Galicia/Galiza
Galicia

VI Torneo de Xadrez "Festas do Monte" ao aire libre

A Guarda . Pontevedra

Paseo Central da Alameda (se chove, xogarase no pavillón deportivo) WEB

Sábado, 12 de agosto de 2006

Informa: Carlos Alberto Reboredo

Rafael Rodríguez, Gana el VI Torneo, Festas do Monte “O Aire Libre”

Vista do TorneoUn total de 58 jugadores participarón en el Torneo Festas do Monte “O Aire Libre”.

Siendo realmente llamativo el número de jugadores que superarón los 2000 de ELO, un total de 8, en la ronda Nº7, la última, nadie sabia quién iba a ganar el torneo, estaba igualadisimo, con un Rafael Rodriguez contra las cuerdas con dos peones de menos frente a Victor Miguel Lago, pero con falta de tiempo, entró en un jaque continuo, a falta de 10 segundos.

La verdad que estas partidas crean afición. Cabe destacar que Francisco Carrera 2264 no entró en premios.

La clasificación final despues de la 7ª ronda fue la siguiente:

General
1º Rodríguez López, Rafael 100 €+Trofeo
2º Miguel Lago, Victor 80 €+Trofeo
3º Estévez Rodríguez, Alberto 60 €+Trofeo
4º Acuña Celada, Ivan 40 €
5º Casanova Núñez, Javier 20 €
Locales
1º Vicente Urbano, Juan Carlos 50 €+Trofeo
2º Dominguez González, Avelino 30 €
3º Rodriguez Reboredo, Sara 20 €
Sub-14
1º Rial Rodríguez, Javier Trofeo
2º Villar Pérez, Samuel Trofeo
3º Fernandez Comesaña, Cristian Trofeo
1º Local González Rodríguez, Rubén Trofeo

Carlos Alberto Reboredo Otero
Clube Xadrez Albatros

Máis Información: http://www.ribadela.com

Clasificación Final Completa:

Puesto Nombre                    Rtg  Loc Puntos Buch.-M B 

 1 Rodríguez López, Rafael       2281       6   29.5  33.5 
 2 Miguel Lago, Victor           2275       5.5 31.0  33.5 
 3 Estévez Rodríguez, Alberto    2118       5.5 29.5  31.5 
 4 Acuña Celada, Ivan            2133       5.5 28.5  32.0 
 5 Casanova Núñez, Javier        2133       5.5 28.5  31.5 
 6 Carrera Pérez, Francisco      2264       5.5 28.0  31.0 
 7 Alonso Martínez, Tomás        2171       5   29.0  32.5 
 8 Rial Rodríguez, Javier        1826       5   27.5  30.5 
 9 Villar Pérez, Samuel          1693       5   27.0  30.5 
10 Vicente Urbano, Juan Carlos              5   25.5  29.0 
11 Lorenzo Fernández, Eduardo    1833       5   22.5  25.5 
12 Klaversteijn, Martín          1931       4.5 26.5  29.5 
13 Prieto Penas, Marcial         1948       4.5 25.5  27.5 
14 Fernández de Armas, Luis      2089       4.5 24.5  26.0 
15 Rodríguez Tojeira, Jose Angel 1811       4.5 24.0  27.0 
16 Domínguez González, Avelino   1811 1712  4.5 24.0  26.0 
17 Sousa Barreiro, Bieito             1536  4   26.0  27.5 
18 Fernandez Abalde, Emilio                 4   25.5  27.0 
19 Ruiz Ureta, Ernesto 2200                 4   25.5  26.0 
20 Guerra Vidal, Carlos                     4   24.5  27.0 
21 Rodríguez Reboredo, Sara           1398  4   24.5  26.0 
22 Duran Rodríguez, Isidro Luis             4   23.5  24.0 
23 Vicente Rodríguez, Modesto         1515  4   23.0  24.0 
24 Pazo Nuñez, Emilio                 1797  4   21.0  23.0 
25 Fernandez Comesaña, Emilio               4   21.0  23.0 
26 Miguel de Frutos, Victor                 4   20.5  22.5 
27 González Rodríguez, Rubén                4   20.0  21.0 
28 Bello, Ramon                             4   18.5  20.5 
29 Castro Barreiro, Carlos                  3.5 22.0  24.0 
30 Vilaplana Baz, German                    3.5 22.0  24.0 
31 Rodríguez Reboredo, Angel                3.5 21.0  23.0 
32 Perez Vázquez, Victor Manuel       1632  3.5 20.0  22.0 
33 Rodríguez Veiga, Fernando                3   25.0  28.0 
34 Limia Vazquez, Carlos                    3   25.0  27.0 
35 Rodríguez Lorenzo, José Carlos           3   24.5  26.5 
36 Carretero García, Ivan             1660  3   24.0  27.0 
37 Contreras Moreno, Juan                   3   23.5  25.5 
38 Rodríguez Acieres, Samuel                3   22.5  25.5 
39 Fernandez Comesaña, Cristian             3   21.5  23.0 
40 Sío Areal, Manuel                        3   21.0  23.0 
41 Maquieira Alonso, Manuel José            3   21.0  23.0 
42 Estevez Iglesias, Roberto                3   20.5  22.5 
43 Lomba González, Sergio                   3   19.5  21.5 
44 Rial Rodriguez, Eduardo            1800  3   18.0  20.0 
45 Lomba Gonzalez, Daniel                   3   17.0  18.0 
46 Pampiñon Rial, Dulce María               2.5 21.0  23.0 
47 Miniño Diego, Jose                       2.5 18.5  19.0 
48 Martínez González, Alberto               2   21.0  22.5 
49 González Villa, Xavier                   2   20.0  21.0 
50 Lomba Vicente, María                     2   19.5  20.5 
51 Rodríguez Diz, Carlos                    2   19.0  20.0 
52 Portela Gonzalez, Jose                   2   18.5  20.5 
53 González Villa, Roi                      2   18.0  19.5 
54 Silva Ortíz, Jonathan                    2   16.5  17.0 
55 Diaz Rodríguez, Saul                     2   15.5  16.0 
56 Portela Rodríguez, Thais                 1.5 14.0  14.5 
57 Reboredo Diego, Carlos                   1   16.5  17.0 
58 Martínez González, Germán                0.5 16.0  17.0 
59 Galván Sotelo, Asier                     0    5.0   5.0 
60 Galván Sotelo, Brais                     0    4.5   4.5 
   Moa Martínez, Adrian                     0    4.5   4.5 
62 Couto González, Rafael             1860  0    3.5   3.5 
   Jurado Fernández, Gustavo                0    3.5   3.5 
64 Bragado Villar, María Isabel             0    3.0   3.0 
65 Moa Martínez, Cristian                   0    2.5   2.5 
66 Barral Lijo, Javier 1632                 0    2.0   2.0 
67 Arias Iglesias, Carlos 1810              0    1.5   1.5 

Resumo das Bases:

INFORMACIÓN AMPLIADA:

Regulamento e bases do torneo

Inscrición:

Cafetería Albatros/Hostal Bruselas
Teléfono-FAX: 986 611 121

DE BALDE

Indicando nome, apelidos, idade e elo
ata o 11 de agosto

Email: ajedrez@ribadela.com

Organización:

Albatros
Club de Xadrez Albatros
A Guarda . Pontevedra

Informan:

Carlos Alberto Reboredo
Club de Xadrez Albatros

Ritmo de Xogo e Desenrolo:

Suizo a 7 roldas con 10 minutos por xogador a finish.
O sistema de desempate será nesta orde: bucholz mediano (1) progresivo, e bucholz.

Horarios previstos:

16:00 h Presentación do torneo
16:30 h 1º Rolda
17:00 h 2º Rolda
17:30 h 3º Rolda
18:00 h 4º Rolda
18:30 h 5º Rolda
19:00 h 6º Rolda
19:30 h 7º Rolda

Nota: Este horario poderá estar suxeito a cambios de última hora

Premios

ADULTOS:
1º Clasificado absoluta: 100 euros + Trofeo
2º Clasificado absoluta: 80 euros + Trofeo
3º Clasificado absoluta: 60 euros + Trofeo
4º Clasificado absoluta: 40 euros
5º Clasificado absoluta: 20 euros
LOCAIS:
1ºClasificado: 50 euros + Trofeo
2ºClasificado: 30 euros
3ºClasificado: 20 euros

1º, 2º y 3º Clasificado categoría infantil recibirán trofeo. 1º Clasificado local sub-14 recibirá trofeo.

Regulamento e bases do torneo:

1) Cada xogador/a deberá facer todos os seus movementos dentro dos dez minutos asinados no seu reloxo.
2) Cada xogador/a debe accionar o reloxo coa mesma man que usa para mover as pezas.
3) A peza unha vez tocada debe ser movida.
4) Os xogadores/as non están obrigados/as a anotar as xogadas.
5) Unha vez efectuadas 3 xogadas por cada xogador, non se poderán facer reclamacións relativas á incorrecta colocación das pezas, a colocación do taboleiro ou os tempos que figuran nos reloxos.
6) A un xogador que este xogando, non lle está permitido abandonar a sala de xogo sen o permiso do árbitro.
7) Será o xogador que xoge con negras o que decida a colocación do reloxo a un lado ou outro do taboleiro.
8) Cando se produce a caída da bandeira por parte dun xogador somente poderá reclamala o seu adversario. Este deberá deter ambos reloxos e notificar ao arbitro.
9) A partida é táboas cando se alcanza unha posición a partir da cal non se pode dar mate con ninguna serie de xogadas lóxicas.
10) Cando se produce a caída de ambas bandeiras e é imposible determinar cál o fixo no primeiro lugar, a partida será táboas.
11) En tódos os demáis casos que se produzan entrarán en vigor as normas da FIDE.

TablaDeFlandes