Galicia/Galiza
Galicia

"II Torneo Festa da Istoria"

Ribadavia. Ourense

Local Social da Madalena. Erundina (Concello de Ribadavia)

TRIUNFO DE DANIEL TÁBOAS


Á esquerda o MF Daniel Táboas, gañador do Torneo

Festa da Istoria. Cartel
Cartel: Xurxo R. Méndez

 

 

Datas e Lugar de xogo:

13 e 14 de novembro de 2004
A partir das 16:00 horas
Local Social da Madalena. Erundina

Sistema de Xogo:

Sistema Suizo a 7 roldas
Partidas semi-rápidas (25 minutos)

Premios:

600 euros en premios: 1. 150 euros 2. 120 euros 3. 100 euros 4. 70 euros 5. 60 euros 6. 50 euros 7. 40 euros 8. 30 euros 9. 20 euros

Organiza:

Fundación Festa da Istoria
http://www.festadaistoria.com

Patrociona:

Consello Regularo D.O. Ribeiro
http://www.do-ribeiro.com

Informa: Antonio Villar

CLASIFICACIÓN FINAL:

Posto Nome                              Rtg  Loc  Club                 Puntos Progr. M-Buch. Buch.

  1    Taboas Rodríguez, Daniel         2266      O Grove              5.5      25.0    23.5  33.0
  2    Rodríguez Boado, Martín          2192                           5.5      22.5    20.5  28.0
  3    Vidal del Río, Diego             2105      Casa da Xuventude    5.5      22.0    19.5  26.5
  4    González Gil, Elías              2205      C.X. Ourense         5        22.5    22.0  30.0
  5    Teijeiro Barros, Alberto         2237                           5        21.5    21.0  28.5
  6    Outerelo Ucha, Manuel            2239      Ponteareas           5        21.0    23.0  29.5
  7    de León Justo, Alejandro         2091      Casa da Xuventude    5        20.0    19.0  27.5
  8    Vidal del Río, Manuel            2107      Casa da Xuventude    5        19.5    19.0  27.0
  9    Rodríguez Negreira, Juan Carlos  2080      Liceo                4.5      20.0    20.5  26.5
  10   Gómez Domínguez, Breixo                    Casa da Xuventude    4.5      18.0    20.0  28.0
  11   Fernández Saavedra, José Luis    2146      C.X. Ourense         4.5      18.0    19.5  26.5
  12   Arias Piñeiro, Alejandro              1918 PERA                 4.5      17.5    19.5  26.5
  13   Bello Filgueira, Joaquín         1971      Liceo                4        18.0    21.0  28.0
  14   Alonso Martínez, Tomás           2170                           4        18.0    17.5  25.5
  15   Garza Castro, Ramón                   2060 Grobe                4        18.0    17.0  24.5
  16   Rodríguez Bernardo, Gumersindo   1903      Celanova             4        16.0    19.0  27.0
  17   Doval Alonso, Miguel                       Ribadavia            4        15.0    16.5  23.5
  18   Novoa Blanco, José Manuel                  Universidade de Vigo 4        15.0    16.5  22.0
  19   Hermida Araujo, Lino             2019      Universidade de Vigo 4        13.0    16.5  23.5
  20   Pérez Rodríguez, David                     Ponteareas           4        12.0    15.0  21.0
  21   Gómez Domínguez, Xabier               1786 Casa da Xuventude    3.5      15.5    21.5  30.0
  22   Paleo Magdaleno, David                     Ponteareas           3.5      14.5    20.5  27.5
  23   Rodal Bonet, Xoán                     1782                      3.5      13.0    18.5  26.0
  24   Paz Vizcaya, Manuel                        Celanova             3        15.5    21.5  30.5
  25   Diz, Alex                                  Celanova             3        15.0    21.0  28.0
  26   Docando Linares, Vladimir                  Ponteareas           3        15.0    19.0  26.0
  27   Morado, Miguel Juan                        Ponteareas           3        14.0    19.0  26.0
  28   García Rodríguez, Manuel Antonio           Ribadavia            3        12.0    15.5  21.5
  29   Gómez Asenjo, Héctor                       Ribadavia            3        11.0    16.0  21.0
  30   Rodríguez Fernández, Miguel                Celanova             3        11.0    14.0  21.0
  31   Vicente Rodríguez, Modesto                 Ponteareas           3         8.0    13.5  18.5
  32   Malvido Rodríguez, Rafael                                       3         7.0    13.0  19.0
  33   Gil Furelos, Diego                         Ponteareas           2        10.0    17.0  24.0
  34   García Martínez, Pedro                     Ribadavia            2         9.0    15.5  22.0
  35   Gómez Diéguez, David                       Ribadavia            2         8.0    16.5  22.0
  36   Pérez Pérez, Luis Javier                   Ribadavia            2         7.0    15.5  21.5
  37   López García, Sergio                       Ribadavia            2         7.0    14.0  20.5
  38   Villar, Jairo                              Celanova             2         7.0    11.5  16.5
  39   Rodríguez Fernández, Breogán               Celanova             2         6.0     7.5  15.5
  40   Casas Reza, Pablo                          Celanova             2         5.0     6.0  14.5
  41   Dorado Rodríguez, David                    Celanova             2         5.0     5.0  10.5
  42   Fernández Gallego, Nicolás                 Ribadavia            1         3.0    12.0  18.0
  43   Martínez Torres, Mateo                     Ribadavia            1         2.0    12.5  18.0
  44   Barra Barciela, Oscar Manuel               Ribadavia            0         0.0     3.0   3.0
       Pérez Pérez, Carlos                        Ribadavia            0         0.0     3.0   3.0
  46   Vázquez, Jesús                             Ribadavia            0         0.0     2.5   2.5

Unha foto da sala de xogo
Unha foto da sala de xogo

Táboa de Cruces:

No  Nome                              Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Taboas Rodríguez, Daniel               2266 24:W 16:W  6:W  2:W  3:D  4:D  5:D
2.  Outerelo Ucha, Manuel                  2239 25:W 13:W  7:W  1:L  9:L 31:W 11:W
3.  Teijeiro Barros, Alberto               2237 26:W 17:D 18:W  4:W  1:D  9:L 13:W
4.  González Gil, Elías                    2205 27:W 21:W 11:W  3:L 13:W  1:D  9:D
5.  Rodríguez Boado, Martín                2192 28:W 18:D 38:W  8:D 10:W 15:W  1:D
6.  Alonso Martínez, Tomás                 2170 29:W 23:W  1:L 21:W 15:L 14:L 27:W
7.  Fernández Saavedra, José Luis          2146 30:W 22:W  2:L 10:D 16:L 17:W 36:W
8.  Vidal del Río, Manuel                  2107 31:D 43:W 35:W  5:D 11:L 21:W 14:W
9.  Vidal del Río, Diego                   2105 32:W 38:D 17:D 20:W  2:W  3:W  4:D
10. de León Justo, Alejandro               2091 33:W 35:D 37:W  7:D  5:L 24:W 15:W
11. Rodríguez Negreira, Juan Carlos        2080 34:W 42:W  4:L 22:D  8:W 16:W  2:L
12. Hermida Araujo, Lino                   2019 35:L 37:L 33:W 41:W 17:W 36:L 29:W
13. Bello Filgueira, Joaquín               1971 36:W  2:L 28:W 24:W  4:L 38:W  3:L
14. Rodríguez Bernardo, Gumersindo         1903 37:D 31:L 41:W 35:W 38:D  6:W  8:L
15. Garza Castro, Ramón                         38:L 30:W 32:W 42:W  6:W  5:L 10:L
16. Arias Piñeiro, Alejandro                    39:W  1:L 31:D 37:W  7:W 11:L 21:W
17. Gómez Domínguez, Xabier                     40:+  3:D  9:D 31:D 12:L  7:L 35:W
18. Rodal Bonet, Xoán                           41:W  5:D  3:L 38:L 37:L 43:W 28:W
19. Barra Barciela, Oscar Manuel                42:-   :    :    :    :    :    : 
20. Casas Reza, Pablo                           43:L 33:W 27:W  9:L   :    :    : 
21. Diz, Alex                                   44:+  4:L 36:W  6:L 26:W  8:L 16:L
22. Docando Linares, Vladimir                   45:W  7:L 43:W 11:D 31:L 35:D 41:L
23. Dorado Rodríguez, David                     46:W  6:L 42:L 30:W   :    :    : 
24. Doval Alonso, Miguel                         1:L 39:W 46:W 13:L 29:W 10:L 38:W
25. Fernández Gallego, Nicolás                   2:L 32:L 30:L 36:L 34:W 45:L 46:L
26. García Martínez, Pedro                       3:L 41:L 39:W 43:W 21:L 37:L 45:L
27. García Rodríguez, Manuel Antonio             4:L 34:W 20:L 32:W 36:L 30:W  6:L
28. Gil Furelos, Diego                           5:L 45:W 13:L 46:W 35:L 41:L 18:L
29. Gómez Asenjo, Héctor                         6:L 36:L 34:W 45:W 24:L 39:W 12:L
30. Gómez Diéguez, David                         7:L 15:L 25:W 23:L 33:W 27:L 43:L
31. Gómez Domínguez, Breixo                      8:D 14:W 16:D 17:D 22:W  2:L 37:W
32. López García, Sergio                         9:L 25:W 15:L 27:L 43:L 33:L 34:W
33. Malvido Rodríguez, Rafael                   10:L 20:L 12:L 34:W 30:L 32:W 39:W
34. Martínez Torres, Mateo                      11:L 27:L 29:L 33:L 25:L 46:W 32:L
35. Morado, Miguel Juan                         12:W 10:D  8:L 14:L 28:W 22:D 17:L
36. Novoa Blanco, José Manuel                   13:L 29:W 21:L 25:W 27:W 12:W  7:L
37. Paleo Magdaleno, David                      14:D 12:W 10:L 16:L 18:W 26:W 31:L
38. Paz Vizcaya, Manuel                         15:W  9:D  5:L 18:W 14:D 13:L 24:L
39. Pérez Pérez, Luis Javier                    16:L 24:L 26:L   :W 46:W 29:L 33:L
40. Pérez Pérez, Carlos                         17:-   :    :    :    :    :    : 
41. Pérez Rodríguez, David                      18:L 26:W 14:L 12:L 45:W 28:W 22:W
42. Rodríguez Fernández, Breogán                19:+ 11:L 23:W 15:L   :    :    : 
43. Rodríguez Fernández, Miguel                 20:W  8:L 22:L 26:L 32:W 18:L 30:W
44. Vázquez, Jesús                              21:-   :    :    :    :    :    : 
45. Vicente Rodríguez, Modesto                  22:L 28:L   :W 29:L 41:L 25:W 26:W
46. Villar, Jairo                               23:L   :W 24:L 28:L 39:L 34:L 25:W

Enlaces relacionados:

Fundación Festa da Istoria. Ribadavia http://www.festadaistoria.com/
Consello Regularo D.O. Ribeiro http://www.do-ribeiro.com