Galicia/Galiza
Galicia

VII Torneo de Nadal Marín

Marín. Pontevedra

Liceo Casino de Marín

Sábado 22 de decembro de 2007 Bases

Informa: Ángel R. Otero Ramírez WEB
Club de Xadrez Marín

Final:

Clasificación Final:

Posto Nome                                 Feder Rtg  Loc  Puntos M-Buch. Buch. Progr.

  1   Paredes Cordo, Jacobo                      2211      5.5      15.5  22.5   20.5
  2   Costado Dios, Luis                         2235      5        17.0  25.0   19.0
 3-4  Outerelo Ucha, Manuel Enrique              2181 2172 4.5      15.0  23.0   16.5
      López Rodríguez, Walter                    2165      4.5      13.5  20.5   17.5
5-10  Senlle Caride, Miguel                      2217      4        16.5  24.0   17.0
      Gil Reguera, Juan Carlos                   2248      4        14.5  23.0   15.0
      Cerviño Porto, Guillermo                   1835      4        13.0  19.0   12.0
      Fernández Lago, David                      2026      4        13.0  18.5   14.0
      García Abreu, Benjamín                     1848 1792 4        12.5  18.5   13.0
      Pérez Mauricio, Xoel                       2170      4        12.0  16.5   15.0
11-12 de la Torre Alfonso, Jesús Ángel           1918      3.5      10.5  16.5   10.5
      Gómez Gude, Miguel Ángel                   1952      3.5      10.0  16.0   10.0
13-18 Klaversteijn Sozzo, Juan Martín            1873 1843 3        14.0  21.0   13.0
      Barreiro Piñeiro, José                     1939      3        13.5  21.0   12.0
      Fernández Álvarez, Gonzalo                 2070      3        13.0  18.0   11.0
      Saavedra Santiago, Gonzalo                           3        11.0  15.5    9.0
      Torre López, Andrés                                  3        11.0  15.0    8.0
      Soutullo Figueroa, Enrique                      1712 3        10.5  16.5    9.0
19-21 Pazó Núñez, Emilio                         1798 1739 2.5      14.5  20.0   10.5
      Juan Morado, Miguel                                  2.5      11.5  17.5   10.0
      Sorbet Allariz, Juan                                 2.5      11.0  14.5    8.5
22-24 Visconti Vaamonde, Miguel                            2        14.0  20.5    9.0
      Anadón Mañez, Antonio                           1827 2        12.0  16.5    7.0
      Bedoya Ramos, Héctor Mario                           2         9.0  12.5    5.0
25-26 Santos Pérez, Ángel                             1815 1.5       9.0  14.5    4.0
      Pazos Aldao, Ángel Vicente                           1.5       7.0  10.0    5.0
27-28 Domínguez Certal, Darío                              1        11.5  17.5    4.0
      Acuña Vilela, José Alberto                           1         5.0  11.5    1.0
 29   Vicente Rodríguez, Modesto Wenceslao            1476 0         9.0  15.0    0.0

Táboa de Torneo:

No  Nome                                 Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  Gil Reguera, Juan Carlos                   2248 15:W  8:W  4:L 11:W  7:L 13:W
2.  Costado Dios, Luis                         2235 16:W  9:W  5:W  7:W  4:L  3:W
3.  Senlle Caride, Miguel                      2217 17:W 12:W  6:W  4:L  9:W  2:L
4.  Paredes Cordo, Jacobo                      2211 18:W 11:W  1:W  3:W  2:W  7:D
5.  Outerelo Ucha, Manuel Enrique              2181 19:W 14:W  2:L 15:W 13:W  6:D
6.  Pérez Mauricio, Xoel                       2170 20:W 13:W  3:L 16:D 24:W  5:D
7.  López Rodríguez, Walter                    2165 21:W 29:W  8:W  2:L  1:W  4:D
8.  Fernández Álvarez, Gonzalo                 2070 22:W  1:L  7:L 23:W 19:W 14:L
9.  Fernández Lago, David                      2026 23:W  2:L 17:W 14:W  3:L 11:W
10. Gómez Gude, Miguel Ángel                   1952 24:D 15:L 18:W 13:L 22:W 27:W
11. Barreiro Piñeiro, José                     1939 25:W  4:L 19:W  1:L 16:W  9:L
12. de la Torre Alfonso, Jesús Ángel           1918 26:W  3:L 16:L 27:D 18:W 24:W
13. Klaversteijn Sozzo, Juan Martín            1873 27:W  6:L 28:W 10:W  5:L  1:L
14. García Abreu, Benjamín                     1848 28:W  5:L 26:W  9:L 29:W  8:W
15. Cerviño Porto, Guillermo                   1835  1:L 10:W 29:W  5:L 26:W 16:W
16. Pazó Núñez, Emilio                         1798  2:L 23:W 12:W  6:D 11:L 15:L
17. Anadón Mañez, Antonio                            3:L 24:W  9:L 26:L 23:W 28:L
18. Santos Pérez, Ángel                              4:L 25:D 10:L 20:W 12:L   : 
19. Soutullo Figueroa, Enrique                       5:L 22:W 11:L 28:W  8:L 29:W
20. Vicente Rodríguez, Modesto Wenceslao             6:L 27:L 25:L 18:L 28:L 22:L
21. Acuña Vilela, José Alberto                       7:L 26:L 22:L   :W   :    : 
22. Bedoya Ramos, Héctor Mario                       8:L 19:L 21:W 29:L 10:L 20:W
23. Domínguez Certal, Darío                          9:L 16:L   :W  8:L 17:L 26:L
24. Juan Morado, Miguel                             10:D 17:L 27:W 25:W  6:L 12:L
25. Pazos Aldao, Ángel Vicente                      11:L 18:D 20:W 24:L 27:L   : 
26. Saavedra Santiago, Gonzalo                      12:L 21:W 14:L 17:W 15:L 23:W
27. Sorbet Allariz, Juan                            13:L 20:W 24:L 12:D 25:W 10:L
28. Torre López, Andrés                             14:L   :W 13:L 19:L 20:W 17:W
29. Visconti Vaamonde, Miguel                         :W  7:L 15:L 22:W 14:L 19:L

Rolda 5:

 1 Paredes Cordo, J (4)         1:0    Costado Dios, L (2)        
 2 Gil Reguera, J (1)           0:1    López Rodríguez, W (7)     
 3 Senlle Caride, M (3)         1:0    Fernández Lago, D (9)      
 4 Outerelo Ucha, M (5)         1:0    Klaversteijn Sozzo, J (13) 
 5 Juan Morado, M (24)          0:1    Pérez Mauricio, X (6)      
 6 Pazó Núñez, E (16)           0:1    Barreiro Piñeiro, J (11)   
 7 Soutullo Figueroa, E (19)    0:1    Fernández Álvarez, G (8)   
 8 García Abreu, B (14)         1:0    Visconti Vaamonde, M (29)  
 9 Saavedra Santiago, G (26)    0:1    Cerviño Porto, G (15)      
10 Santos Pérez, Á (18)         0:1    de la Torre Alfonso, J (12)
11 Sorbet Allariz, J (27)       1:0    Pazos Aldao, Á (25)        
12 Bedoya Ramos, H (22)         0:1    Gómez Gude, M (10)         
13 Domínguez Certal, D (23)     0:1    Anadón Mañez, A (17)       
14 Torre López, A (28)          1:0    Vicente Rodríguez, M (20)  

Rolda 4:

 1 Costado Dios, L (2)            1:0    López Rodríguez, W (7)    
 2 Paredes Cordo, J (4)           1:0    Senlle Caride, M (3)      
 3 Barreiro Piñeiro, J (11)       0:1    Gil Reguera, J (1)        
 4 Cerviño Porto, G (15)          0:1    Outerelo Ucha, M (5)      
 5 Pérez Mauricio, X (6)         .5:.5   Pazó Núñez, E (16)        
 6 García Abreu, B (14)           0:1    Fernández Lago, D (9)     
 7 Gómez Gude, M (10)             0:1    Klaversteijn Sozzo, J (13)
 8 Pazos Aldao, Á (25)            0:1    Juan Morado, M (24)       
 9 Fernández Álvarez, G (8)       1:0    Domínguez Certal, D (23)  
10 de la Torre Alfonso, J (12)   .5:.5   Sorbet Allariz, J (27)    
11 Anadón Mañez, A (17)           0:1    Saavedra Santiago, G (26) 
12 Soutullo Figueroa, E (19)      1:0    Torre López, A (28)       
13 Visconti Vaamonde, M (29)      1:0    Bedoya Ramos, H (22)      
14 Vicente Rodríguez, M (20)      0:1    Santos Pérez, Á (18)      
15 Acuña Vilela, J (21)           1:0    BYE                       

Rolda 3:

 1 Gil Reguera, J (1)            0:1    Paredes Cordo, J (4)       
 2 Outerelo Ucha, M (5)          0:1    Costado Dios, L (2)        
 3 Senlle Caride, M (3)          1:0    Pérez Mauricio, X (6)      
 4 López Rodríguez, W (7)        1:0    Fernández Álvarez, G (8)   
 5 Fernández Lago, D (9)         1:0    Anadón Mañez, A (17)       
 6 Barreiro Piñeiro, J (11)      1:0    Soutullo Figueroa, E (19)  
 7 Pazó Núñez, E (16)            1:0    de la Torre Alfonso, J (12)
 8 Klaversteijn Sozzo, J (13)    1:0    Torre López, A (28)        
 9 Saavedra Santiago, G (26)     0:1    García Abreu, B (14)       
10 Cerviño Porto, G (15)         1:0    Visconti Vaamonde, M (29)  
11 Juan Morado, M (24)           1:0    Sorbet Allariz, J (27)     
12 Santos Pérez, Á (18)          0:1    Gómez Gude, M (10)         
13 Vicente Rodríguez, M (20)     0:1    Pazos Aldao, Á (25)        
14 Bedoya Ramos, H (22)          1:0    Acuña Vilela, J (21)       
15 Domínguez Certal, D (23)      1:0    BYE                        

Rolda 2:

 1 Fernández Álvarez, G (8)       0:1    Gil Reguera, J (1)        
 2 Costado Dios, L (2)            1:0    Fernández Lago, D (9)     
 3 de la Torre Alfonso, J (12)    0:1    Senlle Caride, M (3)      
 4 Paredes Cordo, J (4)           1:0    Barreiro Piñeiro, J (11)  
 5 García Abreu, B (14)           0:1    Outerelo Ucha, M (5)      
 6 Pérez Mauricio, X (6)          1:0    Klaversteijn Sozzo, J (13)
 7 Visconti Vaamonde, M (29)      0:1    López Rodríguez, W (7)    
 8 Gómez Gude, M (10)             0:1    Cerviño Porto, G (15)     
 9 Anadón Mañez, A (17)           1:0    Juan Morado, M (24)       
10 Domínguez Certal, D (23)       0:1    Pazó Núñez, E (16)        
11 Pazos Aldao, Á (25)           .5:.5   Santos Pérez, Á (18)      
12 Soutullo Figueroa, E (19)      1:0    Bedoya Ramos, H (22)      
13 Sorbet Allariz, J (27)         1:0    Vicente Rodríguez, M (20) 
14 Acuña Vilela, J (21)           0:1    Saavedra Santiago, G (26) 
15 Torre López, A (28)            1:0    BYE                       

Rolda 1:

 1 Gil Reguera, J (1)            1:0    Cerviño Porto, G (15)      
 2 Pazó Núñez, E (16)            0:1    Costado Dios, L (2)        
 3 Senlle Caride, M (3)          1:0    Anadón Mañez, A (17)       
 4 Santos Pérez, Á (18)          0:1    Paredes Cordo, J (4)       
 5 Outerelo Ucha, M (5)          1:0    Soutullo Figueroa, E (19)  
 6 Vicente Rodríguez, M (20)     0:1    Pérez Mauricio, X (6)      
 7 López Rodríguez, W (7)        1:0    Acuña Vilela, J (21)       
 8 Bedoya Ramos, H (22)          0:1    Fernández Álvarez, G (8)   
 9 Fernández Lago, D (9)         1:0    Domínguez Certal, D (23)   
10 Juan Morado, M (24)          .5:.5   Gómez Gude, M (10)         
11 Barreiro Piñeiro, J (11)      1:0    Pazos Aldao, Á (25)        
12 Saavedra Santiago, G (26)     0:1    de la Torre Alfonso, J (12)
13 Klaversteijn Sozzo, J (13)    1:0    Sorbet Allariz, J (27)     
14 Torre López, A (28)           0:1    García Abreu, B (14)       
15 Visconti Vaamonde, M (29)     1:0    BYE                        

Organiza:

Logo
Club Xadrez Marin

Web Oficial:

http://www.galeon.com/clubexadrezmarin/

 

TablaDeFlandes