Galicia/Galiza
Galicia

XXIV Aberto Internacional Aninovo Barrocás
Infantil, Alevín e Benxamín 

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

Sábado 27 de decembro de 2008

Informa: Elías González OurenXadrez WEB

En españolEn galego

Final:

Foto

Clasificación Final Sub-14:

  1    Cruz Guerra, Samuel        S14   1658 1551 Xadrez Ourense 6.5       25.0   25.5
  2    Gomez Dieguez, David       S14   1706 1578 Xadrez Ourense 6.5       24.5   25.5
  3    Blazquez Criado, Sergio    S14   1621 1490 Xadrez Ourense 5         26.5   21.0
  4    Santiago Mendez, Diego     S14             Xadrez Ourense 4         27.5   17.0
  5    Sabuz Forneiro, Martin     S14   1498 1482 Xadrez Ourense 4         25.5   15.0
  6    Fernandez Pereiro, Alfonso S14             E.X.Ponteareas 3.5       22.0   14.5
  7    Lopez Barata, Xoel         S14             Xadrez Ourense 3         23.0   11.0
  8    Jimenez Iglesias, Carlos   S14             Xadrez Ourense 3         22.0   13.0
  9    Osorio Alvarez, Mario      S14             Xadrez Ourense 2.5       22.0   10.5
  10   Souto Batista, Ivan        S14             Ponteareas     2.5       20.0   10.5
  11   Naya Pita, Gonzalo         S14             Ponteareas     2         23.5    8.0
  12   Guntin Garrido, Pablo      S14             Salesianos     0.5       19.0    3.5
  13   Fortes Gonzalez, Diego     S14             Xadrez Ourense 0          3.5    0.0
  14   Rodríguez, Daniel          S14             Xadrez Ourense 0          3.0    0.0

Clasificación Final Sub-12:

  1    Abal Cores, Lucas               S12   1596 1663 Fontecarmoa       6         27.5    6   26.0
  2    Dominguez Carnero, Javier       S12   1506 1590 Lucena            6         26.0    5   23.0
  3    Segura Santos, Luis             S12   1738 1633 Fontecarmoa       5.5       30.0    5   24.5
  4    Arellano Pardo, Martin          S12   1588 1580 Xadrez Ourense    5.5       30.0    5   23.5
  5    Lorenzo Dieguez, Manuel         S12        1605 Lucena            5         26.5    5   22.0
  6    Cabanelas Estevez, Jose Ignacio S12             Xadrez Ourense    5         25.5    5   20.0
  7    Vazquez Gomez, David            S12             Xadrez Ourense    5         24.0    4   19.0
  8    Gonzalez Maestro, Adrian        S12             Luis Vives        4.5       22.0    4   15.0
  9    Alonso Macias, Maria            S12   1686 1632 Karpov            4         27.0    4   18.0
  10   Dieste Piñeiro, Samuel          S12             Fontecarmoa       4         27.0    4   17.0
  11   Iglesias Garcia, Jorge          S12        1650 Lucena            4         26.0    4   18.0
  12   Marques, Vincent M.             S12        1537 Lucena            4         24.5    3   18.0
  13   Ruiz De Almiron Lomo, Luis      S12             Xadrez Ourense    4         22.0    4   18.0
  14   Perez Vidal, Daniel             S12             Xadrez Ourense    4         22.0    4   14.0
  15   Carcacia De la Torre, Victor    S12             Xadrez Ourense    3.5       25.0    3   16.5
  16   Fernandez Criado, Marcos        S12             Xadrez Ourense    3.5       24.0    3   13.5
  17   Taboada Castropaz, Cesar        S12             Maristas          3.5       23.0    2   14.5
  18   Freijeiro Cruz, Andres          S12             Xadrez Ourense    3.5       22.5    3   12.5
  19   Ferreiro Diaz, Miguel           S12             Xadrez Ourense    3.5       20.0    3   12.5
  20   Andion Linares, Marta           S12             Fontecarmoa       3.5       19.5    3   12.5
  21   Guntin Garrido, Gabriel         S12             Salesianos        3.5       18.5    2    8.5
  22   Rodriguez Devesa, Javier        S12             Xadrez Ourense    3         20.5    3   14.0
  23   Ferreiro Garrido, Cristhian     S12             Xadrez Ourense    3         20.5    3   11.0
  24   Rivera Valenzuela, Beatriz      S12             Fontecarmoa       3         19.0    1   10.0
  25   Novoa Paradela, David           S12             Xadrez Ourense    3         16.0    2    9.5
  26   Diaz Bangueses, Mario           S12             Casa da Xuventude 2.5       21.5    2   13.5
  27   Fuentes Macia, J. Manuel        S12             Filomena Dato     2.5       21.5    1    8.0
  28   Quintas Blanco, Adrian          S12             Salesianos        2.5       19.5    1    7.5
  29   Borrajo Vieitez, Alex           S12             Xadrez Ourense    2.5       19.0    2   10.0
  30   Fernandez Alonso, Daniel        S12             Casa da Xuventude 2         22.0    2   11.0
  31   Rodriguez Lopez, Noelia         S12             Xadrez Ourense    2         21.0    1   10.0
  32   Fernandez Alonso, Marta         S12             Casa da Xuventude 2         20.0    1   10.0
  33   Perez Soto, Nicanor             S12             Maristas          2         18.0    1    9.0
  34   Gandara Rodriguez, Pablo        S12             Filomena Dato     0          5.5    0    0.0
  35   Lopez Campos, Victor            S12             A. R. Barroso     0          3.5    0    0.0
  36   Salinas Martin, Miguel          S12             Xadrez Ourense    0          1.5    0    0.0

Clasificación Final Sub-10:

  1    Gomez Dieguez, Adrian        S10             Xadrez Ourense  7         28.5         7   28.0
  2    Rivera Valenzuela, Jose      S10             Fontecarmoa     6         28.0         6   26.0
  3    Suarez Gomez, Julio          S10             Fontecarmoa     6         28.0         6   24.0
  4    Portela Peleteiro, Alberto   S10             EXP             5.5       28.0         5   25.0
  5    Salas Fernandez, Antonio     S10   1629 1618 Ponteareas      5.5       26.5         5   23.0
  6    De Santiago Rodriguez, Jorge S10             Fontecarmoa     5         28.0         5   22.0
  7    Rivera Valenzuela, Luis      S10             Fontecarmoa     5         27.0         5   24.0
  8    Garrido Novoa, Guillermo     S10             Xadrez Ourense  5         27.0         4   19.5
  9    Sanchez Barrero, Alexandre   S10             Aneja           5         24.5         5   20.0
  10   Vazquez Silva, David         S10             Xadrez Ourense  5         24.5         3   20.0
  11   Valencia Rivera, Luis        S10             Xadrez Ourense  4.5       23.5         4   19.0
  12   Nuño Dieguez, Francisco L.   S10             Aneja           4         28.5         3   18.0
  13   Rodriguez Vidal, Gabriel     S10             Xadrez Ourense  4         27.0         4   18.0
  14   Borrajo Alvarez, Noel        S10             Carmelitas      4         27.0         3   18.0
  15   Freire Mojon, Jacobo Jose    S10             Xadrez Ourense  4         26.5         4   19.0
  16   Garcia Ruiz, Sergio          S10             Xadrez Ourense  4         25.0         4   18.0
  17   Sabuz Forneiro, Andrea       S10             Carmelitas      4         24.5         4   16.0
  18   Lopez, Victor                S10             A Ponte         4         23.5         4   15.0
  19   Alonso Fernandez, Ruben      S10             Vistahermosa    4         23.0         3   14.0
  20   Rodriguez Mosquera, Marcos   S10             A Ponte         4         20.5         4   12.0
  21   Estevez Varela, Pablo        S10             Carmelitas      4         20.0         4   13.0
  22   Sanchez Campuzano, Raul      S10             Xadrez Loureiro 4         19.0         4   15.0
  23   Feijoo Quintana, Maria       S10             Xadrez Loureiro 4         19.0         4   14.0
  24   Alvarez Orjales  ., Mateo    S10             Xadrez Ourense  4         18.0         3    9.0
  25   Garcia Arcos, Anxo           S10             Xadrez Ourense  3.5       25.0         3   16.0
  26   Sanchez Campuzano, Aldara    S10             Xadrez Loureiro 3.5       23.0         3   14.5
  27   Gonzalez Dominguez, Manuel   S10             Maristas        3         24.0         3   15.0
  28   Loboy Ramos, Thomas Alan     S10             Xadrez Ourense  3         21.5         3   15.0
  29   Diaz Alvarez, Roque          S10             A Ponte         3         21.5         2   10.0
  30   Bouzo Blanco, Antonio        S10             Vistahermosa    3         21.0         3   12.0
       Rodriguez Naviera, Jacobo    S10             Aneja           3         21.0         3   12.0
  32   Carrera Martinez, Severino   S10             Ponteareas      3         21.0         3   10.0
  33   Sanchez Barrero, Fernan      S10             Aneja           3         21.0         2    9.0
  34   Freire Castro, Francisco     S10             Aneja           3         19.5         3   10.0
  35   Gonzalez Carbajo, Gabriel    S10             Filomena Dato   3         18.5         3   11.0
  36   Rodriguez Rodriguez, Aroa    S10             Xadrez Loureiro 2.5       22.0         2   15.0
  37   Vilar Arias, Victor          S10             Xadrez Ourense  2.5       20.0         1    9.0
  38   Guntin Garrido, Abel         S10             Salesianos      2.5       18.5         2    9.0
  39   Bouzo Fernandez, Brais       S10             Paco Paz        2.5       17.0         2    6.0
  40   Seoane Rodicio, Rodrigo      S10             Carmelitas      2         24.0         2   13.0
  41   Sanmiguel Godoy, Daniel      S10             Aneja           2         23.5         1    9.0
  42   Lama Valencia, Pablo         S10             Salesianos      2         18.5         1    8.0
  43   Rodriguez Iglesias, Alicia   S10             Maristas        2         18.0         2    9.0
  44   Cid Sarria, Roman            S10             Salesianos      1         20.5         0    7.0
  45   Feijoo Borrajo, Yago         S10             A. R. Barroso   1         15.5         1    2.0
  46   Calviño Castro, Silvia Mª    S10             Xadrez Loureiro 0.5       16.5         0    3.0
       Borja Dasilva, Alex          S10             A. R. Barroso   0          3.5         0    0.0
       Mosquera Blanco, Pablo       S10             Xadrez Ourense  0          3.5         0    0.0

Clasificación Final Sub-8:

  1    Roma Barge, Gabriel            S08           Xadrez Ourense    7         28.5         7   28.0
  2    Martinez Peña, Raul            S08           Franciscanas      6         28.0         5   24.0
  3    Puga Sanchez, Miguel           S08           Guillelme Brown   6         27.5         5   26.0
  4    Rodriguez Losada, David        S08           Xadrez Loureiro   5         28.0         4   22.0
  5    Segura Santos, Jorge           S08           Fontecarmoa       5         27.5         5   20.0
  6    Alonso Gonzalez, Mateo         S08           Guillelme Brown   5         25.5         4   24.0
  7    Mosquera Riveiro, Mauro        S08           Aneja             5         22.5         3   18.5
  8    Gerpe Vilas, Brais             S08           Albino Nuñez      4.5       27.5         4   17.0
  9    Gil Blanco, Martin             S08           Xadrez Loureiro   4.5       20.0         4   14.0
  10   Barreiros Gonzalez, Alex       S08           Carmelitas        4         25.5         4   19.0
  11   Iglesias Feijoo, Alberto       S08           Salesianos        4         25.5         4   16.0
  12   Baliño Rodriguez, Aldan        S08           A Ponte           4         25.5         3   16.5
  13   Martinez Dominguez, Brais      S08           Carmelitas        4         25.0         3   21.0
  14   Portela Peleteiro, Pablo       S08           EXP               4         24.5         3   18.5
  15   Saenz Cortes, Borja Fco.       S08           Aneja             4         24.0         4   18.0
  16   Lopez, Gabriel                 S08           Aneja             4         21.0         4   15.0
  17   Gonzalez Cortegoso, Ivan       S08           Aneja             4         20.0         3   13.0
  18   Gonzalez Rodriguez, Adrian     S08           Cambeo            4         19.5         4   15.0
  19   Rodriguez Lopez, Sandra        S08           A Ponte           3.5       21.0         3   13.0
  20   Rodriguez Negreira, Pablo      S08           Aneja             3         23.5         1   17.0
  21   Sanchez Perez, Xulio           S08           Carmelitas        3         23.5         1   15.5
  22   Alvarez Iglesias, Alvaro       S08           Maristas          3         23.0         2   13.0
  23   Prol Dacosta, Victor           S08           Maristas          3         22.5         2   14.5
  24   Bouzo Blanco, Carlos           S08           Vistahermosa      3         21.0         3    6.0
  25   Garcia Arcos, Xiana            S08           Xadrez Ourense    3         20.0         3   14.0
  26   Feijoo Quintana, Diego         S08           Xadrez Loureiro   3         19.5         2    9.5
  27   Muñoz Rodriguez, Mario         S08           Casa da Xuventude 3         18.0         1   11.5
  28   Mazaira Villanueva, Lola       S08           Carmelitas        3         15.5         2    9.5
  29   Alvarez Fernandez, Mario       S08           Salesianos        2.5       22.0         1   12.0
  30   Camba Gomez, Alberto           S08           Maristas          2         23.0         2   11.0
  31   Carballo Alvarez, Breogan      S08           Carmelitas        2         21.0         2    8.0
  32   Santos Perez, Elena            S08           Carmelitas        2         20.5         1    8.0
  33   Martinez Torres, Andres        S08           Albino Nuñez      2         14.5         2    9.0
  34   Vazquez Gomez, Angel           S08           Curros Enriquez   1          5.5         0    2.0
  35   Ferreira Pardiñas, Rafael      S08           Carmelitas        1          3.5         0    2.0
  36   Estevez Varela, Paula          S08           Carmelitas        0         19.0         0    0.0
  37   Ferreira Pardiñas, Luis M.     S08           Carmelitas        0          5.5         0    0.0
  38   Domarco Feijoo, Sergio         S08           Paco Paz          0          4.5         0    0.0
       Garcia Martinez, Jose Oscar    S08           Maristas          0          4.5         0    0.0
       Gonzalez Irala, J. Carlos      S08           Paco Paz          0          4.5         0    0.0
  41   Bolivar Salazar, Daniel        S08           Maristas          0          3.5         0    0.0
       Rodriguez Fernandez, Alejandro S08           Salesianos        0          3.5         0    0.0
  43   Domuro Arias, Lucas            S08           Xadrez Loureiro   0          2.5         0    0.0
       Gonzalez, Adrian               S08           Filomena Dato     0          2.5         0    0.0
  45   Gazapo Rodriguez, Oscar        S08           Guillelme Brown   0          2.0         0    0.0
  46   Gonzalez Alvarez, Diego        S08           Salesianos        0          1.5         0    0.0

Bases:

Data: Sábado día 27 de Decembro de 2008

Horario:
1ª Rolda: 11:30 h
2ª Rolda: 12:15 h
3ª Rolda: 13:00 h
4ª Rolda: 16:00 h
5ª Rolda: 16:45 h
6ª Rolda: 17:30 h
7ª Rolda: 18:15 h

Categorías:

Infantiles (anos 94 e 95) / Alevíns (anos 96 e 97) / Benxamíns (anos 98, 99, 00, etc )

Ritmo:O ritmo de xogo será de 15 por xogador (7 roldas)

O desempate será por orde : Bucholz brasileño, Bucholz total e Progresivo

Premios

Infantil
1º Trofeo Aninovo + Esp
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Alevín
1º Trofeo Aninovo + Esp
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Benxamín
1º Trofeo Aninovo + Esp
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

¡Todos os participantes obterán Trofeo conmemorativo!

Sortearanse varios agasallos especiais entre todos os participantes do Torneo

Inscricións:

De Balde

Números de Contacto: 619 152 925 / 630 529 992

Inscrición por mail: traxerxadrez@hotmail.com

Páxina web do Torneo: www.ourenxadrez.org


Organizan:

Foto

Patrocinan:

Foto

Sitio Web Oficial:

www.ourenxadrez.org

 

TablaDeFlandes