Galicia/Galiza
Galicia

V Torneo Festas do Monte ó Aire Libre

A Guarda . Pontevedra

Paseo Central da Almeda

Sábado 13 de Agosto

TRIUNFO DE MANUEL ANTONIO PÉREZ FUNGUEIRO

CLASIFICACIÓN FINAL: Ir

Place Name                            Feder Rtg  Loc  Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   Perez Fungueiro, Manuel Antonio       2300      7.5      40.0  41.5   35.5
  2   Outerelo Ucha, Manuel                 2216      7        39.5  43.0   33.0
  3   Estévez Rodríguez, Luis Alberto       2134      6.5      40.0  42.5   31.0
  4   Barral Rubirosa, Cristobal                 1949 6.5      37.5  40.0   31.0
  5   Durán Rodríguez, Isidro         ALBA            6        35.0  38.0   27.0
      Riego Lorenzo, José Francisco                   6        35.0  38.0   27.0
  7   Rodríguez Veiga, Fernando                       6        35.0  36.5   27.5
  8   Barreiro Piñeiro, José                     1965 6        34.0  36.5   27.0
  9   Domínguez González, Avelino     ALBA       1679 6        32.5  36.0   23.0
 10   Cebrián Ramos, José Luis              2115      5.5      39.0  43.0   28.5
 11   Klaversteijn, Martín                       1950 5.5      36.0  39.5   27.0
 12   García, Alfredo                                 5.5      35.5  38.5   27.5
 13   Barral Lijó, Ramón                              5.5      32.5  34.5   22.0
 14   Paleo Magdaleno, David                          5.5      30.0  31.5   20.0
 15   Arevalillo Romero, Sergio             2036      5        40.0  44.0   27.0
 16   Couto González, Rafael          ALBA  1867 1827 5        38.0  41.5   26.0
 17   Ogando González, Francisco            2001      5        36.5  39.5   27.0
 18   Pena Sánchez, Victor David                 1974 5        35.0  37.5   25.0
 19   Casanova Núñez, Javier                2130 2132 5        34.0  37.0   25.5
 20   Prieto Penas, Marcial                      1950 5        33.0  37.0   24.0
 21   Cervino Porto, Guillermo                   1909 5        31.5  34.0   22.0
 22   Barral Castro, Yago             sub12           5        31.5  34.0   20.0
 23   Limia, Carlos                                   5        28.5  30.5   20.0
 24   Grande Palacios, Diego                          5        27.0  29.0   17.0
 25   Abalde Fernández, Esteban             2145 2013 4.5      38.0  41.5   22.5
 26   Outeiro Padín, Eladio                      1990 4.5      35.5  38.5   25.0
 27   Reboredo Otero, Carlos Alberto  ALBA            4.5      34.5  37.5   21.5
 28   Rodríguez, Alain Raul                           4.5      34.0  37.0   24.5
 29   Lorenzo Fernandez, Eduardo                 1902 4.5      33.5  36.0   20.5
 30   Barroso Fernández, Juan Carlos                  4.5      32.0  34.0   22.5
 31   Alvarez Dominguez, Breixo       sub12      1590 4.5      31.5  34.5   21.5
 32   Sio Areal, Manuel                               4.5      31.5  34.5   21.0
 33   Carretero, Iván                            1780 4.5      30.5  34.0   20.0
 34   Bello Blanco, Ramón                        1952 4        34.5  38.0   22.0
 35   Palacios González, Miguel       sub12           4        33.5  35.5   20.0
 36   Arias Iglesias, Carlos                     1827 4        33.0  36.5   22.0
 37   Pérez Rodríguez, David                          4        32.5  35.5   17.0
 38   Fernández Abalde, Emilio                        4        32.0  35.0   20.0
 39   Martínez DelaInsúa, José Manuel                 4        32.0  33.5   15.0
 40   Rodríguez Reboredo, Sara        sub12           4        30.5  32.5   19.0
 41   Rial Rodríguez, Javier          sub12           4        29.5  30.5   17.0
 42   González Rodríguez, Rubén       ALBA            4        29.0  31.5   19.0
 43   Miniño Diego, José              ALBA            4        28.5  30.5   16.0
 44   Rodríguez Lorenzo, José Carlos                  4        28.0  28.0   17.0
 45   Freire Vázquez, Cristian        sub12           4        26.5  28.5   19.0
 46   Sánchez Pintas, Antonio                         4        26.0  28.5   18.0
 47   Rodríguez Veiga, Juan Ignacio   sub12           4        24.5  27.0   14.0
 48   Grande Palacios, Fátima         sub12           3.5      30.5  33.0   16.5
 49   Troncoso Da Gama, Silvano                       3.5      30.5  31.5   20.5
 50   Medina Méndez, Miguel                           3.5      29.5  32.5   15.0
 51   Perez Asenjo, Javier                            3.5      27.0  29.5   14.5
 52   Lopez, Diego                                    3.5      26.5  28.5   15.0
 53   Martínez Díaz, Jessica          sub12           3.5      23.5  23.5   11.0
 54   Alvarez Dominguez, Lúa          sub12           3        30.0  32.5   13.0
 55   Rial Rodríguez, Eduardo         sub12           3        29.5  31.5   14.0
 56   Rodríguez Reboredo, Angel       sub12           3        28.0  30.5   15.5
 57   Barral Lijó, Javier             sub12      1607 3        27.0  29.5   16.0
 58   Reboredo Otero, Miguel          ALBA            3        26.0  27.5   14.0
 59   Vicente Rodríguez, Modesto                      3        25.5  28.0   14.0
 60   Lomba González, Sergio          sub12           3        25.5  27.5   12.0
 61   Vilaplana Baz, Germán           sub12           3        25.0  26.5   11.0
 62   Maquiera Alonso, Manuel José                    3        24.0  24.0   14.0
 63   Fernández Diaz, Roque                           3        22.5  24.5   11.0
 64   Alvarez Lomba, Miguel                           3        22.5  24.5    9.0
 65   Herrero Barbosa, Mónica         sub12           3        22.0  23.5    9.0
 66   Herrero, Juan José                              2.5      29.5  31.5   15.0
 67   Palacios González, Marta        sub12           2.5      27.0  27.0   11.5
 68   Martínez DelaInsua, David       sub12           2.5      25.0  26.5    8.5
 69   Fernández Comesaña, Emilio                      2.5      22.5  23.5    8.0
 70   Rodríguez Diez, Carlos          sub12           2.5      22.0  23.0    9.5
 71   Vicente González, Fabian        sub12           2        24.0  25.5    8.0
 72   Rodríguez Diez, Alvaro                          2        23.0  23.0    7.0
 73   Rodríguez Díez, Néstor                          2        21.0  22.0    9.0
 74   Díaz Rodríguez, Saúl            sub12           2        20.0  20.0    6.0
 75   Fernández Comesaña, Cristian                    1.5      24.5  25.5    3.5
 76   Grande Palacios, Ana            sub12           1.5      21.5  21.5    4.5
 77   Fernández Díaz, Bianca          sub12           1        18.0  18.0    2.0
 78   Crespo Alvarez, Carlos          sub12           0        18.5  19.5    0.0
 79   Jurado Fernández, Gustavo                       0         5.0   5.0    0.0
 80   Alvarez Crespo, Seila                           0         2.5   2.5    0.0
 81   Lomba Alonso, Daniel                            0         0.0   0.0    0.0

RONDA 8:Ir

 1 Manuel Antonio Perez Fungueiro [7]     .5:.5   Isidro Durán Rodríguez         [5.5]
 2 José Luis Cebrián Ramos        [5.5]    0:1    Manuel Outerelo Ucha           [6]  
 3 Martín Klaversteijn            [5.5]    0:1    Luis Alberto Estévez Rodríguez [5.5]
 4 Cristobal Barral Rubirosa      [5.5]    1:0    Javier Casanova Núñez          [5]  
 5 Avelino Domínguez González     [5]      1:0    Sergio Arevalillo Romero       [5]  
 6 Fernando Rodríguez Veiga       [5]      1:0    Francisco Ogando González      [5]  
 7 Rafael Couto González          [5]      0:1    José Barreiro Piñeiro          [5]  
 8 Eladio Outeiro Padín           [4.5]    0:1    José Francisco Riego Lorenzo   [5]  
 9 Ramón Barral Lijó              [4.5]    1:0    Carlos Alberto Reboredo Otero  [4.5]
10 Juan Carlos Barroso Fernández  [4.5]    0:1    David Paleo Magdaleno          [4.5]
11 Alain Raul Rodríguez           [4.5]    0:1    Alfredo García                 [4.5]
12 Emilio Fernández Abalde        [4]      0:1    Victor David Pena Sánchez      [4]  
13 Ramón Bello Blanco             [4]      0:1    Diego Grande Palacios          [4]  
14 Marcial Prieto Penas           [4]      1:0    Cristian Freire Vázquez        [4]  
15 José Manuel Martínez DelaInsúa [4]      0:1    Guillermo Cervino Porto        [4]  
16 Carlos Arias Iglesias          [4]      0:1    Carlos Limia                   [4]  
17 Yago Barral Castro             [4]      1:0    Sara Rodríguez Reboredo        [4]  
18 Miguel Palacios González       [4]      0:1    Eduardo Lorenzo Fernandez      [3.5]
19 Esteban Abalde Fernández       [3.5]    1:0    Diego Lopez                    [3.5]
20 Iván Carretero                 [3.5]    1:0    Silvano Troncoso Da Gama       [3.5]
21 Breixo Alvarez Dominguez       [3.5]    1:0    Miguel Medina Méndez           [3.5]
22 Fátima Grande Palacios         [3.5]    0:1    Manuel Sio Areal               [3.5]
23 Javier Rial Rodríguez          [3]      1:0    Javier Barral Lijó             [3]  
24 Lúa Alvarez Dominguez          [3]      0:1    David Pérez Rodríguez          [3]  
25 José Carlos Rodríguez Lorenzo  [3]      1:0    Roque Fernández Diaz           [3]  
26 Miguel Reboredo Otero          [3]      0:1    Rubén González Rodríguez       [3]  
27 Sergio Lomba González          [3]      0:1    Antonio Sánchez Pintas         [3]  
28 Manuel José Maquiera Alonso    [3]      0:1    Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [3]  
29 Modesto Vicente Rodríguez      [3]      0:1    José Miniño Diego              [3]  
30 Germán Vilaplana Baz           [3]      0:1    Jessica Martínez Díaz          [2.5]
31 Juan José Herrero              [2.5]    0:1    Javier Perez Asenjo            [2.5]
32 Angel Rodríguez Reboredo       [2.5]   .5:.5   David Martínez DelaInsua       [2]  
33 Fabian Vicente González        [2]      0:1    Miguel Alvarez Lomba           [2]  
34 Néstor Rodríguez Díez          [2]      0:1    Mónica Herrero Barbosa         [2]  
35 Marta Palacios González        [2]     .5:.5   Carlos Rodríguez Diez          [2]  
36 Eduardo Rial Rodríguez         [2]      1:0    Alvaro Rodríguez Diez          [2]  
37 Emilio Fernández Comesaña      [1.5]    1:0    Bianca Fernández Díaz          [1]  
38 Ana Grande Palacios            [1]     .5:.5   Cristian Fernández Comesaña    [1]  
39 Saúl Díaz Rodríguez            [1]      1:0    Carlos Crespo Alvarez          [0]  

RONDA 7:Ir

 1 Sergio Arevalillo Romero       [5]      0:1    Manuel Antonio Perez Fungueiro [6]  
 2 Manuel Outerelo Ucha           [5]      1:0    Fernando Rodríguez Veiga       [5]  
 3 Luis Alberto Estévez Rodríguez [5]     .5:.5   Cristobal Barral Rubirosa      [5]  
 4 Alfredo García                 [4.5]    0:1    José Luis Cebrián Ramos        [4.5]
 5 Eladio Outeiro Padín           [4.5]    0:1    Martín Klaversteijn            [4.5]
 6 Isidro Durán Rodríguez         [4.5]    1:0    Alain Raul Rodríguez           [4.5]
 7 Javier Casanova Núñez          [4]      1:0    Ramón Bello Blanco             [4]  
 8 Francisco Ogando González      [4]      1:0    Marcial Prieto Penas           [4]  
 9 Guillermo Cervino Porto        [4]      0:1    Rafael Couto González          [4]  
10 Victor David Pena Sánchez      [4]      0:1    Avelino Domínguez González     [4]  
11 José Barreiro Piñeiro          [4]      1:0    Miguel Palacios González       [4]  
12 José Francisco Riego Lorenzo   [4]      1:0    Esteban Abalde Fernández       [3.5]
13 Eduardo Lorenzo Fernandez      [3.5]    0:1    Juan Carlos Barroso Fernández  [3.5]
14 Carlos Alberto Reboredo Otero  [3.5]    1:0    Iván Carretero                 [3.5]
15 David Paleo Magdaleno          [3.5]    1:0    Breixo Alvarez Dominguez       [3.5]
16 Silvano Troncoso Da Gama       [3.5]    0:1    Ramón Barral Lijó              [3.5]
17 José Miniño Diego              [3]      0:1    Carlos Arias Iglesias          [3]  
18 Antonio Sánchez Pintas         [3]      0:1    Yago Barral Castro             [3]  
19 José Carlos Rodríguez Lorenzo  [3]      0:1    Emilio Fernández Abalde        [3]  
20 Cristian Freire Vázquez        [3]      1:0    Manuel José Maquiera Alonso    [3]  
21 Rubén González Rodríguez       [3]      0:1    José Manuel Martínez DelaInsúa [3]  
22 Diego Grande Palacios          [3]      1:0    Javier Rial Rodríguez          [3]  
23 Carlos Limia                   [3]      1:0    David Pérez Rodríguez          [3]  
24 Diego Lopez                    [3]     .5:.5   Manuel Sio Areal               [3]  
25 Sara Rodríguez Reboredo        [3]      1:0    Juan José Herrero              [2.5]
26 Angel Rodríguez Reboredo       [2.5]    0:1    Fátima Grande Palacios         [2.5]
27 Javier Perez Asenjo            [2.5]    0:1    Miguel Medina Méndez           [2.5]
28 Javier Barral Lijó             [2]      1:0    Eduardo Rial Rodríguez         [2]  
29 Carlos Rodríguez Diez          [2]      0:1    Lúa Alvarez Dominguez          [2]  
30 Miguel Alvarez Lomba           [2]      0:1    Miguel Reboredo Otero          [2]  
31 Roque Fernández Diaz           [2]      1:0    Néstor Rodríguez Díez          [2]  
32 Mónica Herrero Barbosa         [2]      0:1    Modesto Vicente Rodríguez      [2]  
33 Alvaro Rodríguez Diez          [2]      0:1    Sergio Lomba González          [2]  
34 Marta Palacios González        [2]      0:1    Germán Vilaplana Baz           [2]  
35 Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [2]      1:0    Emilio Fernández Comesaña      [1.5]
36 Jessica Martínez Díaz          [1.5]    1:0    Saúl Díaz Rodríguez            [1]  
37 Cristian Fernández Comesaña    [1]      0:1    Fabian Vicente González        [1]  
38 Ana Grande Palacios            [1]      0:1    David Martínez DelaInsua       [1]  
39 Bianca Fernández Díaz          [0]      1:0    Carlos Crespo Alvarez          [0]  

RONDA 6:Ir

 1 Manuel Antonio Perez Fungueiro [5]      1:0    Manuel Outerelo Ucha           [5]  
 2 Alfredo García                 [4.5]    0:1    Luis Alberto Estévez Rodríguez [4]  
 3 José Luis Cebrián Ramos        [4]     .5:.5   Isidro Durán Rodríguez         [4]  
 4 Sergio Arevalillo Romero       [4]      1:0    José Francisco Riego Lorenzo   [4]  
 5 Cristobal Barral Rubirosa      [4]      1:0    Francisco Ogando González      [4]  
 6 Alain Raul Rodríguez           [4]     .5:.5   Eladio Outeiro Padín           [4]  
 7 Fernando Rodríguez Veiga       [4]      1:0    Victor David Pena Sánchez      [4]  
 8 Esteban Abalde Fernández       [3.5]    0:1    Martín Klaversteijn            [3.5]
 9 Emilio Fernández Abalde        [3]      0:1    Javier Casanova Núñez          [3]  
10 Rafael Couto González          [3]      1:0    Rubén González Rodríguez       [3]  
11 David Pérez Rodríguez          [3]      0:1    José Barreiro Piñeiro          [3]  
12 Ramón Bello Blanco             [3]      1:0    Carlos Limia                   [3]  
13 Javier Rial Rodríguez          [3]      0:1    Marcial Prieto Penas           [3]  
14 Manuel Sio Areal               [3]      0:1    Guillermo Cervino Porto        [3]  
15 Carlos Arias Iglesias          [3]      0:1    Miguel Palacios González       [3]  
16 Avelino Domínguez González     [3]      1:0    Sara Rodríguez Reboredo        [3]  
17 Breixo Alvarez Dominguez       [3]     .5:.5   Silvano Troncoso Da Gama       [3]  
18 Juan Carlos Barroso Fernández  [3]     .5:.5   Carlos Alberto Reboredo Otero  [3]  
19 Iván Carretero                 [2.5]    1:0    Antonio Sánchez Pintas         [3]  
20 Juan José Herrero              [2.5]    0:1    Eduardo Lorenzo Fernandez      [2.5]
21 Ramón Barral Lijó              [2.5]    1:0    Angel Rodríguez Reboredo       [2.5]
22 David Paleo Magdaleno          [2.5]    1:0    Javier Barral Lijó             [2]  
23 Lúa Alvarez Dominguez          [2]      0:1    José Miniño Diego              [2]  
24 Yago Barral Castro             [2]      1:0    Marta Palacios González        [2]  
25 Eduardo Rial Rodríguez         [2]      0:1    Cristian Freire Vázquez        [2]  
26 Fátima Grande Palacios         [2]     .5:.5   Javier Perez Asenjo            [2]  
27 Miguel Reboredo Otero          [2]      0:1    Diego Grande Palacios          [2]  
28 Sergio Lomba González          [2]      0:1    José Carlos Rodríguez Lorenzo  [2]  
29 Modesto Vicente Rodríguez      [2]      0:1    Diego Lopez                    [2]  
30 Manuel José Maquiera Alonso    [2]      1:0    Néstor Rodríguez Díez          [2]  
31 José Manuel Martínez DelaInsúa [2]      1:0    Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [2]  
32 Miguel Medina Méndez           [1.5]    1:0    Jessica Martínez Díaz          [1.5]
33 Emilio Fernández Comesaña      [1.5]    0:1    Miguel Alvarez Lomba           [1]  
34 Saúl Díaz Rodríguez            [1]      0:1    Carlos Rodríguez Diez          [1]  
35 David Martínez DelaInsua       [1]      0:1    Roque Fernández Diaz           [1]  
36 Germán Vilaplana Baz           [1]      1:0    Ana Grande Palacios            [1]  
37 Fabian Vicente González        [1]      0:1    Mónica Herrero Barbosa         [1]  
38 Carlos Crespo Alvarez          [0]      0:1    Alvaro Rodríguez Diez          [1]  
39 Bianca Fernández Díaz          [0]      0:1    Cristian Fernández Comesaña    [0]  

RONDA 5:Ir

 1 Luis Alberto Estévez Rodríguez [4]      0:1    Manuel Antonio Perez Fungueiro [4]  
 2 Manuel Outerelo Ucha           [4]      1:0    Cristobal Barral Rubirosa      [4]  
 3 Javier Casanova Núñez          [3]      0:1    Alfredo García                 [3.5]
 4 Marcial Prieto Penas           [3]      0:1    José Luis Cebrián Ramos        [3]  
 5 Guillermo Cervino Porto        [3]      0:1    Sergio Arevalillo Romero       [3]  
 6 Francisco Ogando González      [3]      1:0    Carlos Arias Iglesias          [3]  
 7 Isidro Durán Rodríguez         [3]      1:0    Rafael Couto González          [3]  
 8 Eladio Outeiro Padín           [3]      1:0    Breixo Alvarez Dominguez       [3]  
 9 Victor David Pena Sánchez      [3]      1:0    Juan Carlos Barroso Fernández  [3]  
10 José Francisco Riego Lorenzo   [3]      1:0    José Barreiro Piñeiro          [3]  
11 Fernando Rodríguez Veiga       [3]      1:0    Ramón Bello Blanco             [3]  
12 Eduardo Lorenzo Fernandez      [2.5]    0:1    Alain Raul Rodríguez           [3]  
13 Esteban Abalde Fernández       [2.5]    1:0    Iván Carretero                 [2.5]
14 Martín Klaversteijn            [2.5]    1:0    Ramón Barral Lijó              [2.5]
15 Javier Perez Asenjo            [2]      0:1    Avelino Domínguez González     [2]  
16 Javier Barral Lijó             [2]      0:1    David Pérez Rodríguez          [2]  
17 Carlos Alberto Reboredo Otero  [2]      1:0    Yago Barral Castro             [2]  
18 Emilio Fernández Abalde        [2]      1:0    Miguel Reboredo Otero          [2]  
19 Cristian Freire Vázquez        [2]      0:1    Javier Rial Rodríguez          [2]  
20 Rubén González Rodríguez       [2]      1:0    José Carlos Rodríguez Lorenzo  [2]  
21 Sara Rodríguez Reboredo        [2]      1:0    Fátima Grande Palacios         [2]  
22 Angel Rodríguez Reboredo       [2]     .5:.5   Juan José Herrero              [2]  
23 Carlos Limia                   [2]      1:0    Eduardo Rial Rodríguez         [2]  
24 Antonio Sánchez Pintas         [2]      1:0    Manuel José Maquiera Alonso    [2]  
25 José Miniño Diego              [2]      0:1    Manuel Sio Areal               [2]  
26 Miguel Palacios González       [2]      1:0    Modesto Vicente Rodríguez      [2]  
27 Silvano Troncoso Da Gama       [2]      1:0    Miguel Medina Méndez           [1.5]
28 Jessica Martínez Díaz          [1.5]    0:1    David Paleo Magdaleno          [1.5]
29 David Martínez DelaInsua       [1]      0:1    Lúa Alvarez Dominguez          [1]  
30 Miguel Alvarez Lomba           [1]      0:1    José Manuel Martínez DelaInsúa [1]  
31 Néstor Rodríguez Díez          [1]      1:0    Saúl Díaz Rodríguez            [1]  
32 Roque Fernández Diaz           [1]      0:1    Marta Palacios González        [1]  
33 Diego Grande Palacios          [1]      1:0    Germán Vilaplana Baz           [1]  
34 Mónica Herrero Barbosa         [1]      0:1    Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [1]  
35 Carlos Rodríguez Diez          [1]      0:1    Sergio Lomba González          [1]  
36 Diego Lopez                    [1]      1:0    Fabian Vicente González        [1]  
37 Cristian Fernández Comesaña    [0]      0:1    Emilio Fernández Comesaña      [.5] 
38 Ana Grande Palacios            [0]      1:0    Carlos Crespo Alvarez          [0]  
39 Alvaro Rodríguez Diez          [0]      1:0    Bianca Fernández Díaz          [0]  

RONDA 4:Ir

 1 Manuel Antonio Perez Fungueiro [3]      1:0    Francisco Ogando González      [3]  
 2 Rafael Couto González          [3]      0:1    Manuel Outerelo Ucha           [3]  
 3 José Barreiro Piñeiro          [3]      0:1    Luis Alberto Estévez Rodríguez [3]  
 4 José Luis Cebrián Ramos        [3]      0:1    Cristobal Barral Rubirosa      [3]  
 5 Alfredo García                 [2.5]    1:0    Martín Klaversteijn            [2.5]
 6 Javier Casanova Núñez          [2.5]   .5:.5   Esteban Abalde Fernández       [2]  
 7 Sergio Arevalillo Romero       [2]      1:0    Emilio Fernández Abalde        [2]  
 8 Fátima Grande Palacios         [2]      0:1    Eladio Outeiro Padín           [2]  
 9 Juan José Herrero              [2]      0:1    Victor David Pena Sánchez      [2]  
10 Ramón Bello Blanco             [2]      1:0    Cristian Freire Vázquez        [2]  
11 Marcial Prieto Penas           [2]      1:0    Rubén González Rodríguez       [2]  
12 Guillermo Cervino Porto        [2]      1:0    Carlos Limia                   [2]  
13 Carlos Arias Iglesias          [2]      1:0    Carlos Alberto Reboredo Otero  [2]  
14 Avelino Domínguez González     [2]      0:1    José Francisco Riego Lorenzo   [2]  
15 Alain Raul Rodríguez           [2]      1:0    Javier Barral Lijó             [2]  
16 Breixo Alvarez Dominguez       [2]      1:0    Angel Rodríguez Reboredo       [2]  
17 Yago Barral Castro             [2]      0:1    Fernando Rodríguez Veiga       [2]  
18 Juan Carlos Barroso Fernández  [2]      1:0    Silvano Troncoso Da Gama       [2]  
19 Manuel Sio Areal               [2]      0:1    Isidro Durán Rodríguez         [2]  
20 Miguel Medina Méndez           [1.5]    0:1    Eduardo Lorenzo Fernandez      [1.5]
21 David Paleo Magdaleno          [1.5]    0:1    Iván Carretero                 [1.5]
22 Lúa Alvarez Dominguez          [1]      0:1    Ramón Barral Lijó              [1.5]
23 Miguel Reboredo Otero          [1]      1:0    Roque Fernández Diaz           [1]  
24 David Pérez Rodríguez          [1]      1:0    Diego Grande Palacios          [1]  
25 Sergio Lomba González          [1]      0:1    Javier Rial Rodríguez          [1]  
26 Eduardo Rial Rodríguez         [1]      1:0    Diego Lopez                    [1]  
27 Manuel José Maquiera Alonso    [1]      1:0    Carlos Rodríguez Diez          [1]  
28 José Carlos Rodríguez Lorenzo  [1]      1:0    David Martínez DelaInsua       [1]  
29 José Manuel Martínez DelaInsúa [1]      0:1    Sara Rodríguez Reboredo        [1]  
30 Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [1]      0:1    José Miniño Diego              [1]  
31 Marta Palacios González        [1]      0:1    Antonio Sánchez Pintas         [1]  
32 Fabian Vicente González        [1]      0:1    Miguel Palacios González       [1]  
33 Germán Vilaplana Baz           [1]      0:1    Javier Perez Asenjo            [1]  
34 Emilio Fernández Comesaña      [.5]     0:1    Modesto Vicente Rodríguez      [1]  
35 Carlos Crespo Alvarez          [0]      0:1    Jessica Martínez Díaz          [.5] 
36 Alvaro Rodríguez Diez          [0]      0:1    Miguel Alvarez Lomba           [0]  
37 Saúl Díaz Rodríguez            [0]      1:0    Ana Grande Palacios            [0]  
38 Cristian Fernández Comesaña    [0]      0:1    Mónica Herrero Barbosa         [0]  
39 Bianca Fernández Díaz          [0]      0:1    Néstor Rodríguez Díez          [0]  

RONDA 3:Ir

 1 Victor David Pena Sánchez      [2]      0:1    Manuel Antonio Perez Fungueiro [2]  
 2 Manuel Outerelo Ucha           [2]      1:0    Marcial Prieto Penas           [2]  
 3 José Barreiro Piñeiro          [2]      1:0    Esteban Abalde Fernández       [2]  
 4 Luis Alberto Estévez Rodríguez [2]      1:0    Carlos Arias Iglesias          [2]  
 5 Martín Klaversteijn            [2]     .5:.5   Javier Casanova Núñez          [2]  
 6 José Luis Cebrián Ramos        [2]      1:0    Manuel Sio Areal               [2]  
 7 Cristobal Barral Rubirosa      [2]      1:0    Sergio Arevalillo Romero       [2]  
 8 Francisco Ogando González      [2]      1:0    Silvano Troncoso Da Gama       [2]  
 9 José Francisco Riego Lorenzo   [2]      0:1    Rafael Couto González          [2]  
10 Eladio Outeiro Padín           [1.5]   .5:.5   Fernando Rodríguez Veiga       [1.5]
11 Eduardo Lorenzo Fernandez      [1.5]    0:1    Alfredo García                 [1.5]
12 Diego Lopez                    [1]      0:1    Ramón Bello Blanco             [1]  
13 José Miniño Diego              [1]      0:1    Guillermo Cervino Porto        [1]  
14 Iván Carretero                 [1]     .5:.5   Miguel Medina Méndez           [1]  
15 Miguel Palacios González       [1]      0:1    Avelino Domínguez González     [1]  
16 Javier Barral Lijó             [1]      1:0    Marta Palacios González        [1]  
17 Javier Perez Asenjo            [1]      0:1    Breixo Alvarez Dominguez       [1]  
18 Carlos Alberto Reboredo Otero  [1]      1:0    Lúa Alvarez Dominguez          [1]  
19 Javier Rial Rodríguez          [1]      0:1    Yago Barral Castro             [1]  
20 Ramón Barral Lijó              [1]     .5:.5   David Paleo Magdaleno          [1]  
21 Sara Rodríguez Reboredo        [1]      0:1    Juan Carlos Barroso Fernández  [1]  
22 Isidro Durán Rodríguez         [1]      1:0    David Pérez Rodríguez          [1]  
23 Antonio Sánchez Pintas         [1]      0:1    Emilio Fernández Abalde        [1]  
24 Cristian Freire Vázquez        [1]      1:0    Miguel Reboredo Otero          [1]  
25 Rubén González Rodríguez       [1]      1:0    Eduardo Rial Rodríguez         [1]  
26 Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [1]      0:1    Fátima Grande Palacios         [1]  
27 Diego Grande Palacios          [1]      0:1    Alain Raul Rodríguez           [1]  
28 Modesto Vicente Rodríguez      [1]      0:1    Juan José Herrero              [1]  
29 Carlos Limia                   [1]      1:0    José Carlos Rodríguez Lorenzo  [1]  
30 Miguel Alvarez Lomba           [0]      0:1    Angel Rodríguez Reboredo       [1]  
31 Carlos Crespo Alvarez          [0]      0:1    Manuel José Maquiera Alonso    [0]  
32 David Martínez DelaInsua       [0]      1:0    Saúl Díaz Rodríguez            [0]  
33 José Manuel Martínez DelaInsúa [0]      1:0    Cristian Fernández Comesaña    [0]  
34 Jessica Martínez Díaz          [0]     .5:.5   Emilio Fernández Comesaña      [0]  
35 Roque Fernández Diaz           [0]      1:0    Alvaro Rodríguez Diez          [0]  
36 Carlos Rodríguez Diez          [0]      1:0    Bianca Fernández Díaz          [0]  
37 Ana Grande Palacios            [0]      0:1    Fabian Vicente González        [0]  
38 Mónica Herrero Barbosa         [0]      0:1    Germán Vilaplana Baz           [0]  
39 Néstor Rodríguez Díez          [0]      0:1    Sergio Lomba González          [0]  

RONDA 2:Ir

 1 Manuel Antonio Perez Fungueiro [1]      1:0    Ramón Barral Lijó              [1]  
 2 Breixo Alvarez Dominguez       [1]      0:1    Manuel Outerelo Ucha           [1]  
 3 Esteban Abalde Fernández       [1]      1:0    Isidro Durán Rodríguez         [1]  
 4 Yago Barral Castro             [1]      0:1    Luis Alberto Estévez Rodríguez [1]  
 5 Javier Casanova Núñez          [1]      1:0    Cristian Freire Vázquez        [1]  
 6 Juan Carlos Barroso Fernández  [1]      0:1    José Luis Cebrián Ramos        [1]  
 7 Sergio Arevalillo Romero       [1]      1:0    Rubén González Rodríguez       [1]  
 8 Emilio Fernández Abalde        [1]      0:1    Francisco Ogando González      [1]  
 9 Rafael Couto González          [1]      1:0    Miguel Palacios González       [1]  
10 Alfredo García                 [1]     .5:.5   Eladio Outeiro Padín           [1]  
11 Victor David Pena Sánchez      [1]      1:0    Carlos Alberto Reboredo Otero  [1]  
12 Eduardo Rial Rodríguez         [1]      0:1    José Barreiro Piñeiro          [1]  
13 Ramón Bello Blanco             [1]      0:1    José Francisco Riego Lorenzo   [1]  
14 Alain Raul Rodríguez           [1]      0:1    Martín Klaversteijn            [1]  
15 Marcial Prieto Penas           [1]      1:0    Sara Rodríguez Reboredo        [1]  
16 José Carlos Rodríguez Lorenzo  [1]      0:1    Cristobal Barral Rubirosa      [1]  
17 Fernando Rodríguez Veiga       [1]     .5:.5   Eduardo Lorenzo Fernandez      [1]  
18 Carlos Arias Iglesias          [1]      1:0    Antonio Sánchez Pintas         [1]  
19 Manuel Sio Areal               [1]      1:0    Iván Carretero                 [1]  
20 Silvano Troncoso Da Gama       [1]      1:0    Javier Barral Lijó             [1]  
21 Guillermo Cervino Porto        [0]      1:0    David Martínez DelaInsua       [0]  
22 Avelino Domínguez González     [0]      1:0    José Manuel Martínez DelaInsúa [0]  
23 Lúa Alvarez Dominguez          [0]      1:0    Jessica Martínez Díaz          [0]  
24 Miguel Medina Méndez           [0]      1:0    Miguel Alvarez Lomba           [0]  
25 Marta Palacios González        [0]      1:0    Carlos Crespo Alvarez          [0]  
26 Saúl Díaz Rodríguez            [0]      0:1    José Miniño Diego              [0]  
27 David Paleo Magdaleno          [0]      1:0    Cristian Fernández Comesaña    [0]  
28 Emilio Fernández Comesaña      [0]      0:1    Javier Perez Asenjo            [0]  
29 David Pérez Rodríguez          [0]      1:0    Roque Fernández Diaz           [0]  
30 Bianca Fernández Díaz          [0]      0:1    Javier Rial Rodríguez          [0]  
31 Miguel Reboredo Otero          [0]      1:0    Ana Grande Palacios            [0]  
32 Fátima Grande Palacios         [0]      1:0    Carlos Rodríguez Diez          [0]  
33 Alvaro Rodríguez Diez          [0]      0:1    Diego Grande Palacios          [0]  
34 Juan José Herrero              [0]      1:0    Néstor Rodríguez Díez          [0]  
35 Angel Rodríguez Reboredo       [0]      1:0    Mónica Herrero Barbosa         [0]  
36 Fabian Vicente González        [0]      0:1    Carlos Limia                   [0]  
37 Sergio Lomba González          [0]      0:1    Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [0]  
38 Germán Vilaplana Baz           [0]      0:1    Diego Lopez                    [0]  
39 Manuel José Maquiera Alonso    [0]      0:1    Modesto Vicente Rodríguez      [0]  

RONDA 1:Ir

 1 Ana Grande Palacios            [0]      0:1    Manuel Antonio Perez Fungueiro [0]  
 2 Manuel Outerelo Ucha           [0]      1:0    Fátima Grande Palacios         [0]  
 3 Diego Grande Palacios          [0]      0:1    Esteban Abalde Fernández       [0]  
 4 Luis Alberto Estévez Rodríguez [0]      1:0    Juan José Herrero              [0]  
 5 Mónica Herrero Barbosa         [0]      0:1    Javier Casanova Núñez          [0]  
 6 José Luis Cebrián Ramos        [0]      +:-    Gustavo Jurado Fernández       [0]  
 7 Carlos Limia                   [0]      0:1    Sergio Arevalillo Romero       [0]  
 8 Francisco Ogando González      [0]      1:0    Sergio Lomba González          [0]  
 9 Diego Lopez                    [0]      0:1    Rafael Couto González          [0]  
10 Eladio Outeiro Padín           [0]      1:0    Manuel José Maquiera Alonso    [0]  
11 David Martínez DelaInsua       [0]      0:1    Victor David Pena Sánchez      [0]  
12 José Barreiro Piñeiro          [0]      1:0    José Manuel Martínez DelaInsúa [0]  
13 Jessica Martínez Díaz          [0]      0:1    Ramón Bello Blanco             [0]  
14 Martín Klaversteijn            [0]      1:0    Miguel Medina Méndez           [0]  
15 José Miniño Diego              [0]      0:1    Marcial Prieto Penas           [0]  
16 Cristobal Barral Rubirosa      [0]      1:0    Marta Palacios González        [0]  
17 Miguel Palacios González       [0]      1:0    Guillermo Cervino Porto        [0]  
18 Eduardo Lorenzo Fernandez      [0]      1:0    David Paleo Magdaleno          [0]  
19 Javier Perez Asenjo            [0]      0:1    Carlos Arias Iglesias          [0]  
20 Iván Carretero                 [0]      1:0    David Pérez Rodríguez          [0]  
21 Carlos Alberto Reboredo Otero  [0]      1:0    Avelino Domínguez González     [0]  
22 Javier Barral Lijó             [0]      1:0    Miguel Reboredo Otero          [0]  
23 Javier Rial Rodríguez          [0]      0:1    Breixo Alvarez Dominguez       [0]  
24 Seila Alvarez Crespo           [0]      -:+    Eduardo Rial Rodríguez         [0]  
25 José Francisco Riego Lorenzo   [0]      1:0    Lúa Alvarez Dominguez          [0]  
26 Miguel Alvarez Lomba           [0]      0:1    Alain Raul Rodríguez           [0]  
27 Carlos Rodríguez Diez          [0]      0:1    Yago Barral Castro             [0]  
28 Ramón Barral Lijó              [0]      1:0    Alvaro Rodríguez Diez          [0]  
29 Néstor Rodríguez Díez          [0]      0:1    Juan Carlos Barroso Fernández  [0]  
30 Carlos Crespo Alvarez          [0]      0:1    José Carlos Rodríguez Lorenzo  [0]  
31 Sara Rodríguez Reboredo        [0]      1:0    Saúl Díaz Rodríguez            [0]  
32 Isidro Durán Rodríguez         [0]      1:0    Angel Rodríguez Reboredo       [0]  
33 Juan Ignacio Rodríguez Veiga   [0]      0:1    Emilio Fernández Abalde        [0]  
34 Cristian Fernández Comesaña    [0]      0:1    Fernando Rodríguez Veiga       [0]  
35 Antonio Sánchez Pintas         [0]      1:0    Emilio Fernández Comesaña      [0]  
36 Roque Fernández Diaz           [0]      0:1    Manuel Sio Areal               [0]  
37 Silvano Troncoso Da Gama       [0]      1:0    Bianca Fernández Díaz          [0]  
38 Cristian Freire Vázquez        [0]      1:0    Fabian Vicente González        [0]  
39 Modesto Vicente Rodríguez      [0]      0:1    Alfredo García                 [0]  
40 Rubén González Rodríguez       [0]      1:0    Germán Vilaplana Baz           [0]  

LISTADO DE PARTICIPANTES :Ir

No  Name                            Feder Rtg  Loc 

1.  Perez Fungueiro, Manuel Antonio       2300     
2.  Outerelo Ucha, Manuel                 2216     
3.  Abalde Fernández, Esteban             2145 2013
4.  Estévez Rodríguez, Luis Alberto       2134     
5.  Casanova Núñez, Javier                2130 2132
6.  Cebrián Ramos, José Luis              2115     
7.  Arevalillo Romero, Sergio             2036     
8.  Ogando González, Francisco            2001     
9.  Couto González, Rafael          ALBA  1867 1827
10. Outeiro Padín, Eladio                      1990
11. Pena Sánchez, Victor David                 1974
12. Barreiro Piñeiro, José                     1965
13. Bello Blanco, Ramón                        1952
14. Klaversteijn, Martín                       1950
15. Prieto Penas, Marcial                      1950
16. Barral Rubirosa, Cristobal                 1949
17. Cervino Porto, Guillermo                   1909
18. Lorenzo Fernandez, Eduardo                 1902
19. Arias Iglesias, Carlos                     1827
20. Carretero, Iván                            1780
21. Domínguez González, Avelino     ALBA       1679
22. Barral Lijó, Javier             sub12      1607
23. Alvarez Dominguez, Breixo       sub12      1590
24. Alvarez Crespo, Seila                          
25. Alvarez Dominguez, Lúa          sub12          
26. Alvarez Lomba, Miguel                          
27. Barral Castro, Yago             sub12          
28. Barral Lijó, Ramón                             
29. Barroso Fernández, Juan Carlos                 
30. Crespo Alvarez, Carlos          sub12          
31. Díaz Rodríguez, Saúl            sub12          
32. Durán Rodríguez, Isidro         ALBA           
33. Fernández Abalde, Emilio                       
34. Fernández Comesaña, Cristian                   
35. Fernández Comesaña, Emilio                     
36. Fernández Diaz, Roque                          
37. Fernández Díaz, Bianca          sub12          
38. Freire Vázquez, Cristian        sub12          
39. García, Alfredo                                
40. González Rodríguez, Rubén       ALBA           
41. Grande Palacios, Ana            sub12          
42. Grande Palacios, Fátima         sub12          
43. Grande Palacios, Diego                         
44. Herrero, Juan José                             
45. Herrero Barbosa, Mónica         sub12          
46. Jurado Fernández, Gustavo                      
47. Limia, Carlos                                  
48. Lomba Alonso, Daniel                           
49. Lomba González, Sergio          sub12          
50. Lopez, Diego                                   
51. Maquiera Alonso, Manuel José                   
52. Martínez DelaInsua, David       sub12          
53. Martínez DelaInsúa, José Manuel                
54. Martínez Díaz, Jessica          sub12          
55. Medina Méndez, Miguel                          
56. Miniño Diego, José              ALBA           
57. Palacios González, Marta        sub12          
58. Palacios González, Miguel       sub12          
59. Paleo Magdaleno, David                         
60. Perez Asenjo, Javier                           
61. Pérez Rodríguez, David                         
62. Reboredo Otero, Carlos Alberto  ALBA           
63. Reboredo Otero, Miguel          ALBA           
64. Rial Rodríguez, Javier          sub12          
65. Rial Rodríguez, Eduardo         sub12          
66. Riego Lorenzo, José Francisco                  
67. Rodríguez, Alain Raul                          
68. Rodríguez Diez, Carlos          sub12          
69. Rodríguez Diez, Alvaro                         
70. Rodríguez Díez, Néstor                         
71. Rodríguez Lorenzo, José Carlos                 
72. Rodríguez Reboredo, Sara        sub12          
73. Rodríguez Reboredo, Angel       sub12          
74. Rodríguez Veiga, Juan Ignacio   sub12          
75. Rodríguez Veiga, Fernando                      
76. Sánchez Pintas, Antonio                        
77. Sio Areal, Manuel                              
78. Troncoso Da Gama, Silvano                      
79. Vicente González, Fabian        sub12          
80. Vicente Rodríguez, Modesto                     
81. Vilaplana Baz, Germán           sub12          

Cartel do Torneo

Inscrición gratuita:

Cafetería Albatros/Hostal Bruselas
Teléfono: 986 611 121

Indicando nome, apelidos, idade e elo
Ata o 12 de Agosto

Email: ajedrez@ribadela.com

Organización:

Albatros
Club de Xadrez Albatros
A Guarda . Pontevedra

Patrocinio:

Comisión de Festas

Colaboran:
Inmobiliaria Reyco
Inmobiliaria Mosteiro

Informa:

Carlos Alberto Reboredo
Club de Xadrez Albatros

Data e Lugar:

Sábado, 13 de Agosto
Paseo Central da almeda

Ritmo de Xogo e Desenrolo:

Sistema Suizo a Sete Roldas
10 minutos/xogador a finish

16:00 Presentación do Torneo
16:30 Primeira rolda
17:00 Segunda rolda
17:30 Terceira rolda
18:00 Cuarta rolda
19:00 Quinta rolda
19:30 Sexta rolda
20:00 Sétima rolda

Sistema de desempate:
Bucholz mediano (-1)
Progresivo
Bucholz

Premios:

1º Clasificado absoluta:100 euros + Trofeo
2º Clasificado absoluta: 80 euros + Trofeo
3º Clasificado absoluta: 60 euros + Trofeo
4º Clasificado absoluta: 40 euros
5º Clasificado absoluta: 20 euros
1º Clasificado local: 50 euros + Trofeo
2º Clasificado local: 30 euros
3º Clasificado local: 20 euros
1º, 2º y 3º Clasificado Sub­ 12.
1º local sub-12 recibirá trofeo.

Regulamento e Bases:

1) Cada xogador/a deberá facer tódolos seus movementos dentro dos dez minutos asinados no seu reloxo.

2) Cada xogador/a debe acciona-lo reloxo coa mesma man que usa para move-las pezas.

3) A peza unha vez tocada debe ser movida.

4) Os xogadores/as non están obrigados/as a anota-las xogadas.

5) Unha vez efectuadas 3 xogadas por cada xogador, non se poderán facer reclamacións relativas á incorrecta colocación das pezas, a colocación do taboleiro ou os tempos que figuran nos reloxos.

6) A un xogador que este xogando, non lle está permitido abandona-la sala de xogo sen o permiso do árbitro.

7) Será o xogador que xoge con negras o que decida a colocación do reloxo a un lado ou outro do taboleiro.

8) Cando se produce a caída da bandeira por parte dun xogador somente poderá reclamala o seu adversario. Este deberá deter ambos relocos e notificar ó arbitro.

9) A partida é táboas cando se alcanza unha posición a partir da cal non se pode dar mate con ninguna serie de xogadas lóxicas.

10) Cando se produce a caída de ambas bandeiras e é imposible determinar cál o fixo no primeiro lugar, a partida será táboas.

11) En tódolos demáis casos que se produzan entrarán en vigor as normas da FIDE.

TablaDeFlandes