Galicia/Galiza
Galicia

XIV Torneo de Xadrez Lóstrego Concello de Moaña - Memorial B. Sánchez

Moaña - Pontevedra

Colexio CEIP Reibón. A Xunqueira. (Fronte ao campo de fútbol)

15 de novembro de 2008 | Bases

Informa: Cándido Portela
Club de Xadrez Fischer de Moaña

Final:

Clasificación Final Sub-12 e Sub-18:

Pos SNo.
Nome
Club
Tipo Pts BUC BUC Prog
Prog-1
1 4
Lomba Gonzalez Sergio
Albatros
U16 26½ 28½ 25
24   22½  20   16½  12    6½
2 23
Rodriguez Alleres Samuel
Lucena
U16 29½ 33 23
22   20½  18   14½  10    5½
3 3
Dominguez Carnero Javier
Lucena
U12 28 31 23½
22½  20½  17½  14½  10½   5½
4 21
Reboreda Angel
Albatros
U12 5 26 29 19½
18½  17½  15½  13    9½   5
5 10
Lomba Gonzalez Daniel
Albatros
U12 5 25 26½ 16
16   15   14   12    9    5
6 2
Gonzalez Regueiro Rodrigo
E.X. Pontevedra
U12 29 31½ 22
21   19   16   12½   9    4½
7 1
Salas Fernandez Antonio
Gal
U12 26½ 29½ 21
20   18   15   11½   8    4½
8 9
Garcia Alvarez Alejandro
U12 4 27 28½ 20
19   17   15   12    8    4
9 8
Fernandez Pereiro Alfonso
Ponteareas
U16 4 24 26½ 15
15   14   13   11    8    4
10 6
Carballo Cancela Manuel
U12 4 23½ 25½ 17
16   14   12   10    7    4
11 26
Uris Antonio
Albatros
U12 4 23 26 18
17   15   13   10    7    4
12 19
Perez Gonzalez Julian
E.X. Ponteareas
U12 4 22½ 23 16
15   14   12   10    7    4
13 12
Mandado Santaclara Abel
Bueu
U16 25 26½ 16
15   14   12    9½   7    3½
14 24
Rodriguez Alvarez Anxo
E.X. Ponteareas
U12 21½ 22 13½
13   11½  10    8½   6    3½
15 11
Lopez Costa Francisco
Fischer Moaña
U12 20½ 21 11½
11   10½   9    7½   6    3½
16 17
Parada Juncal Samuel
Fischer Moaña
U12 3 24½ 26½ 13
13   12   10    8    6    3
17 18
Paz Martínez Cibrán
Fischer Moaña
U16 3 23½ 24 11
11   11   10    8    6    3
18 20
Pérez Reiter Sebastian
Fischer Moaña
U12 3 21 23 13
12   11   10    8    6    3
19 16
Parada Juncal David
Fischer Moaña
U12 3 18½ 20 10
10   10    9    7    5    3
20 13
Mandado santaclara Verónica
Bueu
U12 3 15½ 16 7
7    7    7    6    5    3
21 7
Carrera Martinez Severino
E.X. Ponteareas
U12 2 21½ 23 9
9    8    7    6    4    2
22 25
Torres Alberte
Fischer Moaña
U12 2 19 19½ 5
5    5    5    4    3    2
23 22
Rocha Gómez Nicolao
Fleming
U12 2 18½ 20½ 7
7    7    6    5    4    2
24 15
Ogando Martínez Daniel
Fischer Moaña
U12 2 18½ 20 9
9    8    7    6    4    2
25 27
Vieito Romero Pablo
Fischer Moaña
U12 1 21½ 24½ 7
6    5    4    3    2    1
26 5
Cabaleiro Rodriguez Oscar
Fleming
U12 1 20½ 22 3
3    3    3    3    2    1
27 14
Ogando Martínez Aarón
Fischer Moaña
U12 0 21½ 25 0
0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Absoluto:

Pos  
Nome
Elo EloN EloInt
Club
Pts BUC BUC Prog
Prog-1
1 FM
Espineira Gonzalez Diego
2286 0 2286
Padrón
6 28 31 24
23   21   18   15   11    6
2  
Paredes Cordo Jacobo Borja
2231 2202 2231
Karpov
6 27½ 30½ 23½
22½  20½  18   15   11    6
3 FM
Pena Gomez Manuel
2467 2372 2467
Univ Vigo
32½ 36½ 24½
23½  21½  18½  14½  10    5½
4 IM
Garcia Castro Pablo
2388 2361 2388
Gal
28 31 25½
24½  22½  19½  15½  11    5½
5  
Lestao Balseiro Adrian
2197 2142 2197
Gal
27 29½ 22½
21½  19½  17½  14½  10½   5½
6  
Outerelo Ucha Manuel
2200 2181 2200
E.X. Ponteareas
5 27½ 31½ 22
21   19   16   13    9    5
7  
Cruz Alvarez De Ron Dan
2278 2234 2278
Gal
5 27½ 31 21
20   18   15½  13    9½   5
8 GM
Strikovic Aleksa
2533 2531 2533
Gal
5 26½ 28½ 20
19   18   16   13    9    5
9  
Abuin Boullon Manuel Angel
2113 2094 2113
Xadrez Rianxo
5 26 28 21½
20½  18½  16   12½   9    5
10 FM
Taboas Rodriguez Daniel
2349 2338 2349
Mad
5 26 28 21
20   18½  16   12½   9    5
11  
Fernandez De Armas Luis
2053 1975 2053
Infortui
5 26 28 20
19   18   16   13    9    5
12  
Villar Perez Samuel
1977 1947 1977
Xadrez Galego
5 24 25½ 21
20   19   17   14   10    5
13  
Cantorna Berdullas Diego
2008 1978 2008
Sigrás
5 22½ 24½ 20
19   18   16   13    9    5
14  
Adams Philip
2154 0 2154
29 32 22½
21½  19½  17   13½   9    4½
15  
Cabrero De Cabo Miguel
2095 2100 2095
Karpov
27½ 29 20½
19½  17½  15   12½   9    4½
16  
Gomez Segade Pablo
2082 2068 2082
Gallaecia
25 28 19½
18½  16½  14½  11½   8½   4½
17  
Susavila Muñiz Antonio
1955 1910 1955
Padrón
25 27 17½
16½  15½  13½  11½   8½   4½
18  
Senlle Caride Miguel
2211 2205 2211
Gal
4 30 33 18½
17½  15½  13   10    7    4
19  
Santaclara Rodriguez Ramon
2148 2127 2148
Bueu
4 28½ 31½ 19
18   16   14   11    8    4
20  
Boubeta Collazo Jose Luis
2068 2074 2068
Fischer Moaña
4 28½ 30½ 20
19   17   14   11    8    4
21  
Fernandez Alvarez Gonzalo
2027 1988 2027
Fischer-Moaña
4 27½ 28 18
17   16   14   11    8    4
22  
Boado Rodríguez Martin
2163 2153 2163
Gal
4 25½ 28½ 19
18   16   14   11    8    4
23  
Sanchez Lopez Borja
1828 1717 1828
Gal
4 24 26½ 15
15   14   12   10    7    4
24  
Vazquez Del Valle Ruben
1902 1909 1902
Gal
4 24 25 16
15   14   12   10    7    4
25  
Nedobora Gregori
2036 2017 2036
Gallaecia
4 23½ 25 15½
14½  13   11½  10    7½   4
26  
Sanchez Juncal Benito
2207 2194 2207
Gal
4 23 25 16
15½  14   12½  10    7½   4
27  
Pena Sanchez Victor
2043 2031 2043
Fischer Moaña
4 23 25 15
14   13   12   10    7    4
28  
Perez Costa Alberto
1862 1971 1862
Fischer Moaña
4 22½ 23½ 17
16   15   13   11    8    4
29  
Tubio Agrasar Pablo
1251 1251 0
Gal
4 22 24 14
13   12   11    9    7    4
30  
Nunez Garcia Ramon
1927 0 1927
Padrón
4 21 22½ 15
14   13   11    9    7    4
31  
Rodriguez Lamas Manuel
1781 1781 1781
Gallaecia
4 20 21½ 14
14   13   11    9    7    4
32  
Mougan Gonzalez Santiago
1776 1726 1776
Xadrez Galego
4 19 20½ 12
12   12   11    9    7    4
33  
Barral Castro Yago
1671 1503 1671
Karpov
4 18½ 20 12
12   12   11    9    7    4
34  
Barreiro Pineiro Jose
1941 0 1941
Chigorin
23 25 14½
14   12½  11    8½   6    3½
35  
Pazo Nuñez Emilio
1780 1740 1780
Infortui
22½ 24½ 13½
13   12½  11    8½   6    3½
36  
Otero Ramirez Angel
1804 1770 1804
Marín
22½ 24½ 13
13   12½  11    9½   7    3½
37  
Rodriguez Dominguez Javier
1593 1468 1593
Lucena
17½ 19½ 11
11   10½   9    7½   6    3½
38  
De La Torre Alfonso Jesus Ange
1935 1890 1935
Bueu
3 25 26½ 15
14   13   11    9    6    3
39  
Pastoriza Sotelo Valentin
1815 1815 0
Chigorin
3 25 26½ 12
12   11   10    8    6    3
40  
Cabaleiro Barroso Alfonso M.
1782 1880 1782
Gal
3 24½ 25 13
13   12   11    9    6    3
41  
Bedoya Ramos Hector Mario
1687 1786 1687
Najdorf
3 22 24 13
13   12   11    9    6    3
42  
Klaversteijn Sozzo Juan Martin
1893 1866 1893
Infortui
3 20½ 22 14
13   12   11    9    6    3
43  
Arias Iglesias Carlos
1825 1839 1825
Gal
3 20½ 21 11
11   11   10    8    6    3
44  
Paleo Magdaleno David
1754 1754 0
E.X. Ponteareas
3 19½ 21 11
11   10    9    8    6    3
45  
Fandino Nunez Jose Javier
1750 0 1750
Fischer Moaña
3 18½ 20 10
10    9    8    7    5    3
46  
Sousa Barreiro Bieito
1623 1598 1623
Gal
3 18½ 19½ 10
10   10    9    8    6    3
47  
Saavedra Santiago Gonzalo
1608 1591 1608
Karpov
3 18 19½ 9
9    9    8    7    5    3
48  
Padin Martinez Eugenio
1760 1740 1760
Portonovo
3 17 18½ 9
9    8    7    6    5    3
49  
Campelo Bermudez Javier
1864 1824 1864
Sigrás
3 16 17½ 10
9    8    7    6    5    3
50  
Rodriguez Tojeira Jose Angel
1773 1757 1773
Infortui
22½ 24½ 10
10    9½   9    7½   5    2½
51  
Gonzalez Rodríguez Agapito
0 0 0
Laroca
21½ 23½
9½   8½   7½   6½   4½   2½
52  
Garcia Abreu Benjamin
1820 1750 1820
Marin
2 24½ 26½ 10
10    9    8    6    4    2
53  
Simoes Gonzalez Rafael
0 0 0
Laroca
2 24 27 12
11   10    8    6    4    2
54  
Poceiro Soliño Juan Octavio
1716 1676 1716
Gal
2 24 25½ 11
11   10    8    6    4    2
55  
Salgado Alonso Patricio
1844 1809 1844
Laroca
2 20½ 22½ 8
8    8    7    6    4    2
56  
Ogando Gonzalez Marcos
0 0 0
Fischer Moaña
2 19 21 8
7½   7    6½   5    3½   2
57  
Rozas Pichel Javier
0 0 0
Gallaecia
2 18½ 20½ 7
7    7    7    6    4    2
58  
Dominguez Certal Dario
1458 1458 0
E.X. Ponteareas
2 18½ 19½
5½   5½   5½   4½   3½   2
59  
Pineiro Valladares Manuel
0 0 0
Fischer Moaña
2 18½ 19½ 4
4    4    4    4    3    2
60  
Rial portela Raúl
0 0 0
Fischer Moaña
2 18½ 19 6
6    6    5    4    3    2
61  
Piñeiro Valladares David
0 0 0
Fischer Moaña
2 18½ 19 5
5    5    5    4    3    2
62  
Najmias Amiras Daniel
0 0 0
Fischer Moaña
2 18 18½
6½   6    5½   5    3½   2
63  
De Peroy Marino Francisco Javi
1655 1655 0
Fischer Moaña
2 17 18½ 8
8    7    6    5    4    2
64  
Sequeiros Ferreira Rubén
0 0 0
E.X. Ponteareas
19 20½ 7
7    6    5    4    3    1½
65  
Vicente Rodriguez Modesto W.
1555 1471 1555
E.X. Ponteareas
1 17 18½ 2
2    2    2    2    2    1
66  
Baldwin Del Castillo Ricardo
2000 2020 2000
Moratalaz
0 21 24½ 0
0    0    0    0    0    0
   
Pérez Cordeiro Miguel
0 0 0
Fischer Moaña
0 21 24½ 0
0    0    0    0    0    0

Organiza:

Club de Xadrez Fischer de Moaña

Patrocina:

Logo
Concello de Moaña

Colaboran:

Logo
Xunta de Galicia. Consellería de Cultura e Deporte

Logo
Deporte Galego

Logo
Deputación de Pontevedra

Logo
Federación Galega de Xadrez

Logo
Caixanova

 

TablaDeFlandes