Galicia
II Torneo Scacorum Sub 2200
Nave de asociacións do parque de Frigsa. Lugo
21 ao 23 setembro de 2012
Informa: Xaquedrum | Web
Final:
Jesús Del Barrio
Clasificación Final
1 Del Barrio Gómez, Jesús 2190 2195 5.5 21.0 24.5 20.5 2 Florez Rodriguez, Diego 2056 2030 5 20.0 23.0 19.0 3-8 Lopez Lopez, Alfredo 2062 2056 4.5 21.0 24.0 18.5 Casares Cabanas, Carlos 2149 2155 4.5 20.0 23.0 16.0 Medarde Santiago, Luis Marcos 2121 2100 4.5 20.0 22.5 17.0 Moro Murciego, Alejandro 1910 1910 4.5 19.0 22.0 15.5 Cernuda Orejas, Victor Manuel 1977 2021 4.5 17.5 19.5 16.0 Rey Malde, Henrique 1880 4.5 17.5 19.5 14.0 9-11 Gomez Diéguez, David 2107 2067 4 19.5 21.5 15.0 Perez Carballo, David 1956 1899 4 19.0 21.0 14.0 Rodriguez Sigler, Alexandre 1571 1458 4 15.0 17.0 12.5 12-20 Blanco Gutiérrez, Pedro 2141 2110 3.5 20.0 23.0 14.5 Braña Lopez, Eduardo 2010 1984 3.5 19.0 20.5 15.5 Villarino Fernández, Juan 1605 1537 3.5 18.0 20.0 9.5 Prado Acebo, Inés 1842 3.5 17.0 19.0 13.0 Rodriguez Rey, Júan 1629 1572 3.5 17.0 19.0 13.0 Fernandez Ansuar, Borja 1764 1705 3.5 17.0 18.5 13.0 Represa Pérez, Mireya 1601 1603 3.5 16.0 18.0 13.5 Franco Jimenez, Rodrigo 1592 1421 3.5 15.0 16.5 10.0 Garcia Bravo, Nicolas 3.5 14.5 16.5 12.0 21-31 Roma Barge, Gabriel 1722 1598 3 19.0 20.5 12.0 Ramos Machado de Oliveira, María Alice 1395 3 19.0 20.5 10.0 Vazquez Alvarez, Diego 1804 1620 3 18.0 19.5 12.0 Alves Rodriguez, Jorge 1705 1495 3 17.0 18.5 12.5 Hernamperez Manso, José María 1707 1634 3 16.0 18.0 10.0 Sarhani, Abdela 3 16.0 18.0 9.5 Gandoy Martínez, Pablo 1659 1635 3 15.5 17.5 11.0 Arango Fernandez, Alfonso 1568 1471 3 15.5 17.0 8.5 Arias Piñeiro, Alejandro 1577 1507 3 15.5 17.0 7.5 Fernandez Fernandez, Fernando 1589 1550 3 15.5 16.0 9.0 Valín Carreira, Fernando 3 14.5 16.0 8.0 32-36 Picos Maiztegui, Miguel 1817 1770 2.5 19.0 19.5 11.5 Mendez Lopez, Manuel 1596 1470 2.5 16.5 18.0 8.5 Gonzalez Eiris, Daniel 1478 1394 2.5 16.0 17.5 8.0 Lopez Pardo, Antonio 2.5 15.5 17.0 8.0 Mato Martínez, Miguel 1390 2.5 14.0 15.5 7.5 37-41 Graña Castañal, Andres 1602 1535 2 17.5 19.0 10.0 Díaz Rodríguez, Pablo 1278 2 17.5 19.0 8.5 Filgueiras Basanta, Alvaro 1326 1218 2 14.5 16.0 7.0 Fernandez Mujín, Andrian 2 14.5 16.0 6.0 Vicente Nieto, Alfonso 2 14.0 15.5 8.0 42-46 Díaz Seoane, Jorge 1620 1536 1.5 14.0 15.5 8.0 Corredoira Alvarez, Nicolas 1.5 13.5 15.0 4.5 Sarhani, Wafae 1.5 13.5 14.0 3.5 Ramos Machado de Olivera, Marisa Elisa 1.5 12.5 14.5 6.5 Lopez Varela, Pablo 1.5 11.5 12.0 3.5 47-50 Freire Boudon, Carlos 1525 1434 1 16.0 19.0 5.0 Hierro Ferreiro, Antía 1 15.5 16.0 4.0 Vazquez Cabello, Álvaro 1 13.0 14.5 4.0 Filgueira Basanta, Victoria 1 11.5 13.0 2.0 51 Rodriguez Boado, Martin 2183 2162 0 2.0 2.0 0.0
RONDA 3: JESÚS DEL BARRIO LÍDER EMPATADO A PUNTOS CON OTROS TRES JUGADORES
Alfredo López
Este fin de semana se viene celebrando el II Torneo Scacorum Sub 2200 que organiza la Escola Luguesa y tiene como finalidad que los jugadores de Lugo puedan jugar torneos válidos para ranking internacional y preparar la liga autonómica que comenzara a principios de Enero.
Mañana a las diez de la mañana se disputará la quinta ronda y a las 16 horas se disputará la sexta y última ronda del torneo. El torneo se juega en la sala multiusos de la casa de asociacións.
Tras 3 rondas disputadas quedan cuatro jugadores con todos los puntos, de líderes están Jesús del Barrio, Eduardo Braña, Diego Florez y Alfredo López que han logrado todas las victorias.
En la categoría femenina gran igualdad entre Mireya Represa –subcampeona de España- e Inés Prado ambas con dos puntos.
El club con más participación es la escola luguesa de xadrez que tiene a 22 jugadores en la competición.
En la ronda 4 Jesús del Barrio juega con su compañero de equipo Eduardo Braña, y en la mesa dos Alfredo López juega con Victor Cernuda de Castilla la Mancha.
Asociación Cultural Xaquedrum
Pablo Castro Girona
http://torneoscacorum.wordpress.com/
Emparejamientos Rolda 4
1 Eduardo Braña Lopez [3] : Jesús Del Barrio Gómez [3] 2 Victor Manuel Cernuda Orejas [2.5] : Alfredo Lopez Lopez [3] 3 Alejandro Moro Murciego [2.5] : Luis Marcos Medarde Santiago [2.5] 4 Diego Vazquez Alvarez [2] : Carlos Casares Cabanas [2] 5 Pedro Blanco Gutiérrez [2] : Gabriel Roma Barge [2] 6 David Gomez Diéguez [2] : Andres Graña Castañal [2] 7 Pablo Gandoy Martínez [2] : David Perez Carballo [2] 8 Miguel Picos Maiztegui [2] : Mireya Represa Pérez [2] 9 Henrique Rey Malde [1.5] : Juan Villarino Fernández [1.5] 10 Jorge Díaz Seoane [1.5] : Borja Fernandez Ansuar [1.5] 11 José María Hernamperez Manso [1.5] : Manuel Mendez Lopez [1.5] 12 Jorge Alves Rodriguez [1.5] : Fernando Fernandez Fernandez [1.5] 13 Alfonso Vicente Nieto [1.5] : Júan Rodriguez Rey [1.5] 14 Antía Hierro Ferreiro [1] : Rodrigo Franco Jimenez [1] 15 Andrian Fernandez Mujín [1] : Alfonso Arango Fernandez [1] 16 Carlos Freire Boudon [1] : Nicolas Garcia Bravo [1] 17 Abdela Sarhani [1] : Miguel Mato Martínez [1] 18 Alvaro Filgueiras Basanta [1] : Álvaro Vazquez Cabello [1] 19 Fernando Valín Carreira [1] : Daniel Gonzalez Eiris [.5] 20 Wafae Sarhani [.5] : Alejandro Arias Piñeiro [.5] 21 Antonio Lopez Pardo [.5] : Nicolas Corredoira Alvarez [.5] 22 Pablo Lopez Varela [0] : Victoria Filgueira Basanta [0] 23 Diego Florez Rodriguez [3] 0:0 BYE 24 Inés Prado Acebo [2] 0:0 BYE 25 Alexandre Rodriguez Sigler [1.5] 0:0 BYE 26 María Alice Ramos Machado de [1.5] 0:0 BYE 27 Pablo Díaz Rodríguez [1.5] 0:0 BYE 28 Marisa Elisa Ramos Machado de [1] 0:0 BYE
Clasificación tras la Ronda 3
1-4 Del Barrio Gómez, Jesús 2190 2195 3 4.0 8.5 9.0 Florez Rodriguez, Diego 2056 2030 3 4.0 8.0 9.0 Lopez Lopez, Alfredo 2062 2056 3 3.5 7.0 9.0 Braña Lopez, Eduardo 2010 1984 3 3.0 7.0 9.0 5-7 Medarde Santiago, Luis Marcos 2121 2100 2.5 4.5 8.5 8.0 Cernuda Orejas, Victor Manuel 1977 2021 2.5 4.5 8.5 8.0 Moro Murciego, Alejandro 1910 1910 2.5 3.5 7.0 7.0 8-18 Blanco Gutiérrez, Pedro 2141 2110 2 4.5 8.5 7.0 Perez Carballo, David 1956 1899 2 4.0 8.0 6.0 Gomez Diéguez, David 2107 2067 2 4.0 7.5 7.0 Prado Acebo, Inés 1842 2 4.0 7.0 6.0 Gandoy Martínez, Pablo 1659 1635 2 4.0 7.0 6.0 Represa Pérez, Mireya 1601 1603 2 4.0 6.5 6.0 Casares Cabanas, Carlos 2149 2155 2 3.5 8.5 7.0 Roma Barge, Gabriel 1722 1598 2 3.5 8.0 6.0 Graña Castañal, Andres 1602 1535 2 3.5 7.5 6.0 Vazquez Alvarez, Diego 1804 1620 2 3.0 6.0 6.0 Picos Maiztegui, Miguel 1817 1770 2 3.0 5.5 6.0 19-31 Rodriguez Sigler, Alexandre 1571 1458 1.5 4.0 7.5 5.0 Díaz Rodríguez, Pablo 1278 1.5 4.0 6.5 4.0 Ramos Machado de Oliveira, María Alice 1395 1.5 3.5 8.0 4.0 Alves Rodriguez, Jorge 1705 1495 1.5 3.5 7.0 5.5 Villarino Fernández, Juan 1605 1537 1.5 3.5 7.0 3.5 Fernandez Ansuar, Borja 1764 1705 1.5 3.5 6.5 5.0 Rodriguez Rey, Júan 1629 1572 1.5 3.5 6.5 5.0 Rey Malde, Henrique 1880 1.5 3.5 6.0 5.0 Fernandez Fernandez, Fernando 1589 1550 1.5 3.5 6.0 4.0 Mendez Lopez, Manuel 1596 1470 1.5 3.5 6.0 3.5 Díaz Seoane, Jorge 1620 1536 1.5 3.0 6.5 5.0 Vicente Nieto, Alfonso 1.5 3.0 6.5 4.5 Hernamperez Manso, José María 1707 1634 1.5 2.5 4.5 3.5 32-43 Freire Boudon, Carlos 1525 1434 1 4.0 7.0 3.0 Ramos Machado de Olivera, Marisa Elisa 1 4.0 7.0 3.0 Sarhani, Abdela 1 3.5 7.0 4.0 Vazquez Cabello, Álvaro 1 3.5 6.5 2.0 Arango Fernandez, Alfonso 1568 1471 1 3.0 7.0 2.5 Franco Jimenez, Rodrigo 1592 1421 1 3.0 6.0 3.0 Mato Martínez, Miguel 1390 1 3.0 6.0 3.0 Garcia Bravo, Nicolas 1 3.0 5.5 3.5 Valín Carreira, Fernando 1 3.0 5.5 3.0 Hierro Ferreiro, Antía 1 3.0 5.0 2.0 Filgueiras Basanta, Alvaro 1326 1218 1 2.0 5.0 2.0 Fernandez Mujín, Andrian 1 2.0 4.5 2.0 44-48 Lopez Pardo, Antonio 0.5 3.5 6.0 2.0 Gonzalez Eiris, Daniel 1478 1394 0.5 3.0 6.0 2.0 Arias Piñeiro, Alejandro 1577 1507 0.5 3.0 5.5 1.0 Sarhani, Wafae 0.5 2.0 4.0 1.5 Corredoira Alvarez, Nicolas 0.5 1.5 3.5 1.5 49-51 Filgueira Basanta, Victoria 0 2.5 4.5 0.0 Lopez Varela, Pablo 0 2.0 3.5 0.0 Rodriguez Boado, Martin 2183 2162 0 2.0 2.0 0.0
RONDA 1: GRAN PARTICIPACIÓN EN EL II TORNEO SCACORUM CIDADE DE LUGO.
JUGADORES DE TODA GALICIA, CASTILLA LA MANCHA Y PORTUGAL JUEGAN EL TORNEO.
MF Jesús Del Barrio Gómez
Cincuenta y un jugadores se dan cita en el segundo Torneo Scacorum sub 2200 válido para elo internacional. Y donde se repartirán premios por más de 1200 euros.
A pesar de ser un sub 2200 el nivel de la competición es fuerte habiendo más de 9 jugadores que militan en equipos de la máxima categoría gallega.
Entre los favoritos a llevarse el torneo debemos destacar al Maestro Fide Jesús del Barrio, Carlos Casares, Pedro Blanco, Luis Medarde y el campeón juvenil gallego David Gómez.
La sorpresa de la ronda ha sido la victoria del jugador de la escola luguesa Andrés Graña que se impuso al segundo cabeza de serie Martín Boado.
El club con más participación es la escola luguesa de xadrez que tiene a 22 jugadores en la competición.
Mañana se jugarán tres rondas, la segunda ronda a las 10 de la mañana, la tercera a las 16 horas y la tercera a las 19 horas. La sala de juego es el salón multiusos de la casa de asociacións.
Asociación Cultural Xaquedrum
Pablo Castro Girona
http://torneoscacorum.wordpress.com/
Resultados Rolda 1
1 Jesús Del Barrio Gómez [0] 1:0 Juan Villarino Fernández [0] 2 Andres Graña Castañal [0] 1:0 Martin Rodriguez Boado [0] 3 Carlos Casares Cabanas [0] 1:0 Manuel Mendez Lopez [0] 4 Rodrigo Franco Jimenez [0] 0:1 Pedro Blanco Gutiérrez [0] 5 Luis Marcos Medarde Santiago [0] 1:0 Fernando Fernandez Fernandez [0] 6 Alejandro Arias Piñeiro [0] 0:1 David Gomez Diéguez [0] 7 Alfredo Lopez Lopez [0] 1:0 Alfonso Arango Fernandez [0] 8 María Alice Ramos Machado de Oliveira [0] 0:1 Diego Florez Rodriguez [0] 9 Eduardo Braña Lopez [0] 1:0 Miguel Mato Martínez [0] 10 Alvaro Filgueiras Basanta [0] 0:1 Victor Manuel Cernuda Orejas [0] 11 David Perez Carballo [0] 1:0 Pablo Díaz Rodríguez [0] 12 Nicolas Corredoira Alvarez [0] 0:1 Henrique Rey Malde [0] 13 Inés Prado Acebo [0] 1:0 Andrian Fernandez Mujín [0] 14 Victoria Filgueira Basanta [0] 0:1 Miguel Picos Maiztegui [0] 15 Diego Vazquez Alvarez [0] 1:0 Antía Hierro Ferreiro [0] 16 Pablo Lopez Varela [0] 0:1 Borja Fernandez Ansuar [0] 17 Gabriel Roma Barge [0] 1:0 Marisa Elisa Ramos Machado de Olivera [0] 18 Abdela Sarhani [0] 1:0 José María Hernamperez Manso [0] 19 Jorge Alves Rodriguez [0] 1:0 Wafae Sarhani [0] 20 Álvaro Vazquez Cabello [0] 0:1 Jorge Díaz Seoane [0] 21 Alejandro Moro Murciego [0] .5:.5 BYE 22 Pablo Gandoy Martínez [0] .5:.5 BYE 23 Júan Rodriguez Rey [0] .5:.5 BYE 24 Mireya Represa Pérez [0] .5:.5 BYE 25 Alexander Rodriguez Sigler [0] .5:.5 BYE 26 Carlos Freire Boudon [0] .5:.5 BYE 27 Daniel Gonzalez Iris [0] .5:.5 BYE 28 Nicolas Garcia Bravo [0] .5:.5 BYE 29 Antonio Lopez Pardo [0] .5:.5 BYE 30 Fernando Valín Carreira [0] .5:.5 BYE 31 Alfonso Vicente Nieto [0] .5:.5 BYE
Rolda 2
1 David Perez Carballo [1] : Jesús Del Barrio Gómez [1] 2 Henrique Rey Malde [1] : Carlos Casares Cabanas [1] 3 Pedro Blanco Gutiérrez [1] : Inés Prado Acebo [1] 4 Miguel Picos Maiztegui [1] : Luis Marcos Medarde Santiago [1] 5 David Gomez Diéguez [1] : Diego Vazquez Alvarez [1] 6 Borja Fernandez Ansuar [1] : Alfredo Lopez Lopez [1] 7 Diego Florez Rodriguez [1] : Gabriel Roma Barge [1] 8 Jorge Díaz Seoane [1] : Eduardo Braña Lopez [1] 9 Victor Manuel Cernuda Orejas [1] : Andres Graña Castañal [1] 10 Alejandro Moro Murciego [.5] : Abdela Sarhani [1] 11 Pablo Gandoy Martínez [.5] : Carlos Freire Boudon [.5] 12 Júan Rodriguez Rey [.5] : Daniel Gonzalez Iris [.5] 13 Mireya Represa Pérez [.5] : Antonio Lopez Pardo [.5] 14 Alexander Rodriguez Sigler [.5] : Fernando Valín Carreira [.5] 15 José María Hernamperez Manso [0] : Alfonso Vicente Nieto [.5] 16 Andrian Fernandez Mujín [0] : Rodrigo Franco Jimenez [0] 17 Fernando Fernandez Fernandez [0] : Victoria Filgueira Basanta [0] 18 Nicolas Garcia Bravo [.5] : Alejandro Arias Piñeiro [0] 19 Antía Hierro Ferreiro [0] : María Alice Ramos Machado de Oliveira [0] 20 Miguel Mato Martínez [0] : Pablo Lopez Varela [0] 21 Marisa Elisa Ramos Machado de Olivera [0] : Alvaro Filgueiras Basanta [0] 22 Pablo Díaz Rodríguez [0] : Álvaro Vazquez Cabello [0] 23 Wafae Sarhani [0] : Nicolas Garcia Bravo [.5] 24 Jorge Alves Rodriguez [1] .5:.5 BYE 25 Juan Villarino Fernández [0] .5:.5 BYE 26 Manuel Mendez Lopez [0] .5:.5 BYE 27 Alfonso Arango Fernandez [0] .5:.5 BYE
Listado de Inscritos
Nome Apelidos | BYE | Elo Int | Elo Nac | |
---|---|---|---|---|
1 | Jesus Del Barrio Gomez | 2190 | ||
2 | Martin Rodriguez Boado | 2183 | ||
3 | Carlos Casares Cabanas | 2149 | ||
4 | Pedro Blanco Gutiérrez | 2141 | ||
5 | Luis Marcos Medarde Santiago | 2121 | ||
6 | David Gómez Diéguez | 2107 | ||
7 | Diego Florez Rodriguez | 2056 | ||
8 | Eduardo Braña Lopez | 2010 | ||
9 | David Perez Carballo | 1956 | ||
10 | Alejandro Moro Murciego | 1 | 1910 | |
11 | Miguel Picos Maiztegui | 1817 | ||
12 | José Ramón Pardo Gomez | 1813 | ||
13 | Diego Vazquez Alvarez | 1804 | ||
14 | Borja Fernández Ansuar | 1764 | ||
15 | Gabriel Roma Barge | 1722 | 1598 | |
16 | Jorge Alves Rodriguez | 1705 | ||
17 | Pablo Gandoy Martinez | 1 | 1659 | |
18 | Jorge Diaz Seoane | 1620 | ||
19 | Andres Graña Castañal | 1602 | ||
20 | Mireya Represa Pérez | 1 | 1601 | |
21 | Manuel Mendez Lopez | 1596 | ||
22 | Rodrigo Franco Jimenez | 1592 | ||
23 | Fernando Fernandez Fernández | 1589 | ||
24 | Alejandro Arias Piñeiro | 1577 | ||
25 | Alexandre Rodriguez Sigler | 1 | 1571 | |
26 | Alfonso Arango Fernandez | 1568 | ||
27 | Carlos Freire Boudon | 1 | 1525 | |
28 | Daniel González Eiris | 1 | 1478 | |
29 | María Alice Ramos Machado De Oliveira | 4 | 1395 | |
30 | Alvaro Filgueiras Basanta | 1326 | ||
31 | Adrián Fernandez Mujín | |||
32 | Álvaro Vázquez Cabello | |||
33 | Antonio Lopez Pardo | 1 | ||
34 | Jesus Padorno Fernandez | |||
35 | Juan Vilarino Rodriguez | |||
36 | Juúan Rodríguez Rey | 1 | ||
37 | Maria Elisa Ramos Machado De Olivera | 4 | ||
38 | Nicolas Corredoira Alvarez | |||
39 | Pablo Lopez Varela |
Bases
II Torneo Scacorum Sub 2200
O torneo está reservado para xogadores con un ELO menor de 2200
Ritmo de xogo60’+30”por xogada valedoiro para ELO FIDE
Premios
Os premios do II Torneo Scacorum Sub 2200 non serán acumulables, o xogador que poida levar dous recibirá o maior e serán os seguintes:
Xeneral | |
1º | 240€ |
2º | 200€ |
3º | 150€ |
4º | 120€ |
5º | 80€ |
6º | 60€ |
Elo <1700 | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
Elo <1600 | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
Elo <1500 | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
Mellor femina | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
Sen Elo FIDE | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
Escola Luguesa | |
1º | 40€ |
2º | 20€ |
3º | 20€ |
Total en premios xeral : 1230€
Inscrición:
Xeral: 20 euros
Podense pedir 3 byes nas catro primeiras sesións. A organización resérvase o dereito de conceder outros byes en circunstancias excepcionais
Horario de xogo
Calendario de competición | ||
Rolda | Data | Horario |
1 | 21 de setembro | 18.00 a21.00horas |
2 | 22 de setembro | 10.00 a13.00horas |
3 | 22 de setembro | 16.00 a19.00horas |
4 | 22 de setembro | 19.30 a22.00horas |
5 | 23 de setembro | 10.00 a13.00horas |
6 | 23 de setembro | 16.00 a19.00horas |
Cerimonia de claurusa: 23 de setembro ás 19.30
O tempo máximo de espera é de 60’
Inscricións no email torneosxaquedrum@gmail.com ou Tfn 677731576 ou 657974937
O local de xogo será Nave de asociacións parque de frigsa -xunto a rúa montefaro.
Os premios repartiranse por rigurosa orde de clasificación.
Sistemas de desempate a sortear tras a derradeira sesión:
Progresivo ate as derradeiras consecuencia
Número de partidas xogadas
Bucholz total
Bucholz mediano quitando o peor resultado
De manterse o empate seguirase por esta orde: Resultado particular e Xogador que leva as negras
Organización: Escola Lugesa de Xadrez
Información webs: http://torneoscacorum.wordpress.com/
Os participantes no torneo autorizan a publicación de fotos e dos sus datos persoais nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (listaxes de resultados, clasificacións, participantes, xogos, etc)
A inscrición no torneo leva aparellada a aceptación deste regulamento
A Organización resérvase o dereito a modificar as bases do II Torneo Cidade de Lugo sin outra obriga máis que a de publicalas na páxina web: http://torneoscacorum.wordpress.com/
Máis Información:
http://torneoscacorum.wordpress.com/