Galicia/Galiza
Galicia

VII Aberto de xadrez para xuventude por idades - "MEGAXOVE"

Ourense

ExpoOurense. Recinto Ferial

8 de decembro de 2008

Informa: Elías González Web
Ourense Xadrez

En españolEn galego

Final:

Foto
Vista xeral dos participantes na sala de xogo

Máis de 60 xóvenes xadrecistas déronse cita nesta edición do clásico de semirrápidas "Megaxove 08", disputado en Expourense o pasado luns 8 de Decembro.

Javier Martínez foi o gañador da xeral e ademáis do premio sub-16, Samuel Cruz dominou en sub-14, Martín Arellano en Sub-12, Jacobo Freire en Sub-10 e Miguel Puga en Sub-8.

Elías González
OurenXadrez

Clasificación Final:

Posto  Nome                             Cat.  FIDE feda Ptos.     Desempates       

 

  1    Martinez Vecillas, Javier        S16   1813 1688 5.5       22.0  23.0   20.0
  2    Arellano Pardo, Martin           S12   1588 1580 5.5       19.0  21.0   19.5
  3    Cabanelas Estevez, Jose Ignacio  S12             5         20.5  23.0   17.0
  4    Vazquez Gomez, David             S12             5         20.5  22.0   18.0
  5    Vazquez Silva, Andrés Miguel     S16   1445 1294 5         20.0  22.0   17.0
  6    Cruz Guerra, Samuel              S14   1658 1551 5         19.5  21.5   19.0
  7    Blazquez Criado, Sergio          S14   1621 1490 4.5       22.0  24.5   19.0
  8    Gomez Dieguez, David             S14   1706 1578 4.5       21.5  22.5   18.5
  9    Freire Mojon, Jacobo Jose        S10             4         21.5  24.5   16.0
  10   Sabuz Forneiro, Martin           S16   1498 1482 4         21.0  24.0   16.0
  11   Gomez Dieguez, Adrian            S10             4         20.0  22.0   14.0
  12   Freijeiro Cruz, Andres           S12             4         18.5  21.5   13.0
  13   Rodriguez Devesa, Javier         S12             4         17.5  17.5   15.0
  14   Ferreiro Diaz, Miguel            S12             4         17.0  19.5   14.0
  15   Gonzalez Enriquez, Borja         S16        1396 4         17.0  19.0   16.0
  16   Santiago Mendez, Diego           S14             4         17.0  18.5   14.0
  17   Puga Sanchez, Miguel             S08             4         17.0  18.0   12.0
       Salgado Garrido, Brayan          S12             4         17.0  18.0   12.0
  19   Osorio Alvarez, Mario            S14             4         16.5  18.5   13.0
  20   Valencia Rivera, Luis            S10             4         15.0  16.5   12.0
  21   Dominguez Rodriguez, Luis Manuel S16        1337 3.5       21.0  23.0   15.0
       Roma Barge, Gabriel              S08             3.5       21.0  23.0   15.0
  23   Carcacia De la Torre, Victor     S12             3         19.0  21.0   13.0
  24   Gonzalez Maestro, Adrian         S12             3         19.0  20.0   11.0
  25   Garcia Ruiz, Sergio              S10             3         18.5  20.5   13.0
  26   Sanchez Campuzano, Aldara        S10             3         18.0  19.5   13.0
  27   Novoa Paradela, David            S12             3         17.5  19.5    9.0
  28   Ruiz De Almiron Lomo, Luis       S12             3         17.0  19.0   11.0
  29   Soria Lopez, Anton               S12             3         16.5  19.0   12.0
  30   Lopez Barata, Xoel               S14             3         16.5  18.5   10.0
  31   Vazquez Feijoo, Jorge            S14             3         16.0  18.0   13.0
  32   Vazquez Silva, David             S10             3         16.0  17.5   12.0
  33   Freire Mojon, Martín             S14             3         16.0  17.5   11.0
  34   Borrajo Alvarez, Noel            S10             3         16.0  17.5    8.0
  35   Sabuz Forneiro, Andrea           S10             3         15.0  16.5   10.0
  36   Ferreiro Garrido, Cristhian      S12             3         14.0  16.0    8.0
  37   Martinez Peña, Raul              S08             3         14.0  15.0    8.0
  38   Nuño Dieguez, Francisco L.       S10             3         13.0  14.5    8.0
  39   Rodriguez Losada, David          S08             3         12.5  14.0    9.0
  40   Reinaldo Hernandez, David        S08             2.5       14.0  15.0    7.0
  41   Garcia Arcos, Anxo               S10             2         17.5  19.5   10.0
  42   Alvarez Orjales, Mateo           S10             2         17.0  19.0   10.0
  43   Rodriguez Rodriguez, Aroa        S10             2         16.5  18.5    9.0
  44   Garcia Arcos, Xiana              S08             2         15.5  17.5    7.0
  45   Loboy Ramos, Thomas Alan         S10             2         15.5  16.5    6.0
       Martinez Dominguez, Brais        S08             2         15.5  16.5    6.0
  47   Iglesias Feijoo, Alberto         S08             2         15.0  15.0    5.0
  48   Martinez Vecillas, Carlos        S10             2         13.5  13.5    8.0
  49   Gonzalez Carbajo, Gabriel        S10             2         13.0  14.0    4.0
  50   Sanchez Campuzano, Raul          S10             2         12.5  13.5    7.0
  51   Borrajo Vieitez, Alejandro       S12             2         12.5  13.5    6.0

Organiza:

Club de Xadrez Ourense

Web Oficial / Máis Información e Fotos:

OurenXadrez

 

TablaDeFlandes