Galicia/Galiza
Galicia

VI Torneo San Miguel

Marín - Pontevedra

Liceo Casino de Marín

Sábado 27 de setembro de 2008 Bases

Informa: Ángel R. Otero Ramírez WEB
Club de Xadrez Marín

 

Clasificación Final:

Posto Nome                                      Feder Elo  Loc  Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

  1   Senlle Caride, Miguel   (S-16)            Gal   2289 2248 6.5      24.0  33.0   26.5
  2   Paredes Cordo, Jacobo Borja               Gal   2229 2200 6        24.0  33.5   25.5
 3-6  Espiñeira González, Diego      MF         Gal   2267 2257 5.5      25.0  34.5   24.5
      Carrera Pérez, Francisco                  Gal   2266 2253 5.5      24.0  32.5   25.0
      Eyo Castro-Rial, Alberto                  Gal   2192 2168 5.5      23.5  32.5   22.5
      Torrado Quintela, Julio                   Gal   2245 2228 5.5      21.5  31.0   23.5
7-15  Costado Dios, Luis Alberto                Gal   2239 2215 5        23.0  32.5   23.0
      Regueira Veiga, Fernando                  Gal   1807 1851 5        23.0  31.0   21.0
      Tuimil Parapar, Roberto                   Gal   1787 1839 5        22.5  31.0   23.0
      Zurano López, Pedro                       Cat   2290 2278 5        20.5  27.0   19.0
      Gil Reguera, Juan Carlos         MI       Gal   2236 2200 5        20.0  27.5   17.5
      Fernández Álvarez, Gonzalo                Gal   2027 1988 5        19.0  26.5   19.0
      Guerra Vidal, Carlos                      Gal   1864 1809 5        19.0  26.0   19.0
      Rodríguez López, Rafael      MI           Gal   2312 2295 5        18.5  27.5   20.0
      López Riveiro, Marcos                     Gal   2102 2129 5        14.5  20.5   18.0
16-21 Expósito Pacín, Mario                     Gal   2038 1967 4.5      21.5  29.5   20.0
      Pantín Soto, José Ramón                   Gal   2241 2220 4.5      20.0  28.0   19.5
      Barreiro Piñeiro, José                    Gal   1955 1913 4.5      18.0  25.5   19.0
      Melio Rey, Ramón Amador                   Gal   2037 1948 4.5      17.5  25.5   17.0
      Núñez García, Ramón                       Gal   1927 1831 4.5      17.0  24.0   17.5
      Padín Martínez, Eugenio                   Gal   1760 1740 4.5      15.5  21.5   16.0
22-35 Susavila Muñíz, Antonio                   Gal   1955 1910 4        22.5  30.0   20.0
      Fernández López, Pablo                    Gal   1919 1827 4        21.5  31.0   19.0
      Rodríguez Lamas, Manuel                   Gal   1781 1781 4        20.5  27.5   17.0
      Nedobora, Gregori                         Gal   2036 2017 4        20.0  28.0   18.5
      de la Torre Alfonso, Jesús Ángel          Gal   1925 1881 4        20.0  26.5   18.0
      Cabaleiro Barroso, Alfonso M.             Gal   1782 1880 4        19.0  27.0   16.0
      Fernández Lago, David                     Gal   1992 1975 4        19.0  26.5   18.0
      Pazos Aldao, Ángel V.                     Gal             4        18.5  25.0   17.0
      de Santiago Pita, Breixo                  Gal        1675 4        17.0  24.5   13.0
      Prieto Penas, Marcial                     Gal        1952 4        17.0  24.5   12.0
      Rodríguez Tojeira, José Ángel             Gal   1804 1774 4        17.0  24.0   15.0
      Lomba González, Sergio          (S-16)    Gal   1463 1479 4        16.5  25.0   12.0
      Saavedra Santiago, Gonzalo                Gal             4        16.0  22.5   12.0
      Pérez Costa, Alberto                      Gal   1862 1971 4        14.5  21.5   15.0
36-42 Paleo Magdaleno, David                    Gal        1754 3.5      21.0  28.5   15.5
      Otero Imperial, Raúl                      Gal             3.5      20.5  27.0   17.0
      Santos Pérez, Ángel                       Gal        1836 3.5      20.5  27.0   14.5
      María López, Jorge Luis                   Gal   1846 1994 3.5      19.5  27.0   16.0
      Martínez Dourado, Daniel                  Gal             3.5      19.5  26.0   13.5
      Mederos Águila, José                      Gal   1856 1765 3.5      18.0  26.0   14.5
      Corredoira Otero, Alberto                 Gal             3.5      15.5  21.0   13.5
43-57 Najmias Amirás, Daniel                    Gal             3        20.5  27.5   13.0
      Hevia Sieiro, Alberto                     Gal        1902 3        19.0  27.5   13.0
      Gómez Segade, Pablo                       Gal   2082 2068 3        18.5  25.5   16.0
      Bello Abuin, Francisco                    Gal        1760 3        18.0  26.0   13.0
      Carballo Cancela, Manuel         (S-12)   Gal             3        17.5  24.0   14.0
      Rodríguez Lucena, Ángel                   Mad   1616 1717 3        17.0  25.5    9.0
      García Eirín, José Manuel                 Gal        1753 3        17.0  25.0   11.0
      García Bugallo, José Luis                 Gal   1890 1773 3        16.5  24.0   12.0
      Gómez Gude, Miguel Ángel                  Gal   1926 1859 3        16.0  23.0   13.0
      Martínez Dourado, Néstor                  Gal             3        16.0  22.0   11.0
      Barral Castro, Iago          (S-16)       Gal   1666 1500 3        15.5  21.5   11.0
      Lorenzo Diéguez, Manuel          (S-12)   Gal             3        14.0  19.0    8.0
      Rodríguez Domínguez, Miguel (S-12)        Gal             3        13.0  18.5    8.0
      Sorbet Allariz, Sorbet                                    3        12.5  18.5    9.0
      Otero Outeiral, Mariano                   Gal             3        12.5  17.5   10.0
58-60 de Peroy Mariño, Francisco Javier         Gal        1655 2.5      18.5  26.0   11.5
      López Santiago, Ruy                       Gal   1884 1764 2.5      15.5  22.0   11.5
      Domínguez Certal, Darío                   Gal        1465 2.5      15.0  20.5   10.0
61-71 García Álvarez, Alejandro          (S-12) Gal             2        17.5  24.5    8.0
      Cerviño Porto, Guillermo                  Gal   1818 1805 2        16.0  22.5   11.0
      Poceiro Soliño, Juan Octavio              Gal   1716 1676 2        16.0  21.0   11.0
      Fernández Carrodeguas, José Enrique       Gal             2        16.0  21.0    9.0
      López Carballal, Sergio  (S-12)           Gal             2        15.0  21.0    9.0
      Lomba Gonzalez, Daniel                                    2        15.0  20.5    6.0
      Lomba Vaz, Antonio                        Gal             2        14.5  21.0    6.0
      Vicente Rodríguez, Modesto Wenceslao      Gal        1476 2        12.0  17.0    7.0
      Ríos Sobrado, Adrián                      Gal             2        12.0  17.0    4.0
      Piñeiro Valladares, Manuel                Gal             2        11.5  15.5    5.0
      Uris González, Antonio          (S-16)    Gal             2        11.0  16.0    4.0
 72   Verde Santiago, Guillermo         (S-16)  Gal             1.5      15.0  19.5    4.0
73-75 Salas Fernández, Antonio        (S-12)    Gal   1647 1639 1        15.5  21.5    6.0
      García Álvarez, Paula            (S-12)   Gal             1        13.5  18.5    2.0
      López Carballal, Alonso  (S-12)           Gal             1        10.0  14.0    5.0
 76   Vidal, Alexander          (S-12)          Gal             0         8.5  11.5    0.0

Táboa de Torneo:

No Nome                                      Feder Elo   1    2    3    4    5    6    7  

1  Senlle Caride, Miguel   (S-16)            Gal   2289 48:W 23:W 28:W  6:W  2:D  3:W  7:W
2  Paredes Cordo, Jacobo Borja               Gal   2229 49:W 27:W 14:W 17:W  1:D  4:D  8:W
3  Espiñeira González, Diego      MF         Gal   2267 33:W 50:W 12:W  5:W  4:D  1:L  9:W
4  Carrera Pérez, Francisco                  Gal   2266 31:W 59:W 22:W  7:W  3:D  2:D  6:D
5  Eyo Castro-Rial, Alberto                  Gal   2192 30:W  8:W 10:W  3:L  9:D 39:W 16:W
6  Torrado Quintela, Julio                   Gal   2245 44:W 41:W 18:W  1:L 26:W 23:W  4:D
7  Costado Dios, Luis Alberto                Gal   2239 46:W 32:W 24:W  4:L 18:W 13:W  1:L
8  Regueira Veiga, Fernando                  Gal   1807 69:W  5:L 34:W 12:W 19:W 25:W  2:L
9  Tuimil Parapar, Roberto                   Gal   1787 34:W 45:W 17:D 16:W  5:D 22:W  3:L
10 Zurano López, Pedro                       Cat   2290 73:W 26:W  5:L 13:L 53:W 20:W 23:W
11 Gil Reguera, Juan Carlos         MI       Gal   2236 36:D 25:D 27:W 23:L 31:W 32:W 22:W
12 Fernández Álvarez, Gonzalo                Gal   2027 64:W 63:W  3:L  8:L 30:W 24:W 27:W
13 Guerra Vidal, Carlos                      Gal   1864 43:L 61:W 64:W 10:W 15:W  7:L 25:W
14 Rodríguez López, Rafael      MI           Gal   2312 53:W 51:W  2:L 36:W 22:L 35:W 28:W
15 López Riveiro, Marcos                     Gal   2102 58:L 74:W 73:W 24:W 13:L 44:W 26:W
16 Expósito Pacín, Mario                     Gal   2038 60:W 21:D 29:W  9:L 38:W 17:W  5:L
17 Pantín Soto, José Ramón                   Gal   2241 38:W 62:W  9:D  2:L 36:W 16:L 41:W
18 Barreiro Piñeiro, José                    Gal   1955 61:W 43:W  6:L 47:W  7:L 37:D 39:W
19 Melio Rey, Ramón Amador                   Gal   2037 47:W 24:L 48:W 39:D  8:L 40:W 38:W
20 Núñez García, Ramón                       Gal   1927 67:W 29:L 38:D 58:W 40:W 10:L 37:W
21 Padín Martínez, Eugenio                   Gal   1760 72:W 16:D 36:L 40:L 48:W 60:W 45:W
22 Susavila Muñíz, Antonio                   Gal   1955 66:W 37:W  4:L 29:W 14:W  9:L 11:L
23 Fernández López, Pablo                    Gal   1919 54:W  1:L 49:W 11:W 45:W  6:L 10:L
24 Rodríguez Lamas, Manuel                   Gal   1781 71:W 19:W  7:L 15:L 43:W 12:L 49:W
25 Nedobora, Gregori                         Gal   2036 42:D 11:D 44:W 46:W 37:W  8:L 13:L
26 de la Torre Alfonso, Jesús Ángel          Gal   1925 75:W 10:L 30:W 43:W  6:L 47:W 15:L
27 Cabaleiro Barroso, Alfonso M.             Gal   1782 56:W  2:L 11:L 61:W 52:W 45:W 12:L
28 Fernández Lago, David                     Gal   1992 74:W 58:W  1:L 37:L 33:W 29:W 14:L
29 Pazos Aldao, Ángel V.                     Gal        39:W 20:W 16:L 22:L 63:W 28:L 59:W
30 de Santiago Pita, Breixo                  Gal         5:L 69:W 26:L 50:W 12:L 62:W 53:W
31 Prieto Penas, Marcial                     Gal         4:L 52:L 70:W 34:W 11:L 65:W 50:W
32 Rodríguez Tojeira, José Ángel             Gal   1804 55:W  7:L 43:L 64:W 57:W 11:L 46:W
33 Lomba González, Sergio          (S-16)    Gal   1463  3:L 40:L 54:W 55:W 28:L 43:W 47:W
34 Saavedra Santiago, Gonzalo                Gal         9:L 68:W  8:L 31:L 72:W 63:W 51:W
35 Pérez Costa, Alberto                      Gal   1862 37:L 66:W 65:W 45:L 46:W 14:L 44:W
36 Paleo Magdaleno, David                    Gal        11:D 42:W 21:W 14:L 17:L 41:L 58:W
37 Otero Imperial, Raúl                      Gal        35:W 22:L 62:W 28:W 25:L 18:D 20:L
38 Santos Pérez, Ángel                       Gal        17:L 70:W 20:D 41:W 16:L 42:W 19:L
39 María López, Jorge Luis                   Gal   1846 29:L 67:W 52:W 19:D 42:W  5:L 18:L
40 Martínez Dourado, Daniel                  Gal        50:L 33:W 41:D 21:W 20:L 19:L 62:W
41 Mederos Águila, José                      Gal   1856 57:W  6:L 40:D 38:L 58:W 36:W 17:L
42 Corredoira Otero, Alberto                 Gal        25:D 36:L 72:W 59:W 39:L 38:L 60:W
43 Najmias Amirás, Daniel                    Gal        13:W 18:L 32:W 26:L 24:L 33:L 64:W
44 Hevia Sieiro, Alberto                     Gal         6:L 57:W 25:L 56:W 51:W 15:L 35:L
45 Gómez Segade, Pablo                       Gal   2082 68:W  9:L 63:W 35:W 23:L 27:L 21:L
46 Bello Abuin, Francisco                    Gal         7:L 55:W 51:W 25:L 35:L 54:W 32:L
47 Carballo Cancela, Manuel         (S-12)   Gal        19:L 71:W 50:W 18:L 62:W 26:L 33:L
48 Rodríguez Lucena, Ángel                   Mad   1616  1:L 54:W 19:L 52:L 21:L 69:W 65:W
49 García Eirín, José Manuel                 Gal         2:L 56:W 23:L 51:L 70:W 57:W 24:L
50 García Bugallo, José Luis                 Gal   1890 40:W  3:L 47:L 30:L 67:W 64:W 31:L
51 Gómez Gude, Miguel Ángel                  Gal   1926 65:W 14:L 46:L 49:W 44:L 52:W 34:L
52 Martínez Dourado, Néstor                  Gal        59:L 31:W 39:L 48:W 27:L 51:L 68:W
53 Barral Castro, Iago          (S-16)       Gal   1666 14:L 65:L 60:W 75:W 10:L 61:W 30:L
54 Lorenzo Diéguez, Manuel          (S-12)   Gal        23:L 48:L 33:L 71:W 73:W 46:L 63:W
55 Rodríguez Domínguez, Miguel (S-12)        Gal        32:L 46:L 66:W 33:L 61:L 72:W 67:W
56 Sorbet Allariz, Sorbet                               27:L 49:L 67:W 44:L 66:W 58:L 61:W
57 Otero Outeiral, Mariano                   Gal        41:L 44:L 74:W 73:W 32:L 49:L 66:W
58 de Peroy Mariño, Francisco Javier         Gal        15:W 28:L 59:D 20:L 41:L 56:W 36:L
59 López Santiago, Ruy                       Gal   1884 52:W  4:L 58:D 42:L 60:L 73:W 29:L
60 Domínguez Certal, Darío                   Gal        16:L 72:D 53:L 74:W 59:W 21:L 42:L
61 García Álvarez, Alejandro          (S-12) Gal        18:L 13:L 71:W 27:L 55:W 53:L 56:L
62 Cerviño Porto, Guillermo                  Gal   1818 70:W 17:L 37:L 68:W 47:L 30:L 40:L
63 Poceiro Soliño, Juan Octavio              Gal   1716 76:W 12:L 45:L 65:W 29:L 34:L 54:L
64 Fernández Carrodeguas, José Enrique       Gal        12:L 76:W 13:L 32:L 75:W 50:L 43:L
65 López Carballal, Sergio  (S-12)           Gal        51:L 53:W 35:L 63:L 68:W 31:L 48:L
66 Lomba Gonzalez, Daniel                               22:L 35:L 55:L 72:W 56:L 70:W 57:L
67 Lomba Vaz, Antonio                        Gal        20:L 39:L 56:L 69:W 50:L 71:W 55:L
68 Vicente Rodríguez, Modesto Wenceslao      Gal        45:L 34:L 69:W 62:L 65:L 75:W 52:L
69 Ríos Sobrado, Adrián                      Gal         8:L 30:L 68:L 67:L 76:W 48:L 74:W
70 Piñeiro Valladares, Manuel                Gal        62:L 38:L 31:L 76:W 49:L 66:L 73:W
71 Uris González, Antonio          (S-16)    Gal        24:L 47:L 61:L 54:L 74:W 67:L 75:W
72 Verde Santiago, Guillermo         (S-16)  Gal        21:L 60:D 42:L 66:L 34:L 55:L 76:W
73 Salas Fernández, Antonio        (S-12)    Gal   1647 10:L 75:W 15:L 57:L 54:L 59:L 70:L
74 García Álvarez, Paula            (S-12)   Gal        28:L 15:L 57:L 60:L 71:L 76:W 69:L
75 López Carballal, Alonso  (S-12)           Gal        26:L 73:L 76:W 53:L 64:L 68:L 71:L
76 Vidal, Alexander          (S-12)          Gal        63:L 64:L 75:L 70:L 69:L 74:L 72:L

Organiza:

Logo
Club Xadrez Marín

 

TablaDeFlandes