Galicia/Galiza
Galicia

II Aberto de Xadrez Comarca do Salnés

Ribadumia - Pontevedra

Centro Social San Andrés de Barrantes. Ribadumia

Domingo, 10 de xuño de 2007 | BASES

Informan: Roberto Vidal (Resultados) | Anxo Vilas (Bases)
Club de Xadrez Fortecarmoa

Final:

Sub 16:

Posto Nome                        Rtg  Loc  Club                   Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-2  ESCUDEIRO TILVE, RAMÓN       1829 1740 EXP                    5      22.0    14.5   16.0
      LÓPEZ GARRIDO, DANIEL        1829      XADREZ OURENSE         5      20.5    14.0   19.0
 3-6  CASCALLAR TABOADA, DIEGO               FONTECARMOA            4      25.0    17.0   17.0
      ALONSO MACÍAS, VÍCTOR        1902 1834 KARPOV                 4      19.5    12.5   14.0
      RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL  1685 1660 ESCOLA PROVINCIAL VIGO 4      18.5    13.0   15.0
      MARTINEZ VECILLAS, JAVIER         1705 XADREZ OURENSE         4      18.5    12.0   13.0
  7   ABAL CORES, CHRISTIAN             1556 FONTECARMOA            3.5    20.5    14.0   14.0
8-11  SIERRA CASTRO, CRISTÓBAL               PORTAS                 3      18.5    12.0   10.0
      GARCÍA PAZ, MARTÍN                     FONTECARMOA            3      18.0    13.5   11.0
      DIOS ESPERÓN, DANIEL                   IES POIO               3      17.5    11.0    9.0
      MEIS GARCÍA, PEDRO                     IES POIO               3      13.0     8.5    8.0
12-14 DIZ PADÍN, SERGIO                      MEIS                   2      19.0    13.5    7.0
      PADÍN GARCÍA, ALEXANDRE                                       2      18.0    12.5    8.0
      ANTÓN AREA, SANTIAGO                   IES POIO               2      16.5    11.0    7.0
 15   PAN CASAS, DANIEL                      RIBADUMIA              1.5    13.0     9.5    5.5
 16   FERNÁNDEZ LUCIO, PABLO                 RIBADUMIA              0.5    15.0     9.5    2.5
17-23 ABAL LAMOSO, AITOR                     RIBADUMIA              0       2.0     2.0    0.0
      GUERRA RIVAS, ALEJANDRO           1247 FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0
      BRIONES VIQUEIRA, JORGE LUIS           FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0
      CASTRO CORES, MARTÍN                   FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0
      MIGUEZ DAPORTA, MANUEL                 FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0
      OTERO MARIÑO, OLALLA                   FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0
      PEREIRO RODRÍGUEZ, DIEGO               FONTECARMOA            0       0.0     0.0    0.0

Sub 14:

Posto Nome                       Rtg  Loc  Club                  Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-2  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN    1843 1743 KARPOV                5      24.5    17.0   19.5
      CARREIRA CASAIS, ANXO            1668 CDU                   5      24.0    16.0   19.5
 3-4  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL   1517 1517 EXP                   4.5    22.0    15.0   17.5
      ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN            1564 UNIVERSIDAD VIGO      4.5    21.0    14.0   16.5
 5-7  BARRAL LIJO, JAVIER              1618 MARCOTE               4      20.5    13.5   14.0
      FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, PABLO            LUCENA                4      20.0    13.0   14.0
      TOBA RODRÍGUEZ, IRENE            1518 EX ALCOHOLICOS CORUÑA 4      19.5    12.5   15.0
 8-9  OTERO PÉREZ, JAVIER                   FONTECARMOA           3.5    17.0    13.0    9.5
      MOREIRA GORÍS, RAÚL                   PORTAS                3.5    17.0    10.0    9.5
10-12 BERRIDI SOLLA, FÉLIX                  FONTECARMOA           3      19.5    13.0   13.0
      RODRÍGUEZ ALLERES, SAMUEL             LUCENA                3      18.5    12.5   13.0
      VIDAL ALVES, ALEJANDRO                PORTAS                3      17.5    12.0   10.0
13-14 MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN                 FONTECARMOA           2.5    15.5    11.0    6.5
      VÁZQUEZ  FONTÁN, JUAN RAMÓN           PORTAS                2.5    12.0     8.5    6.5
15-18 NIETO LUNA, CAROLINA                  PORTAS                2      18.5    13.0    9.0
      NIETO LUNA, ALESSANDRO                PORTAS                2      17.5    12.5    6.0
      SIERRA CASTRO, DAVID                  PORTAS                2      17.0    13.0   10.0
      VÁZQUEZ ALDREY, SARA                  PORTAS                2      14.0    10.0    5.0
 19   ALFONSÍN NOSMOR, FRANCISCO            RIBADUMIA             1      12.0     9.0    2.0
20-32 BARRAL DIZ, IVAN                      RIBADUMIA             0      13.5     9.0    0.0
      LEIRO POZA, AITOR                     SANXENXO              0       5.0     5.0    0.0
      GRANDE PALACIOS, FÁTIMA          1472 FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      BLANCO SEIJAS, ADRIÁN                 FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      BRUN CASCALLAR, LUCÍA                 FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      LOJO FERNÁNDEZ, JOSE MANUEL           FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO                ALBATROS              0       0.0     0.0    0.0
      OTERO CUBREIRO, JUAN CARLOS           FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      PIÑEIRO RÍOS, PATRICIA                MEIS                  0       0.0     0.0    0.0
      SIEIRA TOURIÑO, IAGO                  FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      TOMÁS MANEIRO, DANIEL                 FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0
      VERDE RODRÍGUEZ, IVÁN                 ALBATROS              0       0.0     0.0    0.0
      VILAS BAÑA, YANIRE                    FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0

Sub 12:

Posto Nome                             Rtg Loc  Club                     Score Buch. M-Buch. Progr.

 1-4  VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS             1400 FONTECARMOA              5      24.0    16.0   20.0
      BARRAL CASTRO, IAGO                  1457 KARPOV                   5      21.5    14.0   19.0
      FREIRE VÁZQUEZ, CRISTIAN             1496 KARPOV                   5      21.0    13.5   17.0
      TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER     1574 EX ALCOHOLICOS CORUÑA    5      20.5    14.0   16.0
 5-6  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID                 1378 CLUBE XADREZ OURENSE     4.5    22.5    15.0   15.5
      SEGURA SANTOS, LUIS                       FONTECARMOA              4.5    22.0    14.5   15.5
7-10  POUSADA GARCÍA, NOE                  1415 ALEXANDRE BÓVEDA         4      24.5    16.5   16.0
      ARELLANO PARDO, MARTÍN                    CLUBE XADREZ OURENSE     4      23.0    16.5   16.0
      RIOBÓ MAYO, LOIS                          POIO                     4      17.0    12.0   15.0
      IGLESIAS GARCÍA, JORGE                    LUCENA                   4      16.0    11.5   11.0
11-14 SIERRA CASTRO, BÁRBARA                    PORTAS                   3.5    22.0    14.5   15.5
      RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL                 ALBATROS                 3.5    21.0    13.5   12.5
      LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO                    ALBATROS                 3.5    19.0    12.5   12.0
      GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL                  FONTECARMOA              3.5    18.0    12.0   10.5
15-20 RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER          1458 ESCOLA PROVINCIAL VIGO   3      21.0    13.5   13.0
      DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL                    FONTECARMOA              3      20.5    14.0   11.0
      APARISI NOVIO, CARMEN                     FONTECARMOA              3      20.5    13.5   11.0
      ALONSO MACÍAS, MARÍA                      KARPOV                   3      19.5    13.5   14.0
      BLAZQUEZ CRIADO, SERGIO              1337 XADREZ OURENSE           3      17.0    12.0    8.5
      GONZALVEZ BECERRA, PABLO                  PORTAS                   3      17.0    10.5    9.0
21-24 FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO                ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 2.5    19.0    12.5   10.5
      FERNÁNDEZ CASTRO, RUBÉN                   SANXENXO                 2.5    17.0    11.0    7.5
      RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ                FONTECARMOA              2.5    16.0    11.0   10.0
      MELÓN, ADRIÁN                             SANXENXO                 2.5    15.0    10.0    8.5
25-29 FERNÁNDEZ COMESAÑA, CRISTIAN              MÁXIMO GORKI             2      15.5    10.0    6.0
      CARBALLO CANCELA, MANUEL                  KARPOV                   2      14.5    11.0    8.5
      FERNÁNDEZ COMESAÑA, EMILIO                MÁXIMO GORKI             2      14.0     8.0    7.0
      PORTELA GONZÁLEZ, MARTA                   KARPOV                   2      13.5    10.5    5.0
      PAZ BRIANES, ALEXANDRE                    FONTECARMOA              2      10.5     7.5    4.0
30-33 SUÁREZ GALIÑANES, BELÉN                   FONTECARMOA              1.5    16.5    11.5    6.5
      RAÑO CONDE, CLARA                         FONTECARMOA              1.5    15.5    10.0    5.0
      RODRÍGUEZ MÉNDEZ, MIGUEL ANGEL            MARÍN                    1.5    14.5    10.0    5.0
      ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA                    FONTECARMOA              1.5     9.5     7.0    2.5
34-43 BOUZAS FALCÓN, OSCAR                      FONTECARMOA              0      15.5    10.0    0.0
      FRAGA DONSIÓN, NICOLÁS                    SANXENXO                 0       5.0     5.0    0.0
      FERNÁNDEZ ANDRADE, MARTA                  SANXENXO                 0       3.5     3.5    0.0
      FERNÁNDEZ SEÑORÁNS, PEDRO                 FONTECARMOA              0       3.0     3.0    0.0
      DOMÍNGUEZ MARTÍNEZ, MIGUEL                CIRCULO FERROLANO        0       0.0     0.0    0.0
      LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA                  FONTECARMOA              0       0.0     0.0    0.0
      LUAÑA LOUZAO, JACOBO                      FONTECARMOA              0       0.0     0.0    0.0
      MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS                     FONTECARMOA              0       0.0     0.0    0.0
      QUINTELA GONZÁLEZ, ALEJANDRA              FONTECARMOA              0       0.0     0.0    0.0
      TOMAS FIÚZA, MIGUEL                       FONTECARMOA              0       0.0     0.0    0.0

Sub 10:

Posto Nome                          Club        Score Buch. M-Buch. Progr.

  1   ABAL CORES, LUCAS              FONTECARMOA 5.5    22.0    14.5   19.0
 2-3  GALVÁN SOTELO, BRAIS           CEMAR       5      23.5    15.0   20.0
      ANDIÓN LINARES, MARTA          FONTECARMOA 5      19.0    13.5   18.0
  4   RIVERA VALENZUELA, LUIS        FONTECARMOA 4.5    22.0    15.0   16.0
5-10  GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR         PORTAS      4      24.0    16.5   18.0
      RIAL GARCIA, ANTÓN             SANXENXO    4      21.0    14.0   15.0
      PADILLA PICUASI, SANDRO CÉSAR  PORTAS      4      21.0    13.0   13.0
      SUÁREZ GÓMEZ, JULIO            FONTECARMOA 4      20.5    13.5   15.0
      RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL    MARIN       4      18.0    12.0   15.0
      VICTORERO DOMÍNGUEZ, ALEJANDRO FONTECARMOA 4      18.0    12.0   13.0
11-13 DE SANTIAGO GONZÁLEZ, JORGE    FONTECARMOA 3.5    21.5    14.5   14.0
      RIVERA VALENZUELA, JOSÉ        FONTECARMOA 3.5    19.5    13.5   13.5
      ALVES BORGES, RODRIGO ENRIQUE  KARPOV      3.5    18.5    12.5   11.5
14-20 LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL         ALBATROS    3      20.5    13.5   12.0
      PADILLA PICUASI, INTI EDISON   PORTAS      3      20.0    12.5   12.0
      MOREIRA GORIS, SIMÓN           PORTAS      3      18.5    12.5   10.0
      SUÁREZ GALIÑANES, ANA          FONTECARMOA 3      18.0    12.0   10.0
      DOMINGUEZ MARTINEZ, MIGUEL     PORTONOVO   3      17.0    12.5   11.0
      SEGURA SANTOS, JORGE           FONTECARMOA 3      15.0     9.0    8.0
      TORRADO BAÑOS, MARCOS          FONTECARMOA 3      14.5    10.0   11.0
21-26 PAZ BRIONES, ALVARO            FONTECARMOA 2      19.0    12.0    7.0
      GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS         PORTAS      2      18.0    12.5    7.0
      ABAL MOUGAN, ERIKA             MEIS        2      16.0    11.5    6.0
      MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME         FONTECARMOA 2      16.0    11.0    8.0
      BEJO DE LA FUENTE, BORJA       RIBADUMIA   2      15.5    11.0    7.0
      FARIÑA IGLESIAS, LAURA         MEIS        2      14.5     9.5    5.0
27-28 FARIÑA IGLESIAS, JULIA         MEIS        1.5    16.0    11.0    2.5
      FALCÓN PENÍN, GONZALO          RIBADUMIA   1.5    13.0     8.0    4.5
 29   GRAÑA CHAO, VERÓNICA           MEIS        1      14.5    10.0    3.0
30-31 DIZ PADÍN, CARLOS              MEIS        0.5     3.0     3.0    0.5
      PINTOS BELOSO, CRISTINA        MEIS        0.5     3.0     3.0    0.5
32-58 LEIRO BUCETA, BEATRIZ          FONTECARMOA 0       5.5     5.5    0.0
      DIOS DORADO, MIGUEL            MEIS        0       4.0     4.0    0.0
      OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN       PORTAS      0       2.0     2.0    0.0
      DIOS DORADO, ALVARO            MEIS        0       1.5     1.5    0.0
      BARCALA ABALO, IAGO            FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS        FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      BLANCO SEIJAS, ANTÍA           FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      CABEZAS MORENO, CARLOS         FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      CABEZAS MORENO, JAVIER         FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      CARRO MEAÑOS, ANDRÉS           FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      DIZ RODRÍGUEZ, SARA            FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      GONZÁLEZ GONZÁLEZ, CARMEN      FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      GRANDE PALACIOS, ANA           FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      MARTÍNEZ SERANTES, JORGE       FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      NIETO DIZ, DANIEL              PORTAS      0       0.0     0.0    0.0
      PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA       EXP         0       0.0     0.0    0.0
      PAÚLOS SAAVEDRA, LAURA         FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      PENAS GARRIDO, MARCOS          FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      PEREIRA REBOREDO, MARÍA        FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      PÉREZ TROITIÑO, AGUSTÍN        FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      PÉREZ TROTIÑO, PABLO           FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      PIÑEIRO RÍOS, ALBERTO          MEIS        0       0.0     0.0    0.0
      PORTELA PELETEIRO, ALBERTO     KARPOV      0       0.0     0.0    0.0
      RAMOS LOJO, JUAN               FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL                0       0.0     0.0    0.0
      SANTOS GARCÍA, MARIO           FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0
      TOMÁS FIUZA, LUCÍA             FONTECARMOA 0       0.0     0.0    0.0

 

TablaDeFlandes