Galicia/Galiza
Galicia

Torneo Apertura Fixa

Pontevedra

Escola de Xadrez Pontevedra | Bases

novembro de 2010

Informa: Escola de Xadrez Pontevedra Web

En castellanoEn galego

Final
Nota Prensa / Bases:

Crónica Final:

Recén rematado o Torneo de Apertura Fixa, organizado pola EXP, sendo o gañador do torneo o xogador José Manuel Prol Lusquiños da Escola Xadrez de Pontevedra.

A acollida para esta primeira edición da tempada foi moi boa, chegando ao numero de 18 participantes, esperando aumentar nas seguintes edicións que se realicen.

A continuación deixámosvos resultados de todas as roldas e a clasificación final:

Rolda 1. Sábado 20
(1) Pablo Ferreiro - Pablo Portela 1-0
(2) Miguel Rodríguez - Álvaro Maquieira 1-0
(3) María Alonso - Anxo Vidal 1-0
(4) Mireya Represa - Daniel Reboreda 1-0
(5) Alberto Portela Ramón García 1-0
(6) Victor Pérez - Héctor Bedoya 0-1
(7) Roberto Fernández - Prol Lusquiños 0-1
(8 ) Gonzalo Reboreda - David García 0-1
(9) Diego Maquieira - Gonzalo Rivas 0-1

Rolda 2. Sábado 20
(1) David García - Pablo Ferreiro 0-1
(2) Prol Lusquiños - María Alonso 1-0
(3) Gonzalo Rivas - Alberto Portela 0-1
(4) Héctor Bedoya - Miguel Rodríguez 0-1
(5) Álvaro Maquieira - Mireya Represa 0-1
(6) Daniel Reboreda - Victor Pérez 1-0
(7) Anxo Vidal - Roberto Fernández 0-1
(8 ) Ramón García - Diego Maquieira 0-1
(9) Pablo Portela - Gonzalo Reboreda 0-1

Rolda 3. Sábado 27 ás 16:00 h. :
(1) Pablo Ferreiro - Mireya Represa 0-1
(2) Alberto Portela - José M. Prol Lusquiños 0,5-0,5
(3) Miguel Rodríguez - Daniel Reboreda 1-0
(4) María Alonso - David García 0-1
(5) Diego Maquieira - Héctor Bedoya 0-1
(6) Roberto Fernández - Gonzalo Rivas 0-1
(7) Gonzalo Reboreda - Anxo Vidal 1-0
(8 ) Ramón García - Álvaro Maquieira 0-1
(9) Victor Pérez - Pablo Portela 1-0

Rolda 4. Sábado 27 ás 18:00 h. :
(1) Mireya Represa - Miguel Rodríguez 0-1
(2) José M. Prol Lusquiños - Pablo Ferreiro 1-0
(3) Héctor Bedoya - Alberto Portela 0,5-0,5
(4) Gonzalo Rivas - Gonzalo Reboreda 1-0
(5) David García - Roberto Fernández 0-1
(6) Álvaro Maquieira - Diego Maquieira 1-0
(7) Daniel Reboreda - María Alonso 0-1
(8 ) Anxo Vidal - Victor Pérez 0-1
(9) Pablo Portela - Ramón García 1-0

Rolda 5. Sábado 27 ás 20:00 h. :
(1) Miguel Rodríguez - osé M. Prol Lusquiños 0-1
(2) Alberto Portela - Mireya Represa 1-0
(3) Héctor Bedoya - Gonzalo Rivas 1-0
(4) Pablo Ferreiro - María Alonso + - -
(5) Gonzalo Reboreda - Álvaro Maquieira 0,5-0,5
(6) Victor Pérez - David García 1-0
(7) Roberto Fernández - Pablo Portela 0,5-0,5
(8 ) Diego Maquieira - Daniel Reboreda 0-1
(9) Ramón García - Anxo Vidal 0-1


Clasificación Final despois das 5 roldas do torneo:
1º Jose Manuel Prol Lusquiños 4,5
2º Alberto Portela Peleteiro 4
3º Miguel Rodríguez Dominguez 4
4º Héctor Bedoya Ramos 3,5
5º Mireya Represa Pérez 3
6º Gonzalo Rivas Costa 3
7º Pablo Ferreiro Solla 3
8º Victor Pérez Revenga 3
9º Roberto Fernández Castro 2,5
10º Álvaro Maquieira Vidal 2,5
11º Gonzalo Reboreda Alonso 2,5
12º Daniel Reboreda García 2
13º David García Sobrino 2
14º María Alonso Macías 2
15º Pablo Portela Peleteiro 1,5
16º Diego Maquieira Vidal 1
17º Anxo Vidal García 1
18º Ramón García Arroyo 0

Escola de Xadrez Pontevedra
http://xadrezpontevedra.com/

Crónica dúas primeiras roldas

Parece ser que das clases previas coas explicacións correspondentes desta apertura, todos tomaron boas notas, pero iso si, estana a aplicar con diferente sorte.

Non houbo grandes sorpresas nas 2 primeiras xornadas do torneo TAF 2010, no que un quinteto de xogadores se manteñen en coas 2 vitorias nas 2 roldas disputadas.

Da apertura elixida (siciliana dragón), obrigamos os 5 primeiros movementos, que son os seguintes:

1.- e4 . c5
2.- Cf3 . d6
3.- d4 . Cxd4
4.- Cxd4 . Cf6
5.- Cc3 . g6

Despois destes 5 movementos, estamos a ver a diversidade das variacións, sendo dúas delas as principalmente elixidas polos xogadores que son, na xogada 6 de brancas f3 e Ae3.

A continuación van os resultados e clasificación:

Rolda 1. Sábado 20
(1) Pablo Ferreiro - Pablo Portela 1-0
(2) Miguel Rodríguez - Álvaro Maquieira 1-0
(3) María Alonso - Anxo Vidal 1-0
(4) Mireya Represa - Daniel Reboreda 1-0
(5) Alberto Portela Ramón García 1-0
(6) Victor Pérez - Héctor Bedoya 0-1
(7) Roberto Fernández - Prol Lusquiños 0-1
(8 ) Gonzalo Reboreda - David García 0-1
(9) Diego Maquieira - Gonzalo Rivas 0-1

Rolda 2. Sábado 20
(1) David García - Pablo Ferreiro 0-1
(2) Prol Lusquiños - María Alonso 1-0
(3) Gonzalo Rivas - Alberto Portela 0-1
(4) Héctor Bedoya - Miguel Rodríguez 0-1
(5) Álvaro Maquieira - Mireya Represa 0-1
(6) Daniel Reboreda - Victor Pérez 1-0
(7) Anxo Vidal - Roberto Fernández 0-1
(8 ) Ramón García - Diego Maquieira 0-1
(9) Pablo Portela - Gonzalo Reboreda 0-1


Rolda 3. Sábado 27 ás 16:00 h., os emparellamentos son os siguintes :
(1) Pablo Ferreiro – Mireya Represa
(2) Alberto Portela – José M. Prol Lusquiños
(3) Miguel Rodríguez – Daniel Reboreda
(4) María Alonso – David García
(5) Diego Maquieira – Héctor Bedoya
(6) Roberto Fernández – Gonzalo Rivas
(7) Gonzalo Reboreda – Anxo Vidal
(8 ) Ramón García – Álvaro Maquieira
(9) Victor Pérez – Pablo Portela

Clasificación actual despois das dúas primeiras roldas:

1º posto compartido por 5 xogadores:
Jose Manuel Prol Lusquiños 2
Pablo Ferreiro Solla 2
Alberto Portela Peleteiro 2
Mireya Represa Pérez 2
Miguel Rodríguez Dominguez 2

6 º posto compartido por 8 xogadores:
Daniel Reboreda García 1
David García Sobrino 1
Gonzalo Rivas Costa 1
María Alonso Macías 1
Héctor Bedoya Ramos 1
Roberto Fernández Castro 1
Diego Maquieira Vidal 1
Gonzalo Reboreda Alonso 1

14º posto compartido por 5 xogadores:
Álvaro Maquieira Vidal 0
Pablo Portela Peleteiro 0
Anxo Vidal García 0
Ramón García Arroyo 0
Victor Pérez Revenga 0

Escola de Xadrez Pontevedra
http://xadrezpontevedra.com/


Organiza:

Escola de Xadrez Pontevedra
http://xadrezpontevedra.com/

Máis Información:

http://xadrezpontevedra.com/

http://foro.xadrezpontevedra.com/

escola@xadrezpontevedra.com

 

TablaDeFlandes