 2169
6,0
42,5
53,5
6
33 Varasa Paredes Javier ESP 2077
6,0
42,5
52,5
6
34 WIM Robles Garcia Claudia ESP 2256
6,0
42,0
52,5
5
35 Arellano Pardo Martin ESP 1732
6,0
41,5
51,0
6
36 WIM Zapata Karen PER 2170
6,0
40,5
53,5
6
37 Villar Perez Samuel ESP 2076
6,0
40,5
52,0
6
38 Lorenzo Duran Marcos ESP 2154
6,0
40,5
50,5
5
39 Estevez Rodriguez Luis Alberto ESP 2086
6,0
40,0
50,0
6
40 Gonzalez Roca Pablo ESP 1957
6,0
37,5
49,0
6
41 Tallarico Tallarico Ovido M ESP 2172
5,5
44,5
54,0
5
42 Gomez Dominguez Breixo ESP 1880
5,5
44,0
53,5
5
43 Bello Filgueira Joaquin Antoni ESP 1906
5,5
41,5
52,5
5
44 Villar Nieves Antonio ESP 2207
5,5
41,5
52,0
5
45 Rodriguez Boado Martin ESP 2165
5,5
41,5
51,5
5
46 WFM Redondo Arguelles Graciela ESP 2059
5,5
40,0
50,0
5
47 Kolar Jelena SRB 2082
5,5
40,0
47,0
5
48 Rey Cid Jose ESP 1918
5,5
39,5
49,5
5
49 Strikovic Maja ESP 1812
5,5
33,0
42,0
5
50 Torres Dominguez David ESP 2137
5,0
47,0
58,5
5
51 Gomez Lopez Roberto ESP 2206
5,0
44,5
56,0
5
52 Doval Gonzalez Jose ESP 1913
5,0
44,5
56,0
5
53 Arias Pineiro Alejandro ESP 1878
5,0
44,5
54,5
4
54 Vidal Del Rio Manuel ESP 2163
5,0
42,5
54,0
4
55 Baldwin Del Castillo Ricardo ESP 2008
5,0
42,5
52,0
5
56 Pena Torres Jose Carlos GAL 2093
5,0
42,0
51,5
4
57 Beltran Ortiz Edda Georgina ESP 1884
5,0
42,0
51,0
5
58 Rodriguez Guillen Jorge ESP 2087
5,0
41,5
50,0
5
59 Teijeiro Barros Alberto ESP 2176
5,0
41,0
52,5
5
60 Negreira Rodriguez Juan C ESP 2100
5,0
40,5
50,5
5
61 Medarde Santiago Luis Marcos ESP 1837
5,0
39,5
48,5
5
62 Gonzalez Campo Greta ESP 1859
5,0
39,5
47,5
5
63 Perez Costa Alberto ESP 1879
5,0
39,0
50,0
5
64 Lorenzo Serrano Henar ESP 1759
5,0
38,5
47,5
5
65 Ferreira Miguel POR 1861
5,0
38,0
48,0
5
66 De Sousa Da Silva Armando POR 2077
5,0
38,0
47,5
5
67 Vazquez Del Valle Ruben GAL 1927
5,0
38,0
47,5
4
68 Fernandez Vazquez Jorge ESP 1867
5,0
38,0
47,5
4
69 Gomez Dieguez David ESP 1831
5,0
36,0
43,5
5
70 Viz Vazquez Anxela ESP 1800
5,0
35,0
44,5
5
71 Aguirre Alvarez Marina ESP 1679
5,0
34,5
42,5
5
72 Rodriguez Lucena Angel ESP 1693
5,0
31,5
39,0
5
73 Aboy Nieto Pablo ESP 1966
4,5
42,0
51,0
4
74 Ruiz Ureta Ernesto ESP 2008
4,5
40,0
50,5
4
75 Sousa Barreiro Bieito ESP 1639
4,5
38,0
47,5
4
76 Ares Campo Iria ESP 1963
4,5
37,0
46,0
4
77 Cruz Guerra Samuel ESP 1786
4,5
35,0
45,5
4
78 Blazquez Criado Sergio ESP 1735
4,5
32,5
41,0
4
79 Sabuz Forneiro Martin ESP 1501
4,5
30,5
37,5
4
80 Cid Liston Ramon ESP 1545
4,5
29,5
35,0
4
81 Perez Dominguez David ESP 1733
4,0
38,0
46,0
4
82 Hernandez Heras Santiago GAL 1990
4,0
37,5
47,0
4
83 Abelleira Gonzalez Daniel ESP 1987
4,0
37,5
46,0
3
84 Perez Dominguez Marcos ESP 1544
4,0
37,0
47,0
3
85 Alves Tiago POR 0
4,0
37,0
46,0
4
86 Rodriguez Reboredo Sara ESP 1594
4,0
36,5
45,5
4
87 Piay Garcia Alba ESP 1922
4,0
36,0
46,0
4
88 Santiso Becerra Pablo ESP 1919
4,0
35,5
45,0
4
89 Prieto Arroyo Ignacio ESP 0
4,0
35,5
42,5
2
90 Cabanelas Estevez Jose Ignacio ESP 1521
4,0
34,5
43,0
4
91 Larrosa Villanueva Uxia ESP 1578
4,0
34,5
42,5
4
92 Blazquez Criado Federico David ESP 1728
4,0
34,0
43,0
4
93 Marcos Atanes Alba ESP 0
4,0
33,0
40,5
4
94 Martinez Vecillas Javier ESP 1789
4,0
32,5
41,0
4
95 Rodriguez Dominguez Javier ESP 1588
4,0
31,0
39,0
4
96 Rodriguez Dominguez Ramon GAL 1694
4,0
29,0
36,5
4
97 Vazquez Gomez David ESP 1605
3,5
37,0
46,0
3
98 Gonzalez Ramirez Martin ESP 0
3,5
35,0
42,5
3
99 Rodriguez Reboredo Angel GAL 1268
3,5
33,5
41,5
3
100 Marcos Atanes Daniel ESP 0
3,5
29,5
37,0
2
101 Rodriguez Devesa Javier ESP 0
3,5
27,0
32,5
3
102 Marcote Nuñez Javier GAL 2103
3,0
39,0
50,5
3
103 Rodicio Gonzalez Olalla ESP 0
3,0
38,0
46,5
3
104 Vidal Fernandez Pablo ESP 0
3,0
35,5
44,0
2
105 Ruiz De Almiron Lomo Luis ESP 0
3,0
35,0
44,5
2
106 Ferreiro Diaz Miguel ESP 0
3,0
33,5
41,0
3
107 Gonzalez Perez Jose Ramon ESP 0
3,0
31,0
39,5
2
108 Teixeira Francisco POR 0
3,0
31,0
37,5
3
109 Sabuz Forneiro Andrea ESP 0
3,0
28,0
34,5
2
110 Lorenzo Vazquez Alex ESP 0
3,0
26,5
34,0
3
111 Prol Gonzalez Jose Kirian ESP 0
2,5
29,5
37,5
1
112 Gomez Cid Beatriz GAL 0
2,5
26,5
33,5
1
113 Gonzalez Perez Carlos ESP 0
2,0
27,0
33,5
1
114 Lertora Angelo ITA 0
2,0
20,5
26,0
1
115 Gonzalez Ramirez Alicia ESP 0
1,0
27,5
33,5
0
116 GM Abreu Delgado Aryam CUB 2474
0,0
40,0
50,0
0
IM Gongora Reyes Maikel CUB 2446
0,0
40,0
50,0
0
IM Sanz Alonso Francisco J ESP 2397
0,0
40,0
50,0
0
FM Astaneh Lopez Alex IRL 2367
0,0
40,0
50,0
0
Carrera Perez Francisco ESP 2279
0,0
40,0
50,0
0
Sanchez Juncal Benito ESP 2233
0,0
40,0
50,0
0
Bueno Abalo Manuel ESP 2225
0,0
40,0
50,0
0
Casanova Nunez Javier ESP 2159
0,0
40,0
50,0
0
Alonso Martinez Tomas ESP 2149
0,0
40,0
50,0
0
Adams Philip ENG 2121
0,0
40,0
50,0
0
Nunez Campos Manuel ESP 2119
0,0
40,0
50,0
0
Fernandez De Armas Luis ESP 2061
0,0
40,0
50,0
0
Pena Sanchez Victor ESP 2060
0,0
40,0
50,0
0
Garcia Bernardez Jaime ESP 2038
0,0
40,0
50,0
0
Saavedra Rionda Victor ESP 1986
0,0
40,0
50,0
0
Iglesias Barreiro Mario ESP 1975
0,0
40,0
50,0
0
Sanchez Miguelez Rafael ESP 1963
0,0
40,0
50,0
0
Martinez Martinez Amable ESP 1923
0,0
40,0
50,0
0
Otero Nogueira Brais ESP 1917
0,0
40,0
50,0
0
Iglesias Garcia Jorge ESP 1915
0,0
40,0
50,0
0
Dapia Silva Miguel Angel ESP 1901
0,0
40,0
50,0
0
Guerra Vidal Carlos ESP 1896
0,0
40,0
50,0
0
Alonso Caamano Ruben ESP 1877
0,0
40,0
50,0
0
Garcia Fernandez Manuel ESP 1872
0,0
40,0
50,0
0
Perez Pineiro Ivan ESP 1827
0,0
40,0
50,0
0
Prol Lusquinos Jose Manuel ESP 1779
0,0
40,0
50,0
0
Gomez Rodriguez Antonio ESP 1772
0,0
40,0
50,0
0
Mougan Gonzalez Santiago ESP 1763
0,0
40,0
50,0
0
Fernandez Rey Jorge ESP 1728
0,0
40,0
50,0
0
Roma Barge Luis ESP 1673
0,0
40,0
50,0
0
Fernandez Fernandez Pablo ESP 1568
0,0
40,0
50,0
0
Dominguez Carnero Javier ESP 1543
0,0
40,0
50,0
0
Marques Vincent Manuel ESP 1537
0,0
40,0
50,0
0
Docampo Garcia David ESP 1510
0,0
40,0
50,0
0
Corredoira Otero Alberto ESP 1507
0,0
40,0
50,0
0
Lorenzo Dieguez Manuel ESP 1498
0,0
40,0
50,0
0
Barroso Martins Afonso POR 0
0,0
40,0
50,0
0
Rodriguez Cotarelo Diego ESP 0
0,0
40,0
50,0
0
Rodriguez Cotarelo Rodrigo ESP 0
0,0
40,0
50,0
0
Prieto Arroyo Ignacio ESP 0
0,0
40,0
50,0
0
156 Leiros Vila Avelino ESP 2154
0,0
32,0
41,0
0

Datos Técnicos:

Organizador
Xadrez Galego. Vigo
Árbitro principal
AI Alvaro Reinaldo
Sede
Ourense

Resultados en ChessResults

Horario:

Sábado 26:
1ª  Rolda 17.00
2ª  Rolda 17.20
3ª  Rolda 17.40
4ª  Rolda 18.00
5ª  Rolda 18.20
6ª  Rolda 18.40
7ª  Rolda 19.00
8ª  Rolda 19.20
9ª  Rolda 19.40
10ª Rolda 20.00

Organizan:

Logos

Xadrez Galego
http://www.xadrezgalego.net/

Secretaria Xeral de Deportes e Turismo de Galicia

Colaboran:

Logos

OurenXadrez
http://www.ourenxadrez.org/

Sitio Web Oficial:

Galicia Chess Festival
http://www.galiciachessfestival

 

TablaDeFlandes