Galicia/Galiza
Galicia

IV Torneo por Equipos Concello de Ourense

Ourense

15 e 16 de decembro de 2007

Informa: Elías González Ourense Xadrez WEB

En españolEn galego

Final:

IV Torneo Cuadrangular por Equipos Concello de Ourense 2007

Disputado os días 15 e 16 de Decembro, válido para ELO FIDE e FEDA, tivo lugar este xa clásico torneo por equipos. Xadrez Ourense "A" resultou gañador, empatado no 1º posto co subcampión Xadrez Loureiro, o bronce foi para a Selección Ourensana Xuvenil, mentres que o Xadrez Celanova rematou en 4º lugar

Elías González

Foto
Foto de todos os gañadores

Desenrolo:

1ª Rolda (Sábado 15-12-07)

Club Xadrez Celanova
0.5
3.5
Club Xadrez Ourense
Manuel Paz Vizcaya
0
1
Jesús Miguel Conde Llinares
Gumersindo Rodríguez Bernardo
0.5
0.5
Alejandro de León Justo
José Luis Casal Salgado
0
1
Salvador Rey Torres
Jairo Villar Fernández
0
1
Juan Delfín Conde Carvajal
Club de Xadrez Loureiro
3
1
Selección Ourensana Xuvenil
Javier Varasa Paredes
1
0
Breixo Gómez Domínguez
Manuel García Fernández
1
0
Francisco Sotelo López
Rafael Sánchez-de León Menéndez
1
0
Javier Martínez Vecillas
Cecilio Antonio Brea Lago
0
1
Aarón Ferreiro Mera

2ª Rolda (Sábado 15-12-07)

Club Xadrez Ourense
2
2
Selección Ourensana Xuvenil
Jesús Miguel Conde Llinares
0.5
0.5
Xabier Gómez Domínguez
Alejandro de León Justo
0.5
0.5
Breixo Gómez Domínguez
Salvador Rey Torres
0
1
Daniel López Garrido
Juan Delfín Conde Carvajal
1
0
Aarón Ferreiro Mera
Club Xadrez Celanova
0.5
3.5
Club Xadrez Loureiro
Manuel Paz Vizcaya
0
1
Manuel García Fernández
Gumersindo Rodríguez Bernardo
0.5
0.5
Rafael Sánchez-de León Menéndez
José Luis Casal Salgado
0
1
Cecilio Antonio Brea Lago
Jairo Villar Fernández
0
1
Juan José Gil Suárez

3ª Rolda (Domingo 16-12-07)

Selección Ourensana Xuvenil
3
1
Club Xadrez Celanova
Xabier Gómez Domínguez
1
0
Manuel Paz Vizcaya
Daniel López Garrido
1
0
Gumersindo Rodríguez Bernardo
Javier Martínez Vecillas
1
0
José Luis Casal Salgado
Juan José Gil Fernández
0
1
Jairo Villar Fernández
Club Xadrez Ourense 2.5 1.5 Club Xadrez Loureiro
Jesús Miguel Conde Llinares
1
0
Manuel García Fernández
Alejandro de León Justo
0
1
Rafael Sánchez-de León Menéndez
Salvador Rey Torres
0.5
0.5
Juan José Gil Suárez
Juan Delfín Conde Carvajal
1
0
Xurxo Oro Claro

Cadro da Competición

 
1
2
3
4
PTOS.
POSTO
1. CLUB XADREZ CELANOVA
0.5
1
0,5
2
2. CLUB XADREZ LOUREIRO
3.5
3
1,5
8
3. SELECCIÓN XUVENIL OUR.
3
1
2
6
4. XADREZ OURENSE “A”
3,5
2,5
2
8

Lista de Elo FIDE e FEDA dos xogadores participantes

Foto

Club Xadrez Celanova FIDE FEDA
Manuel Paz Vizcaya 1648 1717
Sindo Rodríguez Bernardo 1814 1747
Jose Luis Casal Salgado 1850 1792
Jairo Villar Fernández    
Club Xadrez Loureiro FIDE FEDA
Javier Varasa Paredes 1977 1900
Manuel García Fernández 1888 1849
Rafael Sánchez de León Menéndez   1889
Cecilio Antonio Brea Lago   1921
Juan José Gil Suárez   1686
Xurxo Oro Claro    
Selección Ourensana Xuvenil FIDE FEDA
Xabier Gómez Domínguez 1960 1947
Breixo Gómez Domínguez 1886 1803
Daniel López Garrido 1872 1872
Francisco Sotelo López 1845 1736
Javier Martínez Vecillas 1836 1699
Aarón Ferreiro Mera 1666 1736
Juan José Gil Fernández 1511 1586
Xadrez Ourense A FIDE FEDA
Jesús Miguel Conde Llinares 2100 2087
Alejandro de León Justo 2084 2106
Salvador Rey Torres 1910 1831
Juan Delfín Conde Carvajal 1868 1791

Máis Información:

Ourense Xadrez

 

TablaDeFlandes