Galicia/Galiza
Galicia

XV Memorial Adolfo Pedrido
e Torneo Escolar

Vilagarcía de Arousa. Pontevedra

Liceo Casino de Vilagarcía – Rúa Castelao, nº 5
Sábado 22 e domingo 23 de setembro de 2007 WEB | Ver Bases

Informa: Anxo Vilas (Bases) | Álvaro Reinaldo Árbitro |Roberto Vidal (Resultados)

Datos Finais

Torneo Absoluto:

Foto
David Lariño vs Aleksa Strikovic


Xeral

1.- Lariño Nieto, David,8 puntos: 750 Euros.
2.- Strikovic, Aleksa,7 puntos: 500 Euros.
3.- Suárez Pousa, Diego,7 puntos: 300 Euros
4 - Reinaldo Castiñeira, Roi, 6.5 puntos: 200 Euros
5.- Pena Gómez, Manuel, 6.5 puntos: 150 Euros
6.- Larrosa Vila, José, 6,5 puntos: 100 Euros
7.- Rodríguez Rodríguez, Antonio, 6 puntos: 90 Euros
8.- García Castro, Pablo, 6 puntos: 80 Euros
9.- Sande Edreira, José, 6 puntos: 70 Euros
10.- Redondo Argüelles, Graciela, 6 puntos: 60 Euros


SUB 2300

1.- Espiñeira González, Diego, 6,5 puntos: 200 Euros
2.- Senlle Caride, Miguel, 6,5 puntos: 150 Euros
3.- Piay Augusto, Diego, 6 puntos.: 100 Euros
4.- Rodriguez López, Rafael, 6 puntos.: 90 Euros


SUB 2000

1.- Prol Lusquiños, José Manuel, 6 puntos.: 180 Euros
2.- Abelleira González, Daniel, 5,5 puntos.130 Euros
3.- Arevalillo Romero, Sergio, 5,5 puntos: 90 Euros
4.- Lorenzo Serrano, Henar, 5 puntos: 80 Euros

LOCAL

1.- Torrado Quintela, Julio, 6 puntos: 100 Euros
2.- Patiño Romarís, Juan Roberto, 5 puntos.: 80 Euros.
  

Clasificacións Finais Absoluto

Puesto Nombre                               Feder Rtg  Loc  Puntos Buch. Victorias Progr.

  1    Lariño Nieto, David                        2435      8       53.5         7   39.5
 2-3   Strikovic, Aleksa                          2567      7       56.0         7   37.0
       Suárez Pousa, Diego                        2418      7       50.5         6   36.0
 4-8   Reinaldo Castiñeira, Roi                   2458      6.5     56.0         5   37.0
       Pena Gómez, Manuel                         2324      6.5     55.5         6   40.0
       Espiñeira González, Diego                  2274      6.5     46.5         5   31.5
       Senlle Caride, Miguel                      2179      6.5     46.0         6   32.5
       Larrosa Vila, José                         2265      6.5     45.5         6   31.0
 9-17  Piay Augusto, Diego                        2281      6       51.0         6   35.0
       Rodríguez Rodríguez, Antonio               2238      6       49.0         5   31.0
       Rodriguez López, Rafael                    2292      6       48.5         5   33.5
       Torrado Quintela, Julio (L)                2261      6       48.0         5   33.0
       García Castro, Pablo                       2405      6       47.0         4   32.0
       Prol Lusquiños, José Manuel                1841      6       45.5         5   29.0
       Sande Edreira, José                        2359      6       45.0         5   30.5
       Redondo Argüelles, Graciela                2101      6       44.0         6   30.0
       García Brión, Eduardo                      2158      6       42.5         6   28.0
18-21  Carrera Pérez, Francisco                   2267      5.5     51.0         5   36.0
       Abelleira González, Daniel                 1940      5.5     41.5         5   27.0
       Vandersmissen, Mathieu                     2177      5.5     40.0         5   28.5
       Arevalillo Romero, Sergio                  1997      5.5     38.0         5   26.0
22-33  Patiño Romarís, Juan Roberto (L)           2248      5       47.5         5   29.0
       Rivera Kuzawka, Daniel                     2340      5       47.5         4   29.5
       Lorenzo Serrano, Henar                     1744      5       46.0         5   27.0
       Perez Fungueiro, Manuel Antonio            2234      5       45.0         4   28.5
       Bouza-Brey Teijeiro, Gonzalo (L)           1886      5       44.5         5   27.0
       Vila González, Daniel                      2004      5       44.0         4   28.0
       Fernández Alvarez, Gonzalo                 2070      5       42.0         4   25.5
       Susavila Muñiz, Antonio                    1954 1904 5       39.0         4   24.0
       Saborido Búa, Jorge (L)                    2028      5       36.5         5   21.0
       Barreiro Piñeiro, José                     1939 1907 5       35.0         5   21.0
       Filgueira Fernández, Cristina              1939 1808 5       33.0         5   19.0
       Lopez Santiago, Ruy                        1884      5       32.5         5   21.0
34-42  Lago Durán, Enrique (L)                              4.5     43.5         4   25.0
       Santaclara Rodríguez, Ramón                2174      4.5     42.0         4   28.5
       Nedobora Kariasyk, Gregori                 2029 2002 4.5     42.0         4   25.0
       Estévez Iglesias, Roberto                            4.5     37.5         2   23.0
       Rodríguez Tojeira, José Angel              1811      4.5     37.0         4   20.5
       Beltrán Ortiz, Edda G.                     1921      4.5     37.0         4   19.0
       García Bernárdez, Jaime                    2038      4.5     34.5         3   19.0
       Martínez Domado, Daniel                              4.5     31.5         4   18.0
       Núñez García, Ramón                        1955      4.5     30.5         3   19.0
43-52  Campos Calvo-Sotelo, Juan                  2029 2019 4       45.5         4   26.0
       Petrosian, Kamo                                      4       45.0         3   23.0
       Rodríguez Lamas, Manuel                         1853 4       45.0         3   22.0
       Maneiro Blanco, José (L)                   1655      4       42.0         4   19.0
       González Campo, Greta                      1873      4       41.5         4   22.0
       Fandiño Núñez, José Javier (*)                  1679 4       39.5         4   20.0
       Bello Abuín, Francisco J.                       1760 4       39.5         2   22.0
       Bernárdez Durán, Tomás                     1870      4       35.5         3   18.0
       Pazo Núñez, Emilio                         1798      4       34.5         4   16.0
       Castro Otero, Salvador                     1970      4       33.0         3   17.5
53-57  Gil Pérez, Gerardo                         1967      3.5     40.0         3   20.5
       Larrosa Villanueva, Uxía                        1483 3.5     37.5         3   17.0
       María López, Jorge Luís (L)                1823      3.5     35.0         3   19.0
       García Castro, Juan José (L)                         3.5     34.5         2   16.0
       Novales Ordax, Xurxo (L)                             3.5     31.5         2   15.5
58-63  Mauleón Carranza, Nerea                         1804 3       40.0         2   15.5
       Bedoya Ramos, Hector Mario                           3       37.5         1   17.0
       Saavedra Santiago, Gonzalo                           3       37.0         2   16.0
       Fernández Vázquez, Jorge                   1863      3       35.5         3   16.0
       Otero Outeiral, Mariano (L)                          3       32.5         2   15.5
       Jerez Morán, Antonio                                 3       28.0         1    8.0
  64   González Campo, María                           1568 2.5     37.0         1   12.0
65-68  López Maneiro, José Manuel (L)                       2       31.5         1    8.0
       De Santiago De Santiago, José A. (L)                 2       30.5         2    8.0
       Pérez Díaz, Fernando (L)                             2       27.5         1    8.0
       González Rodríguez, Agapito                1892      2       22.0         1    7.0
69-70  Martín Pérez, Alberto (L)                            1       35.0         0    9.0
       Carretero García, Iván                     1658      1       24.0         1    4.0
71-81  Bao Estévez, Abel (L)                                0       19.0         0    0.0
       Guijarro Arca, Basilio                     1912      0        6.5         0    0.0
       Klaversteijn Sozzo, Juan Martín            1899      0        5.5         0    0.0
       Melio Rey, Ramon (L)                       2079      0        4.5         0    0.0
       Carretero García, Enrique                            0        4.5         0    0.0
       Limia Vázquez, Carlos                                0        4.5         0    0.0
       Guerra Bastida, Diego                      2370      0        4.0         0    0.0
       Eyo Castro-Rial, Alberto P.                2192      0        3.5         0    0.0
       Conde Abuín, Manuel (L)                    2177 2147 0        3.5         0    0.0
       García Benavides, Omar                     2098      0        2.0         0    0.0
       Varasa Paredes, Javier                     1977      0        0.5         0    0.0

Cadro de Torneo

Nº  Nombre                               Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7    8    9  

1.  Strikovic, Aleksa                          2567 41:W 24:W 14:W  9:L 18:W  7:W  4:W  3:L  2:W
2.  Reinaldo Castiñeira, Roi                   2458 42:W 25:W 15:D 52:W  3:D 11:W 13:W  9:D  1:L
3.  Lariño Nieto, David                        2435 43:W 28:W 17:W 10:D  2:D 25:W  9:W  1:W 11:W
4.  Suárez Pousa, Diego                        2418 44:+ 30:W 18:W 11:L 20:W 56:W  1:L 15:W  9:W
5.  García Castro, Pablo                       2405 45:+ 31:W 23:W 13:L 22:D 15:L 34:W 18:W 10:D
6.  Guerra Bastida, Diego                      2370 46:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
7.  Sande Edreira, José                        2359 47:L 77:W 51:W 32:W 30:W  1:L 24:W 13:D 15:D
8.  Rivera Kuzawka, Daniel                     2340 48:W 33:L 37:W 31:D 40:W 22:W 12:D 20:L 52:L
9.  Pena Gómez, Manuel                         2324 49:W 34:W 20:W  1:W 11:W 13:W  3:L  2:D  4:L
10. Rodriguez López, Rafael                    2292 50:W 39:W 33:W  3:D 13:L 23:W 15:L 40:W  5:D
11. Piay Augusto, Diego                        2281 51:W 36:W 22:W  4:W  9:L  2:L 25:W 16:W  3:L
12. Espiñeira González, Diego                  2274 52:L 58:W 50:W 15:W 23:D 31:W  8:D 17:W 20:D
13. Carrera Pérez, Francisco                   2267 53:W 40:W 47:W  5:W 10:W  9:L  2:L  7:D 14:L
14. Larrosa Vila, José                         2265 54:W 46:W  1:L 33:W 56:L 17:D 31:W 23:W 13:W
15. Torrado Quintela, Julio (L)                2261 55:W 59:W  2:D 12:L 37:W  5:W 10:W  4:L  7:D
16. Patiño Romarís, Juan Roberto (L)           2248 56:W 52:L 53:W 34:W 25:L 41:W 33:W 11:L 24:L
17. Rodríguez Rodríguez, Antonio               2238 57:W 61:W  3:L 40:D 52:W 14:D 56:W 12:L 33:W
18. Perez Fungueiro, Manuel Antonio            2234 58:W 66:W  4:L 47:W  1:L 34:D 72:W  5:L 39:D
19. Eyo Castro-Rial, Alberto P.                2192 59:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
20. Senlle Caride, Miguel                      2179 60:W 72:W  9:L 48:W  4:L 47:W 30:W  8:W 12:D
21. Conde Abuín, Manuel (L)                    2177 61:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
22. Vandersmissen, Mathieu                     2177 62:W 75:W 11:L 49:W  5:D  8:L 40:L 43:W 47:W
23. Santaclara Rodríguez, Ramón                2174 63:W 81:W  5:L 69:W 12:D 10:L 61:W 14:L 40:L
24. García Brión, Eduardo                      2158 64:W  1:L 54:W 56:L 49:W 58:W  7:L 80:W 16:W
25. Redondo Argüelles, Graciela                2101 65:W  2:L 57:W 80:W 16:W  3:L 11:L 49:W 28:W
26. García Benavides, Omar                     2098 66:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
27. Melio Rey, Ramon (L)                       2079 67:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
28. Fernández Alvarez, Gonzalo                 2070 68:W  3:L 56:L 78:W 53:W 72:D 52:D 62:W 25:L
29. García Bernárdez, Jaime                    2038 69:D 47:L 38:W 39:L 64:L 81:W 60:D 77:D 80:W
30. Campos Calvo-Sotelo, Juan                  2029 70:W  4:L 62:W 72:W  7:L 69:W 20:L 52:L 48:L
31. Nedobora Kariasyk, Gregori                 2029 71:W  5:L 59:W  8:D 39:W 12:L 14:L 54:L 53:W
32. Saborido Búa, Jorge (L)                    2028 72:L 60:W 64:W  7:L 58:L 54:L 55:W 51:W 62:W
33. Vila González, Daniel                      2004 73:+  8:W 10:L 14:L 55:W 80:W 16:L 59:W 17:L
34. Arevalillo Romero, Sergio                  1997 74:W  9:L 66:W 16:L 59:W 18:D  5:L 53:W 54:W
35. Varasa Paredes, Javier                     1977 75:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
36. Castro Otero, Salvador                     1970 76:W 11:L 72:L 58:L 62:L 75:W 66:W 69:D 61:D
37. Gil Pérez, Gerardo                         1967 77:D 38:W  8:L 61:W 15:L 52:L 62:L 64:W 69:L
38. Núñez García, Ramón                        1955 78:D 37:L 29:L 63:D 68:W 64:W 54:D 72:L 70:W
39. Susavila Muñiz, Antonio                    1954 79:W 10:L 61:D 29:W 31:L 40:L 76:W 70:W 18:D
40. Abelleira González, Daniel                 1940 80:W 13:L 75:W 17:D  8:L 39:W 22:W 10:L 23:W
41. Barreiro Piñeiro, José                     1939  1:L 62:L 68:W 60:W 66:W 16:L 59:L 58:W 72:W
42. Filgueira Fernández, Cristina              1939  2:L 57:L 63:W 59:L 74:W 55:W 80:L 61:W 49:W
43. Beltrán Ortiz, Edda G.                     1921  3:L 64:L 70:W 62:W 72:L 60:D 63:W 22:L 77:W
44. Guijarro Arca, Basilio                     1912  4:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
45. Klaversteijn Sozzo, Juan Martín            1899  5:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
46. González Rodríguez, Agapito                1892  6:+ 14:L 80:L 57:W 69:-   :    :    :    : 
47. Bouza-Brey Teijeiro, Gonzalo (L)           1886  7:W 29:W 13:L 18:L 81:W 20:L 58:W 56:W 22:L
48. Lopez Santiago, Ruy                        1884  8:L 63:W 81:W 20:L 80:L 59:L 74:W 60:W 30:W
49. González Campo, Greta                      1873  9:L 68:W 76:W 22:L 24:L 66:W 69:W 25:L 42:L
50. Bernárdez Durán, Tomás                     1870 10:L 65:W 12:L 64:D 76:W 61:L 70:L 78:D 60:W
51. Fernández Vázquez, Jorge                   1863 11:L 70:W  7:L 66:L 79:W 62:L 81:W 32:L 76:L
52. Prol Lusquiños, José Manuel                1841 12:W 16:W 69:D  2:L 17:L 37:W 28:D 30:W  8:W
53. María López, Jorge Luís (L)                1823 13:L 74:W 16:L 75:W 28:L 70:D 64:W 34:L 31:L
54. Rodríguez Tojeira, José Angel              1811 14:L 71:W 24:L 81:L 75:W 32:W 38:D 31:W 34:L
55. Pazo Núñez, Emilio                         1798 15:L 76:L 74:W 79:W 33:L 42:L 32:L 81:W 66:W
56. Lorenzo Serrano, Henar                     1744 16:L 79:W 28:W 24:W 14:W  4:L 17:L 47:L 59:W
57. Carretero García, Iván                     1658 17:L 42:W 25:L 46:L 70:-   :    :    :    : 
58. Maneiro Blanco, José (L)                   1655 18:L 12:L 65:W 36:W 32:W 24:L 47:L 41:L 78:W
59. Rodríguez Lamas, Manuel                         19:+ 15:L 31:L 42:W 34:L 48:W 41:W 33:L 56:L
60. Mauleón Carranza, Nerea                         20:L 32:L 71:W 41:L 77:W 43:D 29:D 48:L 50:L
61. Bello Abuín, Francisco J.                       21:+ 17:L 39:D 37:L 78:W 50:W 23:L 42:L 36:D
62. Fandiño Núñez, José Javier (*)                  22:L 41:W 30:L 43:L 36:W 51:W 37:W 28:L 32:L
63. González Campo, María                           23:L 48:L 42:L 38:D 65:+ 78:W 43:L 76:L 64:L
64. Larrosa Villanueva, Uxía                        24:L 43:W 32:L 50:D 29:W 38:L 53:L 37:L 63:W
65. Bao Estévez, Abel (L)                           25:L 50:L 58:L 70:L 63:-   :    :    :    : 
66. Bedoya Ramos, Hector Mario                      26:+ 18:L 34:L 51:W 41:L 49:L 36:L 74:+ 55:L
67. Carretero García, Enrique                       27:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
68. De Santiago De Santiago, José A. (L)            28:L 49:L 41:L 71:W 38:L 76:L 79:L 75:W 81:L
69. Estévez Iglesias, Roberto                       29:D 78:W 52:D 23:L 46:+ 30:L 49:L 36:D 37:W
70. García Castro, Juan José (L)                    30:L 51:L 43:L 65:W 57:+ 53:D 50:W 39:L 38:L
71. Jerez Morán, Antonio                            31:L 54:L 60:L 68:L   :W 77:L 78:L 79:+ 75:W
72. Lago Durán, Enrique (L)                         32:W 20:L 36:W 30:L 43:W 28:D 18:L 38:W 41:L
73. Limia Vázquez, Carlos                           33:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
74. López Maneiro, José Manuel (L)                  34:L 53:L 55:L   :W 42:L 79:W 48:L 66:-   : 
75. Martín Pérez, Alberto (L)                       35:+ 22:L 40:L 53:L 54:L 36:L 77:L 68:L 71:L
76. Martínez Domado, Daniel                         36:L 55:W 49:L 77:D 50:L 68:W 39:L 63:W 51:W
77. Novales Ordax, Xurxo (L)                        37:D  7:L 78:L 76:D 60:L 71:W 75:W 29:D 43:L
78. Otero Outeiral, Mariano (L)                     38:D 69:L 77:W 28:L 61:L 63:L 71:W 50:D 58:L
79. Pérez Díaz, Fernando (L)                        39:L 56:L   :W 55:L 51:L 74:L 68:W 71:-   : 
80. Petrosian, Kamo                                 40:L   :W 46:W 25:L 48:W 33:L 42:W 24:L 29:L
81. Saavedra Santiago, Gonzalo                        :W 23:L 48:L 54:W 47:L 29:L 51:L 55:L 68:W

Torneo Infantil:

Foto
Podium: Todos

Sub 10:

Clasificación Final:

Posto Nome                         Feder Club                  Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-3  ABAL CORES, LUCAS                  FONTECARMOA           5      24.5    16.5   20.0
      DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE       FONTECARMOA           5      22.0    14.0   15.0
      BAYON ROLO, JUAN ANDRES            FONTECARMOA           5      19.0    13.0   19.0
 4-5  PARDO GOMEZ, JOSE RAMON            FRANCISCANOS LUGO     4.5    20.5    13.5   12.5
      SUAREZ GOMEZ, JULIO                FONTECARMOA           4.5    19.5    14.0   12.5
6-10  PORTELA PELETEIRO, ALBERTO         KARPOV                4      25.0    17.0   17.0
      GALVÁN SOTELO, BRAIS               CEMAR                 4      22.5    15.0   15.0
      RIVERA VALENZUELA, LUIS            FONTECARMOA           4      20.0    13.0   15.0
      RIVERA VALENZUELA, JOSE            FONTECARMOA           4      17.0    11.0   10.0
      SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO           E. X. PONTEAREAS      4      16.5    11.5   16.0
11-23 GRAÑA GOMEZ, DIEGO                 CFX                   3      22.0    14.0   13.0
      PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL            CFX                   3      21.0    14.0   13.0
      GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN              XADREZ OURENSE        3      20.5    13.0   13.0
      LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL             XADREZ ALBATROS       3      19.0    13.0   12.0
      RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE        ESCOLA FERROLA XADREZ 3      18.0    12.0   11.0
      MARQUES, MARINA                    LUCENA                3      17.5    11.5    9.0
      RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL        AJEDREZ MARIN         3      17.0    12.0   10.0
      ROMA BARGE, GABRIEL                XADREZ OURENSE        3      17.0    12.0    9.0
      SUAREZ GALIÑANES, ANA              FONTECARMOA           3      16.0    11.0   10.0
      PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA           EXP                   3      15.5     9.5    9.0
      ANDION LINARES, MARTA              FONTECARMOA           3      15.0    10.0   12.0
      FERNANDEZ LAGE, RAMON              CONXO                 3      13.5     9.0    6.0
      GRANDE PALACIOS, ANA               FONTECARMOA           3      13.5     8.0    7.0
 24   BLANCO SEIJAS, ANTIA               FONTECARMOA           2      16.5    11.0    9.0
25-29 TORRADO BAÑOS, MARCOS              FONTECARMOA           1      18.5    13.0    5.0
      LEDO BUCETA, BEATRIZ               FONTECARMOA           1      17.0    13.0    2.0
      PEREZ TROITIÑO, PABLO              FONTECARMOA           1      16.0    11.0    6.0
      PEREZ TROITIÑO, AGUSTIN            FONTECARMOA           1      16.0    11.0    3.0
      PENAS GARRIDO, MARCOS              FONTECARMOA           1      13.0    10.0    4.0
30-32 BAYON ROLO, MIGUEL                 FONTECARMOA           0      11.0     6.0    0.0
      RODRIGUEZ MOURIÑO, NICOLAS         LUCENA                0       0.0     0.0    0.0
      RODRIGUEZ MOURIÑO, ANAIS           LUCENA                0       0.0     0.0    0.0

Táboa de Cruces:

No  Name                         Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  ABAL CORES, LUCAS                      16:W 14:W 20:W 21:W  3:W  6:L
2.  ANDION LINARES, MARTA                  17:W 15:W 21:L 11:L 27:L 12:W
3.  BAYON ROLO, JUAN ANDRES                18:W 19:W 22:W 29:W  1:L 21:W
4.  BAYON ROLO, MIGUEL                     19:L 29:L 17:L 18:L 12:L  7:L
5.  BLANCO SEIJAS, ANTIA                   20:L 18:W 19:W 22:L 16:L 30:L
6.  DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE           21:L 23:W 15:W 13:W 11:W  1:W
7.  FERNANDEZ LAGE, RAMON                  22:L 24:L 16:L 12:W 32:W  4:W
8.  GALVÁN SOTELO, BRAIS                   23:W 21:L 28:W 20:W 22:W 31:L
9.  GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN                  24:W 20:L 27:W 30:W 21:L 16:L
10. GRANDE PALACIOS, ANA                   27:L 28:L 18:W 31:L 17:W 19:W
11. GRAÑA GOMEZ, DIEGO                     28:W 22:L 24:W  2:W  6:L 29:L
12. LEDO BUCETA, BEATRIZ                   29:L 30:L 23:L  7:L  4:W  2:L
13. LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL                 30:W 27:W 29:L  6:L 24:L 32:W
14. MARQUES, MARINA                        31:W  1:L 30:L 27:L 18:W 17:W
15. PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA               32:W  2:L  6:L 16:L 19:W 18:W
16. PARDO GOMEZ, JOSE RAMON                 1:L 31:D  7:W 15:W  5:W  9:W
17. PENAS GARRIDO, MARCOS                   2:L 32:L  4:W 24:L 10:L 14:L
18. PEREZ TROITIÑO, AGUSTIN                 3:L  5:L 10:L  4:W 14:L 15:L
19. PEREZ TROITIÑO, PABLO                   4:W  3:L  5:L 28:L 15:L 10:L
20. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL                 5:W  9:W  1:L  8:L 28:W 23:L
21. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO              6:W  8:W  2:W  1:L  9:W  3:L
22. RIVERA VALENZUELA, LUIS                 7:W 11:W  3:L  5:W  8:L 24:W
23. RIVERA VALENZUELA, JOSE                 8:L  6:L 12:W 32:W 30:W 20:W
24. RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL             9:L  7:W 11:L 17:W 13:W 22:L
25. RODRIGUEZ MOURIÑO, NICOLAS               :    :    :    :    :    : 
26. RODRIGUEZ MOURIÑO, ANAIS                 :    :    :    :    :    : 
27. RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE            10:W 13:L  9:L 14:W  2:W 28:L
28. ROMA BARGE, GABRIEL                    11:L 10:W  8:L 19:W 20:L 27:W
29. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO               12:W  4:W 13:W  3:L 31:L 11:W
30. SUAREZ GALIÑANES, ANA                  13:L 12:W 14:W  9:L 23:L  5:W
31. SUAREZ GOMEZ, JULIO                    14:L 16:D 32:W 10:W 29:W  8:W
32. TORRADO BAÑOS, MARCOS                  15:L 17:W 31:L 23:L  7:L 13:L

Sub 12:

Clasificación Final:

Posto Nome                        Feder Club                     Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-2  SEGURA SANTOS, LUIS               FONTECARMOA              5.5    23.0    15.5   20.0
      MARQUES, VINCENT M.               LUCENA                   5.5    22.0    14.5   20.0
 3-4  LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO            XADREZ ALBATROS          4.5    21.0    14.0   13.0
      BARRAL CASTRO, YAGO               KARPOV                   4.5    19.5    12.0   15.0
 5-8  VARELA FERNANDEZ, ANDRES          FONTECARMOA              4      23.5    16.0   16.0
      GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID              CLUBE XADREZ OURENSE     4      23.5    16.0   14.0
      ARELLANO PARDO, MARTÍN            CLUBE XADREZ OURENSE     4      21.5    13.5   16.0
      GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL          FONTECARMOA              4      14.0     9.5   12.0
  9   MARTINEZ JUSTO, JESUS             FONTECARMOA              3.5    11.5     7.0    9.5
10-14 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, JAVIER       ESCOLA PROVINCIAL XADREZ 3      20.5    14.0   14.0
      VAZQUEZ GOMEZ, DAVID              XADREZ OURENSE           3      20.5    14.0   11.0
      GALVÁN SOTELO, ASIER              CEMAR                    3      17.0    12.5   13.0
      IGLESIAS GARCIA, JORGE            LUCENA                   3      17.0    11.0    6.0
      LORENZO DIEGUEZ, MANUEL           LUCENA                   3      16.5    10.5    9.0
15-17 RODRÍGUEZ REBOREDO, ÁNGEL         XADREZ ALBATROS          2.5    19.0    13.0   10.5
      ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER           LUCENA                   2.5    15.5    10.5    9.5
      RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ        FONTECARMOA              2.5    13.0     9.0    6.5
18-22 DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL            FONTECARMOA              2      22.0    14.5   10.0
      ALONSO MACÍAS, MARÍA              KARPOV                   2      21.0    13.5   10.0
      RAÑO CONDE, CLARA                 FONTECARMOA              2      16.0    11.5    7.0
      PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS          FRANCISCANOS LUGO        2      15.0    10.0    7.0
      FERNANDEZ SEÑORANS, PEDRO         FONTECARMOA              2      15.0    10.0    5.0
23-24 PAZ VILAS, JAVIER                 FONTECARMOA              0.5    15.0    10.5    2.0
      SUAREZ GALIÑANES, BELEN           FONTECARMOA              0.5    14.5    10.5    2.0
25-27 PORTELA GONZÁLEZ, MARTA           KARPOV                   0       4.0     4.0    0.0
      BOUZAS FALCON, OSCAR              FONTECARMOA              0       2.0     2.0    0.0
      RODRIGUEZ MOURIÑO, DANIEL         LUCENA                   0       0.0     0.0    0.0

Táboa Cruces:

No  Nome                        Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  SEGURA SANTOS, LUIS                   14:W 10:W  5:W  2:W 17:D  4:W
2.  BARRAL CASTRO, YAGO                   15:D 11:W  7:W  1:L 10:W  3:W
3.  RODRIGUEZ DOMINGUEZ, JAVIER           16:W 12:W  8:L  6:W  5:L  2:L
4.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID                  17:L 15:W 16:W 10:W 12:W  1:L
5.  VARELA FERNANDEZ, ANDRES              18:W 22:W  1:L 13:W  3:W 17:L
6.  ALONSO MACÍAS, MARÍA                  19:W 17:L 18:W  3:L 13:L 16:L
7.  ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER               20:W 25:D  2:L 12:L 14:L 19:W
8.  ARELLANO PARDO, MARTÍN                21:W 27:W  3:W 17:L 15:L 12:W
9.  BOUZAS FALCON, OSCAR                  22:L   :    :    :    :    : 
10. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL                23:W  1:L 19:W  4:L  2:L 18:L
11. FERNANDEZ SEÑORANS, PEDRO             25:L  2:L 23:L 20:W 22:W 14:L
12. GALVÁN SOTELO, ASIER                  26:W  3:L 27:W  7:W  4:L  8:L
13. GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL              27:L 20:W 22:W  5:L  6:W 25:W
14. IGLESIAS GARCIA, JORGE                 1:L 19:L 15:L 26:W  7:W 11:W
15. LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO                 2:D  4:L 14:W 25:W  8:W 27:W
16. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL                3:L 23:W  4:L 22:W 27:L  6:W
17. MARQUES, VINCENT M.                    4:W  6:W 25:W  8:W  1:D  5:W
18. MARTINEZ JUSTO, JESUS                  5:L 26:W  6:L 23:D 20:W 10:W
19. PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS               6:L 14:W 10:L 27:L 23:W  7:L
20. PAZ VILAS, JAVIER                      7:L 13:L 26:D 11:L 18:L 23:L
21. PORTELA GONZÁLEZ, MARTA                8:L   :    :    :    :    : 
22. RAÑO CONDE, CLARA                      9:W  5:L 13:L 16:L 11:L 26:W
23. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ            10:L 16:L 11:W 18:D 19:L 20:W
24. RODRIGUEZ MOURIÑO, DANIEL               :    :    :    :    :    : 
25. RODRÍGUEZ REBOREDO, ÁNGEL             11:W  7:D 17:L 15:L 26:W 13:L
26. SUAREZ GALIÑANES, BELEN               12:L 18:L 20:D 14:L 25:L 22:L
27. VAZQUEZ GOMEZ, DAVID                  13:W  8:L 12:L 19:W 16:W 15:L

Sub 14:

Clasificación Final:

Posto Nome                      Feder Club                  Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-5  CARREIRA CASAIS, ANXO           CDU                   4.5    23.5    16.0   19.0
      PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN        KARPOV                4.5    22.0    16.0   15.0
      VILLAR PÉREZ, SAMUEL            LUCENA                4.5    21.0    14.0   15.5
      ALONSO CAAMAÑO, RUBEN           UNIVERSIDAD VIGO      4.5    20.5    14.5   17.0
      BARRAL LIJO, JAVIER             MARCOTE               4.5    19.5    14.5   16.0
 6-7  GONZALEZ CARRO, VICTOR          ALEXANDRE BOVEDA      4      22.0    15.5   16.5
      AMIL INSUA, ANXO                MARQUIÑO              4      18.5    12.5   12.0
 8-9  CRUZ GUERRA, SAMUEL             XADREZ OURENSE        3.5    20.5    14.5   14.0
      BERRIDI SOLLA, FELIX            FONTECARMOA           3.5    14.5    10.0    8.5
10-13 FERNANDEZ ANSUAR, BORJA         ESCOLA LUGUESA XADREZ 3      20.5    14.0   13.0
      PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL       E.X.P.                3      19.5    13.5   13.0
      RIVERA COUCE, ADAY              ESCOLA FERROLÁ XADREZ 3      18.0    12.0    9.0
      GRANDE PALACIOS, FATIMA         FONTECARMOA           3      15.5    10.5    8.0
 14   SABUZ FORNEIRO, MARTIN          XADREZ OURENSE        2.5    18.5    13.0    8.5
15-18 BUJAN PIÑEIRO, CRISTIAN         FONTECARMOA           2      19.0    13.0    6.0
      OTERO PEREZ, JAVIER             FONTECARMOA           2      16.0    11.0    7.0
      MONTANS LOPEZ, ADRIAN           FONTECARMOA           2      15.0    10.5    8.0
      SIEIRA TOURIÑO, IAGO            FONTECARMOA           2      13.5     9.5    7.0
 19   BRUN CASCALLAR, LUCIA           FONTECARMOA           1      15.5     9.5    3.0
20-21 RODRÍGUEZ REBOREDO, SARA        XADREZ ALBATROS       0       4.5     4.5    0.0
      LORENZO SERRANO, HENAR          ALEXANDRE BOVEDA      0       3.5     3.5    0.0

Táboa Cruces:

No  Nome                      Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN        1864 11:W  6:L 20:W  2:W  3:D  4:W
2.  VILLAR PÉREZ, SAMUEL            1841 12:W  7:D  5:W  1:L 11:W  9:W
3.  GONZALEZ CARRO, VICTOR          1664 13:W 10:W  6:W  4:L  1:D  7:D
4.  CARREIRA CASAIS, ANXO           1559 14:W  9:W 18:W  3:W  7:D  1:L
5.  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL       1512 15:W 21:W  2:L  7:L 13:W 14:L
6.  BARRAL LIJO, JAVIER                  16:W  1:W  3:L 14:W  9:D 18:W
7.  ALONSO CAAMAÑO, RUBEN                17:W  2:D  8:W  5:W  4:D  3:D
8.  RIVERA COUCE, ADAY                   18:L 15:W  7:L 17:W 14:L 13:W
9.  CRUZ GUERRA, SAMUEL                  19:W  4:L 21:W 18:W  6:D  2:L
10. SABUZ FORNEIRO, MARTIN               20:W  3:L 14:L 15:D 18:L   :W
11. GRANDE PALACIOS, FATIMA               1:L 18:L 16:W 20:W  2:L 17:W
12. RODRÍGUEZ REBOREDO, SARA              2:L   :    :    :    :    : 
13. MONTANS LOPEZ, ADRIAN                 3:L 16:W 15:L 21:W  5:L  8:L
14. AMIL INSUA, ANXO                      4:L 17:W 10:W  6:L  8:W  5:W
15. BERRIDI SOLLA, FELIX                  5:L  8:L 13:W 10:D   :W 20:W
16. BRUN CASCALLAR, LUCIA                 6:L 13:L 11:L   :W 20:L 21:L
17. BUJAN PIÑEIRO, CRISTIAN               7:L 14:L   :W  8:L 21:W 11:L
18. FERNANDEZ ANSUAR, BORJA               8:W 11:W  4:L  9:L 10:W  6:L
19. LORENZO SERRANO, HENAR                9:L   :    :    :    :    : 
20. OTERO PEREZ, JAVIER                  10:L   :W  1:L 11:L 16:W 15:L
21. SIEIRA TOURIÑO, IAGO                   :W  5:L  9:L 13:L 17:L 16:W

Sub 16:

Clasificación Final:

Posto Nome                        Feder Club                     Score Buch. M-Buch. Progr.

  1   SOUSA BARREIRO, BIEITO            LUCENA                   5      21.0    15.0   19.0
  2   ALONSO MACÍAS, VÍCTOR             KARPOV                   4.5    20.5    13.0   14.5
 3-5  ESCUDEIRO TILVE, RAMÓN            E.X.P.                   4      19.5    13.0   14.0
      RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL       ESCOLA PROVINCIAL XADREZ 4      19.0    14.0   15.0
      MARTINEZ VECILLAS, JAVIER         XADREZ OURENSE           4      19.0    12.5   15.0
 6-8  CASCALLAR TABOADA, DIEGO          FONTECARMOA              3      21.5    15.0   11.0
      ABAL CORES, CRISTIAN              FONTECARMOA              3      16.5    12.0   10.0
      PEREIRO RODRIGUEZ, DIEGO          FONTECARMOA              3      14.0     9.5    7.0
  9   LOPEZ GRAÑA, CARMEN                                        2.5    17.5    13.0   11.5
10-11 QUING CHEN LIN, YAN               ESCOLA FERROLA XADREZ    1.5    16.5    11.5    3.5
      SUAREZ MUÑOZ, MIGUEL              ESCOLA FERROLA XADREZ    1.5    15.5    11.5    5.5
12-13 MATAS ZAS, MANUEL                 CONXO                    0      15.5    10.0    0.0
      LOPEZ GARRIDO, DANIEL             XADREZ OURENSE           0       0.0     0.0    0.0

Táboa Cruces:

No  Nome                        Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  ALONSO MACÍAS, VÍCTOR             1944  7:L 11:W  3:W  8:W  5:W  2:D
2.  ESCUDEIRO TILVE, RAMÓN            1834  8:W  5:L 13:W  4:D 12:W  1:D
3.  LOPEZ GRAÑA, CARMEN               1765 10:W  6:D  1:L 11:W  7:L  8:L
4.  RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL       1717 11:W  7:W  5:L  2:D 10:W  6:D
5.  SOUSA BARREIRO, BIEITO            1523 12:W  2:W  4:W  6:W  1:L  7:W
6.  MARTINEZ VECILLAS, JAVIER              13:W  3:D  7:W  5:L  8:W  4:D
7.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO                1:W  4:L  6:L 13:W  3:W  5:L
8.  ABAL CORES, CRISTIAN                    2:L 12:W 10:W  1:L  6:L  3:W
9.  LOPEZ GARRIDO, DANIEL                    :    :    :    :    :    : 
10. MATAS ZAS, MANUEL                       3:L 13:L  8:L 12:L  4:L 11:L
11. PEREIRO RODRIGUEZ, DIEGO                4:L  1:L 12:W  3:L 13:W 10:W
12. QUING CHEN LIN, YAN                     5:L  8:L 11:L 10:W  2:L 13:D
13. SUAREZ MUÑOZ, MIGUEL                    6:L 10:W  2:L  7:L 11:L 12:D

Colaboran:

Logos
Fundación de Deportes | Club de Xadrez Fontecarmoa | Federación Galega Xadrez

Patrocinan:

Logos

Máis información:

http://memorialadolfopedrido.blogspot.com

http://www.fegaxa.com/

 

TablaDeFlandes