Galicia/Galiza
Galicia

Galicia Chess Festival
Aberto Internacional de Rápidas “Memorial Fernando Marcote” – (Masculino e Feminino) ACP
International Rapid Chess Open “Fernando Marcote In Memoriam” (men | women) ACP

Ourense

Pazo dos Deportes Paco Paz. Ourense
Galicia Chess Festival (GCF2009) Web / Xadrez Galego Web
OurenXadrez Web

25, 26 e 27 de setembro de 2009 | Bases

Torneo de Galicia Chess Festival

Informa: AI Álvaro Reinaldo

Clasificación Rolda 10:

Non se recibiron crónicas, nin fotos, hai unha boa aquí: Ver

No se recibieron crónicas, ni fotos, hay una buena aquí: Ver

PDF: GCF 2009. Clasificación Final con importe premios

Rk.  
Nome
FED Elo Pts.  D1   D2   D3 
1 GM Hernandez Carmenates Holden CUB 2561
7,5
49,5
61,5
7
2 Fernandez Borrego Pablo ESP 2298
7,5
46,0
56,5
6
3 GM Drozdovskij Yuri UKR 2627
7,0
53,5
66,0
4
4 GM Milov Vadim SUI 2659
7,0
53,5
64,5
4
5 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2639
7,0
53,0
65,5
4
6 GM Agrest Evgenij SWE 2588
7,0
52,5
65,0
4
7 GM Gashimov Vugar AZE 2740
7,0
52,5
64,5
4
8 IM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2517
7,0
52,5
64,0
4
9 GM Hamdouchi Hicham FRA 2590
7,0
52,5
63,5
4
10 GM Van Wely Loek NED 2650
7,0
52,0
65,0
5
11 GM Epishin Vladimir RUS 2590
7,0
52,0
64,0
5
12 GM Salgado Lopez Ivan ESP 2555
7,0
51,5
63,5
5
13 GM Korneev Oleg RUS 2554
7,0
51,0
63,0
5
14 IM Guerra Bastida Diego ESP 2418
7,0
50,5
62,0
6
15 IM Rodriguez Lopez Rafael ESP 2318
7,0
50,5
62,0
5
16 IM Pena Gomez Manuel ESP 2439
7,0
50,0
61,5
5
17 IM Martinez Martin David ESP 2399
7,0
48,5
59,0
5
18 FM Taboas Rodriguez Daniel ESP 2371
7,0
46,0
57,0
6
19 GM Hoffman Alejandro ARG 2408
7,0
45,5
56,5
7
20 GM Strikovic Aleksa SRB 2512
6,5
50,5
62,5
5
21 GM Granda Zuniga Julio E PER 2644
6,5
50,5
62,0
4
22 GM Bauer Christian FRA 2590
6,5
50,0
62,5
4
23 GM Cifuentes Parada Roberto ESP 2532
6,5
48,5
59,0
4
24 WFM Redondo Arguelles Graciela ESP 2059
6,5
48,0
59,0
6
25 IM Sedina Elena ITA 2335
6,5
47,0
59,0
5
26 Leiros Vila Avelino ESP 2154
6,5
44,5
54,0
6
27 Teijeiro Barros Alberto ESP 2176
6,5
44,0
55,5
5
28 Villar Nieves Antonio ESP 2207
6,0
46,0
57,0
5
29 Cruz Alvarez De Ron Dan ESP 2301
6,0
46,0
57,0
5
30 Rodriguez Boado Martin ESP 2165
6,0
46,0
57,0
4
31 Gomez Dominguez Xavier ESP 2040
6,0
45,5
53,5
4
32 Varasa Paredes Javier ESP 2077
6,0
45,0
56,0
5
33 Vidal Del Rio Manuel ESP 2163
6,0
44,5
55,5
6
34 Bello Filgueira Joaquin Antoni ESP 1906
6,0
44,5
54,5
5
35 Rodriguez Guillen Jorge ESP 2087
6,0
43,5
54,5
5
36 WIM Robles Garcia Claudia ESP 2256
6,0
43,0
53,5
6
37 Doval Gonzalez Jose ESP 1913
6,0
43,0
52,5
5
38 Vila Gonzalez Daniel ESP 2054
6,0
42,5
52,5
6
39 Lorenzo Duran Marcos ESP 2154
6,0
42,5
52,0
5
40 Adams Philip ENG 2121
6,0
41,5
51,5
5
41 Vidal Del Rio Diego ESP 2136
6,0
40,0
51,0
5
42 Ares Campo Iria ESP 1963
6,0
39,0
47,0
5
43 Kolar Jelena SRB 2082
6,0
38,5
49,0
6
44 WIM Zapata Karen PER 2170
5,5
47,0
58,0
5
45 Ruiz Ureta Ernesto ESP 2008
5,5
45,0
55,5
4
46 Aboy Nieto Pablo ESP 1966
5,5
42,0
50,5
5
47 Villar Perez Samuel ESP 2076
5,5
41,0
51,0
5
48 Gomez Dominguez Breixo ESP 1880
5,5
40,0
51,0
5
49 Estevez Rodriguez Luis Alberto ESP 2086
5,5
40,0
51,0
4
50 Perez Costa Alberto ESP 1879
5,5
40,0
50,5
4
51 Strikovic Maja ESP 1812
5,5
39,0
49,5
5
52 Arellano Pardo Martin ESP 1732
5,5
39,0
48,0
5
53 Abelleira Gonzalez Daniel ESP 1987
5,5
37,5
46,0
5
54 Gonzalez Roca Pablo ESP 1957
5,5
36,5
44,5
5
55 Perez Dominguez Marcos ESP 1544
5,5
36,0
44,0
5
56 Carrera Perez Francisco ESP 2279
5,0
47,5
59,0
5
57 Lorenzo Serrano Henar ESP 1759
5,0
45,0
56,5
4
58 Baldwin Del Castillo Ricardo ESP 2008
5,0
43,0
53,0
5
59 Blazquez Criado Federico David ESP 1728
5,0
40,5
52,0
4
60 De Sousa Da Silva Armando POR 2077
5,0
40,0
50,0
5
61 Santiso Becerra Pablo ESP 1919
5,0
39,5
50,5
4
62 Perez Dominguez David ESP 1733
5,0
39,5
49,5
4
63 Hernandez Heras Santiago ESP 1990
5,0
39,0
49,0
4
64 Sanchez De Leon Menendez Rafae ESP 1812
5,0
38,0
48,5
5
65 Ferreira Miguel POR 1861
5,0
38,0
47,5
5
66 Rodriguez Lucena Angel ESP 1693
5,0
37,5
48,0
5
67 Roma Barge Luis ESP 1673
5,0
37,5
47,0
5
68 Medarde Santiago Luis Marcos ESP 1837
5,0
36,5
46,0
5
69 Esteve Perez Manuel Fulgencio ESP 1668
5,0
36,0
44,0
4
70 Blazquez Criado Sergio ESP 1735
5,0
35,5
43,0
4
71 Alonso Martinez Tomas ESP 2149
4,5
44,5
55,0
4
72 Gil Fernandez Juan Jose ESP 1599
4,5
41,5
49,0
4
73 Piay Garcia Alba ESP 1922
4,5
41,0
50,5
4
74 Gomez Dieguez David ESP 1831
4,5
41,0
49,0
4
75 Sousa Barreiro Bieito ESP 1639
4,5
38,5
48,5
4
76 Losada Gallego Joaquin ESP 1711
4,5
37,5
46,0
3
77 Viz Vazquez Anxela ESP 1800
4,5
37,0
45,5
3
78 Fernandez Vazquez Jorge ESP 1867
4,5
36,5
46,0
4
Aguirre Alvarez Marina ESP 1679
4,5
36,5
46,0
4
80 Vazquez Gomez David ESP 1605
4,5
36,0
45,5
3
81 Hernandez Puentes Gustavo ESP 1679
4,5
34,0
42,0
3
82 Torres Dominguez David ESP 2137
4,0
46,5
57,5
4
83 Beltran Ortiz Edda Georgina ESP 1884
4,0
42,0
52,0
3
84 Cruz Guerra Samuel ESP 1786
4,0
39,0
49,0
4
85 Sabuz Forneiro Martin ESP 1501
4,0
37,5
45,0
3
86 Mougan Gonzalez Santiago ESP 1763
4,0
37,0
46,5
3
87 Larrosa Villanueva Uxia ESP 1578
4,0
36,5
46,0
4
88 Docampo Garcia David ESP 1510
4,0
36,0
45,5
3
89 Gomez Dieguez Adrian ESP 1511
4,0
36,0
45,5
3
90 Cid Liston Ramon ESP 1545
4,0
35,0
43,0
3
91 Rodriguez Dominguez Javier ESP 1588
4,0
34,5
42,5
4
92 Vazquez Silva Andres Miguel ESP 1430
4,0
34,0
42,5
4
93 Roma Barge Gabriel ESP 1506
4,0
33,0
42,0
3
94 Fernandez Rey Jorge ESP 1728
4,0
32,5
40,0
4
95 Vidal Fernandez Pablo ESP 0
4,0
32,5
40,0
4
96 Teixeira Francisco POR 0
4,0
30,5
37,0
4
97 Gonzalez Campo Greta ESP 1859
4,0
30,0
38,5
3
98 Marcos Atanes Alba ESP 0
4,0
26,5
32,5
4
99 Rodriguez Reboredo Sara ESP 1594
3,5
34,0
44,5
3
100 Blanco Dans Manuel ESP 0
3,5
33,0
41,5
3
101 Rodriguez Reboredo Angel ESP 1268
3,5
32,5
39,5
3
102 Hoffman Roberto ARG 0
3,5
32,0
38,5
3
103 Rodicio Gonzalez Olalla ESP 0
3,5
29,5
39,0
2
104 Cabanelas Estevez Jose Ignacio ESP 1521
3,5
27,0
34,5
2
105 Martins Manuel POR 2005
3,0
37,0
46,5
2
106 Ruiz De Almiron Lomo Luis ESP 0
3,0
31,5
40,0
3
107 Freire Mojon Jacobo Jose ESP 0
3,0
30,0
38,0
2
108 Alves Tiago POR 0
3,0
28,5
34,5
3
109 Marcos Atanes Daniel ESP 0
3,0
27,0
33,0
2
110 Gomez Cid Beatriz ESP 0
3,0
26,0
32,5
3
111 Rodriguez Devesa Javier ESP 0
2,5
27,5
35,0
0
112 Prol Gonzalez Jose Kirian ESP 0
2,5
26,5
32,5
1
113 Rey Cid Jose ESP 1918
2,0
35,0
45,5
1
114 Martins Hugo Afonso Barroso POR 0
2,0
29,5
37,0
1
115 Sabuz Forneiro Andrea ESP 0
2,0
26,0
32,5
1
116 Garcia Ruiz Sergio ESP 0
2,0
25,0
32,5
1
117 Incio Vitor (R) POR 0
1,0
40,0
50,0
0
118 GM Abreu Delgado Aryam (R) CUB 2474
0,0
40,0
50,0
0
IM Gongora Reyes Maikel (R) CUB 2446
0,0
40,0
50,0
0
IM Sanz Alonso Francisco J (R) ESP 2397
0,0
40,0
50,0
0
FM Astaneh Lopez Alex (R) IRL 2367
0,0
40,0
50,0
0
Sanchez Juncal Benito (R) ESP 2233
0,0
40,0
50,0
0
Bueno Abalo Manuel (R) ESP 2225
0,0
40,0
50,0
0
Gomez Lopez Roberto (R) ESP 2206
0,0
40,0
50,0
0
Senlle Caride Miguel (R) ESP 2183
0,0
40,0
50,0
0
Casanova Nunez Javier (R) ESP 2159
0,0
40,0
50,0
0
Nunez Campos Manuel (R) ESP 2119
0,0
40,0
50,0
0
Fernandez De Armas Luis (R) ESP 2061
0,0
40,0
50,0
0
Pena Sanchez Victor (R) ESP 2060
0,0
40,0
50,0
0
Garcia Bernardez Jaime (R) ESP 2038
0,0
40,0
50,0
0
Saavedra Rionda Victor (R) ESP 1986
0,0
40,0
50,0
0
Iglesias Barreiro Mario (R) ESP 1975
0,0
40,0
50,0
0
Otero Nogueira Brais (R) ESP 1917
0,0
40,0
50,0
0
Iglesias Garcia Jorge (R) ESP 1915
0,0
40,0
50,0
0
Dapia Silva Miguel Angel (R) ESP 1901
0,0
40,0
50,0
0
Guerra Vidal Carlos (R) ESP 1896
0,0
40,0
50,0
0
Alonso Caamano Ruben (R) ESP 1877
0,0
40,0
50,0
0
Garcia Fernandez Manuel (R) ESP 1872
0,0
40,0
50,0
0
Perez Pineiro Ivan (R) ESP 1827
0,0
40,0
50,0
0
Martinez Vecillas Javier (R) ESP 1789
0,0
40,0
50,0
0
Prol Lusquinos Jose Manuel (R) ESP 1779
0,0
40,0
50,0
0
Gomez Rodriguez Antonio (R) ESP 1772
0,0
40,0
50,0
0
Dominguez Carnero Javier (R) ESP 1543
0,0
40,0
50,0
0
Corredoira Otero Alberto (R) ESP 1507
0,0
40,0
50,0
0
Lorenzo Dieguez Manuel (R) ESP 1498
0,0
40,0
50,0
0
Sanchez Miguelez Rafael (R) ESP 1963
0,0
40,0
50,0
0
Martinez Martinez Amable (R) ESP 1923
0,0
40,0
50,0
0
Fernandez Fernandez Pablo (R) ESP 1568
0,0
40,0
50,0
0
Marques Vincent Manuel (R) ESP 1537
0,0
40,0
50,0
0
Recuna Aranda Miguel (R) ESP 0
0,0
40,0
50,0
0

Datos Técnicos:

Organizador
Xadrez Galego. Vigo
Árbitro principal
AI Alvaro Reinaldo
Sede
Ourense

Resultados en ChessResults

Horario:

Venres 25:
10.00 Acreditacións na Diputación Ourense (ata as 14.00)
12.00 Inauguración. Diputación Ourense
16.00 rolda 1
17.30 rolda 2
19.00 rolda 3
20.30 rolda 4

Sábado 26:
10.00 rolda 5
11.30 rolda 6
13.00 rolda 7

Domingo 27:
10.00 rolda 8 e 1/8 Final
11.30 rolda 9 e 1/4 Final
13.00 rolda 10 e 1/2 Final
16.00 Final
19.00 Cerimonia de Clausura

Organizan:

Logos

Xadrez Galego
http://www.xadrezgalego.net/

Secretaria Xeral de Deportes e Turismo de Galicia

Colaboran:

Logos

OurenXadrez
http://www.ourenxadrez.org/

Sitio Web Oficial:

Galicia Chess Festival
http://www.galiciachessfestival

 

TablaDeFlandes