Galicia/Galiza
Galicia

IX Torneo de Nadal de Marín

Marín - Pontevedra

Liceo Casino de Marín

Sábado 2 de xaneiro de 2010

Informa: Ángel R. Otero Ramírez WEB
Pte. Club de Xadrez Marín

En españolEn galego

Final:

Clasificación Final:

Posto Nome                               Feder Elo  Loc  Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

  1   García Castro, Pablo  (MI)         Gal   2396 2386 5.5      14.5  22.0   20.0
  2   Outerelo Ucha, Manuel Enrique      Gal   2150 2149 5        15.5  24.0   18.0
 3-4  Dezagoire Limeres, David           Gal   1991 1937 4.5      15.0  22.5   16.0
      Santiago Pereira, Miguel Ángel     Gal   1913 1949 4.5      12.5  18.0   15.0
  5   Farto Orozco, David                Gal   1822 1770 4        13.5  19.0   14.0
6-10  Teijeiro Barros, Alberto           Gal   2176 2170 3.5      14.5  22.5   16.0
      Gil Reguera, Juan Carlos (MI)      Gal   2184 2149 3.5      13.5  22.0   13.5
      Barreiro Piñeiro, José             Gal   1940 1901 3.5      13.5  19.0   15.0
      Barreiro Acuña, Daniel             Gal   1838 1802 3.5      12.0  17.5   12.0
      Padín Martínez, Eugenio            Gal   1750      3.5      11.0  15.5   11.0
11-15 de la Torre Alfonso, Jesús Ángel   Gal   1915 1871 3        14.5  22.5   12.0
      Carballo Cancela, Manuel  (Sub-14) Gal   1527 1457 3        12.5  18.0    9.5
      Bernárdez Durán, Tomás             Gal   1828 1775 3        11.5  16.5   11.0
      Pazos Aldao, Ángel Vicente         Gal             3        11.0  17.0    9.0
      Fernández Álvarez, Gonzalo         Gal   2013 1971 3        10.5  16.0    7.0
16-20 Lorenzo Diéguez, Manuel (sub-14)   Gal   1487 1531 2.5      13.0  20.0   11.5
      García Abreu, Benjamín             Gal   1819 1756 2.5      12.5  18.5    7.5
      Olbés Durán, Luis Antonio          Gal             2.5      11.5  17.0    8.5
      Saavedra Santiago, Gonzalo         Gal   1587 1589 2.5      11.0  16.5    7.5
      López Carballal, Alonso (sub-14)   Gal             2.5       8.5  12.0    5.5
21-23 Leiro Poza, Aitor                  Gal             2        10.5  14.5    7.0
      Leiro Gómez, Jorge                 Gal             2        10.0  15.0    6.0
      Salgado Alonso, Patricio           Gal   1848 1813 2         9.0  12.5    3.5
24-25 Rodríguez Alleres, Samuel          Gal             1        12.0  18.0    6.0
      Gómez Gude, Miguel Ángel           Gal   1904      1         9.5  13.5    4.0
 26   López Carballal, Sergio (sub-14)   Gal             0.5       9.5  15.0    1.0

Táboa de Torneo

No  Nome                               Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  García Castro, Pablo  (MI)         Gal   2396 15:W  8:W  6:W  4:W  3:D  2:W
2.  Gil Reguera, Juan Carlos (MI)      Gal   2184 16:D  5:D 18:W  3:W  7:D  1:L
3.  Teijeiro Barros, Alberto           Gal   2176 17:W 12:W 19:W  2:L  1:D  4:L
4.  Outerelo Ucha, Manuel Enrique      Gal   2150 18:W  9:W  7:W  1:L 14:W  3:W
5.  Fernández Álvarez, Gonzalo         Gal   2013 19:L  2:D 16:L 11:D 15:W 21:W
6.  Dezagoire Limeres, David           Gal   1991 20:W 14:W  1:L 13:W  9:D  7:W
7.  Barreiro Piñeiro, José             Gal   1940 21:W 26:W  4:L 12:W  2:D  6:L
8.  de la Torre Alfonso, Jesús Ángel   Gal   1915 23:W  1:L 24:W 14:L 16:W  9:L
9.  Santiago Pereira, Miguel Ángel     Gal   1913 22:W  4:L 15:W 19:W  6:D  8:W
10. Gómez Gude, Miguel Ángel           Gal   1904   :  20:L 22:W 16:L 23:L 11:L
11. Salgado Alonso, Patricio           Gal   1848   :  21:L 25:L  5:D 22:D 10:W
12. Barreiro Acuña, Daniel             Gal   1838 24:W  3:L 20:W  7:L 18:D 25:W
13. Bernárdez Durán, Tomás             Gal   1828   :  22:W 21:W  6:L 19:W 14:L
14. Farto Orozco, David                Gal   1822 25:W  6:L 26:W  8:W  4:L 13:W
15. García Abreu, Benjamín             Gal   1819  1:L 23:W  9:L 24:D  5:L 26:W
16. Padín Martínez, Eugenio            Gal   1750  2:D 19:L  5:W 10:W  8:L 24:W
17. Saavedra Santiago, Gonzalo         Gal   1587  3:L 24:L 23:W 21:W 25:L 18:D
18. Carballo Cancela, Manuel  (Sub-14) Gal   1527  4:L 25:W  2:L 26:W 12:D 17:D
19. Lorenzo Diéguez, Manuel (sub-14)   Gal   1487  5:W 16:W  3:L  9:L 13:L 23:D
20. Leiro Gómez, Jorge                 Gal         6:L 10:W 12:L 25:L 24:L 22:W
21. Leiro Poza, Aitor                  Gal         7:L 11:W 13:L 17:L 26:W  5:L
22. López Carballal, Sergio (sub-14)   Gal         9:L 13:L 10:L 23:L 11:D 20:L
23. López Carballal, Alonso (sub-14)   Gal         8:L 15:L 17:L 22:W 10:W 19:D
24. Olbés Durán, Luis Antonio          Gal        12:L 17:W  8:L 15:D 20:W 16:L
25. Pazos Aldao, Ángel Vicente         Gal        14:L 18:L 11:W 20:W 17:W 12:L
26. Rodríguez Alleres, Samuel          Gal          :W  7:L 14:L 18:L 21:L 15:L

Listado de participantes

No  Nome                               Feder Rtg  Loc 

1.  García Castro, Pablo  (MI)         Gal   2396 2386
2.  Gil Reguera, Juan Carlos (MI)      Gal   2184 2149
3.  Teijeiro Barros, Alberto           Gal   2176 2170
4.  Outerelo Ucha, Manuel Enrique      Gal   2150 2149
5.  Fernández Álvarez, Gonzalo         Gal   2013 1971
6.  Dezagoire Limeres, David           Gal   1991 1937
7.  Barreiro Piñeiro, José             Gal   1940 1901
8.  de la Torre Alfonso, Jesús Ángel   Gal   1915 1871
9.  Santiago Pereira, Miguel Ángel     Gal   1913 1949
10. Gómez Gude, Miguel Ángel           Gal   1904     
11. Salgado Alonso, Patricio           Gal   1848 1813
12. Barreiro Acuña, Daniel             Gal   1838 1802
13. Bernárdez Durán, Tomás             Gal   1828 1775
14. Farto Orozco, David                Gal   1822 1770
15. García Abreu, Benjamín             Gal   1819 1756
16. Padín Martínez, Eugenio            Gal   1750     
17. Saavedra Santiago, Gonzalo         Gal   1587 1589
18. Carballo Cancela, Manuel  (Sub-14) Gal   1527 1457
19. Lorenzo Diéguez, Manuel (sub-14)   Gal   1487 1531
20. Leiro Gómez, Jorge                 Gal            
21. Leiro Poza, Aitor                  Gal            
22. López Carballal, Sergio (sub-14)   Gal            
23. López Carballal, Alonso (sub-14)   Gal            
24. Olbés Durán, Luis Antonio          Gal            
25. Pazos Aldao, Ángel Vicente         Gal            
26. Rodríguez Alleres, Samuel          Gal            

Bases:

Local de xogo: Liceo Casino de Marín.
 
Data: 2 de xaneiro de 2010.
 
Horario: 16.00 horas (presentación), inicio das roldas ás 16.30 e entrega de premios ás 20.30.
 
Número de roldas: 6.
 
Ritmo de xogo: 15 minutos por xogador a caída de bandeira.

Premios:

1º Clasificado 50 euros e trofeo.
2º Clasificado 40 euros e trofeo.
3º Clasificado 30 euros.

Primer clasificado sub 2000 Elo Fide 20 euros.
Mellor xogador local, trofeo
Mellor xogador do club, trofeo.
Mellor xogador sub-14, trofeo.
Restantes xogadores sub-14, medalla.
 
Custo da inscrición: 2 euros.
 
Para inscribirse chamar ao teléfono 696 731 614 ó 670 681 989 (Ángel) ou enviar un e-mail á dirección oldhs@hotmail.com.
 
Prazo de inscrición: ata o 2 de xaneiro ás 12.00.


Organiza:

Logo
Club Xadrez Marín

 

TablaDeFlandes