Galicia/Galiza
Galicia

XIII Memorial Benito Sánchez

Reibón - Moaña - Pontevedra

Colexio Público de Reibón. Moaña

Sábado, 10 de novembro de 2007

Informa: Cándido Portela
Clube de Xadrez B. Fischer

Clasificación Final:

Pos SNo.   Nome Rtg FED Club Pts BH. BH. Fide
1 1 IM Garcia Castro Pablo 2386 ESP Univ Vigo 24 33 23   21   18   14   10    5½
2 4   Piay Augusto Diego 2281 ESP Karpov 5 22½ 32 21   19   16½  13½   9½   5
3 2 FM Pena Gomez Manuel 2320 ESP Univ Vigo 5 22½ 31½ 19½  18½  16½  13½   9½   5
4 5   Costado Dios Luis A. 2235 ESP Bueu 5 22 30½ 21   19   16   13    9½   5
5 7   Senlle Caride Miguel 2217 ESP Fischer 5 21 30 20   18   16   13    9½   5
6 12   Casanova Nuñez Javier 2152 ESP Alekhine 5 19½ 26½ 19½  18½  16½  13½   9½   5
7 9   Sanchez Juncal Benito 2207 ESP Fischer 5 19½ 26 19   18   16   13    9½   5
8 14   Cabrero De Cabo Miguel 2102 ESP Karpov 5 18½ 25 17   16   14   12    9    5
9 3 IM Rodriguez Lopez Rafael 2281 ESP Univ Vigo 22 30 19   17   14½  11½   8    4½
10 10   Outerelo Ucha Manuel 2181 ESP E.X.Ponteareas 19½ 27 18½  16½  14½  11½   8    4½
11 17   Pena Sanchez Victor 1983 ESP Fischer 17 24 15   13½  12   10½   8    4½
12 13   Acuña Celada Ivan 2136 ESP Alekhine 4 22½ 29 19   17   14½  11½   8    4
13 8   Paredes Cordo Jacobo Borja 2211 ESP Karpov 4 19½ 27½ 18½  16½  14   11    8    4
14 15   Fernandez Alvarez Gonzalo 2070 ESP Fischer 4 19½ 26½ 15   14   12   10    7    4
15 20   De La Torre Alfonso Jesus Ange 1918 ESP Bueu 4 16 24 13   13   12   10    7    4
16 23   Prol Lusquiños Jose Manuel 1840 ESP Karpov 4 15½ 21 12   11   10    9    7    4
17 24   Otero Ramirez Angel 1824 ESP Marín 4 14½ 20 13   12   11    9    7    4
18 21   Gestido Villanueva Jose 1896 ESP Bueu 20½ 28½ 15½  14½  13   10½   7    3½
19 18   Abelleira Gonzalez Daniel 1940 ESP Bueu 20 28 15   14   12   10    7    3½
20 28   Perez Costa Alberto 1955 ESP Fischer 20 27½ 14½  13½  12    9½   7    3½
21 6   Eyo Castro-Rial Alberto 2219 ESP Karpov 18½ 26 15   13½  12    9½   7    3½
22 26   Pazo Nuñez Emilio 1798 ESP Infortuy 17 24½ 10    9½   9    7½   6    3½
23 37   Poceiro Soliño Octavio 0 ESP Fischer 15½ 22½ 12½  11½  10    8½   6    3½
24 16   Garcia Bachiller Jose Luis 2036 ESP Fischer 3 18½ 26 13   12   10    8    6    3
25 22   Klaversteijn Sozzo Juan Martin 1873 ESP Infortuy 3 17 23½ 14   13   11    9    6    3
26 29   Fandiño Nuñez Jose Javier 1679 ESP Fischer 3 16½ 22½ 10    9    8    7    5    3
27 30   Vicente Rodriguez Modesto W. 1476 ESP E.X.Ponteareas 3 15 21 9    8    7    6    5    3
28 27   Rodriguez Dominguez Ramon 1706 ESP Algalia 3 11½ 16 10    9    8    7    5    3
29 19   Barreiro Piñeiro Jose 1939 ESP Chigorin 17 22½ 12½  11½  10    7½   5    2½
30 34   Estévez Iglesias Roberto 0 ESP Infortuy 15½ 21 8    8    7    5½   4    2½
31 35   Najmias Amiras Daniel 0 ESP Fischer 15 20½ 10    9½   8    6½   5    2½
32 25   Rodriguez Tojeira Jose Angel 1811 ESP Infortuy 14½ 21½ 11   10    9    7½   5    2½
33 32   De Peroy Mariño Javier 0 ESP Fischer 2 16 22½ 6    6    6    5    4    2
34 36   Piñeiro Valladares Manuel 0 ESP Fischer 2 16 22 9    9    8    6    4    2
35 33   Domínguez Certal Darío 0 ESP E.X. Ponteareas 2 15 20½ 5    5    5    4    3    2
36 31   Codeseda Barros Miguel 0 ESP E.X. Ponteareas 2 13 18½ 5    5    5    5    4    2
37 38   Silva Marrero Darío 0 ESP Fischer 1 14½ 20 5    5    4    3    2    1
38 11   Lopez Rodriguez Walter 2165 ESP Círculo Ferrolano 0 17½ 23½ 0    0    0    0    0    0

Resumo Bases:

Local de Xogo: Colexio Público de Reibón. Moaña

Sistema: Suizo a 7 roldas

Ritmo:15 minutos / xogador e partida

Data: 10 de novembro de 2007

Horario: De 16.00 h a 20.30 h

Premios:

Absoluto
1º 100 € + Trofeo
2º 90 € + Trofeo
3º 75 €
4º 60 €
5º 50 €
6º 30 €
7º 30 €
8º 20 €

Especiais
1º Elo < 2000 20 €
1º sen Elo 20 €
1º Local Trofeo
1º Sub-14 Agasallo

Inscricións:

Xeral: 7 €
Sub-16: 3 €

Ata o 7 de novembro

Correo electrónico:dportela@uvigo.es

Organiza:

Clube de Xadrez B. Fischer

 

TablaDeFlandes