Galicia/Galiza
Galicia

XXII Aberto Internacional Aninovo Barrocás

Ourense

Foto
Nos salóns da A.V.V. de Barrocás.Ourense

Categoría Absoluta, Xuvenil e Cadete: 26,27,28,29 de decembro e 3,4,5 de xaneiro
Categoría Infantil, Alevín e Benxamín: sábado 30 de decembro

TORNEO ABSOLUTO | SUB 14 | SUB 12 | SUB 10 | Bases

Informa: Elías González Gil
Director Torneo WEB
(Con galerías de fotos e info detallada)

Ir ao Traductor de Galego Opentrad

Clasificación Final Categoría Absoluta: Subir

Clasif. Xogador FEDA FIDE Cat. Pts Prog.
1 1 Vidal Del Rio Manuel 2186 2211   26
2 3 De León Justo Alejandro 2091 2075   23½
3 4 Barbosa Fabio   2036 U20 22½
4 5 Bello Filgueira Joaquín 1964 1988 S60 20½
5 22 Arias Piñeiro Alejandro 1879     5 20½
6 7 Pereira Antonio Pedro Dias Car   1988 U20 5 20½
7 11 Gómez Domínguez Xabier 1854 1923 U16 5 20
8 6 Rey Torres Salvador 1811 1988 U20 5 18
9 8 Novais Carlos Joao Fernandes   1967 U18 20
10 2 Conde Llinars Jesús Miguel 2136 2142   19½
11 10 García Fernández Manuel 1853 1930   18½
12 17 Estévez Rodríguez Omar 1755 1809   16
13 16 López Garrido Daniel 1789 1830 U16 16
14 14 Conde Carvajal Juan Delfín 1758 1852 U20 16
15 12 Gómez Domínguez Breixo 1789 1906 U18 4 20½
16 9 Hermida Araujo Lino 1900 1935   4 18
17 15 Casal Salgado Xosé Luis 1742 1842   4 17
18 24 Sotelo López Francisco 1746   U20 4 16
19 30 Cauchy Fernández Amando 1608     4 14
20 28 Blázquez Criado Federico David 1652   U20 4 13
21 39 Carrero Casas Carlos       4 11½
22 46 Gómez Asenjo Héctor       4 10½
23 48 Lliteras Carlos       16
24 25 González Gándara David 1730     14½
25 54 Villar Jairo       14
26 23 Nóvoa Siota José Antonio 1755     13½
27 20 Hernández Rodriguez Andrea 1576 1648 U18 13
28 37 Arellano Ruiz Juan José       12½
29 33 Viteri Fernandez Miguel Ángel 1577     12½
30 29 Cid Listón Ramón 1629     11½
31 13 Rodriguez Bernardo Gumersindo 1800 1863   3 16
32 19 Casas Reza Pablo 1681 1787 U18 3 14
33 18 Rey Álvarez Jacobo 1872 1805   3 14
34 53 Sabuz Forneiro Martín     U14  3 13½
35 21 Paz Vizcaya Manuel 1709 1642   3 13½
36 31 Vila Vaquero Rubén 1608   U18 3 11
37 34 Gómez Diéguez David 1387   U12 3 11
38 51 Oro Claro Xurxo       3 9
39 38 Arellano Pardo Martín     U12 3 9
40 49 Manuel López Jesús       11
41 43 Dorado David     U20  10½
42 32 Nóvoa Blanco José Manuel 1592     10
43 42 Domínguez Carlos       9
44 36 Álvarez González Juan Antonio      S60 8½ 2½
45 26 De León Nieves Luis 1715   S60
46 47 Lamas Javier      
47 27 Rodríguez Fernández Breogán 1679     2 10
48 40 Cruz Guerra Samuel      U14 2 7
49 50 Mendes Roberto Carlos dos Santos     U16 2 7
50 35 Blázquez Criado Sergio 1337   U12 2 5
51 52 Rodríguez Ojea Miguel Ángel       8
52 45 Formoso Juan       5
53 41 Da Silva Rodriguez Javier       1 4
54 44 Doval Miguel       0 0

Clasificación Final Sub 14: Subir

Posto Nome                                    Loc  Score      M-Buch. Progr.

  1   Gómez Domínguez, Xabier                1906 1789 6        20.0   21.0
  2   López Garrido, Daniel                  1830 1789 5        20.5   19.0
3-4   Pérez Martínez, Rubén                       1590 4.5      21.5   17.5
      Gil Fernández, Juan José                    1606 4.5      19.0   17.5
5-11  Varela Fernández, Andrés                    1400 4        20.0   15.0
      Becerra Nieves, Miguel                           4        20.0   14.0
      Segura Santos, Luis                              4        18.5   16.0
      Rodríguez Vázquez, Alba                          4        18.5   13.0
      Roma Barge, Luis                                 4        18.0   14.0
      Cruz Guerra, Samuel                              4        16.0   13.0
      Vázquez Silva, Andrés Miguel                     4        14.5   13.0
12-19 Gómez Diéguez, David                        1387 3        21.0   14.0
      Arellano Pardo, Martín                           3        18.0   13.0
      Blázquez Criado, Sergio                     1337 3        17.5   13.0
      Dieste Piñeiro, Samuel                           3        16.0    9.0
      Grande Palacios, Fátima                     1472 3        15.5   11.0
      García Rodríguez, Manuel                         3        15.5    9.0
      Vázquez Gómez, David                             3        14.0   11.0
      Domínguez Rodríguez, Luis Manuel                 3        11.5    7.0
20-21 Fernández Señoráns, Pedro                        2.5      16.0    7.5
      Lorenzo Marquina, Enrique                        2.5      15.5    8.5
22-27 González Enríquez, Borja                         2        18.5    9.0
      Martínez Justo, Jesús                            2        17.5    9.0
      García Martínez, Pedro                           2        14.5    4.0
      Oro Coello, Antón                                2        13.5    6.0
      De Santiago, Jorge                               2        12.5    6.0
      Luaña Louzao, Jacobo                             2        12.0    3.0
28-29 Lema Pérez, Andrés                               1        15.0    5.0
      Ferro Cao, David                                 1        14.5    3.0
30-31 Andión, Marta                                    0        12.5    0.0

Clasificación Final Sub 12: Subir

Posto Nome                       Cat.      ELO  CLUBE                     Ptos.    Coeficientes
 1   Cruz Guerra, Samuel        S12            Xadrez Ourense              6      22.5   21.0
 2   Blázquez Criado, Sergio    S12       1337 Xadrez Ourense              5      23.0   19.0
 3   Gómez Diéguez, David       S12       1387 Xadrez Ourense              5      22.0   17.0
 4   Varela Fernández, Andrés   S12       1400 Fontecarmoa - Vilagarcía    5      21.0   19.0
 5   Grande Palacios, Fátima    S12       1472 Fontecarmoa - Vilagarcía    4      26.0   17.0
 6   Osorio, Mario              S12            Casa da Xuventude - Ourense 4      20.0   14.0
 7   Luaña Louzao, Jacobo       S12            Fontecarmoa - Vilagarcía    4      19.0   16.0
 8   Fernández Fernández, Pablo S12            Xadrez Galego - Vigo        4      19.0   15.0
 9   Freire, Martín             S12            Xadrez Ourense              4      17.0   12.0
10   García Rodríguez, Manuel   S12            Fontecarmoa - Vilagarcía    4      14.5   10.0
11   Codeso, Alex               S12            Xadrez Celanova             3.5    19.0   13.5
12   Rodríguez Fernández, Tania S12            Xadrez Celanova             3.5    18.5   15.5
13   Santiago Méndez, Diego     S12            Xadrez Ourense              3.5    16.0   10.5
14   Rúa Sueiro, Marcos         S12            Filomena Dato - Barbadás    3      20.0   13.0
15   Rivera Puga, Iago          S12            Xadrez Galego - Vigo        3      20.0   11.0
16   Fernández, Álvaro          S12            Xadrez Ourense              3      19.0   12.0
17   Vázquez Torres, Martín     S12            Xadrez Ourense              3      19.0   11.0
18   Vázquez Feijoó, Jorge      S12            Filomena Dato - Ourense     3      17.5   10.0
19   Calviño Freire, David      S12            Xadrez Ourense              3      17.0   10.0
20   Lema Pérez, Andrés         S12            Xadrez Ourense              3      15.5    9.0
21   Cañizo, Antonio            S12            Guillelme Brown - Ourense   2.5    16.0    8.5
22   Pérez, Pablo               S12            Casa da Xuventude - Ourense 2      20.5    9.0
23   Bugallo, Sandra            S12            Xadrez Celanova             2      19.0    8.0
24   Rodríguez, Sheila          S12            Xadrez Celanova             2      16.0    6.0
25   Fernández Panero, Brais    S12            Xadrez Ourense              2      15.5   10.0
26   Pavón, Miguel              S12            Casa da Xuventude - Ourense 2      15.5    4.0
27   Rodríguez Devesa, Santiago S12            Maristas - Ourense          2      15.0    6.0
28   González Vázquez, Daniel   S12            Filomena Dato - Ourense     1      16.0    2.0
29   Fortes, Diego              S12            Maristas - Ourense          1      12.0    4.0
30   González, Gabriel          S12            Filomena Dato - Barbadás    0       5.5    0.0
31   Campos, Pablo              S12            Casa da Xuventude - Ourense 0       4.5    0.0
32   Fidalgo Balado, Alberto    S12            Luis Vives - Ourense        0       4.0    0.0
 

Clasificación Final Sub 10: Subir

Posto Xogador                                       Ptos.    Desempates.     Clube                          
  1   Marques, Vicente                              6.5      31.0   26.5    Xadrez Galego - Vigo
2-3   Segura, Luis                                  6        29.5   25.5    Fontecarmoa - Vilagarcía
      García Martínez, Pedro                        6        27.5   21.0    Xadrez Ourense
4-5   Arellano, Martín                              5.5      33.0   26.0    Xadrez Ourense
      Vázquez Gómez, David                          5.5      27.0   23.0    Xadrez Ourense                 
6-14  Fernández Señoráns, Pedro                     5        29.5   22.0    Fontecarmoa - Vilagarcía
      Feijoo, Iago                                  5        28.0   19.0    Xadrez Ourense
      de Santiago, Jorge                            5        27.5   20.0    Fontecarmoa - Vilgarcía
      Iglesias García, Jorge                        5        26.0   22.0    Xadrez Galego - Vigo
      Martínez Justo, Jesús                         5        26.0   21.0    Fontecarmoa – Vilagarcía       
      González Regueiro, Rodrigo                    5        25.0   19.0    Escola de Xadrez Pontevedra
      García, Xabier                                5        24.5   18.0    Casa da Xuventude - Ourense
      Lombardero, Pablo                             5        23.5   23.0    Carmelitas Ourense
      Díaz, Mario                                   5        23.0   17.0    Casa da Xuventude - Ourense
15-16 González, Adrián                              4.5      26.5   19.0    Luis Vives Ourense             
      Menéndez, Brais                               4.5      23.5   17.5    Casa da Xuventude - Ourense
17-30 Dieste Martínez, Samuel                       4        28.0   20.0    Fontecarmoa Vilagarcía
      Murado Fernández, Hugo                        4        27.5   19.0    Parque Barbaña - Ourense
      Cabanelas Estévez, José Ignacio               4        27.0   18.0    Xadrez Ourense
      Carcacía, Victor                              4        27.0   17.0    Xadrez Ourense                
      Estévez, Pablo                                4        26.5   17.0    A Ponte - Ourense
      Gomez Diéguez, Adrián                         4        25.5   18.0    Xadrez Ourense
      Fernández, Daniel                             4        25.5   16.0    Filomena Dato  - Barbadás
      Freire, Jacobo José                           4        25.0   19.0    Xadrez Ourense
      Andión, Marta                                 4        25.0   17.0    Fontecarmoa Vilagarcía         
      González, Javier                              4        24.0   16.0    Casa da Xuventude
      Fernández Dacal, Alexandre                    4        23.0   15.0    Parque Barbaña - Ourense
      Freijeiro, Andrés                             4        22.0   16.0    Xadrez Ourense
      Rodríguez Vázquez, Miguel                     4        21.0   12.0    Parque Barbaña - Ourense
      López Lamas, Fernando                         4        19.0   14.0    Parque Barbaña – Ourense       
31-35 Grande Palacios, Ana                          3.5      23.0   14.0    Parque Barbaña - Ourense
      Ferreiro, Cristian                            3.5      22.5   16.5    Xadrez Ourense
      Pérez Vidal, Daniel                           3.5      21.5   15.5    Carmelitas Ourense
      Fernández Criado, Marcos                      3.5      21.5   13.5    Xadrez Ourense
      Gómez Devesa, Pablo                           3.5      19.0   13.0    Maristas Ourense               
36-48 Díaz Rodríguez, Miguel Ángel                  3        24.0   10.0    A Ponte Ourense
      Salgado, Brayan                               3        23.5   13.0    Carmelitas Ourense
      García Conde, María                           3        23.0   11.0    A Aneja Ourense
      Alvarez, Mateo                                3        23.0    9.0    Carmelitas Ourense
      Moreta, Daniel                                3        22.0   13.0    A Ponte Ourense                
      Iglesias, Ignacio                             3        22.0   10.5    Maristas Ourense
      Sánchez, Daniel                               3        20.5   13.5    Ourense
      Valencia, Luis                                3        20.5   13.0    Xadrez Ourense
      Rodríguez Devesa, Javier                      3        20.5   13.0    Maristas Ourense
      Puga Rodríguez, Miguel Ángel                  3        19.5   12.0    A Ponte Ourense                
      Martínez, Mateo                               3        18.5   10.0    Casa da Xuventude
      Rodríguez, Néstor                             3        18.5    6.0    Carmelitas Ourense
      Marques, Marina                               3        17.5   12.0    Xadrez Galego Vigo
49-55 Suárez, Borja                                 2.5      20.5   11.0    Carmelitas Ourense
      Roma Barge, Gabriel                           2.5      20.5   10.0    Maristas Ourense               
      Fernández Panero, Mario                       2.5      19.5   12.0    Xadrez Ourense
      Camba, Miguel                                 2.5      18.5    7.5    Carmelitas Ourense
      García, Anxo                                  2.5      17.0    8.0    Parque Barbaña Ourense
      Novoa, David                                  2.5      16.5    7.0    A Anexa Ourense
      Borrajo Álvarez, Noel                         2.5      15.5    5.0    Carmelitas Ourense             
56-59 García, Xiana                                 2        23.5   13.0    Parque Barbaña Ourense
      Fernández, Marta                              2        23.0   13.0    Ourense
      Sequeiros, Pablo                              2        17.5    6.0    Carmelitas Ourense
      Ferrer, Martín                                2        15.5    6.0    Carmelitas Ourense
60-62 Pérez Alves, Saray                            1.5      18.5    8.5    Filomena Dato – Barbadás       
      Pombo, Álvaro                                 1.5      18.0    5.0    Ourense
      Blanco Souto, Álvaro                          1.5      17.5    6.0    Luis Vives - Ourense   
63-67 Vázquez Silva, David                          1        18.0    4.0    Maristas Ourense
      Ferro Rodríguez, Samuel                       1         9.0    3.0    Ourense
      Freire Estévez, Jaime                         0.5       3.5    1.0    Ourense                        
      Gutierrez, Ildefonso                          0        21.0    0.0    Ourense
      Espínola, Filemón María                       0        21.0    0.0    Ourense
	  

Bases: Subir

Absoluta, Xuvenil e Cadete: Pa riba

Datas e Horarios:
1ª Rolda: Martes 26 de Decembro 20:00 h.
2ª Rolda: Mércores 27 de Decembro 20:00 h.
3ª Rolda: Xoves 28 de Decembro 20:00 h.
4ª Rolda: Venres 29 de Decembro 20:00 h.
5ª Rolda: Mércores 3 de Xaneiro 20:00 h.
6ª Rolda: Xoves 4 de Xaneiro 20:00 h.
7ª Rolda: Venres 5 de Xaneiro 19:00 h.

Premios:

Senior:
1º Trofeo e Fin de Semana Caldaria 2 Persoas
2º Trofeo e Fin de Semana Caldaria 2 Persoas
3º Trofeo e Fin de Semana Caldaria 1 Persoa / 1 día 2 pers.
4º Trofeo e agasallo da Organización
5º Trofeo e agasallo da Organización

Xuvenil: Cadete:
1º Trofeo 1º Trofeo
2º Trofeo 2º Trofeo
3º Trofeo 3º Trofeo

Trofeo-obsequio conmerativo: Veteranos: Premio de Beleza:
Para todos os participantes Agasallos ós 3 primeiros Trofeo á mellor partida

* Entrega de Premios e Clausura: Sábado 6 de Xaneiro 12:00 h.

Inscripcións: Gratuita
Números de Contacto: 619152925 / 630529992
Inscripción por mail:traxerxadrez@hotmail.com xadrez@mixmail.com
Páxina web do Torneo: www.ourenxadrez.net

Comité Organizador:
Director de Honra: Manuel Villar Fernández
Director Técnico: Elías Xosé González Gil
Árbitro Principal: Pedro Romeu Baixinho Rodrigues
Colaboracións: A. de León / David González / Jesús Conde

Bases Técnicas:

1º O Torneo terá lugar nos salóns da A.V.V. de Barrocás nas datas arriba indicadas.
2º O Torneo será valedeiro para cómputo de ELO FIDE e FEDA
3º O ritmo de xogo será de 90 min. + 30 seg./xogada
4º Os xogadres disporán de un máximo de 2 Byes (1/2 punto) sempre que os
soliciten e indiquen a súa data respectiva, antes de comezar o Torneo, non sendo posible solicitalos para a derradeira rolda.
5º A Orde de desempates será sorteada ó rematar o torneo entre: Bucholz Brasileño / Número de Victorias / Progresivo
6º O Árbitro do Torneo será o Árbitro FIDE: Sr. Pedro Romeu Rodrigues
7º O comité de competición quedará integrado por o Director de Honra, o Director técnico e 3 xogadores elexidos entre os propios participantes.
8º As planillas orixináis serán propiedade da organización. Entregarase a todos os participantes un boletín diario con información, partidas, clasificacións, etc.
9º Serán Xuveniles os nacidos en 1987 e seguintes, e Cadetes os nacidos en 1991 e Seguintes. (O torneo remata en 2007)
10º A organización reservase a ampliación ou lixeira modificación destas bases.
11º Nas categorías Senior, Xuvenil e Cadete será imprescindible asistir á entrega do día 6 de Xaneiro, para recibir o premio correspondente, agás casos de forza maior.
12º A participación no torneo implica a aceptación destas bases.

Campeonato Infantil, Alevín e Benxamín – Sábado 30 de Decembro Pa riba

Torneo Infantil / Sub-14 - Sábado 30 (11:00 h)
Terá lugar o Sábado día 30 de Decembro ás 11 da mañá, nos locáis da A.V.V. Barrocás
Poderán participar todos aqueles nacidos en 1992 e seguintes
O ritmo de xogo será de 10 min.+3seg./xogada por xogador
O desempate será sorteado entre Brasileño e Progresivo ó rematar o Torneo
O gañador obterá Trofeo + vale en material deportivo de 50€
Subcampeón e 3º clasificado obterán trofeos ( ademáis os 2 primeiros S-10 e os dous primeiros S-12, obterán trofeo)
Todos os participantes obterán Trofeo conmemorativo)
Sortearase 1 Bicicleta entre os participantes do Torneo Infantil

Torneo Alevín e Benxamín / S-12 e S-10 - Sábado 30 (16:00 h) Sábado 30
Terá lugar o Sábado día 30 de Decembro ás 4 da tarde, nos locáis da A.V.V. Barrocás
Poderán participar todos aqueles nacidos en 1994 e seguintes
O ritmo de xogo será de 15 minutos por xogador
O desempate será sorteado entre Brasileño e Progresivo
Os gañadores obterán Trof. + vale en material deportivo, 50€
Subcampeón e 3º clasificado de cada categoría obterán trofeos
Todos os participantes obterán Trofeo conmemorativo
Sortearase 2 Bicicletas entre os participantes do Torneo Alevín e Benxamín

Organizan:

Asociación de Veciños Barrocás

Club de Xadrez Ourense

Patrocinan:

Concello de Ourense

Caixanova

Caldaria

Informa:

Elias Gónzalez Gil
Director do Torneo

Sitio Web Oficial:

http://www.ourenxadrez.net

 

TablaDeFlandes