Galicia/Galiza
Galicia

XXVI Aberto Internacional Aninovo Barrocás
I Aberto Internacional “Manuel Villar - In Memoriam”
Infantil, Alevín, Benxamín e Promesas

Ourense

Nos salóns da A.VV. de Barrocás. Ourense

Domingo 26 de decembro de 2010

Informa: Elías González (Bases) Web e Juan José Arellano (Resultados) Web

En españolEn galego

Bases:

Clasificación Final Sub 8:

Foto

Pos Nome Club Pts BUC BUC Prog
1 Fernandez Carballal Martin C.X. Guillelme Brown 22 24 18
2 Pena Varela Martin Vicerr. Cultura U.S.C. 21 23½ 18
3 Lorenzo Vazquez Alex Club De Ajedrez Lucena - Vigo 5 19½ 21½ 18
4 Perez Dapoza Cesar Vistahermosa 5 18 20 18
5 Gomez Carreño Martin Club Carmelitas Vedruna 22 23½ 19
6 Gerpe Vilas Xurxo Casa Da Xuventude 21½ 22½ 19
7 Gonzalez Irala Jose Carlos Casa Da Xuventude 20½ 23½ 16
8 Oliveira Maria Alice Ramos Machado Didaxis Portugal 19½ 21 17
9 Rodriguez Gonzalez Martin C.X. Salesianos 4 21½ 22½ 16
10 Crespo Fuentes Alex Escuela De Ajedrez Lalín 4 19½ 22½ 13
11 Garcia Ruiz Pilar Xadrez Loureiro 4 19 20½ 13
12 Lorenzo Casas  Iago C.X. Guillelme Brown 4 18½ 21 16
13 Movilla Quintero Daniel Xadrez Ourense 4 17½ 19 16
14 Vazquez Velasco Adrian A Ponte 4 16½ 17½ 12
15 Rodriguez Martinez  Pablo A Anexa 4 15½ 17 11
16 Perez Atrio Jose Carmelitas 4 14½ 16 14
17 Gil Gomez Adrian Maristas 19 22 13
18 Dieguez Vilas Miguel C.X. Salesianos 19 21½ 13½
19 Oliveira Maria Elisa Ramos Machado Didaxis Portugal 18 19½ 12½
20 Rey Filgueira Patrick C.X. Mestre Vide 15½ 16½ 11
21 Chapado Gomez Alberto C.X. Guillelme Brown 3 17½ 18½ 12
22 Sanchez Garcia Xiana Maristas 3 17 18 13
23 Alonso Sueiro Xoel Club Carmelitas Vedruna 3 16½ 18 11½
24 Garcia Areñas Alvaro Maristas 3 16½ 18 8
25 Ortiz Lopez Bruno Antonio C.X. Mestre Vide 3 16 17½ 10
26 Gonzalez Sanchez Roi Casa de Xuventude 3 15½ 17 12
27 Baliño Rodriguez Paula A Ponte 3 15½ 16½ 7
28 Pascual Rodriguez Angel A Anexa 3 15 16½ 11
29 Rodriguez Tesouro Martin Filomena Dato 3 14 15 10
30 Conde Gomez Martin Carmelitas 3 11½ 12½
31 Alvarez Lorenzo Diego Filomena Dato 3 10½ 11½ 6
32 Padron Rodriguez Carla C.X. Guillelme Brown 16½ 18 9
33 Rodriguez Losada Miguel A Ponte 15 16½ 10½
34 Gomez Montecelo Lucia Vistahermosa 2 17½ 19 9
35 Camba Gonzalez Nuria Maristas 2 17½ 18½ 9
36 Cid Seara Hugo A Ponte 2 17 18½ 5
37 Diaz Barreiro Alvaro Vistahermosa 2 16½ 18
38 Diaz Couñago  Mateo C.X. Guillelme Brown 2 16½ 17½ 11
39 Rodriguez Rodriguez Sabela A Ponte 2 16½ 17½ 5
40 Garrote Valentin Claudia Filomena Dato 2 15½ 16½ 9
41 Morales Iglesias Nicolas Maristas 2 15 17 9
42 Thorvaldsen Gonzalez Trond Martin Club Carmelitas Vedruna 2 13 14½ 8
43 Fernandez Romero Noa C.X. Guillelme Brown 2 12½ 13½ 4
44 Gomez Seguin Adrian Maristas 16½ 17½
45 Perez Rodriguez Pablo Vistahermosa 15 16
46 Padron Rodriguez Martin Casa Da Xuventude 14 15½ 4
47 Gonzalez Alvarez Mateo A Ponte 1 13½ 15 5
48 Garcia Muiños Alvaro Xadrez Ourense 0 3 3 0
49 Alonso Gonzalez Jose C.X. Guillelme Brown 0 0
50 Hermida Blanco Gladis Lucia Vistahermosa 0 0
51 Carrero Vasalo Estefania Lishu Club Carmelitas Vedruna 0 0
52 Gonzalez Cortegoso  Gabriel A Anexa 0 0
53 Meno Diaz Daniel Xadrez Ourense 0 0
54 Rodriguez Lorenzo Gorka Maristas 0 0
55 Garcia Dominguez Victor M. Casa Da Xuventude 0 1 1 0
56 Romero Rua Alexandre C.X. Guillelme Brown 0 1 1 0

Clasificación Final Sub 10:

Foto

Pos Nome EloN EloInt Club Pts BUC BUC Prog
1 Vidal Fernandez Pablo 0 0 Club De Ajedrez Lucena 6 21 24 21
2 Iglesias Feijoo Alberto 0 0 Casa Da Xuventude 5 21½ 23 16
3 Roma Barge Gabriel 1483 1672 Xadrez Ourense 5 21 24 19
4 Oliveira Maria Alice Ramos Machado 0 0 Didaxis Portugal 5 20½ 22½ 18
5 Gerpe Vilas Brais 0 0 Casa Da Xuventude 20½ 22½ 18½
6 Puga Sanchez Miguel 0 0 Casa Da Xuventude 18½ 20 17½
7 Alvarez Fernandez Mario 0 0 Casa Da Xuventude 4 21½ 22½ 14
8 Represa Perez Mireya 1435 0 Club De Xadrez Laroca 4 20 22½ 14
9 Gomez Carreño Martin 0 0 Club Carmelitas Vedruna 4 19½ 21½ 14
10 Fernandez Carballal  Martin 0 0 C.X. Guillelme Brown 4 19½ 21½ 13
11 Gonzalez Irala Jose Carlos 0 0 Casa Da Xuventude 4 19 22 13
12 Martinez Peña Raul 0 0 Casa Da Xuventude 4 16½ 18 13
13 Rodriguez Losada David 0 0 Xadrez Loureiro 4 16½ 18 13
14 Sousa Martin Beltran 0 0 Casa Da Xuventude 4 16 17 14
15 Gerpe Vilas Xurxo 0 0 Casa Da Xuventude 19½ 22 14½
16 Ferreira Pardiñas Luis Manuel 0 0 Club Carmelitas Vedruna 18 19 12
17 Rodriguez Lopez Tiago 0 0 Xadrez Ourense 17 19½ 13½
18 Mosquera Regueiro Mauro 0 0 Xadrez Ourense 13 14½ 11½
19 Navares Ferreiro Pablo 0 0 Xadrez Ourense 3 20 21½ 14
20 Martinez Dominguez Brais 0 0 Club Carmelitas Vedruna 3 18½ 19½ 11
21 Garcia Arcos Xiana 0 0 Xadrez Loureiro 3 18 18 12
22 Oliveira Maria Elisa Ramos Machado 0 0 Didaxis Portugal 3 16 17½ 13
23 Ferreira Pardiñas Rafael A. 0 0 Club Carmelitas Vedruna 3 15½ 17½ 8
24 Chapado Gomez Alberto 0 0 C.X. Guillelme Brown 3 14½ 15½ 9
25 Fernandez Alvarez Xose 0 0 Xadrez Ourense 3 14½ 14½ 9
26 Saenz Cortes Borja Francisco 0 0 A Anexa 3 14 14 9
27 Prol Da Costa Victor 0 0 Xadrez Ourense 17½ 19½ 10
28 Baliño Rodriguez Aldan 0 0 Xadrez Ourense 16½ 18½ 11½
29 Fernandez Montero Rodrigo 0 0 C.X. Guillelme Brown 14 15
30 Dos Santos Dominguez Martin 0 0 Vistahermosa 2 19½ 20½ 9
31 Andrade Ojea Alvaro 0 0 C.X. Salesianos 2 17 17 9
32 Costa Trigo Domingo 0 0 Allariz 2 16 17 10
33 Dieguez Vilas Miguel 0 0 C.X. Salesianos 2 14½ 16½ 5
34 Rodriguez Martinez Anxo 0 0 A Anexa 2 14 15 11
35 Gil Vicente Raquel 0 0 Club De Ajedrez Lucena 2 14 15 5
36 Garcia Gonzalez Yago 0 0 Filomena Dato 2 13 14 5
37 Lamas Delgado Brais 0 0 Allariz 2 11 11 4
38 Martinez Quintas Paula 0 0 Filomena Dato 2 11 11 3
39 Gonzalez Novoa Maria 0 0 Vistahermosa 13½ 15
40 Garcia Ruiz Pilar 0 0 Xadrez Loureiro 1 12½ 13½ 5
41 Cabrera Rivera Samuel 0 0 C.X. Salesianos 1 12½ 13½ 2
42 Iglesias Gomez Ruben Dario 0 0 Padre Feijoo Allariz 0 13 15 0
43 Gonzalez Cortegoso Ivan 0 0 A Anexa 0 0
44 Carballo Alvarez Breogan 0 0 Club Carmelitas Vedruna 0 0
45 Barreiros Gonzalez Alex 0 0 Club Carmelitas Vedruna 0 3 3 0
46 Lopez Feijoo Mario 0 0 Maristas 0 3 3 0
47 Sequeiros Doval Miguel 0 0 Maristas 0 3 3 0
48 Mazaira Villanueva Lola 0 0 Club Carmelitas Vedruna 0 0
49 Muñoz Rodriguez Mario 0 0 C.X. Guillelme Brown 0 0
50 Alonso Gonzalez Mateo 0 0 Casa Da Xuventude 0 1 1 0

Clasificación Final Sub 12:

Foto

Pos Nome EloN EloInt Club Pts BUC BUC Prog
1 Gomez Dieguez Adrian 1570 1620 Xadrez Ourense 6 22 25 21
2 Dominguez Fernandez Angel 1302 0 Casa Da Xuventude 5 21 23½ 18
3 Freire Mojon Jacobo Jose 1511 0 Xadrez Ourense 5 18 19½ 20
4 Alvarez Orjales Mateo 0 0 Xadrez Ourense 21 23½ 18½
5 Silva Rodriguez Enrique 0 0 Casa Da Xuventude 17½ 19 16½
6 Marcos Atanes Alba 0 0 Club De Ajedrez Lucena 4 21 24 15
7 Sabuz Forneiro Andrea 0 0 Club Carmelitas Vedruna 4 19½ 20½ 16
8 Vazquez Silva David 0 0 Xadrez Ourense 4 18 20½ 13
9 Alonso Fernandez Ruben 0 0 Vistahermosa 4 16½ 18 13
10 Garcia Ruiz Sergio 0 0 Xadrez Ourense 4 16½ 18 13
11 Garcia Arcos Anxo 0 0 Xadrez Loureiro 4 16½ 17 12
12 Lopez Rodriguez  Victor 0 0 Xadrez Ourense 17½ 19 13½
13 Nuño Dieguez Francisco Luis 0 0 A Anexa 17 18½ 12½
14 Sanchez Campuzano Raul 0 0 Xadrez Loureiro 3 19½ 22 15
15 Martinez Vecillas Carlos 0 0 Xadrez Ourense 3 19½ 20½ 12
16 Sanchez Campuzano Aldara 0 0 Xadrez Loureiro 3 18 20½ 10
17 Borrajo Alvarez Noel 0 0 Club Carmelitas Vedruna 3 17 18½ 12
18 Paramo Telle Oscar 0 0 Xadrez Ourense 3 15½ 16½ 8
19 Bouzo Blanco Antonio 0 0 Vistahermosa 3 15 16½ 9
20 Miguez Perez Francisco 0 0 Maristas 3 14½ 15 9
21 Estevez Varela Pablo 0 0 Club Carmelitas Vedruna 3 12 13½ 9
22 Caride Martinez Brais 0 0 A Ponte 13 13½ 9
23 Rodriguez Fernandez Lucia 0 0 A Anexa 12½ 13 8
24 Feijoo-Montenegro Dopazo Santiago 0 0 Xadrez Ourense 2 19 20½ 10
25 Loboy Ramos Thomas Alan 0 0 Xadrez Ourense 2 16½ 18 6
26 Tellez Dominguez Ivan 0 0 Filomena Dato 2 16 17½ 7
27 Rodriguez Mosquera Marcos 0 0 A Ponte 2 15 16½ 9
28 Rodriguez Rodriguez Anton 0 0 A Ponte 2 14½ 16 7
29 Agra Sanchez  Manuel 0 0 C. Julio Gurriaran O Barco 2 13½ 14½ 4
30 Rodriguez Iglesias Alicia 0 0 Maristas 1 15 16 2
31 Diaz Alvarez Roque 0 0 A Ponte 1 14 14½ 6
32 Naso Gomez Federico 0 0 Xadrez Ourense 0 0
33 Paradela Neira Alex 0 0 Xadrez Ourense 0 0
34 Garrido Novoa Guillermo 0 0 Xadrez Ourense 0 0
35 Prol Gonzalez Jose Kirian 0 0 Club De Ajedrez Lucena 0 0
36 Rodriguez Alvarez Diego 0 0 Filomena Dato 0 0
37 Dorado Rodriguez Luis David 0 0 A Anexa 0 0
38 Rodriguez Rodriguez Aroa 0 0 Xadrez Loureiro 0 0

Clasificación Final Sub 14:

Foto

Pos Nome EloN EloInt Club Pts BUC BUC Prog
1 Iglesias Garcia Jorge 1770 1918 Club De Ajedrez Lucena 18½ 20 19½
2 Dominguez Carnero Javier 1651 1633 Club De Ajedrez Lucena 5 18 19 16
3 Arellano Pardo Martin 1818 1868 Xadrez Ourense 4 20 21 16
4 Oliveira Maria Ines Machado 0 1761 Didaxis Portugal 4 18 20½ 15
5 Marcos Atanes Daniel 0 0 Club De Ajedrez Lucena 16½ 17½ 12½
6 Vazquez Gomez David 1508 1618 Xadrez Ourense 3 20½ 22 12
7 Ferreiro Diaz Miguel 0 0 Xadrez Ourense 3 17 18½ 10
8 Fernandez Criado Marcos 0 0 Xadrez Ourense 15½ 17 8
9 Gonzalez Maestro Adrian 1503 0 Liceo Recreo Orensano 12 13 10
10 Rodriguez Devesa Javier 1292 0 Xadrez Ourense 15 16
11 Ferreiro Garrido Cristhian 0 0 Xadrez Ourense 12½ 13½
12 Borrajo Vieitez Alejandro 0 0 Xadrez Ourense 1 16 17½ 5
13 Conde Vieitez Dario 0 0 Xadrez Ourense 0 0

Bases:

Data: Domingo día 26 de decembro de 2010

Categorías:
Infantil (Sub-14) Anos 1996, 1997
Alevín (Sub-12) Anos 1998, 1999
Benxamín (Sub-10) Anos 2000, 2001
Promesas (Sub-8) Anos 2002, 03, 04, ...

Horario:

Categoría sub-8
1ª Rolda: 11:00 h
2ª Rolda: 11:25 h
3ª Rolda: 11:50 h
4ª Rolda: 12:15 h
5ª Rolda: 12:40 h
6ª Rolda: 13:05 h
Entrega de Premios: 13:30 horas

Categorías sub-10, sub-12 e sub-14
1ª Rolda: 16:00 h
2ª Rolda: 16:30 h
3ª Rolda: 17:00 h
4ª Rolda: 17:30 h
5ª Rolda: 18:00 h
6ª Rolda: 18:30 h
Entrega de Premios: 19:00 horas

O ritmo de xogo será de 10 min. por xogador (6 roldas)

O desempate será por orde: Bucholz brasileiro, Bucholz total e Progresivo

Premios

Infantil
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Alevín
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Benxamín
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Promesas
1º Trofeo Aninovo + Premio Especial
2º Trofeo Aninovo
3º Trofeo Aninovo

Todos os participantes obterán Trofeo conmemorativo

Sortearanse numerosos agasallos especiais entre todos os participantes do torneo
(Bicicletas, material electrónico, material deportivo, etc... )

Inscricións:

De Balde (150 prazas), ata o 23 de decembro ás 22:00 horas

Número de Contacto: 619 152 925

Inscrición por correo electrónico: traxerxadrez@hotmail.com

Páxina web do torneo: http://www.xadrezourense.com

Comité Organizador:

Organización: A.V.V. de Barrocás – Club Xadrez Ourense
Director Técnico: Elías Xosé González Gil
Colaboracións: G.Gómez / D. González / J. Arellano / A. De León / J. González


Sitio Web Oficial / Máis Información:

http://www.xadrezourense.com/

http://www.ourenxadrez.org/

 

TablaDeFlandes