Galicia/Galiza
Galicia

I Copa Galicia de Xadrez Escolar
Maristas Ourense
Incluida no II Circuito Galego de Xadrez Escolar

Ourense

Centro Maristas - Ourense. R/ Bedoya - Valle Inclán
(Entrada Ramón Cabanillas. Zona cuberta – aire libre)
Sábado, 9 de xuño de 2007

Fotos-Media | Ver Bases

Informa: Elías González WEB
Xadrez Ourense

Copa Galicia

Clasificacións Finais :

Sub 16 / Sub 14:

 Posto Xogador                       Cat    Club                Puntos      Buch-1 Buch. Progr.
  1   Lopez Garrido, Daniel         S16   Xadrez Ourense           6        20.0  22.0   21.0
  2   Portela Gonzalez, Adrian      S14   Karpov  Pontevedra       5        22.0  24.5   20.0
  3   Villar Perez, Samuel          S14   Lucena Vigo              5        20.5  22.5   19.0
  4   Palacios Gonzalez, Miguel     S14   E. X. Pontevedra         5        18.0  19.5   18.0
  5   Gil Fernandez, Juan Jose      S14   Maristas Ourense         4.5      18.0  20.0   16.0
  6   Abal Cores, Christian         S16   Fontecarmoa  Vilagarcía  4.5      17.5  20.5   15.5
  7   Barral Lijo, Javier           S14   Cemar Mondariz           4.5      16.0  18.5   15.5
  8   Martinez Vecillas, Javier     S16   Xadrez Ourense           4        19.5  22.5   16.0
  9   Sousa Barreiro, Bieito        S16   Lucena Vigo              4        18.0  20.0   15.0
 10   Medarde Santiago, Luis Marcos S14   C.D.U. Santiago          4        15.5  17.5   12.0
 11   Otero Perez, Javier           S14   Fontecarmoa              4        12.5  14.5   11.0
 12   Alonso Macias, Victor         S16   Karpov Pontevedra        3.5      24.0  27.0   16.0
 13   Aguirre Alvarez, Marina       S14   Lucena Vigo              3.5      20.5  23.0   15.5
 14   Cruz Guerra, Samuel           S14   Xadrez Ourense           3.5      20.0  23.0   13.5
 15   Becerra Nieves, Miguel        S14   Maristas Ourense         3.5      16.0  16.5   13.0
 16   Toba Rodriguez, Irene         S14   Ex-Alcoholicos Coruña    3.5      15.5  16.5   12.5
 17   Rodriguez Lopez, Alberto      S14   Maristas Ourense         3.5      15.0  16.5   11.5
 18   Montans Lopez, Adrian         S14   Fontecarmoa              3.5      14.5  15.5    9.5
 19   Rodriguez Vazquez, Alba       S14   Xadrez Ourense           3.5      13.0  15.0   11.0
 20   Roma Bargue, Luis             S16   Maristas Ourense         3        20.0  21.0   14.0
 21   Dominguez Rodriguez, Luis M.  S14   Maristas Ourense         3        19.5  22.5   13.0
 22   Rodriguez Reboredo, Sara      S14   Lucena Vigo              3        19.5  21.5   12.0
 23   Sabuz Forneiro, Martin        S14   Xadrez Ourense           3        19.5  20.5   12.0
 24   Perez Martinez, Ruben         S14   Casa da Xuventude        3        18.5  20.5   11.0
 25   Grande Palacios, Fatima       S14   Fontecarmoa              3        16.5  18.5   11.0
 26   Fernandez Ansuar, Borja       S14   Lugo                     3        16.5  18.5    9.0
 27   Vazquez Silva, Andres Miguel  S14   Maristas Ourense         3        14.5  16.0    9.0
 28   Gonzalez Rodriguez, Andres    S14   Ponteareas               3        12.5  13.0    8.0
 29   Perez Miguelez, Pablo Manuel  S14   Maristas Ourense         2.5      16.5  19.0    9.0
 30   Lorenzo Marquina, Enrique     S14   Xadrez Ourense           2.5      13.5  14.5    6.5
 31   Oro Coello, Anton             S14   Maristas Ourense         2.5      13.0  14.0    7.5
 32   Berridi Solla, Felix          S14   Fontecarmoa              2        18.5  20.5    9.0
 33   Freire Mojon, Martin          S14   Maristas Ourense         2        17.5  18.0    7.0
 34   Ferro Cao, David              S14   Xadrez Ourense           2        16.0  17.0    5.0
 35   Gavilanes Limia, Carmen       S14   Maristas Ourense         2        15.5  16.5    8.0
 36   Quintans Fernandez, Estela    S16   Xadrez Ourense           2        14.5  16.0    7.0
 37   Brun Cascallar, Lucia         S14   Fontecarmoa              2        13.5  15.5    8.0
 38   Mateo Lomba, Paula            S14   Xadrez Ourense           2        13.5  14.0    7.0
 39   Otero Mariño, Olalla          S16   Fontecarmoa              2        12.0  13.0    5.5
 40   Gonzalez Enriquez, Borja      S14   Maristas Ourense         1.5      16.0  18.0    4.5
 41   Rodriguez Devesa, Santiago    S14   Maristas Ourense         1        13.5  14.5    4.0
 42   Castañeda Perez, Sabela       S14   Maristas Ourense         1        12.5  13.0    1.0
 43   Pardo de Neira, Alfonso       S14   Lugo                     1        11.5  12.5    2.0
 44   Pardo de Neira, Julio         S14   Lugo                     1        11.0  12.0    3.0
 45   Verde Rodriguez, Ivan         S14   Xadrez Albatros A Guarda 1         4.5   6.0    3.0
 46   Fisteos Mazaira, Pablo        S14   Maristas Ourense         0.5       8.0  10.0    1.0
 47   Sanchez, Diego                S14   Casa da Xuventude        0         3.0   3.0    0.0

Sub 12:

Posto Xogador                       Club                   Puntos   Buch-1   Buch. Progr.

  1   Barral Castro, Yago          Karpov Pontevedra        5.5      20.5  23.5   20.0
  2   Freire Vazquez, Cristhian    Karpov Pontevedra        5        19.0  21.0   18.5
  3   Gomez Dieguez, David         Xadrez Ourense           5        17.0  19.0   17.0
  4   Lomba Gonzalez, Sergio       Xadrez Albatros A Guarda 5        16.5  18.5   15.0
  5   Varela Fernandez, Andres     Fontecarmoa Vilagarcía   4.5      22.0  25.0   18.5
  6   Enriquez Pardo, Manuel       Vila de Bouzas           4.5      16.0  18.0   14.5
  7   Toba Rodriguez, Fco. Javier  Ex-Alcoholicos Coruña    4        22.5  25.5   17.0
  8   Segura Santos, Luis          Fontecarmoa Vilgarcía    4        20.5  22.5   17.0
  9   Rodriguez Reboredo, Angel    Xadrez Albatros A Guarda 4        20.0  22.5   15.0
 10   Blazquez Criado, Sergio      Xadrez Ourense           4        19.0  22.0   15.0
 11   Marques, Vincent Manuel      Lucena Vigo              4        19.0  21.0   13.0
 12   Alonso Macias, Maria         Karpov                   4        18.0  19.5   13.0
 13   Garcia Rodriguez, Manuel     Fontecarmoa              4        16.0  18.0   13.0
 14   Garcia Martinez, Pedro       Xadrez Ourense           4        15.5  16.5   11.0
 15   Lema Perez, Andres           Maristas Ourense         4        14.0  16.0   11.0
 16   Dieste Piñeiro, Samuel       Fontecarmoa              3.5      18.0  18.5   15.0
 17   Fernandez Señorans, Pedro    Fontecarmoa              3.5      15.5  17.5   12.5
 18   Dominguez Carnero, Javier    Lucena Vigo              3        20.5  22.0   14.0
 19   Rodriguez Mouriño, Daniel    Lucena Vigo              3        18.5  19.5   13.0
 20   Fortes Gonzalez, Diego       Maristas Ourense         3        18.5  19.5   11.0
 21   Luaña Louzao, Jacobo         Fontecarmoa              3        18.5  19.0   12.0
 22   Vazquez Gomez, David         Maristas Ourense         3        17.0  19.0   13.0
 23   Iglesias Garcia, Jorge       Lucena Vigo              3        16.5  17.5   11.0
 24   Martinez Torres, Mateo       Casa da Xuventude        3        16.5  17.5   10.0
 25   Estevez, Pablo               A Ponte                  3        16.0  17.5    9.0
 26   Sanchez Lorenzo, Daniel      Luis Vives               3        16.0  17.5    8.0
 27   Lorenzo Dieguez, Manuel      Lucena Vigo              3        16.0  17.0   10.0
 28   Arellano Pardo, Martin       Xadrez Ourense           3        15.5  16.5    7.0
 29   Losada, Juan Ramon           Casa da Xuventude        3        13.0  13.5    6.0
 30   Feijoo Lopez, Iago           Maristas Ourense         3        11.0  11.5    7.0
 31   Fernandez Pereiro, Alfonso   Ponteareas               2.5      15.5  16.0    7.0
 32   Pousada Garcia, Noe          Ex- Alcoholicos          2        20.5  22.5   10.0
 33   Perez, Pablo                 Casa da Xuventude        2        19.0  21.0    9.0
 34   Martinez Justo, Jesus        Fontecarmoa              2        18.0  20.0   11.0
 35   Carballo Cancela, Manuel     Karpov                   2        16.5  18.0    6.0
 36   Diaz Rodriguez, Miguel Angel A Ponte                  2        16.5  17.5    9.0
 37   Gonzalez Maestro, Adrian     Luis Vives               2        16.0  17.5    7.5
 38   Portela Gonzalez, Marta      Karpov                   2        15.0  16.0    4.0
 39   Perez Lamarca, David         Xadrez Ourense           2        11.5  12.5    7.0
 40   Raño Conde, Clara            Fontecarmoa              2        11.0  12.0    5.0
 41   Perez Vidal, Daniel          Xadrez Ourense           1.5      15.0  17.0    6.0
 42   Bouzas Falcon, Oscar         Fontecarmoa              1.5      14.0  15.0    2.5
 43   Abal Rodriguez, Andrea       Fontecarmoa              1        15.5  18.0    2.0
 44   Camba Prieto, Miguel         Xadrez Ourense           1        13.5  14.5    6.0
 45   Nuñez Valeiras, Manuel       Maristas Ourense         1        11.0  12.0    4.0
 46   Garcia, Xabier               Casa da Xuventude        0         3.0   5.0    0.0

Sub 10 / Sub 8:

Posto Nome                    		    Club                    Puntos     M-Buch. Buch. Progr.  
  1   Pardo Gomez, Jose Ramon         S10   C. Franciscanos Lugo     6        21.0  24.0   21.0
  2   Portela Peleteiro, Alberto      S8    Karpov                   5        23.0  25.0   19.0
  3   Salas Fernandez, Antonio        S10   Ponteareas               5        21.0  23.0   20.0
  4   Arias Piñeiro, Alejandro        S10   Lugo                     5        19.0  22.0   16.0
  5   De Santiago Gonzalez, Jorge     S8    Fontecarmoa              5        18.5  20.5   18.0
  6   Galvan Sotelo, Brais            S10   CEMAR                    5        18.5  19.5   17.0
  7   Fernandez Criado, Marcos        S10   Maristas Ourense         4.5      16.5  17.5   17.0
  8   Abal Cores, Lucas               S10   Fontecarmoa              4        24.0  27.0   16.0
  9   Carcacia de la Torre, Victor    S10   Xadrez Ourense           4        20.5  23.5   13.0
 10   Cabanelas Estevez, Jose Ignacio S10   Maristas Ourense         4        20.0  22.0   14.0
 11   Suarez Gomez, Julio             S10   Fontecarmoa              4        19.5  22.5   16.0
 12   Picos Maiztegui, Miguel         S10   Circulo Ferrolano        4        19.5  19.5   16.0
 13   Diaz Seoane, Jorge              S10   Rabadeira - Coruña       4        19.0  22.0   16.0
 14   Freijeiro Cruz, Andres          S10   Xadrez Ourense           4        19.0  21.0   15.0
 15   Suarez Rio, Borja               S10   Xadrez Ourense           4        19.0  20.5   13.0
 16   Freire Mojon, Jacobo Jose       S10   Maristas Ourense         4        17.5  18.5   15.0
 17   Lomba Gonzalez, Daniel          S8    Xadrez Albatros A Guarda 4        17.0  18.0   11.0
 18   Palacios Gonzalez, Marta        S10   E. X .Pontevedra         4        16.0  18.0   11.0
 19   Iglesias Cadaya, Aaron          S10   Casa da Xuventude        4        15.5  17.5   13.0
 20   Andion Linares, Marta           S10   Fontecarmoa              3.5      20.5  23.5   14.0
 21   Salgado Garrido, Brayan         S10   Xadrez Ourense           3.5      15.5  17.0   12.0
 22   Bayon Rolo, Juan Andres         S10   Fontecarmoa              3        21.0  23.0   14.0
 23   Rodriguez Devesa, Javier        S10   Maristas Ourense         3        18.5  20.5   12.0
 24   Graña Gomez, Diego              S10   Circulo Ferrolano        3        18.0  19.0   11.0
 25   Mouriño Lomba, Sabela           S10   Xadrez Albatros          3        17.5  19.5   11.0
 26   Alves Borges, Rodrigo Enrique   S10   Karpov                   3        17.5  19.0   13.0
 27   Marques, Marina                 S10   Lucena Vigo              3        17.5  18.5   11.0
 28   Güell, Adolfo                   S8    Maristas Ourense         3        17.0  19.0   11.0
 29   Nuño, Francisco Luis            S8    La Aneja Ourense         3        16.0  18.0    9.0
 30   Rodriguez Mouriño, Nicolas      S10   Lucena Vigo              3        16.0  17.0    9.0
 31   Novo Lorenzo, Braian            S8    Lucena Vigo              3        15.5  16.5   10.0
 32   Torrado Baños, Marcos           S10   Fontecarmoa              3        15.5  16.5    7.0
 33   Gomez, Martin                   S8    La Aneja Ourense         3        14.5  15.5    9.0
 34   Vazquez Silva, David            S8    Maristas Ourense         3        14.0  15.0   10.0
 35   Borrajo Alvarez, Noel           S10   Xadrez Ourense           3        14.0  15.0    9.0
 36   Roma Barge, Gabriel             S8    Maristas Ourense         3        13.5  15.5   10.0
 37   Soria Lopez, Anton              S10   Zadrez Ourense           3        12.0  13.0    9.0
 38   Ferreiro Garrido, Cristhian     S10   Xadrez Ourense           2        18.0  20.0   11.0
 39   Sanchez Barrero, Fernan         S8    La Aneja Ourense         2        18.0  20.0   10.0
 40   Do Olmo Otero, Juan Jose        S8    Luis Vives               2        17.5  18.5    5.0
 41   Reboredo Diego, Carlos          S8    Xadrez Albatros A Guarda 2        15.0  16.0    9.0
 42   Sanchez Barrero, Alexandre      S8    La Aneja Ourense         2        14.5  15.5    7.0
 43   Perez Batallon, Pablo           S10   Karpov                   2        14.0  15.0    6.0
 44   Rodriguez Alvarez, Anxo         S10   Ponteareas               2        13.0  15.0    7.0
 45   Gonzalez Rodrigue, Roberto      S10   Xadrez Albatros A Guarda 2        13.0  14.0    9.0
 46   Garcia Arcos, Xiana             S8    A.V. Barbaña             2        13.0  14.0    3.0
 47   Grande Palacios, Ana            S10   Fontecarmoa              2        12.0  13.0    6.0
 48   Lopez Sotelo, Luis Manuel       S10   Maristas Ourense         2        12.0  12.0    6.0

Patrocina:

Patrocinios
CONGALLE S.L. / APAMAR

Colabora:

Colaboradores
Caixa Galicia / MultiOpticas / Coca-Cola

Organiza:

Organizadores

Maristas Ourense / Clube Xadrez Ourense/ Federación Galega de Xadrez

Máis Información :

Sitio Web: http://www.ourenxadrez.net/infointernet.htm

 

TablaDeFlandes