Galicia/Galiza
Galicia

V Torneo Cidade de Viveiro

Viveiro. Lugo

Casino de Viveiro

30 e 31 de Xullo de 2005

TRIUNFO DEL MI DRAGAN PAUNOVIC

Clasificación Final ir

Posto Nome                                 Feder Rtg  Loc  Title Score Buch. Berg. M-Buch. Victorias

  1   Dragan Paunovic (1)                        2503      im    7      43.5 37.75    34.5    6
 2-4  Boris Zlotnik (3)                          2434      im    6.5    45.0 35.25    34.0    5
      Oscar De Prado Rodríguez (6)               2191 2175       6.5    41.5 32.00    31.5    6
      Pedro Zurano López (5)                     2254 2259       6.5    40.5 31.25    31.0    6
 5-8  Aleksa Strikovic (2)                       2498      gm    6      44.0 30.75    33.5    5
      José Luís Guerra (4)                       2337 2343 fm    6      41.0 27.50    30.0    6
      Pablo Fernández Borrego (13)         Sb18  1979 1965       6      39.0 26.00    29.0    6
      Iria Ares Campo (10)                 Sb18  2020 1798       6      36.0 23.00    27.5    6
9-10  Alejandro Ferreiro Pailos (8)        Sb18  2112 2040       5.5    40.5 26.50    30.0    5
      Carlos Casares Cabanas (7)                 2116 2113       5.5    39.5 25.00    29.0    5
11-23 Artur Valls Martí (66)                                     5      40.5 22.00    31.0    5
      Jorge Graña Lois (9)                       2052 2016       5      39.5 20.00    31.0    5
      Francisco Cousillas Collazos (14)    Sb18  1925 1848       5      37.5 21.50    28.5    4
      Alejandro De Vega Vidal (17)                    1986       5      36.5 20.25    27.0    4
      Jorge Mejuto Ulloa (18)              Sb18       1850       5      35.5 18.25    27.5    4
      Ricardo Vilariño Gestal (11)               2019 1894       5      35.0 19.00    27.5    5
      Antonio Castro Caaveiro (15)               1856 1782       5      34.5 16.50    25.5    5
      Armando López Alfonso (19)                      1812       5      34.5 15.50    25.0    5
      Ceferino Barcia Mon (12)                   2000 1999       5      34.0 19.00    24.0    5
      Rafael Pardo Fernández (26)          Sb18       1689       5      32.5 15.50    24.0    5
      Javier Pérez Augusto (56)                                  5      32.0 18.00    23.0    5
      Julio Fariñas Pose (37)              Sb12                  5      32.0 16.00    24.5    5
      Carlos Ledo Soto (49)                                      5      27.0 17.50    20.5    5
24-27 José M. Chao Franco (22)                        1774       4.5    35.0 13.75    27.0    4
      David Val Pena (65)                                        4.5    33.0 14.50    25.0    4
      Breixo Alvarez Domínguez (27)        Sb12       1598       4.5    32.5 12.00    24.0    4
      Ramón García Martínez (41)                                 4.5    32.0 16.25    24.0    4
28-40 Pablo Gandoy Martínez (20)                      1800       4      36.0 14.50    28.5    4
      Francisco X. Rodríguez Campos (25)              1718       4      34.0 14.50    26.0    4
      Jesús Caaveiro Prieto (21)                      1798       4      33.0 12.00    25.5    4
      Xusto Vidal Dovale (67)                                    4      33.0 10.50    25.5    3
      Miguel Río Acebo (61)                                      4      31.5 14.00    24.0    4
      Victor González Carro (28)           Sb12       1591       4      31.5 12.00    24.0    4
      Jairo García Rodríguez (42)          Sb18                  4      30.5 12.00    22.5    4
      Pablo García López (40)                                    4      30.0  8.50    22.0    4
      Rocío Tojeiro García (64)            Sb18                  4      29.5 10.75    22.0    3
      Laureano J. Fernández Fernández (38)                       4      28.5 11.50    21.0    4
      Jesús Insua Polo (47)                                      4      28.0 11.00    21.5    4
      Diego López Cantorna (50)            Sb18                  4      26.5 11.00    20.0    4
      Simón Caaveiro Fraga (33)            Sb18                  4      26.5 10.00    20.5    4
41-45 Guillermo Estebán Quiñoa (36)                              3.5    33.5 10.75    24.5    3
      Aitor López Chao (51)                Sb18                  3.5    32.5 11.75    25.0    3
      Antonio Gregorio Montes (46)                               3.5    29.5 12.00    21.0    3
      Brais Pérez Sierra (58)              Sb10                  3.5    27.5  6.25    21.5    2
      Mauricio Akihito Marquina (29)       Sb18                  3.5    23.5  5.75    17.5    2
46-54 José Saínz González (16)                        2043       3      35.5 10.00    27.5    3
      Maja Strikovic (24)                  Sb18       1724       3      35.0 11.50    26.0    3
      Andrija Kolar (23)                   Sb18       1767       3      35.0  9.75    25.5    2
      Javier Fernández Martínez (39)                             3      33.5  7.00    25.0    3
      David Esteban Ferreiro (35)          Sb12                  3      31.0  5.00    22.0    2
      Xose Ríos Cidrás (62)                                      3      28.5  6.50    21.5    3
      Yosihiro Rosanes Nishiyama (63)      Sb12                  3      27.0  4.00    20.5    2
      Daniel Pérez Ayuso (57)              Sb12                  3      25.0  4.00    19.5    2
      David Navarrete Fernández (53)       Sb12                  3      24.5  6.00    18.5    3
 55   Agustín Alvarez González (32)                              2.5    26.0  2.75    19.5    2
56-60 Miguel Villar Navarro (68)           Sb12                  2      30.5  1.00    23.0    1
      Lucas Gómez Sal (44)                 Sb12                  2      27.5  2.00    20.0    1
      Alvaro Gregorio Gómez (45)           Sb12                  2      24.0  1.00    18.0    1
      Lua Alvarez Domínguez (31)           Sb12                  2      23.0  2.50    18.0    2
      Alvaro Alonso Otero (30)             Sb12                  2      21.0  2.00    15.0    1
 61   Ramón Maseda Ferreiros (52)                                1.5    28.5  6.25    21.5    1
62-64 Salvador García Sánchez (43)         Sb18                  1      29.5  0.00    23.0    0
      Ernesto Izquierdo Retuerto (48)                            1      28.0  2.00    21.0    1
      Alfredo Navarro González (54)        Sb12                  1      25.0  0.00    18.5    0
65-68 Hugo De Verxeles (34)                                      0      31.5  0.00    24.0    0
      Niatolas Quinn (59)                  Sb12                  0      31.0  0.00    24.0    0
      Fionnuala Quinn (60)                 Sb18                  0      30.5  0.00    24.0    0
      Luís Pereira Pía (55)                                      0      30.0  0.00    23.0    0
	  

Ronda 1:ir

 1 Paunovic, Dragan (1)                  [0]      1:0    Esteban Ferreiro, David (35)        [0]  
 2 Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [0]      0:1    Strikovic, Aleksa (2)               [0]  
 3 Zlotnik, Boris (3)                    [0]      1:0    Fariñas Pose, Julio (37)            [0]  
 4 Fernández Fernández, Laureano J. (38) [0]      0:1    Guerra, José Luís (4)               [0]  
 5 Zurano López, Pedro (5)               [0]      1:0    Fernández Martínez, Javier (39)     [0]  
 6 García López, Pablo (40)              [0]      0:1    De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [0]  
 7 Casares Cabanas, Carlos (7)           [0]      1:0    García Martínez, Ramón (41)         [0]  
 8 García Rodríguez, Jairo (42)          [0]      0:1    Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [0]  
 9 Graña Lois, Jorge (9)                 [0]      1:0    García Sánchez, Salvador (43)       [0]  
10 Gómez Sal, Lucas (44)                 [0]      0:1    Ares Campo, Iria (10)               [0]  
11 Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [0]      1:0    Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [0]  
12 Gregorio Montes, Antonio (46)         [0]      0:1    Fernández Borrego, Pablo (13)       [0]  
13 Cousillas Collazos, Francisco (14)    [0]      1:0    Insua Polo, Jesús (47)              [0]  
14 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [0]      0:1    Castro Caaveiro, Antonio (15)       [0]  
15 Saínz González, José (16)             [0]      1:0    Ledo Soto, Carlos (49)              [0]  
16 López Cantorna, Diego (50)            [0]      0:1    De Vega Vidal, Alejandro (17)       [0]  
17 Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [0]      1:0    López Chao, Aitor (51)              [0]  
18 Maseda Ferreiros, Ramón (52)          [0]      0:1    López Alfonso, Armando (19)         [0]  
19 Gandoy Martínez, Pablo (20)           [0]      1:0    Navarrete Fernández, David (53)     [0]  
20 Navarro González, Alfredo (54)        [0]      0:1    Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [0]  
21 Chao Franco, José M. (22)             [0]      1:0    Pereira Pía, Luís (55)              [0]  
22 Pérez Augusto, Javier (56)            [0]      0:1    Kolar, Andrija (23)                 [0]  
23 Strikovic, Maja (24)                  [0]      1:0    Pérez Ayuso, Daniel (57)            [0]  
24 Pérez Sierra, Brais (58)              [0]      0:1    Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [0]  
25 Pardo Fernández, Rafael (26)          [0]      1:0    Quinn, Fionnuala (60)               [0]  
26 Quinn, Niatolas (59)                  [0]      0:1    Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [0]  
27 González Carro, Victor (28)           [0]      0:1    Río Acebo, Miguel (61)              [0]  
28 Ríos Cidrás, Xose (62)                [0]      1:0    Akihito Marquina, Mauricio (29)     [0]  
29 Alonso Otero, Alvaro (30)             [0]      0:1    Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [0]  
30 Tojeiro García, Rocío (64)            [0]      1:0    Alvarez Domínguez, Lua (31)         [0]  
31 Alvarez González, Agustín (32)        [0]      0:1    Val Pena, David (65)                [0]  
32 Valls Martí, Artur (66)               [0]      1:0    Caaveiro Fraga, Simón (33)          [0]  
33 De Verxeles, Hugo (34)                [0]      -:+    Vidal Dovale, Xusto (67)            [0]  
34 Villar Navarro, Miguel (68)           [0]      1:0    BYE                                      

Ronda 2:ir

 1 López Alfonso, Armando (19)         [1]      0:1    Paunovic, Dragan (1)                  [1]  
 2 Strikovic, Aleksa (2)               [1]      1:0    Gandoy Martínez, Pablo (20)           [1]  
 3 Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [1]      0:1    Zlotnik, Boris (3)                    [1]  
 4 Guerra, José Luís (4)               [1]      1:0    Chao Franco, José M. (22)             [1]  
 5 Kolar, Andrija (23)                 [1]      0:1    Zurano López, Pedro (5)               [1]  
 6 De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [1]      1:0    Strikovic, Maja (24)                  [1]  
 7 Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [1]      0:1    Casares Cabanas, Carlos (7)           [1]  
 8 Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [1]      1:0    Pardo Fernández, Rafael (26)          [1]  
 9 Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [1]      0:1    Graña Lois, Jorge (9)                 [1]  
10 Ares Campo, Iria (10)               [1]      1:0    Ríos Cidrás, Xose (62)                [1]  
11 Río Acebo, Miguel (61)              [1]      0:1    Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [1]  
12 Fernández Borrego, Pablo (13)       [1]      1:0    Tojeiro García, Rocío (64)            [1]  
13 Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [1]      0:1    Cousillas Collazos, Francisco (14)    [1]  
14 Castro Caaveiro, Antonio (15)       [1]      0:1    Valls Martí, Artur (66)               [1]  
15 Val Pena, David (65)                [1]      1:0    Saínz González, José (16)             [1]  
16 De Vega Vidal, Alejandro (17)       [1]      1:0    Vidal Dovale, Xusto (67)              [1]  
17 Villar Navarro, Miguel (68)         [1]      0:1    Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [1]  
18 Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [0]      0:1    González Carro, Victor (28)           [0]  
19 Akihito Marquina, Mauricio (29)     [0]      0:1    Gregorio Montes, Antonio (46)         [0]  
20 Insua Polo, Jesús (47)              [0]      1:0    Alonso Otero, Alvaro (30)             [0]  
21 Alvarez Domínguez, Lua (31)         [0]      0:1    Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [0]  
22 Ledo Soto, Carlos (49)              [0]      1:0    Alvarez González, Agustín (32)        [0]  
23 Caaveiro Fraga, Simón (33)          [0]      0:1    López Cantorna, Diego (50)            [0]  
24 Esteban Ferreiro, David (35)        [0]      +:-    Maseda Ferreiros, Ramón (52)          [0]  
25 López Chao, Aitor (51)              [0]     .5:.5   Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [0]  
26 Fariñas Pose, Julio (37)            [0]      1:0    Navarro González, Alfredo (54)        [0]  
27 Navarrete Fernández, David (53)     [0]      0:1    Fernández Fernández, Laureano J. (38) [0]  
28 Fernández Martínez, Javier (39)     [0]      0:1    Pérez Augusto, Javier (56)            [0]  
29 Pereira Pía, Luís (55)              [0]      0:1    García López, Pablo (40)              [0]  
30 García Martínez, Ramón (41)         [0]      1:0    Pérez Sierra, Brais (58)              [0]  
31 Pérez Ayuso, Daniel (57)            [0]      0:1    García Rodríguez, Jairo (42)          [0]  
32 García Sánchez, Salvador (43)       [0]      +:-    Quinn, Niatolas (59)                  [0]  
33 Quinn, Fionnuala (60)               [0]      -:+    Gómez Sal, Lucas (44)                 [0]  
34 De Verxeles, Hugo (34)              [0]      0:0    BYE                                        

Ronda 3:ir

 1 Paunovic, Dragan (1)                  [2]      1:0    Ares Campo, Iria (10)               [2]  
 2 Graña Lois, Jorge (9)                 [2]      0:1    Strikovic, Aleksa (2)               [2]  
 3 Zlotnik, Boris (3)                    [2]      1:0    Fernández Borrego, Pablo (13)       [2]  
 4 Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [2]      0:1    Guerra, José Luís (4)               [2]  
 5 Zurano López, Pedro (5)               [2]      1:0    De Vega Vidal, Alejandro (17)       [2]  
 6 Cousillas Collazos, Francisco (14)    [2]     .5:.5   De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [2]  
 7 Casares Cabanas, Carlos (7)           [2]      1:0    Val Pena, David (65)                [2]  
 8 Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [2]     .5:.5   Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [2]  
 9 Valls Martí, Artur (66)               [2]      1:0    Saínz González, José (16)           [1]  
10 García Rodríguez, Jairo (42)          [1]      0:1    Castro Caaveiro, Antonio (15)       [1]  
11 García Sánchez, Salvador (43)         [1]      0:1    López Alfonso, Armando (19)         [1]  
12 Gandoy Martínez, Pablo (20)           [1]      1:0    Gómez Sal, Lucas (44)               [1]  
13 Gregorio Montes, Antonio (46)         [1]      1:0    Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [1]  
14 Chao Franco, José M. (22)             [1]      1:0    Insua Polo, Jesús (47)              [1]  
15 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [1]      0:1    Kolar, Andrija (23)                 [1]  
16 Strikovic, Maja (24)                  [1]      1:0    Ledo Soto, Carlos (49)              [1]  
17 López Cantorna, Diego (50)            [1]      0:1    Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [1]  
18 Pardo Fernández, Rafael (26)          [1]      0:1    Maseda Ferreiros, Ramón (52)        [0]  
19 Pérez Augusto, Javier (56)            [1]      1:0    Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [1]  
20 González Carro, Victor (28)           [1]      1:0    Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [1]  
21 Ríos Cidrás, Xose (62)                [1]      0:1    Fariñas Pose, Julio (37)            [1]  
22 Fernández Fernández, Laureano J. (38) [1]      0:1    Río Acebo, Miguel (61)              [1]  
23 García López, Pablo (40)              [1]      1:0    Villar Navarro, Miguel (68)         [1]  
24 Tojeiro García, Rocío (64)            [1]      0:1    García Martínez, Ramón (41)         [1]  
25 Vidal Dovale, Xusto (67)              [1]      0:1    López Chao, Aitor (51)              [.5] 
26 Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [.5]     1:0    Akihito Marquina, Mauricio (29)     [0]  
27 Barcia Mon, Ceferino (12)             [0]      1:0    Fernández Martínez, Javier (39)     [0]  
28 Alonso Otero, Alvaro (30)             [0]      1:0    Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [0]  
29 Navarrete Fernández, David (53)       [0]      1:0    Alvarez Domínguez, Lua (31)         [0]  
30 Alvarez González, Agustín (32)        [0]      1:0    Pereira Pía, Luís (55)              [0]  
31 Navarro González, Alfredo (54)        [0]      0:1    Caaveiro Fraga, Simón (33)          [0]  
32 Esteban Ferreiro, David (35)          [1]      1:0    Pérez Ayuso, Daniel (57)            [0]  
33 Pérez Sierra, Brais (58)              [0]      1:0    BYE                                      
34 De Verxeles, Hugo (34)                [0]      0:0    BYE                                      
35 Quinn, Niatolas (59)                  [0]      0:0    BYE                                      
36 Quinn, Fionnuala (60)                 [0]      0:0    BYE                                      

Ronda 4:ir

 1 Guerra, José Luís (4)               [3]      0:1    Paunovic, Dragan (1)                  [3]  
 2 Strikovic, Aleksa (2)               [3]      1:0    Zurano López, Pedro (5)               [3]  
 3 Valls Martí, Artur (66)             [3]      0:1    Zlotnik, Boris (3)                    [3]  
 4 De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [2.5]    1:0    Casares Cabanas, Carlos (7)           [3]  
 5 Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [2.5]    1:0    Cousillas Collazos, Francisco (14)    [2.5]
 6 Ares Campo, Iria (10)               [2]      1:0    Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [2.5]
 7 Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [2]      0:1    Graña Lois, Jorge (9)                 [2]  
 8 Fariñas Pose, Julio (37)            [2]      0:1    Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [2]  
 9 Fernández Borrego, Pablo (13)       [2]      1:0    González Carro, Victor (28)           [2]  
10 Castro Caaveiro, Antonio (15)       [2]      1:0    Esteban Ferreiro, David (35)          [2]  
11 De Vega Vidal, Alejandro (17)       [2]      1:0    García López, Pablo (40)              [2]  
12 López Alfonso, Armando (19)         [2]      1:0    Pérez Augusto, Javier (56)            [2]  
13 García Martínez, Ramón (41)         [2]      0:1    Gandoy Martínez, Pablo (20)           [2]  
14 Río Acebo, Miguel (61)              [2]      0:1    Chao Franco, José M. (22)             [2]  
15 Kolar, Andrija (23)                 [2]     .5:.5   Gregorio Montes, Antonio (46)         [2]  
16 Val Pena, David (65)                [2]      1:0    Strikovic, Maja (24)                  [2]  
17 Estebán Quiñoa, Guillermo (36)      [1.5]    0:1    Barcia Mon, Ceferino (12)             [1]  
18 López Chao, Aitor (51)              [1.5]    0:1    Pardo Fernández, Rafael (26)          [1]  
19 Saínz González, José (16)           [1]      1:0    Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [1]  
20 Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [1]      1:0    López Cantorna, Diego (50)            [1]  
21 Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [1]      1:0    Navarrete Fernández, David (53)       [1]  
22 Ledo Soto, Carlos (49)              [1]      1:0    Alonso Otero, Alvaro (30)             [1]  
23 Maseda Ferreiros, Ramón (52)        [1]     .5:.5   Alvarez González, Agustín (32)        [1]  
24 Caaveiro Fraga, Simón (33)          [1]      1:0    Ríos Cidrás, Xose (62)                [1]  
25 Pérez Sierra, Brais (58)            [1]      0:1    Fernández Fernández, Laureano J. (38) [1]  
26 Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [1]      0:1    García Rodríguez, Jairo (42)          [1]  
27 Villar Navarro, Miguel (68)         [1]      1:0    García Sánchez, Salvador (43)         [1]  
28 Gómez Sal, Lucas (44)               [1]      0:1    Tojeiro García, Rocío (64)            [1]  
29 Insua Polo, Jesús (47)              [1]      0:1    Vidal Dovale, Xusto (67)              [1]  
30 Akihito Marquina, Mauricio (29)     [0]      1:0    Gregorio Gómez, Alvaro (45)           [0]  
31 Alvarez Domínguez, Lua (31)         [0]      1:0    Navarro González, Alfredo (54)        [0]  
32 Fernández Martínez, Javier (39)     [0]      1:0    Pereira Pía, Luís (55)                [0]  
33 Pérez Ayuso, Daniel (57)            [0]      1:0    BYE                                        
34 De Verxeles, Hugo (34)              [0]      0:0    BYE                                        
35 Quinn, Niatolas (59)                [0]      0:0    BYE                                        
36 Quinn, Fionnuala (60)               [0]      0:0    BYE                                        

Ronda 5:ir

 1 Paunovic, Dragan (1)                  [4]     .5:.5   Strikovic, Aleksa (2)               [4]  
 2 Zlotnik, Boris (3)                    [4]      1:0    Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [3.5]
 3 Guerra, José Luís (4)                 [3]      0:1    De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [3.5]
 4 Zurano López, Pedro (5)               [3]      1:0    Castro Caaveiro, Antonio (15)       [3]  
 5 Casares Cabanas, Carlos (7)           [3]     .5:.5   De Vega Vidal, Alejandro (17)       [3]  
 6 Graña Lois, Jorge (9)                 [3]      1:0    López Alfonso, Armando (19)         [3]  
 7 Gandoy Martínez, Pablo (20)           [3]      0:1    Ares Campo, Iria (10)               [3]  
 8 Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [3]      0:1    Valls Martí, Artur (66)             [3]  
 9 Chao Franco, José M. (22)             [3]      0:1    Fernández Borrego, Pablo (13)       [3]  
10 Cousillas Collazos, Francisco (14)    [2.5]   .5:.5   Val Pena, David (65)                [3]  
11 Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [2.5]    1:0    Kolar, Andrija (23)                 [2.5]
12 Gregorio Montes, Antonio (46)         [2.5]    0:1    Strikovic, Maja (24)                [2]  
13 Barcia Mon, Ceferino (12)             [2]      1:0    García Martínez, Ramón (41)         [2]  
14 Fernández Fernández, Laureano J. (38) [2]      0:1    Saínz González, José (16)           [2]  
15 García López, Pablo (40)              [2]      0:1    Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [2]  
16 García Rodríguez, Jairo (42)          [2]      0:1    Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [2]  
17 Pardo Fernández, Rafael (26)          [2]      0:1    Ledo Soto, Carlos (49)              [2]  
18 Tojeiro García, Rocío (64)            [2]     .5:.5   Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [2]  
19 González Carro, Victor (28)           [2]      1:0    Villar Navarro, Miguel (68)         [2]  
20 Pérez Augusto, Javier (56)            [2]      1:0    Caaveiro Fraga, Simón (33)          [2]  
21 Esteban Ferreiro, David (35)          [2]      0:1    Río Acebo, Miguel (61)              [2]  
22 Vidal Dovale, Xusto (67)              [2]      0:1    Fariñas Pose, Julio (37)            [2]  
23 Alvarez González, Agustín (32)        [1.5]    0:1    López Chao, Aitor (51)              [1.5]
24 Maseda Ferreiros, Ramón (52)          [1.5]    0:1    Estebán Quiñoa, Guillermo (36)      [1.5]
25 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [1]      -:+    Akihito Marquina, Mauricio (29)     [1]  
26 Alonso Otero, Alvaro (30)             [1]      0:1    Pérez Sierra, Brais (58)            [1]  
27 López Cantorna, Diego (50)            [1]      1:0    Alvarez Domínguez, Lua (31)         [1]  
28 Navarrete Fernández, David (53)       [1]      0:1    Fernández Martínez, Javier (39)     [1]  
29 García Sánchez, Salvador (43)         [1]      -:+    Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [1]  
30 Pérez Ayuso, Daniel (57)              [1]      1:0    Gómez Sal, Lucas (44)               [1]  
31 Ríos Cidrás, Xose (62)                [1]      0:1    Insua Polo, Jesús (47)              [1]  
32 Gregorio Gómez, Alvaro (45)           [0]      1:0    Navarro González, Alfredo (54)      [0]  
33 De Verxeles, Hugo (34)                [0]      0:0    BYE                                      
34 Pereira Pía, Luís (55)                [0]      0:0    BYE                                      
35 Quinn, Niatolas (59)                  [0]      0:0    BYE                                      
36 Quinn, Fionnuala (60)                 [0]      0:0    BYE                                      

Ronda 6:ir

 1 Strikovic, Aleksa (2)               [4.5]   .5:.5   Zlotnik, Boris (3)                    [5]  
 2 De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [4.5]    0:1    Paunovic, Dragan (1)                  [4.5]
 3 Ares Campo, Iria (10)               [4]      0:1    Zurano López, Pedro (5)               [4]  
 4 Fernández Borrego, Pablo (13)       [4]      1:0    Graña Lois, Jorge (9)                 [4]  
 5 De Vega Vidal, Alejandro (17)       [3.5]    0:1    Valls Martí, Artur (66)               [4]  
 6 Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [3.5]    1:0    Casares Cabanas, Carlos (7)           [3.5]
 7 Val Pena, David (65)                [3.5]    0:1    Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [3.5]
 8 Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [3]      0:1    Guerra, José Luís (4)                 [3]  
 9 Strikovic, Maja (24)                [3]      0:1    Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [3]  
10 Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [3]      0:1    Barcia Mon, Ceferino (12)             [3]  
11 Fariñas Pose, Julio (37)            [3]      0:1    Cousillas Collazos, Francisco (14)    [3]  
12 Castro Caaveiro, Antonio (15)       [3]      1:0    Chao Franco, José M. (22)             [3]  
13 Saínz González, José (16)           [3]      0:1    Pérez Augusto, Javier (56)            [3]  
14 López Alfonso, Armando (19)         [3]      0:1    González Carro, Victor (28)           [3]  
15 Ledo Soto, Carlos (49)              [3]      0:1    Gandoy Martínez, Pablo (20)           [3]  
16 Río Acebo, Miguel (61)              [3]      0:1    Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [2.5]
17 Kolar, Andrija (23)                 [2.5]   .5:.5   Tojeiro García, Rocío (64)            [2.5]
18 López Chao, Aitor (51)              [2.5]    1:0    Gregorio Montes, Antonio (46)         [2.5]
19 Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [2.5]    1:0    Akihito Marquina, Mauricio (29)       [2]  
20 García Rodríguez, Jairo (42)        [2]      0:1    Pardo Fernández, Rafael (26)          [2]  
21 Caaveiro Fraga, Simón (33)          [2]      1:0    Pérez Ayuso, Daniel (57)              [2]  
22 Insua Polo, Jesús (47)              [2]      1:0    Esteban Ferreiro, David (35)          [2]  
23 Villar Navarro, Miguel (68)         [2]      0:1    Fernández Fernández, Laureano J. (38) [2]  
24 Fernández Martínez, Javier (39)     [2]      1:0    López Cantorna, Diego (50)            [2]  
25 Pérez Sierra, Brais (58)            [2]      0:1    García López, Pablo (40)              [2]  
26 García Martínez, Ramón (41)         [2]      1:0    Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)      [2]  
27 Vidal Dovale, Xusto (67)            [2]      1:0    Alvarez González, Agustín (32)        [1.5]
28 Alvarez Domínguez, Lua (31)         [1]      1:0    Maseda Ferreiros, Ramón (52)          [1.5]
29 Gómez Sal, Lucas (44)               [1]      1:0    Alonso Otero, Alvaro (30)             [1]  
30 Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [1]      0:1    Navarrete Fernández, David (53)       [1]  
31 Navarro González, Alfredo (54)      [0]      0:1    Ríos Cidrás, Xose (62)                [1]  
32 De Verxeles, Hugo (34)              [0]      0:0    BYE                                        
33 García Sánchez, Salvador (43)       [1]      0:0    BYE                                        
34 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)    [1]      0:0    BYE                                        
35 Pereira Pía, Luís (55)              [0]      0:0    BYE                                        
36 Quinn, Niatolas (59)                [0]      0:0    BYE                                        
37 Quinn, Fionnuala (60)               [0]      0:0    BYE                                        

Ronda 7:ir

 1 Paunovic, Dragan (1)                  [5.5]   .5:.5   Zlotnik, Boris (3)                  [5.5]
 2 Valls Martí, Artur (66)               [5]      0:1    Strikovic, Aleksa (2)               [5]  
 3 Zurano López, Pedro (5)               [5]      1:0    Fernández Borrego, Pablo (13)       [5]  
 4 Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [4.5]    0:1    De Prado Rodríguez, Oscar (6)       [4.5]
 5 Graña Lois, Jorge (9)                 [4]      1:0    Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [4.5]
 6 Cousillas Collazos, Francisco (14)    [4]      0:1    Guerra, José Luís (4)               [4]  
 7 González Carro, Victor (28)           [4]      0:1    Ares Campo, Iria (10)               [4]  
 8 Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [4]      1:0    Castro Caaveiro, Antonio (15)       [4]  
 9 Gandoy Martínez, Pablo (20)           [4]      0:1    Barcia Mon, Ceferino (12)           [4]  
10 Pérez Augusto, Javier (56)            [4]      1:0    López Chao, Aitor (51)              [3.5]
11 Casares Cabanas, Carlos (7)           [3.5]    1:0    Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [3.5]
12 Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [3.5]    0:1    Val Pena, David (65)                [3.5]
13 Saínz González, José (16)             [3]      0:1    De Vega Vidal, Alejandro (17)       [3.5]
14 Fernández Fernández, Laureano J. (38) [3]      0:1    López Alfonso, Armando (19)         [3]  
15 Fernández Martínez, Javier (39)       [3]      0:1    Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [3]  
16 Chao Franco, José M. (22)             [3]     .5:.5   García Martínez, Ramón (41)         [3]  
17 García López, Pablo (40)              [3]      1:0    Kolar, Andrija (23)                 [3]  
18 Strikovic, Maja (24)                  [3]      0:1    Insua Polo, Jesús (47)              [3]  
19 Ledo Soto, Carlos (49)                [3]      1:0    Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [3]  
20 Pardo Fernández, Rafael (26)          [3]      1:0    Río Acebo, Miguel (61)              [3]  
21 Caaveiro Fraga, Simón (33)            [3]      0:1    Vidal Dovale, Xusto (67)            [3]  
22 Tojeiro García, Rocío (64)            [3]      0:1    Fariñas Pose, Julio (37)            [3]  
23 Esteban Ferreiro, David (35)          [2]      0:1    Gregorio Montes, Antonio (46)       [2.5]
24 Akihito Marquina, Mauricio (29)       [2]     .5:.5   Pérez Sierra, Brais (58)            [2]  
25 Pérez Ayuso, Daniel (57)              [2]      1:0    Alvarez Domínguez, Lua (31)         [2]  
26 Navarrete Fernández, David (53)       [2]      0:1    García Rodríguez, Jairo (42)        [2]  
27 Ríos Cidrás, Xose (62)                [2]      1:0    Gómez Sal, Lucas (44)               [2]  
28 López Cantorna, Diego (50)            [2]      1:0    Villar Navarro, Miguel (68)         [2]  
29 Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)      [2]      1:0    Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [1]  
30 Alvarez González, Agustín (32)        [1.5]    1:0    Alonso Otero, Alvaro (30)           [1]  
31 Navarro González, Alfredo (54)        [0]      1:0    BYE                                      
32 De Verxeles, Hugo (34)                [0]      0:0    BYE                                      
33 García Sánchez, Salvador (43)         [1]      0:0    BYE                                      
34 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)      [1]      0:0    BYE                                      
35 Maseda Ferreiros, Ramón (52)          [1.5]    0:0    BYE                                      
36 Pereira Pía, Luís (55)                [0]      0:0    BYE                                      
37 Quinn, Niatolas (59)                  [0]      0:0    BYE                                      
38 Quinn, Fionnuala (60)                 [0]      0:0    BYE                                      

Ronda 8:ir

 1 Zlotnik, Boris (3)                  [6]     .5:.5   Zurano López, Pedro (5)               [6]  
 2 Strikovic, Aleksa (2)               [6]      0:1    De Prado Rodríguez, Oscar (6)         [5.5]
 3 Barcia Mon, Ceferino (12)           [5]      0:1    Paunovic, Dragan (1)                  [6]  
 4 Guerra, José Luís (4)               [5]      1:0    Pérez Augusto, Javier (56)            [5]  
 5 Ares Campo, Iria (10)               [5]      1:0    Graña Lois, Jorge (9)                 [5]  
 6 Fernández Borrego, Pablo (13)       [5]      1:0    Valls Martí, Artur (66)               [5]  
 7 Casares Cabanas, Carlos (7)         [4.5]    1:0    Vilariño Gestal, Ricardo (11)         [5]  
 8 Ferreiro Pailos, Alejandro (8)      [4.5]    1:0    Val Pena, David (65)                  [4.5]
 9 De Vega Vidal, Alejandro (17)       [4.5]   .5:.5   Mejuto Ulloa, Jorge (18)              [4.5]
10 Vidal Dovale, Xusto (67)            [4]      0:1    Cousillas Collazos, Francisco (14)    [4]  
11 Castro Caaveiro, Antonio (15)       [4]      1:0    González Carro, Victor (28)           [4]  
12 López Alfonso, Armando (19)         [4]      1:0    García López, Pablo (40)              [4]  
13 Fariñas Pose, Julio (37)            [4]      1:0    Gandoy Martínez, Pablo (20)           [4]  
14 Caaveiro Prieto, Jesús (21)         [4]      0:1    Ledo Soto, Carlos (49)                [4]  
15 Insua Polo, Jesús (47)              [4]      0:1    Pardo Fernández, Rafael (26)          [4]  
16 Gregorio Montes, Antonio (46)       [3.5]    0:1    Chao Franco, José M. (22)             [3.5]
17 Alvarez Domínguez, Breixo (27)      [3.5]    1:0    López Chao, Aitor (51)                [3.5]
18 García Martínez, Ramón (41)         [3.5]    1:0    Estebán Quiñoa, Guillermo (36)        [3.5]
19 García Rodríguez, Jairo (42)        [3]      1:0    Saínz González, José (16)             [3]  
20 Kolar, Andrija (23)                 [3]      0:1    López Cantorna, Diego (50)            [3]  
21 Río Acebo, Miguel (61)              [3]      1:0    Strikovic, Maja (24)                  [3]  
22 Rodríguez Campos, Francisco X. (25) [3]      1:0    Pérez Ayuso, Daniel (57)              [3]  
23 Rosanes Nishiyama, Yosihiro (63)    [3]      0:1    Caaveiro Fraga, Simón (33)            [3]  
24 Ríos Cidrás, Xose (62)              [3]      0:1    Fernández Fernández, Laureano J. (38) [3]  
25 Tojeiro García, Rocío (64)          [3]      1:0    Fernández Martínez, Javier (39)       [3]  
26 Pérez Sierra, Brais (58)            [2.5]    1:0    Alvarez González, Agustín (32)        [2.5]
27 Gómez Sal, Lucas (44)               [2]      0:1    Akihito Marquina, Mauricio (29)       [2.5]
28 Alvarez Domínguez, Lua (31)         [2]      0:1    Esteban Ferreiro, David (35)          [2]  
29 Villar Navarro, Miguel (68)         [2]      0:1    Navarrete Fernández, David (53)       [2]  
30 Alonso Otero, Alvaro (30)           [1]      +:-    Navarro González, Alfredo (54)        [1]  
31 Gregorio Gómez, Alvaro (45)         [1]      1:0    BYE                                        
32 De Verxeles, Hugo (34)              [0]      0:0    BYE                                        
33 García Sánchez, Salvador (43)       [1]      0:0    BYE                                        
34 Izquierdo Retuerto, Ernesto (48)    [1]      0:0    BYE                                        
35 Maseda Ferreiros, Ramón (52)        [1.5]    0:0    BYE                                        
36 Pereira Pía, Luís (55)              [0]      0:0    BYE                                        
37 Quinn, Niatolas (59)                [0]      0:0    BYE                                        
38 Quinn, Fionnuala (60)               [0]      0:0    BYE                                        

Táboa de Torneoir

No  Nome                             Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7    8  

1.  Paunovic, Dragan                       2503 35:W 19:W 10:W  4:W  2:D  6:W  3:D 12:W
2.  Strikovic, Aleksa                      2498 36:W 20:W  9:W  5:W  1:D  3:D 66:W  6:L
3.  Zlotnik, Boris                         2434 37:W 21:W 13:W 66:W  8:W  2:D  1:D  5:D
4.  Guerra, José Luís                      2337 38:W 22:W 11:W  1:L  6:L 21:W 14:W 56:W
5.  Zurano López, Pedro                    2254 39:W 23:W 17:W  2:L 15:W 10:W 13:W  3:D
6.  De Prado Rodríguez, Oscar              2191 40:W 24:W 14:D  7:W  4:W  1:L 18:W  2:W
7.  Casares Cabanas, Carlos                2116 41:W 25:W 65:W  6:L 17:D  8:L 27:W 11:W
8.  Ferreiro Pailos, Alejandro       Sb18  2112 42:W 26:W 18:D 14:W  3:L  7:W  9:L 65:W
9.  Graña Lois, Jorge                      2052 43:W 27:W  2:L 25:W 19:W 13:L  8:W 10:L
10. Ares Campo, Iria                 Sb18  2020 44:W 62:W  1:L 18:W 20:W  5:L 28:W  9:W
11. Vilariño Gestal, Ricardo               2019 45:W 61:W  4:L 37:W 66:L 24:W 15:W  7:L
12. Barcia Mon, Ceferino                   2000   :    :  39:W 36:W 41:W 25:W 20:W  1:L
13. Fernández Borrego, Pablo         Sb18  1979 46:W 64:W  3:L 28:W 22:W  9:W  5:L 66:W
14. Cousillas Collazos, Francisco    Sb18  1925 47:W 63:W  6:D  8:L 65:D 37:W  4:L 67:W
15. Castro Caaveiro, Antonio               1856 48:W 66:L 42:W 35:W  5:L 22:W 11:L 28:W
16. Saínz González, José                        49:W 65:L 66:L 48:W 38:W 56:L 17:L 42:L
17. De Vega Vidal, Alejandro                    50:W 67:W  5:L 40:W  7:D 66:L 16:W 18:D
18. Mejuto Ulloa, Jorge              Sb18       51:W 68:W  8:D 10:L 23:W 65:W  6:L 17:D
19. López Alfonso, Armando                      52:W  1:L 43:W 56:W  9:L 28:L 38:W 40:W
20. Gandoy Martínez, Pablo                      53:W  2:L 44:W 41:W 10:L 49:W 12:L 37:L
21. Caaveiro Prieto, Jesús                      54:W  3:L 46:L 50:W 40:W  4:L 39:W 49:L
22. Chao Franco, José M.                        55:W  4:L 47:W 61:W 13:L 15:L 41:D 46:W
23. Kolar, Andrija                   Sb18       56:W  5:L 48:W 46:D 18:L 64:D 40:L 50:L
24. Strikovic, Maja                  Sb18       57:W  6:L 49:W 65:L 46:W 11:L 47:L 61:L
25. Rodríguez Campos, Francisco X.              58:W  7:L 50:W  9:L 42:W 12:L 49:L 57:W
26. Pardo Fernández, Rafael          Sb18       60:W  8:L 52:L 51:W 49:L 42:W 61:W 47:W
27. Alvarez Domínguez, Breixo        Sb12       59:W  9:L 56:L 53:W 64:D 29:W  7:L 51:W
28. González Carro, Victor           Sb12       61:L 45:W 63:W 13:L 68:W 19:W 10:L 15:L
29. Akihito Marquina, Mauricio       Sb18       62:L 46:L 36:L 45:W 48:+ 27:L 58:D 44:W
30. Alonso Otero, Alvaro             Sb12       63:L 47:L 45:W 49:L 58:L 44:L 32:L 54:+
31. Alvarez Domínguez, Lua           Sb12       64:L 48:L 53:L 54:W 50:L 52:W 57:L 35:L
32. Alvarez González, Agustín                   65:L 49:L 55:W 52:D 51:L 67:L 30:W 58:L
33. Caaveiro Fraga, Simón            Sb18       66:L 50:L 54:W 62:W 56:L 57:W 67:L 63:W
34. De Verxeles, Hugo                           67:-   :L   :L   :L   :L   :L   :L   :L
35. Esteban Ferreiro, David          Sb12        1:L 52:+ 57:W 15:L 61:L 47:L 46:L 31:W
36. Estebán Quiñoa, Guillermo                    2:L 51:D 29:W 12:L 52:W 61:W 65:L 41:L
37. Fariñas Pose, Julio              Sb12        3:L 54:W 62:W 11:L 67:W 14:L 64:W 20:W
38. Fernández Fernández, Laureano J.             4:L 53:W 61:L 58:W 16:L 68:W 19:L 62:W
39. Fernández Martínez, Javier                   5:L 56:L 12:L 55:W 53:W 50:W 21:L 64:L
40. García López, Pablo                          6:L 55:W 68:W 17:L 21:L 58:W 23:W 19:L
41. García Martínez, Ramón                       7:L 58:W 64:W 20:L 12:L 63:W 22:D 36:W
42. García Rodríguez, Jairo          Sb18        8:L 57:W 15:L 63:W 25:L 26:L 53:W 16:W
43. García Sánchez, Salvador         Sb18        9:L 59:+ 19:L 68:L 63:-   :L   :L   :L
44. Gómez Sal, Lucas                 Sb12       10:L 60:+ 20:L 64:L 57:L 30:W 62:L 29:L
45. Gregorio Gómez, Alvaro           Sb12       11:L 28:L 30:L 29:L 54:W 53:L 63:L   :W
46. Gregorio Montes, Antonio                    13:L 29:W 21:W 23:D 24:L 51:L 35:W 22:L
47. Insua Polo, Jesús                           14:L 30:W 22:L 67:L 62:W 35:W 24:W 26:L
48. Izquierdo Retuerto, Ernesto                 15:L 31:W 23:L 16:L 29:-   :L   :L   :L
49. Ledo Soto, Carlos                           16:L 32:W 24:L 30:W 26:W 20:L 25:W 21:W
50. López Cantorna, Diego            Sb18       17:L 33:W 25:L 21:L 31:W 39:L 68:W 23:W
51. López Chao, Aitor                Sb18       18:L 36:D 67:W 26:L 32:W 46:W 56:L 27:L
52. Maseda Ferreiros, Ramón                     19:L 35:- 26:W 32:D 36:L 31:L   :L   :L
53. Navarrete Fernández, David       Sb12       20:L 38:L 31:W 27:L 39:L 45:W 42:L 68:W
54. Navarro González, Alfredo        Sb12       21:L 37:L 33:L 31:L 45:L 62:L   :W 30:-
55. Pereira Pía, Luís                           22:L 40:L 32:L 39:L   :L   :L   :L   :L
56. Pérez Augusto, Javier                       23:L 39:W 27:W 19:L 33:W 16:W 51:W  4:L
57. Pérez Ayuso, Daniel              Sb12       24:L 42:L 35:L   :W 44:W 33:L 31:W 25:L
58. Pérez Sierra, Brais              Sb10       25:L 41:L   :W 38:L 30:W 40:L 29:D 32:W
59. Quinn, Niatolas                  Sb12       27:L 43:-   :L   :L   :L   :L   :L   :L
60. Quinn, Fionnuala                 Sb18       26:L 44:-   :L   :L   :L   :L   :L   :L
61. Río Acebo, Miguel                           28:W 11:L 38:W 22:L 35:W 36:L 26:L 24:W
62. Ríos Cidrás, Xose                           29:W 10:L 37:L 33:L 47:L 54:W 44:W 38:L
63. Rosanes Nishiyama, Yosihiro      Sb12       30:W 14:L 28:L 42:L 43:+ 41:L 45:W 33:L
64. Tojeiro García, Rocío            Sb18       31:W 13:L 41:L 44:W 27:D 23:D 37:L 39:W
65. Val Pena, David                             32:W 16:W  7:L 24:W 14:D 18:L 36:W  8:L
66. Valls Martí, Artur                          33:W 15:W 16:W  3:L 11:W 17:W  2:L 13:L
67. Vidal Dovale, Xusto                         34:+ 17:L 51:L 47:W 37:L 32:W 33:W 14:L
68. Villar Navarro, Miguel           Sb12         :W 18:L 40:L 43:W 28:L 38:L 50:L 53:L

Organización:

CLUB DE XADREZ DE VIVEIRO
CLUB DE XADREZ SAN ROQUE
CASA DA XUVENTUDE DE VIVEIRO

Info de Inscricións

A inscrición poderá formalizarse chamando o Tfno.- 982 560394, ou directamente na Casa da Xuventude de Viveiro. Avda, Cervantes s/n, en horario de 17 a 21 horas de luns a venres. O prazo para inscribirse rematará o día 29 de Xullo as 20 horas

Poderase abonar os dereitos de inscrición en calquera das sucursais de CAIXANOVA no nº de conta : 2080/0187/010040006398.

 

Datas de Xogo:

30 e 31 de Xullo

Local de Xogo:

Casino de Viveiro

Sistema e Ritmo de Xogo:

8 roldas polo sistema suízo
25 minutos por xogador
Ir a Info detallada de Roldas

Premios:

Ir a Info Detallada de Premios

Informa:

Rufino Suárez

 

BASES COMPLETAS:

1º. O torneo disputarase a 8 roldas polo sistema suízo os días 30 e 31 de Xullo do 2005. O local de xogo será O Casino de Viveiro sito en Avda. Ramón Canosa.

2º. A duración das partidas será de 25 minutos por xogador.

3º. Establecerase un límite de 70 xogadores que serán admitidos por orde de inscrición, a organización reservase o dereito de aumentar o número de prazas.

4º. O importe da inscrición será de 12 E para os maiores de 18 anos, e de 3 E para os menores de 18 anos.
A inscrición será gratuita para os socios do Casino e para os xogadores con unha puntuación ELO superior os 2350 puntos.
A inscrición poderá formalizarse chamando o Tfno.- 982 560394, ou directamente na Casa da Xuventude de Viveiro. Avda, Cervantes s/n, en horario de 17 a 21 horas de luns a venres. O prazo para inscribirse rematará o día 29 de Xullo as 20 horas

A organización reservase o dereito de aceptar inscricións en calquera momento e non incluír na 1ª rolda a xogadores inscritos fora de prazo ou que non abonaran a taxa de inscrición.
Poderase abonar os dereitos de inscrición en calquera das sucursais de CAIXANOVA no nº de conta : 2080/0187/010040006398.
No suposto de ter dificultades para abonar a inscrición, esta poderase facer efectiva ata unha hora antes do comezo do Torneo, nas instalacións do Casino de Viveiro , sempre que xa se estivera inscrito antes do 29 de Xullo

5º. O comezo do torneo será as 16 horas do sábado día 30 de Xullo, de acordo co seguinte horario :
1ª rolda día 30 de Xullo ás 16:00 horas
2ª rolda día 30 de Xullo ás 17:00 horas
3ª rolda día 30 de Xullo as 18:00 horas
4ª rolda día 30 de Xullo as 19:00 horas
5ª rolda día 31 de Xullo as 16:00 horas
6ª rolda día 31 de Xullo as 17:00 horas
7ª rolda día 31 de Xullo as 18:00 horas
8ª rolda día 31 de Xullo as 19:00 horas

Entrega de premios o día 31 de Xullo de 2005 as 20:30 horas

6º. Repartiranse premios por un valor de 1700 Euros , distribuídos da seguinte forma :

Xeral:

1º. Clasificado 460 E e Trofeo
2º. Clasificado 260 E e Trofeo
3º. Clasificado 180 E e Trofeo
4º. Clasificado 70 E
5º Clasificado 70 E
6º Clasificado 70 E
Premios participantes da MARIÑA

1º. Clasificado 110 E e Trofeo
2º. Clasificado 90 E e Trofeo
3º. Clasificado 70 E e Trofeo
4º. Clasificado 50 E
5º Clasificado 20 E

Premios Participantes SUB 18

1º. Clasificado 60 E e Trofeo
2º. Clasificado. 50 E e Trofeo
3º. Clasificado 40 E e Trofeo
4º. Clasificado 30 E

Premios Participantes SUB 12

1º Clasificado 30 E Trofeo
2º Clasificado 20 E Trofeo
3º Clasificado 10 E Trofeo
4º Clasificado Medalla
5º Clasificado Medalla

Os premios non serán acumulativos, no caso de concorrer un xogador a varios premios, entregaráselle o de maior contía, ou mellor nivel.

7º. No caso de haber empates, empregaranse os métodos de desempate seguintes e por esta orde :

Bucholz
Sonnenborg-Berger
Bucholz medio
Nº de victorias
Resultado particular
Color do enfrontamento entre ámbolos dous.
Sorteo

8º. A vixente lei do xadrez da FIDE, e as presentes bases, rexerán a marcha do torneo. Antes do inicio pa primeira rolda constituirase un comité de apelación que estará integrado por un representante da organización , o equipo arbitral e tres xogadores , os cales serán os encargados de resolver calquera incidente.

9º. A imcomparecencia a duas partidas consecutivas ou non, darán lugar a descalificación do torneo. A organización reservase o dereito de proceder así mesmo a retirada do torneo de xogadores ausentes na 1º rolda ou na 6ª rolda.

10º. Queda prohibido fumar no local de xogo.

11º. Cada participante virá provisto de D.N.I , e resgardo de pago de inscrición.

12º. A inscrición no V Torneo de Xadrez "Cidade de Viveiro" ,implica a aceptación das presentes bases.


TablaDeFlandes
Caballeros del Ajedrez