Galicia/Galiza
Galicia

XXIII Aberto Internacional Aninovo Barrocás
Infantil, Alevín e Benxamín 

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

Domingo 30 de decembro de 2007 Ver Bases

Informa: Elías González Ourense Xadrez Web Oficial + Info + Fotos

En españolEn galego

Final

144 Xóvenes Xadrecistas déronse cita o Domingo 30 de Decembro en Ourense para disputar a XXIII edición do clásico de Nadal Aninovo-Barrocás. Os infantiles ás 11:00 h. e os Alevíns e Benxamíns desde as 16:00 h. abarrotaron as instalacións. Juan José Gil (Xadrez Ourense) en S-14, David Gómez (Xadrez Ourense) en Sub-12 e o lucense J. Ramón Pardo (Cemar-Mondariz) en Sub-10, foron os vencedores.

Elías González

Clasificación Final Infantil:

Foto
Posto  Nome                             Cat.  FIDE feda Club                   Puntos    Buch.-M Progr.
  1    Gil Fernandez, Juan José         S14   1511 1586 Xadrez Ourense         5.5       18.0   20.5
  2    Pardo Gomez, Jose Ramon          S10        1519 Cemar - Mondariz       4.5       20.5   17.5
  3    Cruz Guerra, Samuel              S14   1576 1516 Xadrez Ourense         4.5       19.0   18.5
  4    Rodriguez Alleres, Samuel        S14             Xadrez Galego - Vigo   4.5       19.0   14.0
  5    Arellano Pardo, Martin           S12        1570 Xadrez Ourense         4.5       16.0   16.5
  6    Gomez Dieguez, David             S12        1456 Xadrez Ourense         4         22.0   16.0
  7    Segura Santos, Luis              S12   1684 1529 Fontecarmoa Vilagarcia 4         20.0   15.0
  8    Sabuz Forneiro, Martin           S14        1470 Xadrez Ourense         4         19.5   15.0
  9    Lomba Gonzalez, Sergio           S12             Albatros - A Guarda    4         19.0   14.0
  10   Enriquez Pardo, Manuel           S12        1516 Ajedrez Bouzas - Vigo  4         18.0   15.0
  11   Blazquez Criado, Sergio          S12        1330 Xadrez Ourense         4         18.0   13.0
  12   Becerra Nieves, Miguel           S14             Xadrez Ourense         4         16.5   13.0
  13   Vazquez Silva, Andrés Miguel     S14        1292 Xadrez ourense         4         14.5   11.0
  14   Rodriguez Lopez, Alberto         S14             Xadrez Ourense         3.5       16.0   12.5
  15   Grande Palacios, Fatima          S14        1456 Fontecarmoa Vilagarcia 3.5       15.5   10.5
  16   Fernandez Fernandez, Pablo       S14        1564 Xadrez Galego - Vigo   3         17.5   13.0
  17   Varela Fernandez, Andres         S12        1375 Fontecarmoa Vilagarcia 3         17.0    8.0
  18   Rodriguez Vazquez, Alba          S14             Xadrez Ourense         3         16.5   12.0
  19   Oro Coello, Anton                S14             Xadrez Ourense         3         16.0   12.0
  20   Gonzalez Enriquez, Borja         S14             Xadrez Ourense         3         16.0   11.0
  21   Lorenzo Marquina, Enrique        S14             Xadrez Ourense         3         16.0    9.0
  22   Lomba Gonzalez, Daniel           S10             Albatros - A Guarda    3         16.0    8.0
  23   Santiago Mendez, Diego           S14             Xadrez Ourense         3         13.5   12.0
  24   Pardo Gomez, Juan Carlos         S12             Cemar - Mondariz       3         13.5    8.0
  25   Gomez Dieguez, Adrian            S10             Xadrez Ourense         3         10.0    7.0
  26   Vazquez Gomez, David             S12             Xadrez Ourense         2.5       17.0   12.5
  27   Suarez Gomez, Julio              S10             Fontecarmoa Vilagarcia 2.5       15.0    8.0
  28   Dominguez Rodriguez, Luis Manuel S14             Xadrez Ourense         2         18.0    9.0
  29   Feijoo Lopez, Iago               S12             Xadrez Ourense         2         17.5    7.0
  30   Ferro Cao, David                 S14             Xadrez Ourense         2         17.0    5.0
  31   Bayon Rolo, Juan Andres          S10             Fontecarmoa Vilagarcia 2         16.5    9.0
  32   Cabanelas Estevez, Jose Ignacio  S10             Xadrez Ourense         2         15.0    9.5
  33   Grande Palacios, Ana             S10             Fontecarmoa Vilagarcia 2         14.5    6.0
  34   De Santiago Gonzalez, Jorge      S10             Fontecarmoa Vilagarcia 2         11.5    3.0
  35   Freire Mojon, Martín             S14             Xadrez Ourense         1.5       15.5    5.5
  36   Brun Cascallar, Lucia            S14             Fontecarmoa Vilagarcia 1         16.5    6.0
  37   Fernandez Panero, Brais          S14             Xadrez Ourense         1         16.5    3.0
  38   Alonso Carnicero, Alexandre      S14             Ourense                0.5       3.5    0.5
  39   Villar Perez, Samuel             S14   1881 1892 Universidad Vigo       0    R    1.5    0.0
       Rodriguez Reboredo, Angel        S12             Albatros - A Guarda    0    R    1.5    0.0

Clasificación Final Alevín:

Foto
Posto  Nome                        Cat.  FIDE feda Club                   Puntos    Buch.-M Progr.
  1    Gomez Dieguez, David        S12        1456 Xadrez Ourense         5.5       22.0   20.5
  2    Arellano Pardo, Martin      S12        1570 Xadrez Ourense         5.5       19.5   20.5
  3    Segura Santos, Luis         S12   1684 1529 Fontecarmoa Vilagarcia 5         21.5   18.0
  4    Iglesias Garcia, Jorge      S12             Lucena Vigo            5         17.5   15.0
  5    Marques, Manuel Vincent     S12             Lucena Vigo            4.5       18.5   14.0
  6    Enriquez Pardo, Manuel      S12        1516 Ajedrez Bouzas - Vigo  4         22.5   16.0
  7    Blazquez Criado, Sergio     S12        1330 Xadrez Ourense         4         21.5   18.0
  8    Lomba Gonzalez, Sergio      S12             Albatros - A Guarda    4         21.0   15.0
  9    Paradela del Rio, Mauro     S12             Xadrez Ourense         4         19.5   16.0
  10   Pardo Gomez, Juan Carlos    S12             Cemar - Mondariz       4         19.0   15.0
  11   Lorenzo Dieguez, Manuel     S12             Lucena VIgo            4         18.0   13.0
  12   Caride Lago, Samuel         S12             Lucena Vigo            4         15.5   13.0
       Vazquez Gomez, David        S12             Xadrez Ourense         4         15.5   13.0
  14   Araujo Gonzalez, Javier     S12             Lucena Vigo            4         14.5   11.0
  15   Varela Fernandez, Andres    S12        1375 Fontecarmoa Vilagarcia 3.5       20.0   12.0
  16   Cañizo Outeiriño, Antonio   S12             Ourense                3.5       15.0   11.0
  17   Lojo Caride, Lucas          S12             Lucena Vigo            3.5       15.0   10.0
  18   Pino Villar, Denis          S12             Lucena Vigo            3         18.5   13.0
  19   Garcia Martinez, Pedro      S12             Xadrez Ourense         3         18.5   11.0
  20   Fernandez Alonso, Daniel    S12             Mestre Vide            3         17.5   13.0
  21   Lema Perez, Andres          S12             Xadrez Ourense         3         17.5   12.0
  22   Ruiz De Almiron, Luis       S12             Xadrez Ourense         3         17.0   10.0
  23   Gonzalez Lara, Javier       S12             Mestre Vide Ourense    3         15.5   11.0
  24   Fernandez Gonzalez, Alvaro  S12             Xadrez Ourense         3         15.5    9.0
  25   Taboada Castropaz, Cesar    S12             Maristas Ourense       3         15.0   12.0
  26   Feijoo Lopez, Iago          S12             Xadrez Ourense         3         15.0    8.0
  27   Sanchez, Daniel             S12             Ourense                3         14.0    9.0
  28   Fortes, Diego               S12             Xadrez Ourense         2         20.0   11.0
  29   Jimenez, Carlos             S12             Maristas Ourense       2         19.0    7.0
  30   Menendez Fervida, Brais     S12             Mestre Vide Ourense    2         16.5    7.0
  31   Diaz Bangueses, Mario       S12             Mestre Vide Ourense    2         16.0    7.0
  32   Martinez, Mateo             S12             Paco Paz Ourense       2         14.5    8.0
  33   Rodriguez Gatius, Nestor    S12             Carmelitas Ourense     2         14.0    5.0
  34   Perez Vidal, Daniel         S12             Xadrez Ourense         2         14.0    4.0
  35   Rodriguez Rodriguez, Daniel S12             Maristas Ourense       2         13.5    8.0
  36   Novelle, Alejandro          S12             Carmelitas Ourense     2         13.5    7.0
  37   Novoa Paradela, David       S12             Aneja Ourense          2         12.5    6.0
  38   Ferrer Crespo, Martin       S12             Carmelitas Ourense     1         14.5    6.0
  39   Guilera Iglesias, Jorge     S12             Padre Feijoo - Ourense 1         12.5    2.0
  40   Balvis, Ismael              S12             Aneja Ourrense         1         12.5    1.0
  41   Camba Prieto, Miguel        S12             Carmelitas Ourense     1         12.0    3.0
  42   Gonzalez, Omar              S12             Paco Paz Ourense       0          2.5    0.0

Clasificación Final Benxamín:

Foto
Posto  Nome                            Cat.      Rtg  Club                   Puntos    Buch.-M Progr.
  1    Pardo Gomez, Jose Ramon         S10       1519 Cemar - Mondariz       6         21.0   21.0
  2    Portela Peleteiro, Alberto      S10            Karpov Pontevedra      5.5       18.5   18.0
  3    Gomez Dieguez, Adrian           S10            Xadrez Ourense         5         21.5   16.0
  4    Cabanelas Estevez, Jose Ignacio S10            Xadrez Ourense         5         20.5   18.0
  5    Suarez Gomez, Julio             S10            Fontecarmoa Vilagarcia 5         19.5   20.0
  6    Roma Barge, Gabriel             S10            Xadrez Ourense         5         17.0   17.0
  7    Fernandez Criado, Marcos        S10            Xadrez Ourense         4.5       21.5   16.0
  8    Freijeiro Cruz, Andres          S10            Xadrez Ourense         4         22.0   17.0
  9    Bayon Rolo, Juan Andres         S10            Fontecarmoa Vilagarcia 4         21.5   18.0
  10   Lomba Gonzalez, Daniel          S10            Albatros - A Guarda    4         21.0   14.0
  11   Valencia Rivera, Luis           S10            Xadrez Ourense         4         19.5   15.0
  12   Alvarez Orjales, Mateo          S10            Xadrez Ourense         4         19.0   13.0
  13   Marques, Marina                 S10            Lucena Vigo            4         18.5   14.0
  14   Ferreiro Garrido, Cristhian     S10            Xadrez Ourense         4         18.5   12.0
  15   De Santiago Gonzalez, Jorge     S10            Fontecarmoa Vilagarcia 4         18.0   15.0
  16   Ferreiro, Miguel                S10            Xadrez Ourense         4         17.0   15.0
  17   Soria Lopez, Anton              S10            Xadrez Ourense         4         17.0   14.0
  18   Vazquez Silva, David            S10            Xadrez Ourense         4         16.5   16.0
  19   Salgado Garrido, Brayan         S10            Xadrez Ourense         4         16.0   13.0
  20   Suarez Rio, Borja               S10            Carmelitas Ourense     4         16.0   10.0
  21   Borrajo Alvarez, Noel           S10            Xadrez Ourense         3.5       17.5   10.0
  22   Rodriguez Vidal, Gabriel        S10            Xadrez Ourense         3.5       16.0   11.0
  23   Fernández Alonso, Marta         S10            Mestre Vide            3         20.5   15.0
  24   Freire Mojon, Jacobo Jose       S10            Xadrez Ourense         3         20.5   13.0
  25   Gomez, Martin                   S10            Aneja Ourense          3         19.0   10.0
       Gonzalez Garbajo, Gabriel       S10            Filomena Dato Ourense  3         19.0   10.0
  27   Grande Palacios, Ana            S10            Fontecarmoa Vilagarcia 3         18.0   13.0
  28   Puga, Miguel                    S10            Paco Paz Ourense       3         17.5   13.0
  29   Carcacía de la Torre, Víctor    S10            Xadrez Ourense         3         17.5   10.0
  30   Nuño Dieguez, Francisco L.      S10            Aneja Ourense          3         17.0   12.0
  31   Garcia Ruiz, Sergio             S10            Xadrez Ourense         3         17.0   11.0
  32   Gomez, Ivan                     S10            Aneja Ourense          3         16.0    8.0
  33   Sanchez, Aldara                 S10            Loureiro Ourense       3         15.5   12.0
  34   Fernandez Panero, Mario         S10            Xadrez Ourense         3         14.5   10.0
  35   Mosquera, Pablo                 S10            Maristas Ourense       3         14.0   11.0
  36   Sanchez Barrero, Alexandre      S10            Aneja Ourense          3         14.0    9.0
  37   Feijoo, Maria                   S10            Ourense                3         13.5    8.0
  38   Freire Castro, Francisco        S10            Aneja Ourense          2.5       16.0    9.5
  39   Sabuz Forneiro, Andrea          S10            Carmelitas Ourense     2.5       16.0    7.0
  40   Garrido Novoa, Guillermo        S10            Maristas Ourense       2.5       14.5    6.0
  41   Lopez Rodriguez, Gabriel        S10            Aneja Ourense          2.5       13.0    6.5
  42   Saenz Cortes, Borja             S10            Aneja Ourense          2.5       12.0    7.5
  43   Borrajo, Alejandro              S10            Padre Feijoo Ourense   2         19.0    8.0
  44   Martínez, Raúl                  S10            Ourense                2         16.5   10.0
  45   Garcia Arcos, Xiana             S10            Padre Feijoo Ourense   2         16.0    9.0
  46   Martinez, J. Ramon              S10            Paco Paz Ourense       2         16.0    5.0
  47   Gerpe Vilas, Brais              S10            Albino Nuñez           2         14.5    7.0
  48   Sanchez Barrero, Fernan         S10            Aneja Ourense          2         14.0   11.0
  49   Gomez Gonzalez, Flor            S10            Loureiro Ourense       2         14.0    4.5
  50   Garcia Arcos, Anxo              S10            Padre Feijoo Ourense   2         12.5    4.0
  51   Garrido, Sara                   S10            Carmelitas Ourense     2         12.0    8.0
  52   Salgado Garrido, Noah           S10            Carmelitas Ourense     2          9.5    3.0
  53   Ferro Cao, Andrea               S10            Carmelitas Ourense     1.5       17.0    6.5
  54   Rodriguez, David                S10            Loureiro Ourense       1.5       14.5    5.0
  55   Garrido Rodríguez, Telmo        S10            Paco Paz Ourense       1         13.0    6.0
  56   Alonso, Mateo                   S10            Ourense                1         12.5    3.5
  57   Gonzalez, Aitor                 S10            Paco Paz Ourense       1         12.0    5.0
  58   Martínez, Brais                 S10            Carmelitas Ourense     1         12.0    4.0
  59   Balvís Moreiras, Antía          S10            Carmelitas Ourense     1          7.5    1.5
  61   Barreira Prada, Iago            S10            Paco Paz Ourense       0.5       12.5    0.5
  62   Barreira, Iago                  S10            Ourense                0          0.0    0.0

Organizan:

Asociación de Veciños Barrocás

Club de Xadrez Ourense

Patrocinan:

Cosello Municipal de Deportes de Ourense

Caixanova

Caldaria

Informa:

Manuel Villar Fernández / Elias Gónzalez Gil
Directores do Torneo

Sitio Web Oficial / Máis Info:

www.ourenxadrez.net

 

TablaDeFlandes