Galicia/Galiza
Galicia

Copa Deputación de Ourense de Xadrez Lóstrego

Ourense

Ateneo de Ourense

20 de outubro de 2007

Informa: Elías González Ourense Xadrez WEB

En españolEn galego

Final:

Copa Deputación de Ourense. Xadrez Lóstrego

Foto

O pasado sábado 20 de outubro tivo lugar a Copa Deputación de Xadrez Lóstrego, Alejandro De León en Categoría Senior, Juan José Gil en Cadete, Samuel Cruz en Infantís e David Gómez en Alevín, resultaron vencedores desta edición na que tomaron parte 44 xadrecistas e foi organizada polo Clube Xadrez Loureiro.

Elías González

Clasificación Final Xeral:

Posto  Nome                             Cat.  FIDE Feda Ptos      Desempate
  1    De Leon Justo, Alejandro               2084 2106 9         45.5  49.0
  2    De Sousa Da Silva, Armando             1981 1992 7.5       46.5  50.5
  3    Gil Fernandez, Juan José         S14   1511 1586 6.5       45.5  48.0
  4    Patiño Gomez, Freddy Alberto                     6.5       41.5  45.0
  5    Varasa Paredes, Javier                 1977 1900 6         49.0  53.0
  6    Boado Rodriguez, Martin                2166 2155 6         47.0  48.0
  7    Doval Gonzalez, Jose                             6         41.5  42.5
  8    Casas Reza, Pablo                      1763 1650 6         41.0  44.0
  9    Bello Filgueira, Joaquin               1985 1958 5.5       52.0  56.0
  10   Miguel Ochoa, Ruben                              5.5       44.0  48.0
  11   Casal Salgado, Xose Luis               1850 1792 5.5       42.5  47.0
  12   Losada Gallego, Joaquín                1716 1828 5.5       41.0  44.0
  13   Cruz Guerra, Samuel              S14        1516 5.5       39.0  42.5
  14   Martinez Cabrera, Gabriel              1636 1703 5.5       37.5  41.0
  15   Soto Gutierrez, Alfonso                1953 1908 5         47.5  51.5
  16   Gomez Dieguez, David             S12        1456 5         43.0  44.0
  17   Martinez Vecillas, Javier        S16   1836 1699 5         39.0  42.0
       Becerra Nieves, Miguel           S14             5         39.0  42.0
  19   Hernandez Puentes, Gustavo                       5         38.0  40.5
  20   Lema Perez, Andres               S12             5         35.0  36.0
  21   Ferreiro Mera, Aaron                   1666 1736 4.5       41.5  45.0
  22   Rodriguez Fernandez, Miguel                      4.5       41.0  43.5
  23   Blazquez Criado, Sergio          S12        1330 4.5       37.0  39.5
  24   Gonzalez Enriquez, Borja         S14             4.5       34.5  37.0
  25   Arellano Pardo, Martin           S12        1570 4         47.0  49.5
  26   Rodriguez Bernardo, Sindo              1814 1745 4         38.0  40.5
  27   Sanchez de Leon Menendez, Rafael            1889 4         37.5  40.5
  28   Sabuz Forneiro, Martin           S14        1470 4         36.5  39.0
  29   Garcia Martinez, Pedro           S12             4         34.5  37.0
  30   Pacheco Gomar, Andres                            4         34.0  35.0
  31   Rodriguez Fernandez, Tania       S12             3.5       35.0  37.5
  32   Perez Dieguez, Raul                              3.5       35.0  36.0
  33   De la Torre Lopez, Oscar         S12             3.5       33.5  34.5
  34   Santiago Mendez, Diego           S14             3.5       28.0  29.0
  35   Rodriguez Devesa, Javier         S12             3.5       27.5  28.5
  36   Villar Fernandez, Jairo                          3         36.0  38.5
  37   Quintans Fernandez, Estela       S16             3         34.0  36.5
  38   Rodriguez Vazquez, Alba          S14             3         34.0  35.0
  39   Perez Miguelez, Pablo Manuel     S14             3         32.0  33.0
  40   Mateo Lomba, Paula               S14             3         24.5  25.5
  41   Vazquez Gomez, David             S12             2.5       32.0  34.5
  42   Campos Nieto, Pablo              S12             2.5       25.0  26.0
  43   Rodriguez González, Sheila       S12             1         31.5  32.5
  44   Couso, Samanta                                   1         30.0  31.0

Clasificacións por Categorías

Foto

Categoría Senior

1º.- Alejandro de León Justo             9            XADREZ OURENSE    
2º.- Armando De Sousa Da Silva           7.5          LICEO  DE  OURENSE
3º.- Freddy A. Patiño Gómez              6.5          INDEPENDIENTE     
4º.- Javier Varasa Paredes               6            LICEO  DE  OURENSE
5º.- Martín Rodríguez Boado              6            CEMAR MONDARIZ    

Categoría Sub 16 - Cadete

1º.- Juan José Gil Fernández             6.5          XADREZ OURENSE    
2º.- Javier Martínez Vecillas            5            XADREZ OURENSE    
3º.- Sergio Blázquez Criado              4.5          XADREZ OURENSE    
4º.- Martín Sabúz Forneiro               4            XADREZ OURENSE    
5º.- Óscar De la Torre López             3.5          CASA DA  XUVENTUDE

Categoría Sub 14 - Infantil

1º.- Samuel Cruz Guerra                  5.5          XADREZ OURENSE    
2º.- Miguel Becerra Nieves               5            XADREZ OURENSE    
3º.- Borja González Enríquez             4.5          XADREZ OURENSE    
4º.- Pedro García Martínez               4            XADREZ OURENSE    
5º.- Diego Santiago Méndez               3.5          XADREZ OURENSE    
 

Categoría Sub 12 - Alevín

1º.- David Gómez Diéguez                 5            XADREZ OURENSE     
2º.- Andrés Lema Pérez                   5            XADREZ OURENSE     
3º.- Martín Arellano Pardo               4            XADREZ OURENSE     
4º.- Tania Rodríguez Fernández           3.5          XADREZ CELANOVA    
5º.- Javier Rodríguez Devesa             3.5          XADREZ OURENSE     

Máis Información:

Ourense Xadrez

 

TablaDeFlandes