Galicia/Galiza
Galicia

II Torneo Cidade de Lugo

Lugo

Sala multiusos da nave de asociacións, parque de Frigsa

11, 12, 13, 18, 19, 20 novembro de 2011

Informa: Pablo Castro Girona Círculo Artes Lugo. Xaquedrum | Web | Directo

Final:

Clasificación Final:

Posto Nome                             Rtg  Loc  Club                     Score Progr. Buch. M-Buch.

  1   Pazos Porta, Antonio             2310 2287 Circulo Ferrolano        6       25.0  30.5    27.5
  2   Lopez Rodriguez, Walter          2254 2259 Circulo Ferrolano        6       23.0  29.0    26.5
  3   Gomez Lopez, Roberto             2208 2193 Circulo de las Artes     5.5     24.5  32.0    29.0
  4   Perez Mauricio, Xoel             2256 2245 Circulo Ferrolano        5.5     20.0  29.0    26.5
  5   Casares Cabanas, Carlos          2182 2178 Circulo de las Artes     5       22.0  27.5    24.5
  6   Cubero Ferreiro, Rodrigo         2180 2160 Circulo Ferrolano        5       21.5  32.0    28.5
  7   Florez Rodriguez, Diego          2017 1988 Circulo de las Artes     5       21.0  30.0    27.0
  8   Abel Vazquez, Jose Luis          2002 1988 Club  Dep.universitario  4.5     23.0  31.5    30.5
  9   Carril Garcia, Luis              2073 2062 Arteixo                  4.5     20.5  30.0    27.0
 10   Gonzales Diaz, Julio             2249 2244 Circulo de las Artes     4.5     20.5  29.5    26.0
 11   Lopez Lopez, Alfredo             2107 2096 Club Recatelo            4.5     18.5  28.0    25.0
 12   Pardo Gomez, Jose Ramon          1770 1671 Club Recatelo            4.5     18.0  24.0    23.0
 13   Fernandez Lopez, Miguel Angel    2053 1999 Club Recatelo            4.5     17.5  27.5    25.0
 14   Nieto Velado, Antonio            1952 1986 Club Recatelo            4.5     17.5  23.5    21.0
 15   Diaz Seoane, Jorge               1655 1514 Escola Luguesa de xadrez 4.5     16.5  23.0    22.0
 16   Hierro Carnicero, Jose           1399 1334 Escola Luguesa de xadrez 4.5     15.5  24.5    22.0
 17   Goday Otero, Victor              1927 1904 Safa                     4       19.5  30.0    26.5
 18   Penalonga Sweers, Anxo           2062 2048 Club Recatelo            4       19.0  29.5    27.0
 19   Braña Lopez, Eduardo             2036 2014 Circulo de las Artes     4       18.5  28.0    24.5
 20   Villariño Fernandez, Juan        1605 1537 Club Chantadino          4       16.0  27.0    24.5
 21   Fernandez Lopez, Ivan            1540 1485 Escola Luguesa de xadrez 4       15.5  25.5    22.5
 22   Picos Maiztegui, Miguel          1740 1718 Circulo Ferrolano        4       15.0  25.0    23.0
 23   Rodriguez Rey, Juan Vicente      1622 1593 Circulo Ferrolano        4       14.5  23.5    20.5
 24   Franco Jimenez, Rodrigo          1546 1285 Escola Luguesa de xadrez 4       14.0  25.5    23.0
 25   Arias Piñeiro, Alejandro         1574 1518 Circulo de las Artes     4       14.0  22.5    21.0
 26   Vazquez Alvarez, Diego           1644 1394 Escola Luguesa de xadrez 3.5     17.0  26.5    24.0
 27   Graña Castañal, Andres           1485 1416 Escola Luguesa de Xadrez 3.5     16.5  29.0    26.0
 28   Perez Carballo, David            1866 1754 Escola Luguesa de xadrez 3.5     16.5  29.0    25.5
 29   Fernandez Ansuar, Borja          1736 1661 Escola Luguesa de xadrez 3.5     15.5  27.5    25.5
 30   Alves Rodriguez, Jorge Alberto   1771 1518 Club Recatelo            3.5     15.0  24.5    22.0
 31   Rodriguez Sabariz, Carlo         1680 1789 Club Recatelo            3.5     14.0  21.5    20.0
 32   Camarero Albandoz, Alfonso       1641 1568 SaFa                     3.5     13.5  24.0    22.0
 33   Costeira Fernandez, Ramon        1583 1479 Circulo de las Artes     3.5     13.5  22.5    21.5
 34   Represa Garazo, Juan Manuel      1584 1556 Club Xadrez LAroca       3.5     13.0  23.5    22.0
 35   Gandoy Martinez, Pablo           1673 1668 Circulo de las Artes     3.5     13.0  21.5    20.0
 36   Mendez Lopez, Manuel                  1495 Escola Luguesa de xadrez 3.5     12.0  25.5    23.0
 37   Del Barrio, Jesús                2187 2197 Circulo de las Artes     3.5     12.0  19.0    16.5
 38   Hierro Ferreiro, Alvaro          1678 1372 Escola Luguesa de xadrez 3       14.0  26.0    23.5
 39   Lopez Lopez, Juan Manuel         1658 1567 Escola Luguesa de xadrez 3       13.5  24.5    22.0
 40   Rodriguez Sigier, Alexandre      1511 1328 Grupo Bazán              3       11.5  25.0    22.5
 41   Pardo Gomez, Juan Carlos         1577 1364 Club Recatelo            3       10.5  25.5    23.5
 42   Fernandez Fernandez, Fernando    1595 1562 Escola Luguesa de Xadrez 3       10.5  23.5    21.0
 43   Regueiro Vazquez, Oscar          1440 1353 Escola Luguesa de xadrez 3       10.5  19.0    18.0
 44   Franco Manso, Francisco Jose     1540 1426 Escola Luguesa de xadrez 3       10.0  21.5    20.5
 45   Diaz Rodriguez, Pablo                      Escola Luguesa de xadrez 3        9.5  21.5    20.0
 46   (F) Represa Perez, Mireya        1445 1471 Club Xadres LAroca       2.5     12.0  25.5    23.0
 47   Sanchez Lopez, Borja             1798 1718 Circulo de las Artes     2.5     11.0  23.5    22.5
 48   Arango Fernandez, Alfonso                  Escola Luguesa de xadrez 2.5     11.0  21.0    20.0
 49   Perez Pardo, Ricardo             1643 1564 Circulo de las Artes     2.5     11.0  21.0    20.0
 50   Graña Gomez, Diego               1516 1370 Circulo Ferrolano        2.5      9.5  24.0    22.0
 51   Valin Carreira, Fernando                   Escola Luguesa de xadrez 2.5      7.0  16.0    15.0
 52   Padorno Fernandez, Jesus                   Escola Luguesa de xadrez 2.5      4.5  18.0    17.0
 53   Mato Martinez, Miguel                      Escola Luguesa de xadrez 2        8.0  22.0    21.0
 54   Lopez Otero, Brais                         Escola Luguesa de xadrez 2        7.0  20.0    18.0
 55   Otero Gonzales, Alexis                     Escola Luguesa de xadrez 2        6.0  18.0    17.0
 56   (F) Hierro Ferreiro, Antia                 Escola Luguesa de xadrez 2        5.5  20.5    19.5
 57   Dasilva, Adrian                            Escola Luguesa de xadrez 2        5.0  15.5    14.0
 58   Vila Muñoz, Noe                            Escola Luguesa de xadrez 1.5      7.0  22.0    19.5
 59   (F) Arango Fernandez, Isabel               Escola Luguesa de xadrez 1.5      5.0  18.5    17.5
 60   (F) Sharjani, Wafae                        Escola Luguesa de xadrez 1.5      3.0  18.5    17.5
 61   (F) Filgueiras Basanta, Victoria           Escola Luguesa de xadrez 1        5.5  22.5    20.5
 62   Fernandez Mujin, Adrian                    Escola Luguesa de xadrez 0        0.0   6.0     3.5

Crónica Intermedia: M.F Antonio pazos líder en solitario

Hoy a las 17 horas se celebró la cuarta ronda del II Torneo Cidade de Lugo, el cual, es válido para el ranking Internacional. El torneo se juega en la nave de asociacions sede de la Escola Luguesa de Xadrez.

Empiezan las rondas decisivas y las partidas han sido muy disputadas.

Xadrez Cidade de Lugo
Foto © Xaquedrum

En las primeras mesas Diego Florez del Círculo de las Artes perdió con el M.F. Antonio Pazos, el jugador lucense tenía una muy buena posición pero un descuido táctico le conllevó perder la partida.

 José Luis Abel del CDU que iba en el grupo de cabeza con todos los puntos empató con Jesús del Barrio del Círculo de las Artes después de una disputada partida.

Roberto Gómez logró una victoria en el filo de la navaja contra Miguel Ángel Fernández del Club Recatelo.

Julio González del Círculo de las Artes se impuso tras un bonito sacrificio de pieza al jugador coruñés Luis Carril.

Tras estos resultados Antonio Pazos del Círculo Ferrolano  va de líder en solitario y en el grupo perseguidor se encuentran Jesús del Barrio, Julio González , Carlos Casares, Roberto Gómez todos ellos del Círculo de las Artes y José Luis Abel del CDU

La entrada es libre y todos los aficionados pueden ver las partidas gratuitamente. Al mismo tiempo, las cuatro primeras partidas del torneo se puede seguir on-line en la dirección http://www.xaquedrum.es/aold/torneos/ .

Es destacable la gran colaboración existente entre todos los equipos de la ciudad y su implicación en el torneo, demostrando que era una necesidad que existía en Lugo

La quinta ronda se jugará en viernes 18 a las 17 horas en los locales de la Escola Municipal de Xadrez

Más información: http://opendelugo.blogspot.com/

Pablo Castro Girona
Asociación Cultural Xaquedrum

Resultados: http://opendelugo.blogspot.com/

Bases:

Sala de xogo: Sala multiusos da nave de asociacións, no parque de Frigsa.

Ritmo de xogo: 90 minutos por xogador + 30 segundos de incremento por xogada.

O torneo disputarase a diario polo sistema suízo a 7 roldas, e será válido para a obtención de elo FIDE

1ª rolda: 11 de novembro ás 17:00 horas
2ª rolda: 12 de novembro ás 10:00 horas
3ª rolda: 12 de novembro ás 17:00 horas
4ª rolda: 13 de novembro ás 17:00 horas
5ª rolda: 18 de novembro ás 17:00 horas
6ª rolda: 19 de novembro ás 17:00 horas
7ª rolda: 20 de novembro ás 17:00 horas

Empregarase un programa informático para realizar os emparellamentos, aos cales non se poderá reclamar

Byes:Pódense pedir 3 byes (de medio punto cada un) ata a quinta rolda (incluída), deberanse solicitar vía e-mail á dirección xaquedrum@gmail.com ou por escrito na sala de xogo, cunha antelación de 2 horas.

Inscrición:

Escola Luguesa de Xadrez e Asociación Cultural Xaquedrum.

Correo electrónico: xaquedrum@gmail.com

Teléfono: 657 974 937 (de 16 horas a 20 horas)

Custo inscrición:

20 euros a ingresar no número de conta: 2091-0101-12-3000550685, débese indicar nº DNI e nome e apelidos.

Todo participante no torneo que non ingrese a inscrición antes do 9 de novembro non será emparellado.

Permítese un tempo de demora de 30 minutos con respecto á hora de inicio de rolda; transcorrido o cal si un xogador non está presente perderá a partida.

Todo xogador que non se presente a unha rolda sen causa xustificada será eliminado do torneo.

Premios non acumulables e o xogador recibirá o de maior cuantía. Os premios estarán sometidos á retención fiscal correspondente.

Todos os xogadores deberán estar federados na FEDA, non se admitirá no torneo a ningún xogador que non estea federado.

Antes do inicio da primeira rolda publicaranse as ordes de forza ordenados por ELO FIDE, si non tivese elo FIDE considerarase o FEDA como FIDE a efectos de orde de forza inicial.

As decisións do árbitro poderanse reclamar a un comité. O comité estará formado polo director do torneo e por dous xogadores titulares e dous reservas.

Non se permitirán análise na sala de xogo.

Recoméndase aos participantes a notificación a algún árbitro cando, por razón xustificada abandonen a sala de xogo no transcurso da súa partida

Premios:

Xeral
1º 450 €
2º 275 €
3º 225 €
4º 200 €
5º ao 8 100€

Elo <1800
1º 90 €
2º 60 €
3º 40 €

Sen Elo FIDE
1º 90 €
2º 60 €
3º 40 €

Escola Luguesa
1º 90 €
2º 60 €
3º 40 €

Categoría feminina
1º 90 €
2º 60 €
3º 40 €

La Organización se reserva el derecho a modificar las bases del II Torneo Cidade de Lugo sin otra obligación que la de publicarlas en la página web:www.xaquedrum.es.

A participación no Torneo supón a aceptación destas bases


Organización, Patrocinios e Colaboradores:

Organizan Patrocinan Colaboran

 

TablaDeFlandes