Galicia/Galiza
Galicia

XV Olimpiada de Xadrez Escolar

Ourense

Pavillón Municipal da Sangriña

Domingo 9 de maio de 2010

Informa: Elías González Xadrez Ourense Web

Final:

Foto

O Domingo día 9 de maio disputouse no Liceo de Ourense a XV edición da Olimpiada escolar individual nas súas categorías sub-14, sub-12, sub-10 e sub-8 que reuniu a un total de 105 xóvenes xadrecistas ourensáns. Martín Arellano (Xadrez Ourense), proclamouse campión infantil, Ángel Domínguez (Casa da Xuventude) impúxose en Alevíns, Gabriel Roma (Xadrez Ourense) foi o vencedor en Benxamíns e Martín Gómez (Club Xadrez Carmelitas) foi o campión Sub-8.

-----------------

El domingo día 9 de mayo se disputó en el Liceo de Ourense la XV edición de la Olimpiada escolar individual en sus categorías sub-14, sub-12, sub-10 y sub-8 que reunió a un total de 105 jóvenes ajedrecistas ourensanos. Martín Arellano (Xadrez Ourense), se proclamó campeón infantil, Ángel Domínguez (Casa da Xuventude) se impuso en Alevíns, Gabriel Roma (Xadrez Ourense) fue el vencedor en Benjamines y Martín Gómez (Club Xadrez Carmelitas) fue campeón Sub-8.

Elías González
http://www.xadrezourense.com/

Clasificación Finais:

Promesas (sub 8) | Benxamín (Sub 10) | Alevín (Sub 12) | Infantil (Sub 14)

Categoría Promesas Subir

Clasificación Final Promesas

Foto

Pos Nome Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 GOMEZ CARREÑO Martin Club Carmelitas Vedruna U8 5 12½ 11 15
2 FERNANDEZ CARBALLAL Martin C.X. Guillelme Brown U8 4 16½ 15 13
3 MOVILLA QUINTERO Daniel Maristas U8 4 11½ 11 10
4 RODRIGUEZ MARTINEZ Pablo A Anexa U8 3 15½ 14 9
5 LORENZO CASAS Iago C.X. Guillelme Brown U8 3 14 12 10
6 MENO DIAZ Daniel Maristas U8 3 13½ 12 10
7 GARCIA RUIZ Pilar Xadrez Loureiro U8 3 11½ 11 10
8 MIGUEZ SEARA Martin C.X. Guillelme Brown U8 3 11½ 10 9
9 CHAPADO GOMEZ Alberto C.X. Guillelme Brown U8 11½ 10 7
10 DELGADO FERNANDEZ Xulian C.X. Guillelme Brown U8 11½ 10
11 CASTRO PEREZ Artai A Anexa U8 11 8
12 IGLESIAS HERMIDA Borja A Anexa U8 8
13 VELO QUINTAIROS Lucia Xadrez Loureiro U8 2 15½ 13½ 9
14 BALIÑO RODRIGUEZ Paula A Ponte U8 2 15½ 13 6
15 GONZALEZ CORTEGOSO Gabriel A Anexa U8 2 13½ 11½ 9
16 DIAZ COUÑAGO Mateo C.X. Guillelme Brown U8 2 12½ 12 4
17 PASCUAL RODRIGUEZ Angel A Anexa U8 1 13½ 12 2
18 ANDRADE OJEA Oscar C.X. Salesianos U8 0 12½ 10 0
  DIEGUEZ VILAS Miguel C.X. Salesianos U8 0 12½ 10 0
  GONZALEZ NOVOA Maria Vistahermosa U8 0 12½ 10 0
21 LOPEZ GARRIGA Marcos C.X. Guillelme Brown U8 0 12 10 0
  LOPEZ GONZALEZ Alejandro C.X. Guillelme Brown U8 0 12 10 0
23 ALONSO GONZALEZ Jose C.X. Guillelme Brown U8 0 11½ 10 0

Categoría Benxamín Subir

Clasificación Final Benxamín

Foto

Pos Nome FIDE FEDA Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 ROMA BARGE Gabriel 1705 1505 Maristas U10 5 16½ 14 15
2 PUGA SANCHEZ Miguel 0 0 Casa Da Xuventude U10 5 13 11 15
3 IGLESIAS FEIJOO Alberto 0 0 Casa Da Xuventude U10 4 14 12 10
  MARTINEZ PEÑA Raul 0 0 Casa Da Xuventude U10 4 14 12 10
5 MARTINEZ DOMINGUEZ Brais 0 0 Club Carmelitas Vedruna U10 4 12 12 11
6 GERPE VILAS Brais 0 0 Casa Da Xuventude U10 4 11½ 11½ 14
7 GARCIA ARCOS Xiana 0 0 Xadrez Loureiro U10 3 17 15 11
8 BALIÑO RODRIGUEZ Aldan 0 0 A Ponte U10 3 16½ 14½ 10
9 SOUSA MARTIN Beltran 0 0 Casa Da Xuventude U10 3 16 14 12
10 NAVARES FERREIRO Pablo 0 0 Josefinas U10 3 15½ 13½ 10
11 FERNANDEZ ALVAREZ Xose 0 0 Maristas U10 3 14 12½ 8
12 ANDRADE OJEA Alvaro 0 0 C.X. Salesianos U10 3 13½ 12½ 8
13 GOMEZ ALVAREZ Martin 0 0 A Anexa U10 3 12½ 12½ 12
14 ALVAREZ FERNANDEZ Mario 0 0 C.X. Salesianos U10 3 12 10½ 8
15 MOSQUERA REGUEIRO Mauro 0 0 A Anexa U10 3 11½ 11 8
16 RODRIGUEZ MARTINEZ Anxo 0 0 A Anexa U10 3 10 9 7
17 SANTIAGO PEREZ David 0 0 A Anexa U10 3 9 8
18 ALONSO GONZALEZ Mateo 0 0 Casa Da Xuventude U10 2 15½ 14 8
19 BARREIROS GONZALEZ Alex 0 0 Club Carmelitas Vedruna U10 2 15 13 9
  RODRIGUEZ LOPEZ Tiago 0 0 A Ponte U10 2 15 13 9
21 RODRIGUEZ NEGREIRA Pablo 0 0 A Anexa U10 2 13½ 12½ 6
22 SAENZ CORTES Borja Fco. 0 0 A Anexa U10 2 11½ 10½ 7
23 LOPEZ VAZQUEZ DE PARGA Pedro 0 0 Maristas U10 2 11½ 10½ 3
24 FERNANDEZ MONTERO Rodrigo 0 0 C.X. Guillelme Brown U10 2 10½ 10½ 5
25 LOPEZ RODRIGUEZ Gabriel 0 0 A Anexa U10 2 10½ 4
26 MAZAIRA VILLANUEVA Lola 0 0 Club Carmelitas Vedruna U10 2 10
27 MARTINEZ SEDANO Lois 0 0 Club Carmelitas Vedruna U10 2 9 8 5
28 HERNANDEZ LORENZO David R. 0 0 Santo Angel U10 2 3
29 SAMPAYO INFIESTA Alejandro 0 0 Vistahermosa U10 1 15 13 0
30 BOUZO BLANCO Carlos 0 0 Vistahermosa U10 1 12½ 11 4
31 CABRERA RIVERA Samuel 0 0 C.X. Salesianos U10 1 10½ 1
32 GIL SUAREZ Daniel 0 0 C.X. Salesianos U10 1 10½ 9 3
33 GONZALEZ GONZALEZ Mario 0 0 A Anexa U10 1 10 3

Categoría Alevín Subir

Clasificación Final Alevín

Foto

Pos SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC BUC Prog BUC
1 3 DOMINGUEZ FERNANDEZ Angel 1302 GAL Casa Da Xuventude 16½ 14 14½ 61½
2 17 GERPE VILAS Brais 0 GAL Casa Da Xuventude 15½ 13½ 14½ 78
3 1 GOMEZ DIEGUEZ Adrian 1524 GAL Xadrez Ourense 4 17 14 12 67
4 16 GARCIA RUIZ Sergio 0 GAL Xadrez Ourense 4 14½ 12½ 13 75
5 12 ALONSO FERNANDEZ Ruben 0 ESP Vistahermosa 4 14½ 12½ 13 70½
6 15 GARCIA ARCOS Anxo 0 GAL Xadrez Loureiro 4 13 12 13 58½
7 20 IGLESIAS FEIJOO Alberto 0 GAL Casa Da Xuventude 4 12½ 11 10 69½
8 2 FREIRE MOJON Jacobo Jose 1524 GAL Maristas 3 16½ 14½ 10 65½
9 4 ALVAREZ ORJALES Mateo 0 GAL Carmelitas 3 15½ 13½ 11 54
10 32 SABUZ FORNEIRO Andrea 0 GAL Club Carmelitas Vedruna 3 15 14 11 63
11 37 VAZQUEZ SILVA David 0 GAL Maristas 3 14½ 13½ 11 62½
12 28 PARAMO TELLE Oscar 0 GAL Maristas 3 14 13 9 67
13 24 MARTINEZ VECILLAS Carlos 0 GAL Carmelitas 3 13½ 12 9 69½
14 33 SANCHEZ BARREIRO Fernan 0 GAL A Anexa 3 13 11 8 60½
15 26 NUÑO DIEGUEZ Fco. Luis 0 ESP A Anexa 3 12½ 11½ 9 63½
16 38 VELO QUINTAIROS Santiago 0 GAL Xadrez Loureiro 3 12½ 11 10 51½
17 7 CERVIGNI SEBASTIAN Alejandro 0 GAL Club Carmelitas Vedruna 3 12 11 8 66½
18 18 GOMEZ ALVAREZ Ivan 0 GAL A Anexa 3 11 10 8 69
19 25 NASO GOMEZ Federico 0 GAL A Anexa 8 7 7 63½
20 36 VAZQUEZ RAMOS Jose Javier 0 GAL A Anexa 2 15 14 7 56
21 31 RODRIGUEZ MOSQUERA Marcos 0 GAL A Ponte 2 13½ 11½ 7 62
22 35 VALENCIA RIVERA Luis 0 GAL A Ponte 2 13 12 5 55
23 27 PARADELA NEIRA Alex 0 GAL Maristas 2 12 11 7 61½
24 11 FEIJOO-MONTENEGRO DOPAZO Santiag 0 GAL Maristas 2 11½ 10½ 6 58½
25 21 LOBOY RAMOS Thomas Alan 0 GAL Maristas 2 11 10 6 60
26 30 RODRIGUEZ FERNANDEZ Lucia 0 GAL A Anexa 2 9 9 5 50½
27 14 FREIRE CASTRO Francisco 0 GAL A Anexa 2 9 8 4 60½
28 5 BORRAJO ALVAREZ Noel 0 GAL Club Carmelitas Vedruna 12 12 4 53
29 29 PASCUAL RODRIGUEZ Luis 0 GAL A Anexa 1 11½ 11½ 5 54
30 9 DORADO RODRIGUEZ Luis David 0 GAL A Anexa 1 10½ 10½ 2 50
31 6 BOUZO BLANCO Antonio 0 GAL Vistahermosa 1 10½ 3 52½
32 13 FERNANDEZ PRADO Tomas 0 GAL Maristas 1 9 8 2 56½
33 8 DIAZ ALVAREZ Roque 0 GAL A Ponte 1 7 7 1 51½
34 22 MARCHENA DIAZ Diego 0 ESP C.X. Salesianos 0 14 11½ 0 16½
35 34 SOUSA MARTIN Beltran 0 GAL Casa Da Xuventude 0 13½ 11 0 13
36 23 MARTINEZ GOMEZ David 0 GAL A Ponte 0 12½ 10 0 15½
37 19 GUNTIN GARRIDO Abel 0 GAL Casa Da Xuventude 0 12½ 10 0 12½
38 10 DOS SANTOS DOMINGUEZ Martin 0 GAL Vistahermosa 0 0 50

Categoría Infantil Subir

Clasificación Final Infantil

Foto

Pos Nome FIDE FEDA Club Tipo Pts BUC BUC Prog
1 ARELLANO PARDO Martin 1818 1770 Xadrez Ourense U14 5 14 12 15
2 CABANELAS ESTEVEZ Jose Ignacio 1430 1468 Xadrez Ourense U14 13½ 13 12½
3 VAZQUEZ GOMEZ David 1608 1497 Xadrez Ourense U14 13½ 12 11½
4 RUIZ DE ALMIRON LOMO Luis 0 1259 Xadrez Ourense U14 3 14 12½ 6
5 FERNANDEZ CRIADO Marcos 0 0 Xadrez Ourense U14 3 11½ 11 7
6 RODRIGUEZ DEVESA Javier 0 1292 Xadrez Ourense U14 2 16 14½ 8
7 BORRAJO VIEITEZ Alejandro 0 0 Xadrez Ourense U14 2 11½ 11 6
8 FERREIRO DIAZ Miguel 0 0 Xadrez Ourense U14 2 11 10½ 6
9 CONDE VIEITEZ Dario 0 0 Xadrez Ourense U14 1 11½ 10 3

Organiza / Informa:

Club de Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/

 

TablaDeFlandes