Galicia/Galiza
Galicia

XV Torneo Xadrez Activo Gallaecia

Polideportivo da Casa da Xuventude. Ourense

Sábado, 15 de Outubro

Foto do local de Xogo
Vista do local de Xogo: Polideportivo da Casa da Xuventude. Ourense

FINAL: TRIUNFO DE IVÁN SALGADO

PARTICIPANTES |CLASIFICACIÓN FINAL |CADRO DE TORNEO |BASES

Informa: Antonio Villar

CLASIFICACIÓN FINAL: Subir

Posto Nome                          Feder Rtg  Loc  Score Buch. M-Buch. Progr.

  1   Salgado, Ivan                       2371      6      22.5    16.5   21.0
  2   Sanchez, Fernando                   2272      5      24.0    17.0   18.5
  3   Boado, Martín                       2157      5      23.0    14.0   18.0
  4   Vidal, Diego                        2115      5      22.5    14.5   17.0
  5   Salgado, Oscar                      2200      4.5    24.0    16.0   18.5
  6   Senlle, Miguel                      1998      4.5    22.0    15.0   18.0
  7   Villar, Antonio                     2178      4.5    22.0    14.0   17.5
  8   Soto, Alfonso                       1942      4.5    20.0    14.0   15.5
  9   Barbosa, Xoan                       2006      4.5    18.0    12.5   14.0
 10   García, Manuel                      1935      4      23.5    15.5   15.0
 11   Taboas, Daniel                      2323      4      20.5    14.5   14.0
 12   Lopez, Daniel                       1873      4      20.5    14.0   14.0
 13   Dorrío, Angel                            1863 4      20.5    13.5   14.0
 14   Fernandez Saavedra, Jose Luis       2150      4      20.0    14.5   16.0
 15   Vazquez, Juan Jose                            4      20.0    14.0   14.0
 16   Prol, Iago                          2165      4      19.0    13.0   14.0
 17   Outerelo, Manuel                    2210      4      19.0    12.5   15.0
 18   Rey, Salvador                       1994      4      19.0    12.0   15.0
 19   Hermida, Lino                       2003      4      19.0    12.0   13.0
 20   de Leon, Alejandro                  2071      3.5    22.5    16.0   16.5
 21   da Sousa, Armando                             3.5    21.5    15.0   13.0
 22   Morado, Miguel                                3.5    16.0    11.0    9.5
 23   Valcarcel, Oscar                              3.5    15.0    10.0   11.0
 24   Casal, Jose Luis                    1976      3.5    14.0     9.5    9.5
 25   Estevez, Omar                                 3      24.5    16.5   13.0
 26   Paz, Manuel                              1729 3      20.0    14.0   13.0
 27   Ferreiro, Aaron                          1788 3      19.0    13.5   12.5
 28   Casas, Pablo                                  3      19.0    13.0    9.0
 29   Gomez, Breixo                            1732 3      19.0    12.5   12.0
 30   Cid, Ramon                                    3      18.5    12.0   10.0
 31   Fernandez, Jorge                              3      18.0    12.0   11.0
 32   Conde, Juan Delfin                            3      17.5    12.0   10.0
 33   Paleo, David                                  3      17.0    11.5    8.0
 34   Gonzalez, David                          1735 3      17.0    11.0   11.0
 35   Blazquez, Federico                            3      16.5    11.0    8.0
 36   Bello, Joaquín                      1972      3      15.0    10.5   12.0
 37   Sanchez, Francisco                            3      14.5     9.5    8.0
 38   Pereira, Luis                                 3      13.5     9.5    9.0
 39   Santos, Javier                                3      11.5     8.0    6.0
 40   Parente, Juan Carlos                1958      2.5    22.0    13.5   11.0
 41   Gonzalez, Juan Luis                           2.5    19.5    12.5    9.5
 42   Blazquez, Sergio                              2.5    17.0    12.0    8.0
 43   Alvarez, Diego                                2.5    13.0     9.0    7.5
 44   Losada, Joaquín                          1839 2      20.5    14.0   11.0
 45   Gil, Juan José                           1606 2      18.5    12.0    9.0
 46   Rodriguez, Sindo                    1876      2      18.0    12.0    9.0
 47   Perez, David                                  2      17.0    12.0    7.0
 48   Diz, Alexandrez                               2      16.5    11.5    7.0
 49   Vicente, Modesto                              2      16.5    10.5    8.0
 50   Rodriguez, Breogan                            2      15.0    11.0    7.0
      Villar, Jairo                                 2      15.0    11.0    7.0
 52   Oro, Xurxo                                    2      14.0     9.0    6.0
 53   García, Pedro                                 2      13.5     8.5    5.0
 54   Rivas, Ivan                                   2      11.5     7.5    5.0
 55   Perez, Ruben                                  1.5    14.5     9.5    3.5
 56   Ovalle, Pablo                                 1.5    12.5     8.5    2.5
 57   Arellano, Juan Jose                           1      17.5    11.5    3.0
 58   Rodriguez, Miguel                             1      17.0    12.0    2.0
 59   Ferro, David                                  1      16.0    11.5    2.0
 60   Arellano, Martin                              1      16.0    10.5    4.0
 61   Sotelo, Francisco                             1      15.5     9.0    3.0
 62   Couso, Samanta                                1      11.0     7.0    1.0
 63   Gonzalez, Felipe                              0      11.0     7.0    0.0

CADRO DE TORNEO: Subir

No  Nome                          Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  Salgado, Ivan                       2371 31:W 18:W 10:W  8:W  5:W 14:W
2.  Taboas, Daniel                      2323 32:W 19:W  9:L  3:L 36:W 27:W
3.  Sanchez, Fernando                   2272 33:W 20:W 14:D  2:W  6:W  5:D
4.  Outerelo, Manuel                    2210 34:W 21:W 11:L 25:D 17:W 19:D
5.  Salgado, Oscar                      2200 35:W 22:W 24:W  9:W  1:L  3:D
6.  Villar, Antonio                     2178 36:W 23:W 17:W 11:D  3:L 40:W
7.  Prol, Iago                          2165 37:W 24:L 59:W 26:W 20:L 28:W
8.  Boado, Martín                       2157 38:W 25:W 42:W  1:L 22:W 20:W
9.  Fernandez Saavedra, Jose Luis       2150 39:W 26:W  2:W  5:L 19:L 37:W
10. Vidal, Diego                        2115 40:W 27:W  1:L 29:W 23:W 15:W
11. de Leon, Alejandro                  2071 41:W 28:W  4:W  6:D 14:L 12:L
12. Barbosa, Xoan                       2006 42:L 60:W 38:W 27:W 40:D 11:W
13. Hermida, Lino                       2003 43:W 42:L 30:W 14:L 35:W 38:W
14. Senlle, Miguel                      1998 63:W 46:W  3:D 13:W 11:W  1:L
15. Rey, Salvador                       1994 45:W 59:L 35:W 24:W 28:W 10:L
16. Casal, Jose Luis                    1976 46:L 63:W 40:L 48:D 32:W 33:W
17. Bello, Joaquín                      1972 47:W 61:W  6:L 28:L  4:L 41:W
18. Parente, Juan Carlos                1958 48:W  1:L 46:W 40:L 25:D 58:L
19. Soto, Alfonso                       1942 49:W  2:L 37:W 43:W  9:W  4:D
20. García, Manuel                      1935 50:W  3:L 48:W 42:W  7:W  8:L
21. Rodriguez, Sindo                    1876 51:W  4:L 43:L 49:W 37:L 44:L
22. Lopez, Daniel                       1873 52:W  5:L 50:W 58:W  8:L 42:W
23. Dorrío, Angel                            53:W  6:L 49:W 59:W 10:L 43:W
24. Losada, Joaquín                          54:W  7:W  5:L 15:L 38:L 50:L
25. Ferreiro, Aaron                          55:W  8:L 51:W  4:D 18:D 59:L
26. Gonzalez, David                          56:W  9:L 60:W  7:L 42:L 53:W
27. Gomez, Breixo                            57:W 10:L 53:W 12:L 41:W  2:L
28. Paz, Manuel                              58:W 11:L 56:W 17:W 15:L  7:L
29. Gil, Juan José                           59:L 45:W 61:W 10:L 43:L 51:L
30. Alvarez, Diego                           60:L 47:W 13:L 46:D 48:L 31:W
31. Arellano, Juan Jose                       1:L 48:L 58:L 47:W 53:L 30:L
32. Arellano, Martin                          2:L 49:L 45:W 51:L 16:L 61:L
33. Blazquez, Sergio                          3:L 50:L 47:W 54:W 58:D 16:L
34. Blazquez, Federico                        4:L 51:L 52:W 53:W 59:L 45:W
35. Casas, Pablo                              5:L 52:W 15:L 50:W 13:L 56:W
36. Sanchez, Francisco                        6:L 53:L 55:W 57:W  2:L 60:W
37. Cid, Ramon                                7:L 54:W 19:L 56:W 21:W  9:L
38. Conde, Juan Delfin                        8:L 55:W 12:L 61:W 24:W 13:L
39. Couso, Samanta                            9:L 56:L 54:L 52:L 62:L 47:W
40. da Sousa, Armando                        10:L 57:W 16:W 18:W 12:D  6:L
41. Diz, Alexandrez                          11:L 58:L 62:W 60:W 27:L 17:L
42. Estevez, Omar                            12:W 13:W  8:L 20:L 26:W 22:L
43. Fernandez, Jorge                         13:L 62:W 21:W 19:L 29:W 23:L
44. Santos, Javier                             :    :  57:L 55:W 61:W 21:W
45. García, Pedro                            15:L 29:L 32:L 62:W 54:W 34:L
46. Gonzalez, Juan Luis                      16:W 14:L 18:L 30:D 51:W 48:L
47. Gonzalez, Felipe                         17:L 30:L 33:L 31:L 63:L 39:L
48. Morado, Miguel                           18:L 31:W 20:L 16:D 30:W 46:W
49. Oro, Xurxo                               19:L 32:W 23:L 21:L 56:L 55:W
50. Paleo, David                             20:L 33:W 22:L 35:L 57:W 24:W
51. Pereira, Luis                            21:L 34:W 25:L 32:W 46:L 29:W
52. Perez, Ruben                             22:L 35:L 34:L 39:W 60:L 62:D
53. Perez, David                             23:L 36:W 27:L 34:L 31:W 26:L
54. Rivas, Ivan                              24:L 37:L 39:W 33:L 45:L 63:W
55. Rodriguez, Miguel                        25:L 38:L 36:L 44:L   :W 49:L
56. Rodriguez, Breogan                       26:L 39:W 28:L 37:L 49:W 35:L
57. Sotelo, Francisco                        27:L 40:L 44:W 36:L 50:L   : 
58. Valcarcel, Oscar                         28:L 41:W 31:W 22:L 33:D 18:W
59. Vazquez, Juan Jose                       29:W 15:W  7:L 23:L 34:W 25:W
60. Vicente, Modesto                         30:W 12:L 26:L 41:L 52:W 36:L
61. Villar, Jairo                              :W 17:L 29:L 38:L 44:L 32:W
62. Ovalle, Pablo                              :  43:L 41:L 45:L 39:W 52:D
63. Ferro, David                             14:L 16:L   :    :  47:W 54:L

LISTADO DE PARTICIPANTES: Subir

No  Nome                          Feder Rtg  Loc  Club             

1.  Salgado, Ivan                       2371      Marcote          
2.  Taboas, Daniel                      2323      Grobe            
3.  Sanchez, Fernando                   2272      CDU              
4.  Outerelo, Manuel                    2210      Ponteareas       
5.  Salgado, Oscar                      2200                       
6.  Villar, Antonio                     2178      Casa da Xuventude
7.  Prol, Iago                          2165      Casa da Xuventude
8.  Boado, Martín                       2157                       
9.  Fernandez Saavedra, Jose Luis       2150      C X Ourense      
10. Vidal, Diego                        2115      Casa da Xuventude
11. de Leon, Alejandro                  2071      C X Ourense      
12. Barbosa, Xoan                       2006                       
13. Hermida, Lino                       2003      Campus de Ourense
14. Senlle, Miguel                      1998      TEMPU-Alekhine   
15. Rey, Salvador                       1994      C X Ourense      
16. Casal, Jose Luis                    1976                       
17. Bello, Joaquín                      1972      Liceo            
18. Parente, Juan Carlos                1958      Liceo            
19. Soto, Alfonso                       1942                       
20. García, Manuel                      1935      Ateneo           
21. Rodriguez, Sindo                    1876                       
22. Lopez, Daniel                       1873      C X Ourense      
23. Dorrío, Angel                            1863 PERA             
24. Losada, Joaquín                          1839 Ateneo           
25. Ferreiro, Aaron                          1788 C X Ourense      
26. Gonzalez, David                          1735                  
27. Gomez, Breixo                            1732 Casa da Xuventude
28. Paz, Manuel                              1729                  
29. Gil, Juan José                           1606 C X Ourense      
30. Alvarez, Diego                                C X Ourense      
31. Arellano, Juan Jose                           Loureiro         
32. Arellano, Martin                              Loureiro         
33. Blazquez, Sergio                              C X Ourense      
34. Blazquez, Federico                            C X Ourense      
35. Casas, Pablo                                                   
36. Sanchez, Francisco                            Casa da Xuventude
37. Cid, Ramon                                    Campus de Ourense
38. Conde, Juan Delfin                            C X Ourense      
39. Couso, Samanta                                                 
40. da Sousa, Armando                                              
41. Diz, Alexandrez                                                
42. Estevez, Omar                                 PERA             
43. Fernandez, Jorge                              Campus de Ourense
44. Santos, Javier                                                 
45. García, Pedro                                 Loureiro         
46. Gonzalez, Juan Luis                                            
47. Gonzalez, Felipe                                               
48. Morado, Miguel                                Ponteareas       
49. Oro, Xurxo                                                     
50. Paleo, David                                  Ponteareas       
51. Pereira, Luis                                                  
52. Perez, Ruben                                  Casa da Xuventude
53. Perez, David                                  Ponteareas       
54. Rivas, Ivan                                                    
55. Rodriguez, Miguel                                              
56. Rodriguez, Breogan                                             
57. Sotelo, Francisco                             C X Ourense      
58. Valcarcel, Oscar                                               
59. Vazquez, Juan Jose                            Ateneo           
60. Vicente, Modesto                              Ponteareas       
61. Villar, Jairo                                                  
62. Ovalle, Pablo                                                  
63. Ferro, David                                                   

Clavada

Inscrición:

De balde

Teléfono: 669 64 36 85
Correo electrónico malvfer@hotmail.com

Informa:

Antonio Villar
Casa da Xuventude Ourense

VER BASES COMPLETAS

 

Data: Subir

Sábado 15 de Outubro

Lugar:

Polideportivo da Casa da Xuventude. Ourense

Horario
A primeira rolda comezará ás 16:00

A incomparecencia non xustificada dun xogador causará a eliminación do torneo.

Sistema e ritmo de Xogo:

Sistema Suizo a 7 roldas a 15 minutos máis 3 segundos por xogador a caida de bandeira

Emparellamentos con Swiss Perfect.

Desempates
Sorteárase a súa orde entre os seguintes: Progresivo, Bucholz corrixido, Bucholz total, ao remate da derradeira rolda.

Premios:

Categoría Absoluta:
1º .- 130 euros e trofeo
2º .- 100 euros e trofeo
3º .- 70 euros e trofeo
4º .- 60 euros
5º .- 50 euros
6º .- 35 euros
7º .- 25 euros
8º .- 25 euros
9º .- 20 euros
10º.- 20 euros
Categoría Xuvenil:
1º.- 35 euros e trofeo
2º.- 25 euros
3º.- 15 euros
Categoría cadete, infantil e alevín:
1º.- Trofeo e Libro
2º.- Libro
3º.- Libro

XV TORNEO DE AJEDREZ ACTIVO GALLAECIA 2005. BASES COMPLETAS Subir


1º.- El Torneo se disputará por sistema suizo actualizado a 7 rondas, entre el 15 de Octubre de 205.

2º.- La primera ronda comenzará a las 16:00 horas. La cadencia de juego será de 15 minutos + 3 seg cada movimiento por jugador a caída de bandera. Los emparejamientos se realizarán con el programa informático Swiss Perfect.

3º.- La simple incomparecencia no justificada de un jugador causará su automática eliminación del torneo.

4º.- Los sistemas de desempate se sorteará su orden entre los siguientes: Progresivo (sin ser hasta sus ultimas consecuencias), Bucholz corregido, Bucholz total, al término de la última ronda.

5º.- Se prohíbe terminantemente cualquier actitud que pueda molestar al contrario, en especial fumar en la sala de juego.

6º.- Actuará como árbitro Manuel Álvarez. Las decisiones del árbitro serán inapelables.

7º.- Todo lo no reglamentado en estas bases, se regirá mediante el reglamento de la F.I.D.E. (Federación Internacional de Ajedrez) para partidas rápidas.

8º.- Los premios de las categorías alevín, infantil y cadete no serán acumulables.

9º.- La participación en este torneo implica la aceptación de estas bases.

10º.- Las inscripciones se podrán hacer en el teléfono 669 64 36 85 o en el correo electrónico malvfer@hotmail.com

Lista de premios


Categoría Absoluta

1º.- 130 euros y trofeo
2º.- 100 euros y trofeo
3º.- 70 euros y trofeo
4º.- 60 euros
5º.- 50 euros
6º.- 35 euros
7º.- 25 euros
8º.- 25 euros
9º.- 20 euros
10º.- 20 euros

Categoría Juvenil

1º.- 35 euros y trofeo
2º.- 25 euros
3º.- 15 euros

Categoría cadete, infantil y alevín

1º.- Trofeo y Libro
2º.- Libro
3º.- Libro

TablaDeFlandes