Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo "Día + de Ajedrez"

Ourense

Salón de entrada do recinto ferial EXPOURENSE

Domingo 24 de febreiro de 2008

Informa: Elías González Ourense Xadrez Web Oficial + Info+ Fotos | Bases

En españolEn galego

Final:

Foto
Todos os gañadores, e o mestre das simultáneas Daniel Táboas

La Región e Obra Social Caixa Galicia fixeron posible un evento donde se deron cita perto de 150 xadrecistas de toda Galicia e Portugal o Domingo 24. Disputado en Expourense baixo a dirección do Club Xadrez Ourense, máis de 50 premios repartidos, exhibición final, sorteos e agasallos, puxeron broche final a unha xornada donde Miguel Senlle (U. de Vigo), Daniel López (X.Ourense), Sergio Lomba (Albatros - A Guarda), Luis Segura (Fontecarmoa - Vilagarcía) e Gabriel Roma (X Ourense), foron os principais protagonistas, entre moitos outros.

Elías González
Club de Xadrez Ourense

Foto
Retransmisión da simultánea

Clasificación Final Sub 14, Sub 12 e Sub 10 Subir

Foto


Posto  Xogador                         Cat.   Ránking  Club                 Puntos      Desempates

  1    Lomba Gonzalez, Sergio          S14        1505 Albatros A Guarda      7         32.0   28.0  35.0
  2    Cruz Guerra, Samuel             S14   1576 1516 Xadrez Ourense         6         32.0   27.0  35.5
  3    Sabuz Forneiro, Martin          S14        1470 Xadrez Ourense         6         30.0   26.0  33.0
  4    Segura Santos, Luis             S12   1701 1543 Fontecarmoa Vilagarcia 6         29.0   25.0  33.0
  5    Arellano Pardo, Martin          S12        1588 Xadrez Ourense         6         27.5   25.0  30.5
  6    Gomez Dieguez, David            S14   1698 1467 Xadrez Ourense         5.5       29.5   24.0  32.0
  7    Blazquez Criado, Sergio         S14        1330 Xadrez Ourense         5.5       28.5   24.0  30.5
  8    Cabanelas Estevez, Jose Ignacio S12             Xadrez Ourense         5.5       26.0   22.5  28.5
  9    Roma Barge, Gabriel             S10             Xadrez Ourense         5         29.5   21.0  31.5
  10   Vazquez Gomez, David            S12             Xadrez Ourense         5         28.0   23.0  31.0
  11   Lema Perez, Andres              S14             Xadrez Ourense         5         28.0   20.0  30.5
  12   Ruiz De Almiron, Luis           S12             Xadrez Ourense         5         28.0   20.0  30.5
  13   Gomez Dieguez, Adrian           S10             Xadrez Ourense         5         26.5   20.0  28.0
  14   Fernandez Gonzalez, Alvaro      S14             Xadrez Ourense         5         26.5   20.0  27.5
  15   Paradela, Mauro                 S14             Xadrez Ourense         5         25.0   18.0  27.5
  16   Perez Miguelez, Pablo Manuel    S14             Xadrez Ourense         5         23.5   20.0  25.5
  17   Rodriguez Devesa, Javier        S12             Xadrez Ourense         5         23.5   17.0  26.5
  18   Garcia Martinez, Pedro          S12             Xadrez Ourense         5         22.5   20.0  24.0
  19   Soria Lopez, Anton              S12             Xadrez Ourense         4.5       29.5   21.5  32.5
  20   Fernandez Criado, Marcos        S12             Xadrez Ourense         4.5       27.5   18.5  30.5
  21   Martinez Vecillas, Carlos       S10             Carmelitas             4.5       26.0   17.5  28.0
  22   Martinez, Mateo                 S12             Casa Xuventude         4.5       24.5   18.0  27.0
  23   Taboada Castro-Paz,Cesar        S12             Maristas               4.5       24.0   18.5  27.0
  24   García Ruiz, Sergio             S10             Xadrez Ourense         4.5       23.5   18.5  25.5
  25   Feijoo Lopez, Iago              S12             Xadrez Ourense         4.5       23.0   16.5  25.0
  26   Carvalho Pinto, A. Rita         S12        1225 Amador de Mirandela    4.5       22.5   14.0  25.5
  27   Vazquez Silva, David            S10             Xadrez Ourense         4.5       22.0   19.5  22.5
  28   Vilaplana, German               S14             Albatros A Guarda      4         29.5   21.0  33.0
  29   Valencia Rivera, Luis           S10             Xadrez Ourense         4         28.0   19.0  30.5
  30   Rodrigues Martins, Miguel       S12        1443 Amador de Mirandela    4         27.0   19.0  29.0
  31   Ferreiro Garrido, Cristhian     S12             Xadrez Ourense         4         26.5   19.0  28.0
  32   Rodriguez Fernandez, Tania      S14             Celanova               4         26.5   18.0  29.5
  33   Rodriguez Gonzalez, Sheila      S14             Celanova               4         26.5   17.0  29.0
  34   Fortes, Diego                   S14             Xadrez Ourense         4         25.5   18.0  27.0
  35   Diaz Bangueses, Mario           S12             Casa Xuventude         4         25.0   18.0  27.0
  36   Alvarez Orjales, Mateo          S10             Xadrez Ouense          4         25.0   16.0  27.0
  37   Lomba, Daniel                   S10             Albatros A Guardia     4         23.5   16.0  25.5
  38   Puga Sanchez, Miguel            S10             Guillelme Brown        4         23.5   13.0  25.5
  39   Bugallo Cougil, Sandra          S12             Celanova               4         22.5   17.0  24.5
  40   Iglesias Cadaya, Aaron          S12             Casa Xuventude         4         22.5   14.0  24.5
  41   Ferreiro, Miguel                S12             Xadrez Ourense         4         22.0   15.0  24.0
  42   Garcia Conde, Maria             S12             Xadrez Ourense         4         22.0   15.0  24.0
  43   Santiago Mendez, Diego          S14             Xadrez Ourense         4         21.5   18.0  22.0
  44   Salgado Garrido, Brayan         S12             Xadrez Ourense         4         21.0   14.0  23.0
  45   Freire Mojon, Martín            S14             Xadrez Ourense         4         20.5   11.0  22.5
  46   Güell Dominguez, Adolfo         S10             Xadrez Ourense         4         20.0   12.0  21.5
  47   Menendez, Brais                 S12             Casa Xuventude         3.5       26.5   17.5  28.5
  48   Rodriguez Rodriguez, Daniel     S14             Maristas               3.5       23.5   14.5  25.5
  49   Rodriguez, Noelia               S12             A Ponte                3.5       22.0   15.5  23.5
  50   Gómez Alvarez, Iván             S10             Aneja                  3.5       22.0   12.0  24.0
  51   Jimenez, Carlos                 S14             Maristas               3.5       22.0   11.0  23.5
  52   Fernandez Alonso, Marta         S12             Maestro Vide           3.5       21.5   16.0  23.0
  53   Freire, Francisco               S10             Aneja                  3.5       20.5   13.5  22.0
  54   Carvalho, Sonia Filipa          S10        1267 Amador de Mirandela    3         25.5   13.0  28.5
  55   Suarez Rio, Borja               S12             Carmelitas             3         24.5   15.0  27.0
  56   Gonzalez Lara, Javier           S12             Casa Xuventude         3         24.5   13.0  26.0
  57   Fernandez Alonso, Daniel        S12             Maestro Vide           3         24.0   14.0  26.0
  58   Freire Mojon, Jacobo Jose       S10             Xadrez Ourense         3         24.0   14.0  25.5
  59   Novoa, David                    S12             Aneja                  3         24.0   12.0  26.0
  60   Mosquera, Pablo                 S10             Maristas               3         23.5   14.0  25.5
  61   Freijeiro Cruz, Andres          S12             Xadrez Ourense         3         23.0   13.0  24.0
  62   Sanchez, Fernan                 S10             Aneja                  3         22.0   10.0  22.5
  63   Nuño, Francisco L.              S10             Aneja                  3         21.5   15.0  23.5
  64   Garrido, Guillermo              S10             Maristas               3         21.0   12.0  22.0
  65   Sabuz Forneiro, Andrea          S10             Carmelitas             3         20.0   12.0  20.5
  66   Loboy, Thomas Alan              S10             Maristas               3         19.5    6.0  20.0
  67   Novelle, Alejandro              S12             Carmelitas             3         18.0   11.0  20.0
  68   Gomez Alvarez, Martin           S10             Aneja                  3         17.0   11.0  18.5
  69   Garcia Arcos, Anxo              S10             Padre Feijoo           3         17.0    9.0  18.5
  70   Rodriguez Losada, David         S10             Loureiro               3         17.0    8.0  17.5
  71   Espeso, Gonzalo                 S10             Maristas               3         15.0    8.0  16.0
  72   Borrajo Alvarez, Noel           S10             Xadrez Ourense         2.5       24.0   12.0  26.5
  73   Somoza, Macarena                S10             Josefinas              2.5       22.0   10.5  23.5
  74   Sanchez, Alexandre              S10             Aneja                  2.5       21.5   12.0  23.0
  75   Guilera, Jorge                  S12             Padre Feijoo           2.5       21.0   11.5  22.5
  76   Rodriguez Gatius, Nestor        S12             Carmelitas             2.5       21.0   10.5  23.0
  77   Camba Prieto, Miguel            S12             Carmelitas             2.5       19.0    9.0  20.0
  78   Borrajo, Alejandro              S12             Padre Feijoo           2.5       18.5    8.5  19.0
  79   Prol Da Costa, Victor           S10             Maristas               2.5       18.5    5.0  20.0
  80   Dafonte, Diego                  S12             Aneja                  2.5       17.5    7.5  18.0
  81   Martinez, Brais                 S10             Carmelitas             2         21.5    9.0  23.5
  82   Somoza, Milagros                S12             Josefinas              2         21.5    8.0  24.5
  83   Saenz, Borja                    S10             Aneja                  2         21.5    6.0  23.5
  84   Cervigni Sebastian, Alejandro   S10             Carmelitas             2         21.0   11.0  22.0
  85   Somoza, Tomas                   S10             Josefinas              2         21.0   10.0  21.5
  86   Bouzo, Antonio                  S10             Vistahermosa           2         20.5    6.0  21.5
  87   Agra, Manuel                    S10             O Barco                2         19.5    6.0  20.5
  88   Balvis, Ismael                  S12             Aneja                  2         18.5    9.0  19.5
  89   Feijoo, Maria                   S10             Loureiro               2         16.0    5.0  17.0
  90   Alonso, Ruben                   S10             Vistahermosa           2         15.0    7.0  16.0
  91   Sanchez, Aldara                 S10             Loureiro               2         15.0    5.5  15.5
  92   Salinas, Miguel                 S12             A Ponte                1.5       17.5    8.5  19.5
  93   Salgado, Noah                   S10             Carmelitas             1.5       17.0    6.5  17.5
  94   Garcia Arcos, Xiana             S10             Padre Feijoo           1         19.0    1.0  20.5
  95   Gonzalez Prieto, Javier         S10             Maristas               1         17.5    2.0  18.5
  96   Rivera, Manuel                  S10             Vistahermosa           1         16.5    4.0  17.0
  97   Rodriguez, Aroa                 S10             Loureiro               1         15.5    5.0  17.5
  98   Gonzalez , Jonathan             S10             Carballeira            1         14.5    2.0  18.5
  99   Riveros, Miriam                 S10             C. De Lugo             0.5       12.5    4.0  17.0
  100  Alonso, Carlos                  S12             Calvo Sotelo           0         15.5    5.0  17.5

Clasificación Final Senior - Cadete Subir

Foto

Posto  Nome                             Cat.    Ránking Club               Puntos     Buch.-M Progr. Buch.

  1    Senlle Caride, Miguel            S16   2237 2212 Universidad de Vigo  6.5       29.5   27.5  32.5
  2    De Leon Justo, Alejandro               2084 2106 Xadrez Ourense       5.5       28.5   21.5  30.5
  3    Outerelo Ucha, Manuel                  2181 2172 Xadrez Ponteareas    5.5       28.0   23.5  31.5
  4    Soto Gutierrez, Alfonso                1953 1908 Casa da Xuventude    5.5       28.0   22.5  31.0
  5    De Sousa Da Silva, Armando             1981 1992 Liceo de Ourense     5         30.0   23.0  32.0
  6    Arias Piñeiro, Alejandro                    1891 Peña Recreativa      5         28.0   21.5  30.0
  7    Ferreiro Mera, Aaron                   1666 1736 Xadrez Ourense       5         27.5   22.0  29.0
  8    Garcia Fernandez, Manuel               1888 1813 Xadrez Loureiro      4.5       27.0   19.5  28.5
  9    Bello Filgueira, Joaquin               2006 1982 Liceo Ourense        4.5       25.5   17.0  27.5
  10   Lopez Garrido, Daniel            S16   1872 1872 Xadrez Ourense       4.5       24.5   19.5  26.0
  11   Novoa Siota, Jose Antonio              1727 1725 Liceo Ourense        4.5       22.5   19.5  23.5
  12   Sanchez de Leon Menendez, Rafael            1889 Xadrez Loureiro      4.5       21.5   17.0  23.5
  13   Gomez Dominguez, Breixo                1886 1803 Casa Xuventude       4         27.5   21.0  30.5
  14   Hernandez Puentes, Gustavo                       Ateneo               4         25.0   17.0  28.0
  15   Varasa Paredes, Javier                 1977 1900 Liceo de Ourense     4         23.5   16.0  25.0
  16   Paz Vizcaya, Manuel                    1648 1717 Celanova             4         23.0   17.0  24.5
  17   Vila Vaquero, Ruben                         1596 Xadrez Ourense       4         23.0   16.0  24.0
  18   Perez Vazquez, Victor Manuel                1598 Ateneo Ourense       4         23.0   15.0  24.5
  19   Rodriguez Bernardo, Sindo              1814 1745 Celanova             3.5       24.5   15.5  27.5
  20   Vazquez Silva, Andrés Miguel     S16        1292 Xadrez ourense       3.5       21.0   13.5  23.0
  21   Oro Coello, Anton                S16             Xadrez Ourense       3.5       20.5   12.5  22.0
  22   Gonzalez Enriquez, Borja         S16             Xadrez Ourense       3.5       20.5   12.5  21.5
  23   Cid Liston, Ramon                      1517 1596 Universidade         3.5       18.0   11.0  19.5
  24   Da Silva Teixeira, Rafael        S16        1730 Amador de Mirandela  3         25.5   15.0  28.5
  25   Rodriguez Vazquez, Alba          S16             Xadrez Ourense       3         23.5   13.0  25.0
  26   Solange Videira, Agna            S16        1569 Amador de Mirandela  3         21.0   12.0  22.5
  27   Becerra Nieves, Miguel           S16             Xadrez Ourense       3         21.0   10.0  22.0
  28   Villar Fernandez, Jairo                          Celanova             3         20.0   11.0  21.5
  29   Martinez Ques, Angel                             Xadrez Loureiro      3         19.5   10.0  21.0
  30   Lorenzo Duran, Marcos                  2229 2193 Liceo de Ourense     3    R.   14.5    9.0  16.5
  31   Lorenzo Marquina, Enrique        S16             Xadrez Ourense       2.5       18.5    9.5  19.5
  32   Oro Claro, Xurxo                                 Xadrez Loureiro      2.5       12.0    5.0  13.0
  33   Viteri Fernandez, Michel                    1573 Augas Quentes Olimpo 2         22.0   10.0  23.5
  34   Roma Barge, Luis                 S16             Xadrez Ourense       2         21.5    9.0  23.0
  35   Lomba, Jesus A.                                  Albatros A Guarda    2         21.5    6.0  23.5
  36   Ferro Cao, David                 S16             Xadrez Ourense       2         21.0   10.0  23.5
  37   Novelle Novoa, Emilio                            Ourense              2         20.5    3.0  22.0
  38   Dominguez Certal, Dario                     1468 Xadrez Ponteareas    2         20.0    8.0  21.5
  39   Mateo Lomba, Paula               S16             Xadrez Ourense       1.5       20.0    8.0  22.0
  40   Mojon, Julio                                     Ourense              1.5       16.5    5.5  18.0
  41   Gavilanes Limia, Carmen          S16             Xadrez Ourense       0          4.0    0.0   4.0
  42   Negreira Rodriguez, Juan Carlos        2090 2090 Liceo de Ourense     0          3.5    0.0   3.5
  43   Soto Pesqueira, Ernesto                1887 1862 Xadrez Marin         0          3.0    0.0   3.0
  44   Garcia Abreu, Benjamin                 1848 1792 Xadrez Marin         0          2.0    0.0   2.0
  45   Santiago Pereira, Miguel Angel         1915 1944 Xadrez Marin         0          1.5    0.0   1.5

Organiza:

Club Xadrez Ourense

 

TablaDeFlandes