Galicia/Galiza
Galicia

XXV Aberto Internacional Aninovo Barrocás
Absoluto, Xuvenil e Cadete

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

27, 28, 29, 30 decembro de 2009 / 3,4,5 xaneiro de 2010 | ChessResuts

Informa: Elías González OurenXadrez Web Oficial | Fotos OurenseXadrez

En españolEn galego

Final:

Foto

O Domingo día 27 de decembro comezou a XXV edición do Aberto Internacional Aninovo Barrocás 2010 que se prolongou ata o día 5 de xaneiro.

O Concello de Ourense quixo recoñecer a traxectoria de Iván Salgado no acto de inauguración e fixo entrega dunha placa ao coñecido GM ourensán que realizou o saque de honra.

O torneo arrancou coa participación de 53 xadrecistas, 28 con ELO FIDE e 40 con ELO FEDA.

A participación total, entre este torneo e o de mozos achegouse aos 200 participantes (140 non torneo de mozos e 53 no aberto internacional, onde ademais houbo 28 fides).

Foto

Ver info torneo infantil

Elías González
http://www.ourenxadrez.org

Fotos Entrega de Premios (OurenseXadrez)

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Pos Nome Elo FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1 
1 Salgado Lopez Oscar 2242 ESP 21w1 8s1 14w1 3s1 2w1 4s1 5w1 7,0 30,0
2 Negreira Rodriguez Juan C. 2100 ESP 33s1 7w1 6s1 5w1 1s0 10w1 3w½ 5,5 32,0
3 De Leon Justo Alejandro 2064 ESP 34w1 18s1 40w1 1w0 8s1 6w1 2s½ 5,5 28,0
4 Carrero Casas Carlos David 1763 ESP 46s1 37w1 29s1 9w1 1w0 12s1 5,5 27,5
5 Rodriguez Bernardo Gumersindo 1799 ESP 43w1 15s1 23w1 2s0 16w1 9s1 1s0 5,0 28,0
6 Sanchez De Leon Menendez Rafael 1812 ESP 31w1 16s1 2w0 40s1 15w1 3s0 14w1 5,0 26,0
7 Villar Fernandez Jairo 1689 ESP 35w1 2s0 31w1 15s0 36w1 30s1 16w1 5,0 22,5
8 Arellano Pardo Martin 1765 ESP 41s1 1w0 33s1 30w1 3w0 13s½ 15w1 4,5 27,0
9 Gomez Dieguez David 1885 ESP 10w1 11s1 17s½ 32w1 4s0 5w0 21s1 4,5 26,5
10 Hernandez Puentes Gustavo 1679 ESP 9s0 28w1 11w1 24s1 14w1 2s0 13w½ 4,5 26,5
11 Blazquez Criado Sergio 1740 ESP 28s1 9w0 10s0 41w1 34s1 22w1 4,5 23,5
12 Cruz Guerra Samuel 1802 ESP 45s1 17w0 37s1 23w1 22s1 4w0 4,5 22,5
13 Garcia Fernandez Manuel 1872 ESP 36w1 24s½ 32s0 46w1 17s1 8w½ 10s½ 4,5 22,0
14 Casal Salgado Xose Luis 1823 ESP 19s1 30w1 1s0 17w1 10s0 26w1 6s0 4,0 27,5
15 Vazquez Gomez David 1605 ESP 47s1 5w0 19s1 7w1 6s0 29w1 8s0 4,0 27,0
16 Paz Vizcaya Manuel 1632 ESP 44s1 6w0 27s1 18w1 5s0 19w1 7s0 4,0 25,5
17 Rivela Rivela Jose 0 ESP -1 12s1 9w½ 14s0 13w0 33s1 23w½ 4,0 24,0
18 Sotelo Lopez Francisco 1740 ESP 53w+ 3w0 25s+ 16s0 34w½ 27s½ 36w1 4,0 22,0
19 Alvarez Gonzalez Juan Antonio 1574 ESP 14w0 50s1 15w0 42s1 24w1 16s0 30w1 4,0 21,0
20 Miguez Hermida Manuel Otilio 1837 ESP 49w0 35s½ 42w1 22s0 47w1 23s½ 31w1 4,0 19,0
21 Gomez Dieguez Adrian 1507 ESP 1s0 39w1 22w½ 23s0 35w1 32s1 9w0 3,5 24,0
22 Bello Filgueira Joaquin Antonio 1884 ESP 27s1 29w0 21s½ 20w1 32s1 12w0 11s0 3,5 23,5
23 Conde Carvajal Juan Delfin 1898 ESP 52s+ 5s0 21w1 12s0 20w½ 17s½ 3,5 23,5
24 Roma Barge Luis 1673 ESP 26s1 13w½ 10w0 19s0 41w1 3,5 23,5
25 Cabanelas Estevez Jose Ignacio 1434 ESP 18w- 31s0 50w1 38s1 27w½ 3,5 21,5
26 Gonzalez Maestro Adrian 0 ESP 24w0 36s1 40w1 14s0 33w½ 3,5 20,5
27 De Leon Nieves Alejandro Luis 1638 ESP 22w0 38s1 16w0 47s½ 48w1 18w½ 25s½ 3,5 19,5
28 Freire Mojon Jacobo Jose 0 ESP 11w0 10s0 43w½ 48s0 45w1 47s1 40w1 3,5 16,5
29 Rodriguez Fernandez Breogan 1611 ESP 50w1 22s1 4w0 15s0 -0 3,0 23,5
30 Arellano Ruiz Juan Jose 1604 ESP 42w1 14s0 47w1 8s0 31w1 7w0 19s0 3,0 23,0
31 Roma Barge Gabriel 1506 ESP 6s0 44w1 7s0 25w1 30s0 46w1 20s0 3,0 23,0
32 Viteri Fernandez Miguel Angel 1480 ESP 48s1 13w1 9s0 22w0 21w0 35s½ 3,0 22,0
33 Sabuz Forneiro Martin 1501 ESP 2w0 43s1 8w0 46s1 17w0 26s½ 3,0 22,0
34 Vazquez Silva Andres Miguel 1430 ESP 3s0 41w1 18s½ 11w0 37s½ 3,0 21,5
35 Gavilanes Limia Carmen 0 ESP 7s0 20w½ 21s0 48w1 32w½ 3,0 21,5
36 Gomez Asenjo Hector Luis 1584 ESP 13s0 26w0 48w1 38s1 7s0 44w1 18s0 3,0 21,0
37 Tavares Lopez David 1245 ESP 51w+ 4s0 12w0 40s½ 34w½ 3,0 20,5
38 Lopez Salgado Jesus Manuel 0 ESP 40s0 27w0 45s1 36w0 39s1 25w0 44s1 3,0 17,5
39 Ruiz De Almiron Lomo Luis 0 ESP 21s0 46w0 43s½ 38w0 50s1 47w1 3,0 14,0
40 Novoa Siota Jose Antonio 1664 ESP 38w1 49s+ 3s0 6w0 26s0 37w½ 28s0 2,5 23,0
41 Dominguez Fernandez Angel 0 ESP 8w0 34s0 50w1 11s0 42w1 24s0 2,5 20,5
42 Puga Sanchez Miguel 0 ESP 30s0 45w1 20s0 19w0 41s0 46s1 2,5 17,5
43 Rodriguez Devesa Javier 1320 ESP 5s0 33w0 28s½ 39w½ 44s0 45s0 50w1 2,0 18,0
44 Mateo Lomba Paula 0 ESP 16w0 31s0 43w1 36s0 38w0 2,0 17,0
45 Oro Claro Xurxo 1499 ESP 12w0 42s0 38w0 50s0 28s0 43w1 -1 2,0 17,0
46 Becerra Nieves Miguel 1254 ESP 4w0 39s1 13s0 33w0 31s0 42w0 1,5 21,5
47 Osorio Alvarez Mario 0 ESP 15w0 -1 30s0 27w½ 20s0 28w0 39s0 1,5 21,0
48 Rodriguez Ojea Miguel Angel 0 ESP 32w0 36s0 28w1 27s0 35s0 -0 1,5 18,0
49 **Soto Gutierrez Alfonso 1956 ESP 20s1 40w- -0 -0 -0 -0 -0 1,0 24,0
50 Novelle Novoa Emilio 0 ESP 29s0 19w0 41s0 45w1 25s0 39w0 43s0 1,0 19,0
51 **Rey Alvarez Jacobo 1710 ESP 37s- -0 -0 -0 -0 -0 0,5 21,0
52 **Lamas Gonzalez Jose Javier 1412 ESP 23w- -0 -0 -0 -0 -0 0,5 21,0
53 **Formoso Belmonte Juan Jose 0 ESP 18s- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 21,0

Resultados en ChessResults

Bases:

Datas e horarios:

1ª Rolda: 27 de Decembro 17:00 h
2ª Rolda: 28 de Decembro 20:00 h.
3ª Rolda: 29 de Decembro 20:00 h.
4ª Rolda: 30 de Decembro 20:00 h.
5ª Rolda: 3 de Xaneiro 17:00 h.
6ª Rolda: 4 de Xaneiro 20:00 h.
7ª Rolda: 5 de Xaneiro 17:00 h.

Local de xogo: Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

O Torneo será valedeiro para cómputo de ELO Internacional e Nacional. Sistema Suizo a 7 roldas

O Equipo Arbitral quedará composto por:   

Alvaro Reinaldo Soto (A. Internacional), como árbitro principal
David González Gándara (A. Autonómico), como árbitro adxunto
Elías González Gil (A. Autonómico), como árbitro auxiliar

O Ritmo de xogo será de 90 min. + 30 seg./xogada. Empregarase o programa Swiss-mannager para confeccionar os emparellamentos.

Os xogadores disporán de un máximo de 2 Byes (1/2 punto), sempre que os soliciten e indiquen a súa data respectiva, antes da 1ª rolda. Non se poderán soliciiar byes para a 7ª rolda.

A orde de desempates sortearase ao rematar o torneo entre: Bucholz Brasileño Número de victorias Progresivo (Fide)

Entregarase a todos os participantes un boletín diario con información, partidas, clasificacións, etc.

Serán Xuveniles (S-20) os nacidos en 1990 e seguintes, cadetes (S-16) os nacidos en 1994 e seguintes.

A entrega de premios será o día 5 de Xaneiro ás 20:00 horas, tras rematar a última rolda.

Comité Organizador:

Organizador e Director de Honra: Manuel Villar Fernández
Organizador e Director Técnico: Elías González Gil

O Comité de Competición quedará integrado por o Director de Honra, o Organizador, e 3 xogadores elexidos por votación entre os participantes.

A participación no torneo implica a aceptación destas bases. ( A organización resérvase a ampliación ou lixeira modificación das mesmas)

Premios

Senior:
1º Trofeo Aninovo + Fin de Semana Balnearios Caldaria
2º Trofeo Aninovo + Fin de Semana Balnearios Caldaria
3º Trofeo Aninovo
4º Trofeo Aninovo
5º Trofeo Aninovo

Especiais:
1º Sub-2000: Fin de Semana Balnearios Caldaria 2 Persoas
1º Sen ELO FIDE Agasallo Especial da Organización
Premio Galeón Pirata
Premio de Beleza

Xuvenil:
1º Trofeo Aninovo
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Cadete:
1º Trofeo Aninovo
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Trofeo-obsequio conmerativo: Para todos os participantes

Premios Especiais 25ª edición: Para os 10 primeiros do torneo non premiados con Trofeo ou premio especial.

Entrega de Premios e Clausura: Sábado 5 de Xaneiro 20:00 h. (Participantes e acompañantes están convidados ao lunch de clausura)

Inscricións:

De Balde
Números de Contacto: 630 529 992 / 619 152 925

Inscrición por mail: traxerxadrez@hotmail.com


Sitio Web Oficial:

www.ourenxadrez.org

 

TablaDeFlandes