Galicia/Galiza
Galicia

XXIV Aberto Internacional Aninovo Barrocás
Absoluto, Xuvenil e Cadete

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

28,29,30 decembro de 2008 / 2,3,4,5 xaneiro de 2009 | Bases

Informa: Elías González OurenXadrez WEB

En españolEn galego

 

Clasificación Final:

Foto
Foto: J. José Orellano. OurenXadrez

Clasificación

Datas e horarios:

1ª Rolda: Domingo 28 de Decembro 17:00 h.
2ª Rolda: Luns 29 de Decembro 20:00 h.
3ª Rolda: Martes 30 de Decembro 20:00 h.
4ª Rolda: Venres 2 de Xaneiro 20:00 h.
5ª Rolda: Sábado 3 de Xaneiro 20:00 h.
6ª Rolda: Domingo 4 de Xaneiro 17:00 h.
7ª Rolda: Luns 5 de Xaneiro 17:00 h.

Bases Técnicas:

1º O Torneo terá lugar nos salóns da A.V.V. de Barrocás nas datas e horarios citados.
2º O Torneo será valedeiro para cómputo de ELO FIDE e FEDA
3º O ritmo de xogo será de 90 min. + 30 seg./xogada
4º Os xogadores disporán de un máximo de 2 Byes (1/2 punto) sempre que os soliciten antes de comezar o Torneo, non Serán permitidos para a derradeira rolda.
5º O desempate será por esta orde: Bucholz Brasileño / Número de Victorias / Progresivo
6º O Árbitro do Torneo será un Árbitro FEDA/FIDE designado pola organización
7º O comité de competición quedará integrado por o Director de Honra, o Director técnico e 3 participantes elexidos entre os propios xogadores.
8º As planillas orixinais serán propiedade da organización, ademáis entregarase a todos os participantes un boletín diario coa información do Torneo.
9º Serán Xuveniles os nacidos en 1989 e seguintes, Cadetes os nacidos en 1993 e Seguintes.
10º A organización reservase a posible ampliación ou modificación destas bases.

Premios

Senior:
1º Trofeo Aninovo + Fin de Semana Balnearios Caldaria 2 Persoas
2º Trofeo Aninovo + Fin de Semana Balnearios Caldaria 2 Persoas
3º Trofeo Aninovo
4º Trofeo Aninovo
5º Trofeo Aninovo

1º Sub-2000
Trofeo Aninovo + Fin de Semana Balnearios Caldaria 2 Persoas

Xuvenil:
1º Trofeo Aninovo
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Cadete:
1º Trofeo Aninovo
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Premio de Beleza

Premio Galeón Pirata

Trofeo conmerativo a todos os participantes

Entrega de Premios e Clausura:
Luns 5 de Xaneiro 20:15 h. (Participantes e acompañantes estarán convidados ao lunch de clausura)

Inscricións:

De Balde
Números de Contacto: 619 152 925 / 630 529 992

Inscrición por mail: traxerxadrez@hotmail.com

Páxina web do Torneo: www.ourenxadrez.org

Comité Organizador:

Director de Honra: Manuel Villar Fernández
Director Técnico: Elías Xosé González Gil
Árbitro Principal: Titulado FIDE designado
Colaboracións: Graciela Gómez / David Glez. / Juan J. Arellano


Organizan:

Foto

Patrocinan:

Foto

Sitio Web Oficial:

www.ourenxadrez.org

 

TablaDeFlandes