Galicia/Galiza
Galicia

IV Memorial “Clemente Jiménez Aisa”

Ourense

Liceo de Ourense

Domingo 26 de outubro de 2008

Informa: Elías González OurenXadrez Web | Fotos | Entrega Premios (OurenXadrez)

En españolEn galego

Final:

Foto

Clasificación Final:

Posto  Nome                                Feder Elo  Loc  Club                           Puntos Buch.-M Buch.
  1    Salgado Lopez, Oscar                      2214 2228 Pueblo Nuevo-Madrid            7         31.0  35.0
  2    De Sousa Da Silva, Armando                2036 2043 Liceo-Academia de Ourense      6         31.0  34.5
  3    Gomez Dominguez, Breixo                   1872 1819 Casa Xuventude                 6         30.5  33.0
  4    Bello Filgueira, Joaquin                  1964 1933 Liceo-Academia de Ourense      5.5       27.5  31.5
  5    Gomez Dieguez, David                S14   1706 1578 Xadrez Ourense                 5.5       26.5  29.5
  6    Rey Torres, Salvador                      1903 1842 Xadrez Ourense                 5         30.0  33.0
  7    Rodriguez Bernardo, Sindo                 1825 1752 Celanova                       5         29.0  32.0
  8    Hermida Araujo, Lino                      1903 1890 Universidade                   5         29.0  31.0
       Martinez Vecillas, Javier           S16   1813 1688 Xadrez Ourense                 5         29.0  31.0
  10   Sanchez de Leon Menendez, Rafael          1911 1964 Xadrez Loureiro                5         27.0  30.0
       Conde Carvajal, Juan Delfin               1878 1805 Xadrez Ourense                 5         27.0  30.0
  12   De Leon Justo, Alejandro                  2075 2084 Xadrez Ourense                 5         27.0  29.0
       Novoa Siota, Jose Antonio                 1716 1688 Liceo Ourense                  5         27.0  29.0
  14   Patiño Gomez, Freddy Alberto                        Ateneo Ourense                 5         25.0  28.0
  15   Paz Vizcaya, Manuel                       1630 1692 Celanova                       5         24.5  27.5
  16   Gil Fernandez, Juan José            S16   1566 1588 Xadrez Ourense                 5         24.5  25.0
  17   Casal Salgado, Xose Luis                  1847 1782 Celanova                       5         24.0  27.0
  18   Arellano Pardo, Martin              S12   1588 1580 Xadrez Ourense                 5         24.0  26.5
  19   Roma Barge, Gabriel                 S08             Xadrez Ourense                 5         22.5  25.0
  20   Roma Barge, Luis                    S16   1611 1522 Xadrez Ourense                 4.5       28.5  32.0
  21   Gomez Dieguez, Adrian               S10             Xadrez Ourense                 4         26.5  28.5
  22   Vazquez Gomez, David                S12             Xadrez Ourense                 4         26.0  29.0
  23   Gomez Asenjo, Hector                           1667 Xadrez Loureiro                4         26.0  26.5
  24   Dominguez Rodriguez, Luis Manuel    S16        1337 Xadrez Ourense                 4         25.5  28.5
  25   Rodriguez Devesa, Javier            S12             Xadrez Ourense                 4         25.5  26.5
  26   Becerra Nieves, Miguel              S16        1225 Xadrez Ourense                 4         25.0  28.0
       Ferreiro Diaz, Miguel               S12             Xadrez Ourense                 4         25.0  28.0
  28   Cruz Guerra, Samuel                 S14   1658 1551 Xadrez Ourense                 4         25.0  27.5
  29   Gonzalez Gandara, David                   1720 1688 Augas Quentes Olimpo           4         25.0  26.0
  30   Oro Coello, Anton                   S16        1303 Xadrez Ourense                 4         25.0  25.5
  31   Gonzalez Enriquez, Borja            S16        1396 Xadrez Ourense                 4         24.5  26.0
  32   Cabanelas Estevez, Jose Ignacio     S12             Xadrez Ourense                 4         24.0  26.0
  33   Fernandez Gonzalez, Alvaro          S14             Xadrez Ourense                 4         24.0  24.5
  34   Garcia Fernandez, Manuel                  1897 1835 Xadrez Loureiro                4         22.0  24.0
       Perez Vazquez, Victor Manuel              1826 1625 Liceo-Academia Postal de Ouren 4         22.0  24.0
  36   Ruiz De Almiron Lomo, Luis          S12             Xadrez Ourense                 4         21.5  23.5
  37   Rodriguez Ojea, Miguel                              Xadrez Loureiro                4         21.0  23.0
  38   Oro Claro, Xurxo                               1496 Xadrez Loureiro                4         21.0  22.5
  39   Taboada Castropaz, Cesar            S12             Xadrez Ourense                 4         20.0  23.0
  40   Feijoo Lopez, Iago                  S12             Xadrez Ourense                 4         19.5  21.0
  41   Martinez Ques, Angel                                Xadrez Loureiro                3.5       25.0  28.5
  42   Lorenzo Marquina, Enrique           S16             Xadrez Ourense                 3.5       21.0  22.5
  43   Fernandez Alonso, Daniel            S12             Casa da Xuventude              3.5       20.5  22.0
  44   Villar Fernandez, Jairo                        1464 Celanova                       3         24.0  27.0
  45   Alvarez Orjales, Mateo              S10             Xadrez Ourense                 3         24.0  26.0
       Santiago Mendez, Diego              S14             Xadrez Ourense                 3         24.0  26.0
  47   Puga Sanchez, Miguel                S08             Casa da Xuventude              3         23.0  26.0
  48   Sanchez Campuzano, Aldara           S10             Xadrez Loureiro                3         21.5  22.0
  49   Borrajo Vieitez, Alejandro          S12             Padre Feijoo                   3         21.0  23.0
       Menendez Firvida, Brais             S12             Casa Xuventude                 3         21.0  23.0
  51   Freire Mojon, Jacobo Jose           S10             Xadrez Ourense                 3         20.5  22.5
       Martinez Vecillas, Carlos           S10             Xadrez Ourense                 3         20.5  22.5
       Valencia Rivera, Luis               S10             Xadrez Ourense                 3         20.5  22.5
  54   Salinas Martin, Miguel              S12             Xadrez Ourense                 3         19.5  21.5
       Vazquez Silva, David                S10             Xadrez Ourense                 3         19.5  21.5
  56   Garcia Arcos, Xiana                 S08             Xadrez Ourense                 3         19.5  20.0
  57   Couso, Samanta                                      Celanova                       3         19.0  20.0
  58   Sequeiros Sanchez, Pablo            S14             Liceo-Academia Postal de Ouren 3         18.0  19.0
  59   Gonzalez Santos, Martin             S16             Casa Xuventude                 3         17.5  18.0
  60   Gonzalez Rodriguez, Brais           S14             Liceo-Academia Postal de Ouren 3         16.5  18.5
  61   Martinez Dominguez, Brais           S10             Xadrez Ourense                 3         16.5  17.0
  62   Rodriguez Lopez, Noelia             S12             Xadrez Ourense                 3         15.5  16.5
  63   Soria Lopez, Anton                  S12             Xadrez Ourense                 2.5       22.5  23.5
  64   Garcia Ruiz, Sergio                 S10             Xadrez Ourense                 2.5       22.0  24.0
  65   Novoa Paradela, David               S12             Xadrez Ourense                 2.5       21.0  22.0
  66   Ferreiro Garrido, Cristhian         S12             Xadrez Ourense                 2         22.0  25.0
  67   Garcia Arcos, Anxo                  S10             Xadrez Ourense                 2         21.5  23.0
  68   Estevez Varela, Pablo               S10             Xadrez Ourense                 2         21.0  23.5
  69   Diaz Bangueses, Mario               S12             Casa Xuventude                 2         20.0  23.0
  70   Fernandez Alonso, Marta             S12             Maestro Vide                   2         20.0  21.0
  71   Borrajo Alvarez, Noel               S10             Xadrez Ourense                 2         20.0  20.5
  72   Rodriguez Rodriguez, Aroa           S12             Xadrez Loureiro                2         19.5  20.5
  73   Sanchez Campuzano, Raul             S10             Xadrez Loureiro                2         19.0  21.5
  74   Gonzalez Lara, Javier               S12             Casa Xuventude                 2         18.0  19.0
  75   Cervigni Sebastian, Alejandro       S10             Xadrez Ourense                 2         13.0  13.5
  76   Dominguez De la Fuente, Jose Manuel S12             Xadrez Ourense                 2         10.5  11.0
  77   Rodriguez Losada, David             S08             Xadrez Loureiro                1.5       18.0  18.5
  78   Perez  Santos, Alberto              S8              Liceo-Academia Postal de Ouren 1         21.5  23.5
  79   Vilar Arias, Victor                 S10             Xadrez Ourense                 1         19.5  21.0
  80   Hernandez Lorenzo, David Reynaldo   S10             Xadrez Ourense                 1         17.0  18.0
  81   Conde Acevedo, Xavi                 S12             Casa da Xuventude              1         15.0  16.0
  82   Navares Ferreiro, Pablo             S10             Xadrez Ourense                 0          4.0   4.0
  83   Vila Vaquero, Ruben                            1605 Xadrez Ourense                 0          3.5   3.5
  84   Losada Gallego, Joaquín                   1704 1817 Ateneo Ourense                 0          3.0   3.0

Foto

Bases:

1.- Lugar e data de xogo: Liceo de Ourense, domingo 26 de outubro.

2.- Horario de xogo: 16.00 horas en punto.

3.- Sistema de xogo: Sistema Suizo a 7 roldas (Swiss Perfect). 10 minutos por xogador.

4.- Desempates: Bucholz Brasileiro e Bucholz total

5.- Premios:

- Senior (3 Premios)

- Sub-16 (5 premios)

- Sub-14 (5 premios)

- Sub-12 (5 premios)

NOTA: Os xogadores optarán aos premios das súas categorías, se algún desexa participar en categoría superior deberá notificalo por anticipado.

6.- Sorteos:

· Dúas Bicicletas a sortear entre os xogadores Sub-16, Sub-14 e Sub-12

· Diverso Material electrónico a sortear entre todos os participantes

7.- A participación no evento implica a aceptación destas bases.

8.- Inscricións: (Ata as 15.00 horas do sábado 25 de outubro ou ata cubrir 100 prazas)

mail: traxerxadrez@hotmail.com


Máis Información:

http://www.ourenxadrez.net/

 

TablaDeFlandes