Galicia/Galiza
Galicia

Copa Deputación de Ourense por Equipos
xadrez lóstrego

Celanova - Ourense

Sábado, 4 de decembro de 2010

Informa: Elías González Xadrez Ourense Web | Fotos (Xadrez Ourense)

En españolEn galego

Final:

Foto

O domingo día 4 de decembro tivo lugar en Celanova a Copa Deputación por equipos 2010, evento que reuniu doce dos equipos máis destacados do panorama provincial e a 52 xadrecistas. Xadrez Ourense "A", Liceo Academia Postal e Xadrez Ourense "C" foron os clubs que ocuparon o podio final na clasificación combinada. Na clasificación individual Fernando Sánchez (Xadrez Ourense) en sénior, Martín Sabuz (Xadrez Ourense) en cadete, Martín Arellano (Xadrez Ourense) en Infantil, Adrián Gómez (Xadrez Ourense) en Alevins, Gabriel Roma (Xadrez Ourense) en Benxamín, Martín Gómez (Carmelitas Vedruna) en Promesas, foron os vencedores.

Elías González
Club Xadrez Ourense

Clasificacións Finais:

CLASIFICACIÓN FINAL DE CLUBS

1º     Club Xadrez Ourense “A”            15,5 puntos
2º     Liceo Academia Postal                 13    puntos
3º     Club Xadrez Ourense “C”            12,5 puntos
4º     Club Xadrez Ourense “B”            12,5 puntos
5º     Club Xadrez Celanova “A”           12    puntos
        (Ata 12 clubs participantes)

CLASIFICACIÓN FINAL INDIVIDUAL

SENIOR                                            Internac.      Nac.  CLUB  

1º.- Sánchez Aller, Fernando                        2339           2300        XADREZ OURENSE
2º.- Fernández Saavedra, José L.                  2141           2133        XADREZ OURENSE
3º.- De León Justo, Alejandro                       2059           2046        XADREZ OURENSE

CATEGORÍA SUB16 – CADETE               Internac.      Nac.            CLUB

1º.- Martín Sabuz Forneiro                           1487          1477          XADREZ OURENSE
2º.- Samuel Cruz Guerra                              1791          1732          XADREZ OURENSE
3º.- David Gómez Diéguez                            1918          1913          XADREZ OURENSE

CATEGORÍA SUB14 – INFANTIL              Internac.      Nac.            CLUB

1º.- Martín Arellano Pardo                            1868          1818          XADREZ OURENSE
2º.- David Vázquez Gómez                           1618          1508          XADREZ OURENSE
3º.- Adrián González Maestro                                        1503          LICEO ACADEMIA POSTAL

CATEGORÍA SUB12 – ALEVÍN                 Internac.      Nac. CLUB

1º.- Adrián Gómez Diéguez                           1620          1570         XADREZ OURENSE
2º.- Ángel Domínguez Fernández                                    1302        CASA XUVENTUDE
3º.- Anxo García Arcos                                                                XADREZ LOUREIRO

CATEGORÍA SUB10 – BENXAMÍN            Internac.      Nac.           CLUB

1º.- Gabriel Roma Barge                                1672            1483        XADREZ OURENSE
2º.- Alberto Iglesias Feijoó                                                             CASA XUVENTUDE
3º.- Miguel Puga Sánchez (4 p.)                                                     CASA XUVENTUDE

CATEGORÍA SUB08 – PREBENXAMÍN      Internac.      Nac.         CLUB

1º.- Martín Gómez Carreño                                                             CARMELITAS VEDRUNA
2º.- Pilar García Ruiz                                                                     XADREZ LOUREIRO


Máis Información:

Club de Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/

Concello de Celanova
http://www.concellodecelanova.com/

 

TablaDeFlandes