Galicia/Galiza
Galicia

XVIII Memorial Adolfo Pedrido
Torneo Internacional

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Pavillón deportivo da Rúa Castelao, 13 – Vilagarcía de Arousa

Domingo 19 de setembro de 2010 | Bases

Informa: Anxo Vilas e José Antonio de Santiago Club Xadrez Fontecarmoa Web

En españolEn galego

Final:

TRES VITORIAS PARA OS XOGADORES DO CX FONTECARMOA

Foto

Durante todo o fin de semana se celebrou o XVIII Memorial Adolfo Pedrido 2010 de categorías base e Absoluto Internacional, co-organizado polo Liceo Casino e pola Fundación Deportiva Municipal de Vilagarcía, coa colaboración do Club de Xadrez Fontecarmoa na execución do evento, que consolidou a Vilagarcía como o centro de atención do xadrez galego.

Na xornada do sábado a participación foi moi numerosa alcanzándose a cifra de 135 xadrecistas inscritos de toda Galicia que disputaron un torneo do Circuíto Escolar repartidos en cinco categorías: Cadete, Infantil, Alevíns, Benxamíns e Promesas, durante todo o día no recinto do Pavillón de Deportes Municipal da rúa Castelao.

A inclusión do torneo, por cuarto ano consecutivo no Circuíto Galego Escolar e a boa traxectoria que vén desenvolvendo esta competición nas súas anteriores edicións, provocou que se superasen todas as previsións de participación, converténdose nun dos máis importante da Comunidade en canto ao número de xogadores.

Despois das seis roldas do campionato, todos os xogadores foron obsequiados con regalos e trofeos doados por Zona Aberta, o Liceo Casino e pola Fundación Deportiva Municipal.

A categoría Cadete deixa como vencedor a Anxo Carreira da Universidade de Santiago, sendo segundo David Gómez del Xadrez Ourense. A terceira posición foi ocupada por Breixo Alvarez do Laroca de Nigrán.

En infantís a vitoria foise para o integrante do Fontecarmoa Luis Segura, seguido por Martín Arellano do Xadrez Ourense e por Javier Domínguez de Ponteareas.

Outra vitoria en alevíns para o Club Xadrez Fontecarmoa, a cargo de Julio Suárez, que afianza o seu liderado no Circuíto. Segundo foi Adrián Gómez e o terceiro posto da xeral foi para Antonio Salas de Ponteareas.

Na categoría Benxamín, o vencedor foi Gabriel Roma do Xadrez Ourense. Segundo finalizou Alberto Iglesias da Casa de Xuventude e terceiro foi Pablo Vidal del Lucena de Vigo.

No cadro dos máis novos, promesas menores de 8 anos, a vitoria caeu de parte doutro vigués, Alex Lorenzo, seguido de David Seoane de Ferrol e Martín Pena de la Universidad de Santiago.

Na xornada do domingo desenvolveuse o Aberto Internacional nos salóns do Liceo Casino, alcanzando unha participación de 65 xogadores. O xogador local Julio Torrado, conseguiu a vitoria ao ceder unicamente unhas táboas nas sete roldas disputadas, superando na clasificación final varios campións galegos que non alcanzaron postos de podio.

A segunda praza, con seis puntos, foi para Samuel Villar de la Universidad de Vigo e a terceira para Martín Boado del Club Marcote, actual campión de España por equipos.

Na franxa sub-2000 os premios foron para os xogadores locais, Gonzalo Bouza Brey e Lucas Abal.

Dende o Liceo Casino, Fundación de Deportes Municipal e Club Xadrez Fontecarmoa, trabállase xa na consolidación desta proba dentro do panorama autonómico como unha das máis importantes e apetecibles para os mellores taboleiros de Galicia.

Club Xadrez Fontecarmoa
http://www.cxfontecarmoa.com/

Clasificación Final

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC Prog Prog-1 vict
1 5 TORRADO QUINTELA, Julio   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 32 27 26   24   21   17   12    6½ 6
2 9 VILLAR PEREZ, Samuel   GAL Universidad De Vigo 6 31 23 22   20   18   15   11    6 6
3 7 RODRIGUEZ BOADO, Carlos Martin   GAL Club Marcote 6 29½ 27 26   24   21   17   12    6 6
4 8 ABUIN BOULLON, Manuel Angel   GAL Club Xadrez Rianxo 28½ 23 22   20   17   14   10    5½ 5
5 6 GARCIA BRION, Eduardo   GAL Xadrez C. M. Ribeira 27 22½ 21½  19½  16½  13½  10    5½ 5
6 1 SANCHEZ ALLER, Fernando   GAL Xadrez Ourense 5 36 23 22   20   17   13    9    5 5
7 3 GONZALEZ DIAZ, Julio   GAL Círculo De Las Artes 5 34½ 23 22   20   17   13    9    5 5
8 4 PEREZ FUNGUEIRO, Manuel Antonio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 33 23 22   20   17   14   10    5 5
9 10 NEDOBORA KARASYK, Gregori   GAL Clube De Xadrez Gallaecia 5 29 21 20   18   16   13    9    5 5
10 15 BOUZA-BREY TEIJEIRO, Gonzalo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 25 19 18   16   14   12    9    5 5
11 26 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 32 19½ 18½  17½  15½  12½   9    4½ 4
12 33 LOMBA GONZALEZ, Sergio   GAL A.C.D. Albatros 31½ 19 19   18   16   13    9    4½ 4
13 2 CRUZ ALVAREZ DE RON, Dan   GAL Club La Algalia 30 20 19   18   16   13    9    4½ 4
14 19 ARGIBAY FONTAN, Santiago   GAL Club Kárpov-Pontevedra 30 18½ 17½  15½  13½  11½   8½   4½ 4
15 11 SABORIDO BUA, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25½ 17 16   14½  13   10½   8    4½ 4
16 13 RODRIGUEZ PEREZ, Jesus   GAL Club De Ajedrez Marquiño 24 18½ 17½  15½  13½  11½   8½   4½ 4
17 32 VARELA FERNANDEZ, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28½ 18 17   16   14   11    8    4 4
18 58 OTERO DIZ, Carlos   GAL Peóns Dobrados 4 28 15 15   14   13   11    8    4 4
19 41 LOMBA GONZALEZ, Daniel   GAL A.C.D. Albatros 4 27 14 14   14   13   11    8    4 4
20 28 SUAREZ GOMEZ, Julio   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 26½ 17 16   15   13   10    7    4 4
21 35 SAAVEDRA SANTIAGO, Gonzalo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 26 15 15   14   12   10    7    4 4
22 27 SOUSA BARREIRO, Bieito   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 25½ 15 14   13   11    9    7    4 4
23 20 MARTINEZ DOURADO, Daniel   GAL Club Xadrez Rianxo 4 24½ 17 16   15   13   10    7    4 4
24 23 BUSTOS OZORIO, Ronald   CAN   4 24 17 16   15   13   10    7    4 4
25 14 LOUZAO BREA, Jose Luis   GAL Clube Xadrez Marín 4 22 15 14   13   12   10    7    4 4
26 21 RODRIGUEZ LAMAS, Manuel   GAL Clube De Xadrez Gallaecia 4 21½ 16 15   14   13   11    8    4 4
27 29 ORTIZ FLORES, Gustavo   CAN   4 20½ 15 15   14   12   10    7    4 4
28 39 OTERO PEREZ, Javier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 27½ 13½ 13½  12½  10½   8½   6½   3½ 3
29 31 MONTANS LOPEZ, Adrian   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 26½ 16 15   13½  11    8½   6    3½ 3
30 22 PEREIRO RODRIGUEZ, Diego   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25 14½ 13½  12½  11½   9½   6½   3½ 3
31 18 FARTO OROZCO, David   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 27 16 15   14   12    9    6    3 3
32 44 LAMAS LUAÑA, Jacobo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 24½ 15 14   12   10    8    6    3 3
33 40 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 13 13   12   10    8    6    3 3
34 42 GARCIA RODRIGUEZ, Manuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 12 12   11   10    8    6    3 3
35 17 LAGO DURAN, Jose Enrique   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22½ 14 13   11    9    7    5    3 3
36 38 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22½ 13 13   12   11    9    6    3 3
37 43 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22½ 10 10    9    8    7    5    3 3
38 37 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre   GAL Escola Ferrola 3 22 10 10   10    9    7    5    3 3
39 34 BAYON ROLO, Juan Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 11 11   11   10    8    6    3 3
40 36 DE LA PEÑA LLEDANRI, Adolfo   GAL Círculo Ferrolano 3 20 11 11   10    9    7    5    3 3
41 63 SUAREZ VALLEJO, Manuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 19 9 9    9    9    8    6    3 3
42 60 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16 8 8    8    8    7    5½   3 2
43 62 SIXTO PUENTE, Eloy   GAL Clube De Xadrez Gallaecia 3 14½ 8 8    8    8    7    5½   3 2
44 49 CHARLIN RIAL, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 20½ 8½   8½   7½   6½   5    2½ 2
45 54 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 17½ 5 5    5    5    5    4    2½ 2
46 61 SIEIRA TOURIÑO, Iago   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 27 13 12   10    8    6    4    2 2
47 52 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 22½ 9 9    8    7    6    4    2 2
48 47 BETANZOS JAMARDO, Adrian   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 22 8 8    8    7    6    4    2 2
49 50 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 21 7 7    7    6    5    4    2 2
50 46 ALCALDE SANTOS, Maximo   GAL Club Xadrez Vilaxoan 2 20½ 8 8    8    7    6    4    2 2
51 45 AGUADO FERNANDEZ, Eva F GAL Mosefesa & The Wailers 2 20½ 7½   6½   5½   4½   3½   2 1
52 56 LOPEZ CASTRO, Alberto   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 20 8 7    6    5    4    3    2 2
53 48 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 21 7½   6½   5½   4½   3    1½ 1
54 55 LOMBA BAZ, Antonio Jesus   GAL A.C.D. Albatros 17 2 2    2    2    2    2    1½ 0
55 57 MARTINEZ DOLDAN, Jaime   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16 6½   5½   4½   3½   2½   1½ 1
56 53 LEIRO ABELLAIRA, Jesus Francisc   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo ½ 18½ 1 1    1    1    1    1    ½ 0
57 12 AREVALILLO ROMERO, Sergio   GAL Xadrez C. M. Ribeira 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  16 AMIL BLANCO, Manuel Angel   GAL Club De Ajedrez Marquiño 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  24 OUTEIRAL GONZALEZ, Ricardo   GAL Club De Ajedrez Marquiño 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  25 PETROSYAN, Kamo   GAL Clube De Xadrez Gallaecia 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  30 RODRIGUEZ REY, Juan Vicente   GAL Escola Ferrola 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  51 GONZALEZ BARBOSA, Miguel   GAL A.C.D. Albatros 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0
  59 OTERO OUTEIRAL, Mariano   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 0

Datos Técnicos:

Organizador :
Liceo Casino de Vilagarcía – Fundacion Deportiva Municipal – C. X. Fontecarmoa
Director Torneo :
Angel Francisco Vilas Fernández
Árbitro Principal :
Evaristo Rodríguez López
Árbitro :
José Antonio de Santiago de Santiago
Lugar :
Sede Liceo Casino de Vilagarcía Rúa Castelao, 5

Organizan:

Logos

 

TablaDeFlandes