Galicia/Galiza
Galicia

XXV Aberto Internacional Aninovo Barrocás
Infantil, Alevín, Benxamín e Promesas

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

Sábado 26 de decembro de 2009

Informa: Elías González OurenXadrez WEB

En españolEn galego

Bases:

Foto

O Sábado 26 de Decembro déronse cita 140 mozos xadrecistas das 4 provincias galegas para disputar esta masiva 25ª edición.

Foto

Jorge Segura (Fontecarmoa Vilagarcía), Ángel Domínguez (Casa da Xuventude), Adrián Gómez (Xadrez Ourense) e David Gómez (Xadrez Ourense) foron os vencedores das categorías, Sub-8, Sub-10, Sub-12 e Sub-14 respectivamente.

Foto

Elías González
http://www.ourenxadrez.org/
Fotos Premiados |Fotos Entrega Premios

Clasificación Final Sub 8:

Pos Nome Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 SEGURA SANTOS Jorge Club Xadrez Fontecarmoa U8 7 29 204½ 28
2 LORENZO VAZQUEZ Alex Club De Ajedrez Lucena U8 6 28½ 206½ 26
3 GONZALEZ CORTEGOSO Ivan A Anexa U8 6 24 189 22
4 BALIÑO RODRIGUEZ Aldan A Ponte U8 5 30 196 21
5 LORENZO CASAS Iago Casa Da Xuventude U8 5 29 195½ 24
6 GONZALEZ IRALA Jose Carlos Casa Da Xuventude U8 5 27 193½ 21
7 SOUSA MARTIN Beltran Casa Da Xuventude U8 5 27 170½ 22
8 PARDO FERNANDEZ Anton Club Xadrez De Chantada U8 5 25 192 20
9 RODRIGUEZ MARTINEZ Anxo A Anexa U8 5 24 184 19
10 MOVILLA QUINTERO Daniel Maristas Ourense U8 20½ 177 15
11 MUÑOZ RODRIGUEZ Mario Casa Da Xuventude U8 19½ 171 13
12 CRESPO FUENTES Alex Escuela De Ajedrez Lalín U8 4 28½ 190 18
13 GARCIA MUIÑOS Alvaro Maristas Ourense U8 4 27 163 18
14 GOMEZ CARREÑO Martin Club Carmelitas Vedruna U8 4 26½ 179 16
15 FERNANDEZ CARBALLAL Martin Casa Da Xuventude U8 4 26 169½ 18
16 GONZALEZ ALVAREZ Diego Casa Da Xuventude U8 4 25½ 157 19
17 GERPE VILAS Xurxo Casa Da Xuventude U8 4 24 188½ 16
18 DIEGUEZ VILAS Miguel Casa da Xuventude U8 4 22 162½ 14½
19 CAMPOS FERNANDEZ Carla Maristas Ourense U8 4 20½ 164 11
20 MIGUEZ SEARA Martin Casa da Xuventude U8 23½ 178½ 17
21 GARCIA RUIZ Pilar Xadrez Loureiro U8 22 171½ 13½
22 IGLESIAS DIEZ Gonzalo Club Carmelitas Vedruna U8 21½ 169½ 12½
23 FERNANDEZ LOPEZ Pablo Círculo Chantadino U8 3 25½ 174½ 14
24 GARCIA DOMINGUEZ Victor M. Casa Da Xuventude U8 3 24 172½ 14½
25 VERA GONZALEZ Brais Casa da Xuventude U8 3 22 173½ 16
26 GIL SUAREZ Daniel Casa Da Xuventude U8 3 22 163 13
27 FERNANDEZ FERNANDEZ Alvaro Club Carmelitas Vedruna U8 3 21½ 167½ 13
28 SANCHEZ PEREZ Xulio Club Carmelitas Vedruna U8 3 20½ 159½ 11½
29 PEREZ LOPEZ Daria Círculo Chantadino U8 3 20½ 148½ 14
30 RODRIGUEZ MARTINEZ Pablo A Anexa U8 3 20 165 11
31 NOVELLE ALVAREZ Angel Club Carmelitas Vedruna U8 3 20 161 12
32 BOUZO BLANCO Carlos Vistahermosa U8 3 19½ 161 12
33 LOPEZ FERNANDEZ Daniel Padre Feijoo U8 3 19 147½ 11
34 CARBALLO ALVAREZ Breogan Club Carmelitas Vedruna U8 21½ 159½ 9
35 SANCHEZ BLANCO Eloy Maristas Ourense U8 20½ 142
36 MENO DIAZ Daniel Maristas Ourense U8 19½ 142½
37 BALIÑO RODRIGUEZ Paula A Ponte U8 19 159½ 10½
38 GONZALEZ CORTEGOSO Gabriel A Anexa U8 16 130½
39 DIAZ COUÑAGO Mateo Casa Da Xuventude U8 2 19½ 133½ 6
40 JAVIER DORRIO Alexandre Club Carmelitas Vedruna U8 2 17 149
41 FERNANDEZ FERNANDEZ Silvia Casa da Xuventude U8 2 17 131½
42 ALONSO SUEIRO Xoel Club Carmelitas Vedruna U8 2 16½ 154 7
43 ALONSO GONZALEZ Jose Casa da Xuventude U8 19½ 158
44 **ORTIZ LOPEZ Bruno Antonio Casa Da Xuventude U8 1 20½ 68 7
45 **GOMEZ-REINO LOPEZ Andres Maristas Ourense U8 0 22 30 0
46 **PROL RODRIGUEZ Gabriel Amadeo Rdguez. Barroso U8 0 21 30 0
47 **VAZQUEZ GOMEZ Sergio Club Carmelitas Vedruna U8 0 21 28½ 0
48 **GARCIA MARTINEZ Jose Oscar Maristas Ourense U8 0 21 22½ 0
49 **ARAUJO DE LA PEÑA Jesus Esteba Maristas Ourense U8 0 21 0
  **GONZALEZ MORENZA Ana Maristas Ourense U8 0 21 0

Clasificación Final Sub 10:

Pos Nome FEDA Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 DOMINGUEZ FERNANDEZ Angel 0 Casa Da Xuventude U10 28½ 213 26½
2 ROMA BARGE Gabriel 1506 Xadrez Ourense U10 6 26½ 197 24
3 PUGA SANCHEZ Miguel 0 Casa Da Xuventude U10 6 26 206½ 24
4 VIDAL FERNANDEZ Pablo 0 Club De Ajedrez Lucena U10 33 197 24½
5 REPRESA PEREZ Mireya 0 Club De Xadrez Laroca U10 5 30½ 188½ 25
6 VAZQUEZ SILVA David 0 Xadrez Ourense U10 5 28 183½ 23
7 NUÑO DIEGUEZ Francisco Luis 0 A Anexa U10 5 27½ 184 18
8 GERPE VILAS Brais 0 Casa Da Xuventude U10 5 26 193½ 21
9 GARCIA ARCOS Anxo 0 Xadrez Loureiro U10 5 25 199½ 19
  MARTINEZ PEÑA Raul 0 Casa Da Xuventude U10 5 25 199½ 19
11 IGLESIAS FEIJOO Alberto 0 Casa Da Xuventude U10 5 21½ 176 18
12 RODRIGUEZ LOSADA David 0 Xadrez Loureiro U10 25 177 17½
13 SANCHEZ BARREIRO Fernan 0 A Anexa U10 23 150½ 18½
14 ALONSO FERNANDEZ Ruben 0 Vistahermosa U10 4 28 181½ 19
15 ALONSO GONZALEZ Mateo 0 Casa Da Xuventude U10 4 25 193 20
16 LOBOY RAMOS Thomas Alan 0 Xadrez Ourense U10 4 24½ 167 17
17 GUNTIN GARRIDO Abel 0 Casa Da Xuventude U10 4 24 171 14
18 SANCHEZ BARREIRO Alexandre 0 A Anexa U10 4 23 186 16
19 NASO GOMEZ Federico 0 Xadrez Ourense U10 4 23 171½ 19
20 ESTEVEZ VARELA Pablo 0 Club Carmelitas Vedruna U10 4 22½ 181 14
21 FERNANDEZ ALVAREZ Jose 0 Xadrez Ourense U10 4 21 173½ 14
22 BOUZO BLANCO Antonio 0 Vistahermosa U10 4 19 170½ 11
23 SAENZ CORTES Borja Francisco 0 A Anexa U10 4 17½ 159 12
24 DIEGUEZ VAZQUEZ Antonio 0 Escuela De Ajedrez Lalín U10 26 173½ 18½
25 MOSQUERA REGUEIRO Mauro 0 A Anexa U10 24½ 165 15
26 SANCHEZ CAMPUZANO Raul 0 Xadrez Loureiro U10 19 166 13
27 VAZQUEZ GARCIA Isla 0 Casa Da Xuventude U10 16½ 154½ 10½
28 RODRIGUEZ NAVEIRA Jacobo 0 A Anexa U10 3 27 168 17
29 RODRIGUEZ LOPEZ Tiago 0 A Ponte U10 3 26 170 13
30 PROL DACOSTA Victor 0 Maristas Ourense U10 3 23½ 175 13
31 MARTINEZ DOMINGUEZ Brais 0 Club Carmelitas Vedruna U10 3 22½ 171½ 14
32 RODRIGUEZ RODRIGUEZ Anton 0 A Ponte U10 3 22½ 166 11
33 NAVARES FERREIRO Pablo 0 Xadrez Ourense U10 3 22 168 15
34 RODRIGUEZ MOSQUERA Marcos 0 A Ponte U10 3 21½ 170 10
35 FEIJOO-MONTENEGRO DOPAZO Santiag 0 Maristas Ourense U10 3 20½ 166½ 10
36 AMARANTE VARELA Alberto 0 Club Xadrez De Chantada U10 3 19½ 169 9
37 ALVAREZ FERNANDEZ Mario 0 Casa Da Xuventude U10 3 19 172½ 13
38 GARCIA ARCOS Xiana 0 Xadrez Loureiro U10 20½ 154½ 10½
39 DIAZ ALVAREZ Roque 0 A Ponte U10 19½ 131 9
40 RODRIGUEZ FERNANDEZ Lucia 0 A Anexa U10 17½ 156 7
41 BARREIROS GONZALEZ Alex 0 Club Carmelitas Vedruna U10 2 25 171 11
42 FERNANDEZ LOPEZ Alejandro 0 Círculo Chantadino U10 2 23 168 12
43 MAZAIRA VILLANUEVA Lola 0 Club Carmelitas Vedruna U10 2 20½ 151½ 7
44 LOPEZ RODRIGUEZ Gabriel 0 A Anexa U10 2 20½ 150 8
45 PARAMO TELLE Oscar 0 Maristas Ourense U10 2 18½ 158 6
46 RODRIGUEZ IGLESIAS Alicia 0 Maristas Ourense U10 18 139½ 7
47 MAZAIRA LLORENTE Candela 0 Casa Da Xuventude U10 17½ 147
48 MARTINEZ GOMEZ David 0 A Ponte U10 17 153½ 5
49 MORAN ECHEVERRIA Sabrina 0 Casa Da Xuventude U10 1 18 144 1
50 GONZALEZ LOBO Andrea 0 Maristas Ourense U10 1 13½ 141½ 4
51 **LOPEZ LOPEZ Julian 0 Casa Da Xuventude U10 0 21½ 26½ 0
52 **PARADELA NEIRA Alex 0 Maristas Ourense U10 0 21 21 0
53 **CARIDE MARTINEZ Brais 0 A Ponte U10 0 21 0
  **MARTINEZ GONZALEZ Lucas 0 Maristas Ourense U10 0 21 0
  **OTERO HERMIDA Marcos 0 Círculo Chantadino U10 0 21 0
  **VAZQUEZ SOLANO Alejandra 0 Casa Da Xuventude U10 0 21 0

Clasificación Final Sub 12:

Pos Nome FIDE FEDA Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 GOMEZ DIEGUEZ Adrian 1507 1435 Xadrez Ourense U12 7 27½ 177 28
2 RODRIGUEZ DEVESA Javier 0 1320 Xadrez Ourense U12 6 26½ 168 24
3 FERNANDEZ CRIADO Marcos 0 0 Maristas Ourense U12 5 26½ 177½ 22
4 FREIRE MOJON Jacobo Jose 0 0 Xadrez Ourense U12 5 26 177 21
5 GARCIA RUIZ Sergio 0 0 Xadrez Ourense U12 5 25½ 164 20
6 FERREIRO DIAZ Miguel 0 0 Xadrez Ourense U12 4 27½ 158 17
7 CARCACIA DE LA TORRE Victor 0 0 Xadrez Ourense U12 4 26 183 18
8 GARRIDO NOVOA Guillermo 0 0 Xadrez Ourense U12 4 24 173 18
9 BORRAJO ALVAREZ Noel 0 0 Club Carmelitas Vedruna U12 4 22½ 153½ 17
10 FERREIRO GARRIDO Cristhian 0 0 Xadrez Ourense U12 4 22 162 16
11 SABUZ FORNEIRO Andrea 0 0 Club Carmelitas Vedruna U12 4 21½ 172 16
12 DE ARRIBA VAZQUEZ Martin 0 0 Círculo Chantadino U12 4 19 147½ 15
13 VALENCIA RIVERA Luis 0 0 Xadrez Ourense U12 3 23½ 173½ 17
14 BORRAJO VIEITEZ Alejandro 0 0 Xadrez Ourense U12 3 23½ 145½ 14
15 SANCHEZ CAMPUZANO Aldara 0 0 Xadrez Loureiro U12 3 20 169½ 12
16 GOMEZ LOPEZ Jose Manuel 0 0 Círculo Chantadino U12 3 18½ 127½ 9
17 PEREZ LOPEZ Jesus 0 0 Círculo Chantadino U12 3 18 163 10
18 FREIRE CASTRO Francisco 0 0 A Anexa U12 2 21 140 12
19 MORAN ECHEVERRIA Jose Miguel 0 0 Casa Da Xuventude U12 2 19½ 120 4
20 **SAA LOPEZ Martin 0 0 Escuela De Ajedrez Lalín U12 1 23½ 60½ 6
21 **RODRIGUEZ RODRIGUEZ Aroa 0 0 Xadrez Loureiro U12 1 20½ 82½ 6
22 LOPEZ RODRIGUEZ Victor 0 0 Xadrez Ourense U12 1 20 151 1
23 **IGLESIAS FEIJOO  Carlos 0 0 Casa Da Xuventude U12 0 24 31 0
24 **LEBOSO FERNANDEZ  Victor 0 0 A Ponte U12 0 23 28 0
25 **QUINTAS BLANCO Adrian 0 0 Casa Da Xuventude U12 0 21 29 0
26 **LOPEZ FERNANDEZ David Manuel 0 0 Círculo Chantadino U12 0 21 25 0
27 **LEBOSO FERNANDEZ Martin 0 0 A Ponte U12 0 21 24 0
28 **RODRIGUEZ VIDAL Gabriel 0 0 Club Carmelitas Vedruna U12 0 21 22 0
29 **GONZALEZ CARBAJO  Gabriel 0 0 Filomena Dato U12 0 21 0
  **VAZQUEZ RAMOS Jose Javier 0 0 A Anexa U12 0 21 0

Clasificación Final Sub 14:

Pos Nome FIDE FEDA Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 GOMEZ DIEGUEZ David 1885 1859 Xadrez Ourense U14 20½ 172 26½
2 ARELLANO PARDO Martin 1765 1744 Xadrez Ourense U14 6 21 171½ 24
3 SEGURA SANTOS Luis 1780 1730 Club Xadrez Fontecarmoa U14 21 154½ 20½
4 BLAZQUEZ CRIADO Sergio 1740 1602 Xadrez Ourense U14 5 21 154 17
5 VAZQUEZ GOMEZ David 1605 1428 Xadrez Ourense U14 3 24 168½ 16
6 TABOADA CASTROPAZ Cesar 0 0 Xadrez Ourense U14 1 26 166½ 6
7 GUNTIN GARRIDO Pablo Enrique 0 0 Casa Da Xuventude U14 1 26 166½ 5
8 DIAZ BANGUESES Mario 0 0 Casa Da Xuventude U14 1 26 166½ 4
9 **GONZALEZ LARA  Javier 0 0 Casa Xuventude U14 0 22½ 22 0
10 **OSORIO ALVAREZ Mario 0 0 Xadrez Ourense U14 0 22 22 0

Bases:

Data: Sábado día 26 de Decembro de 2009

Horario:
1ª Rolda: 11:30 h
2ª Rolda: 12:15 h
3ª Rolda: 13:00 h
4ª Rolda: 16:00 h
5ª Rolda: 16:45 h
6ª Rolda: 17:30 h
7ª Rolda: 18:15 h

Categorías:

Infantiles (Sub-14) (Anos 1995, 1996) / Alevíns (Sub-12) (Anos 1997, 1998) / Benxamíns (Sub-10) (Anos 1999, 2000) / Promesas (Sub-8) ( Anos 2001, 02, 03, ...)

O ritmo de xogo será de 15 por xogador (7 roldas)

O desempate será por orde : Bucholz brasileño, Bucholz total e Progresivo

Premios

Infantil
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Alevín
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Benxamín
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Promesas
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

¡Todos os participantes obterán Trofeo conmemorativo!

Sortearanse varios agasallos especiais entre todos os participantes do Torneo (Bicicletas, material electrónico, material deportivo, etc...)

Inscricións:

De Balde (120 prazas)

Números de Contacto: 619 152 925 / 630 529 992

Inscrición por mail: traxerxadrez@hotmail.com

Comité Organizador:

Director de Honra: Manuel Villar Fernández
Director Técnico: Elías Xosé González Gil
Colaboracións: G.Gómez / D. González / J. Arellano / A. De León / J.A. González


Sitio Web Oficial:

www.ourenxadrez.org

 

TablaDeFlandes