Galicia/Galiza
Galicia

XV Torneo Lóstrego Concello de Moaña
Memorial Benito Sánchez

Moaña - Pontevedra

Colexio CEIP Reibón. A Xunqueira. (Fronte ao campo de fútbol)

Sábado 14 de novembro de 2009 | Bases

Informa: Cándido Portela
Clube de xadrez Fischer Moaña

Final:

Clasificación Final Absoluto

Pos
Nome
EloN EloI
Club
Pts V. BUC Prog Prog-1 BUC
1
Cruz Alvarez De Ron Dan FM
2265 2301
Algalia
4 34½ 25 24   22   19   15   10½   5½ 31
2
Paunovic Dragan GM
2541 2554
Marcote
4 34½ 24½ 23½  21½  18½  15   10½   5½ 31½
3
Garcia Castro Pablo IM
2386 2396
Universidad de Vigo
4 33½ 25 24   22   19   15   10½   5½ 29½
4
RIVERA KUZAWKA Daniel IM
2321 2336
Club De Ajedrez Padrón
4 33 25 24   22   19   15   10½   5½ 30
5
GONZALEZ DIAZ Julio
2265 2288
Círculo De Las Artes
4 33 23½ 22½  20½  17½  14   10    5½ 29½
6
GARCIA BRION Eduardo
2159 2193
Xadrez C. M. Ribeira
5 30 23 22   20   17   14   10    5½ 27½
7
RODRIGUEZ BOADO Martin
2154 2165
Liceo Recreo Orensano
5 29 21 20   18   16   13½  10    5½ 26
8
Adams Philip
0 2133
Universidad de Vigo
5 27½ 22 21   19½  17   13½  10    5½ 24½
9
De Sousa Amando
2068 2073
Ourense
5 24½ 22½ 21½  19½  17½  14½  10½   5½ 24
10
TEIJEIRO BARROS Alberto
2170 2176
Club Xadrez Cemar
5 5 32½ 22 21   19   16   13    9    5 28½
11
Nedobora Gregori
2039 2072
Gallaecia
5 5 28 21 20   18   15   12    9    5 25
12
Outerelo Ucha Manuel
2149 2150
E.X. Ponteareas
5 4 27½ 21 20   18   16   13    9½   5 25
13
Villar Perez Samuel
2068 2079
Xadrez Galego
5 5 27 19 18   16   14   12    9    5 24½
14
Gomez Segade Pablo
2074 2093
Gallaecia
5 5 25 20 19   17   15   12    9    5 22½
15
RUBINATO Christian
0 1898
Italia
4 32 21 20   18   16   13    9    4½ 29
16
RODRIGUEZ LOPEZ Rafael IM
2322 2323
Universidad De Vigo
4 27 19 18   16½  15   12½   9    4½ 24½
17
FERNANDEZ DE ARMAS Luis
1994 2061
Club De Ajedrez Infortui
4 27 18 17   16   14   11½   8    4½ 24½
18
BOUZA-BREY TEIJEIRO Gonzalo
1876 1909
Club Xadrez Fontecarmoa
4 26½ 19 19   18   16   13    9    4½ 25
19
Hernandez Heras Santiago
1964 1990
Alekhine
4 24 16½ 15½  14½  13   10½   8    4½ 21½
20
Boubeta Collazo Jose Luis
2060 2065
Fischer Moaña
4 20½ 18 17   15   13   10½   8    4½ 19
21
PEREZ MAURICIO Xoel
2239 2259
Círculo Ferrolano
4 4 31½ 20 19   17   14   11    8    4 28
22
BLANCO BARROS Juan Carlos
0 0
Xadrez C. M. Ribeira
4 4 30½ 18 18   17   15   12    8    4 28
23
ESTEVEZ RODRIGUEZ Luis Alberto
2064 2086
4 4 28 19 18   16   14   11    8    4 25½
24
Fernandez Lago David
1993 2003
EXP
4 3 27½ 19 18   16½  14   11    8    4 26
25
BARREIRO PIÑEIRO Jose
1901 1940
Club Xadrez Chigorin
4 2 27 16½ 15½  14½  12½  10    7    4 24
26
Garcia Fernandez Manuel Angel
1842 1872
Loureiro Ourense
4 4 27 16 15   14   12   10    7    4 25
27
DEZAGOIRE LIMERES David
1937 1991
Club Xadrez Fontecarmoa
4 4 26 16 15   14   13   11    8    4 24
28
Montans Lopez Adrian
1413 1539
Fontecarmoa
4 4 26 14 14   14   13   11    8    4 24
29
Baldwin del Castillo Ricardo
2005 2008
Universidad de Vigo
4 4 25½ 16 15   14   12   10    7    4 25
30
BARRAL CASTRO Yago
1516 1646
Club Kárpov-Pontevedra
4 4 23½ 13 13   12   11    9    7    4 22
31
Bedoya Ramos Hector Mario
1753 1682
Najdorf
4 4 21 13 13   12   11    9    7    4 20½
32
PORTELA PELETEIRO Alberto
1623 1683
Escola Xadrez Pontevedra
4 4 21 12 12   12   11    9    7    4 19½
33
Pereiro Rodriguez Diego
1660 1738
Fontecarmoa
4 4 20½ 13 13   12   11    9    7    4 19
34
Padin Martinez Eugenio
1762 1774
Caballo de Troya
4 4 19½ 13 13   13   12   10    7    4 19
35
Pazo Nuñez Emilio
1745 1775
Infortui
4 4 19½ 12 12   11   10    9    7    4 18
36
Rego Lorenzo José Francisco
0 0
Galicia
3 28 17 16   15   13   10½   7    3½ 25½
37
Iglesias Garcia Jorge
1672 1915
Lucena
3 27½ 17½ 16½  15½  13½  10½   7    3½ 25½
38
Perez Costa Alberto
1959 1879
Fischer Moaña
3 26½ 14½ 14   12½  11    9½   7    3½ 24
39
CARRETERO GARCIA Ivan
1702 1726
Club De Ajedrez Infortui
3 25½ 14 14   13   11    8½   6    3½ 24
40
Crespo Varela Salvador
1821 1789
Escola Lalín
3 22½ 13½ 12½  11½  10½   8½   6½   3½ 20
41
Poceiro Soliño Juan Octavio
1694 1723
Fischer Moaña
3 22 11½ 11½  10½   9    7½   6    3½ 20
42
FABIANO Manuel
0 1712
Italia
2 21½ 12 12   12   11    9    6½   3½ 19
43
Rodriguez Alleres Samuel
0 0
Lucena
3 21 13½ 13½  12½  10½   8½   6    3½ 18½
44
KLAVERSTEIJN SOZZO Juan Martin
1865 1885
Club De Ajedrez Infortui
3 2 29 14 13   12   11    9    6    3 26
45
MARTINS David Pires Tavares
0 1823
3 3 26 15 14   13   11    9    6    3 24½
46
Rodriguez Lamas Manuel
1773 1768
Gallaecia
3 3 26 12 12   11   10    8    6    3 25½
47
CAMPELO BERMUDEZ Javier
1824 1864
Escola Xadrez Sigrás
3 3 25 14 13   12   10    8    6    3 23½
48
BELLO FILGUEIRA Joaquin Antoni
1869 1884
Liceo Recreo Orensano
3 2 24½ 13½ 13½  12½  11    8½   6    3 22½
49
CANTORNA BERDULLAS Diego
1978 2008
Escola Xadrez Sigrás
3 3 24½ 11 10    9    8    7    5    3 22½
 
PULLEIRO BERMUDEZ Gustavo
0 0
Escola Xadrez Sigrás
3 3 24½ 11 10    9    8    7    5    3 22½
51
Fandiño Nuñez Jose Javier
1662 1738
Fischer Moaña
3 2 24 14½ 14½  13½  11½   9    6    3 23½
52
Farto Orozco David
1790 1822
Karpov
3 2 24 12½ 11½  10    8½   7    5    3 23½
53
Otero Perez Javier
1480 1443
Fontecarmoa
3 3 23 10 10    9    8    7    5    3 21½
54
Rozas Pichel Javier
0 0
Infortui
3 3 22½ 13 13   12   11    9    6    3 20
55
GARCIA ABREU Benjamin
1756 1819
Clube Xadrez Marín
3 3 21½ 12 11   10    9    8    6    3 21
56
Saavedra Santiago Gonzalo
1589 1587
Karpov
3 3 20 9 9    8    7    6    5    3 19½
57
Vicente Rodriguez Modesto W.
1486 1558
E.X. Ponteareas
3 3 18½ 9 9    9    8    7    5    3 17
58
Leiro Poza Aitor
0 0
Karpov
2 27 12½ 12½  11½  10    7½   5    2½ 24
59
Rodriguez Muñoz Alain Raul
1724 1777
Caballo de Troya
2 26½ 13½ 12½  11½   9½   7½   5    2½ 25
60
Dominguez Carnero Javier
1600 1543
Lucena
2 23 9 9    8½   7    5½   4    2½ 21½
61
Paleo Magdaleno David
1706 1624
E.X. Ponteareas
2 22 8 8    8    8    7    5    2½ 20
62
Fondevila Maron Manuel
1797 1873
Fischer Moaña
2 20½ 9 9    9    8    7    5    2½ 19
63
Sequeiros Ferreira Rubén
0 0
E.X. Ponteareas
2 17 6 6    5½   5    4½   4    2½ 16½
64
LORENZO DIEGUEZ Manuel
1531 1487
Club De Ajedrez Lucena
2 2 23½ 9 9    9    8    6    4    2 21½
65
Reboreda Alonso Gonzalo
0 0
EXP
2 1 23½ 9 8    7    6    5    4    2 22
66
Villamor Lago Juan Angel
0 0
Fischer Moaña
2 1 22 11 11   10    8    6    4    2 21½
67
Alvarez San José David
0 0
Galicia
2 1 21½ 6 6    6    5    4    3    2 20
68
Otero Dasilva Francisco Javier
0 0
Fontecarmoa
2 2 19 7 7    7    7    6    4    2 18½
69
Represas Rodriguez Daniel
0 0
Fischer Moaña
2 1 19 6 6    6    6    5    4    2 17½
70
Leiro Abelleira Jesús Francisco
0 0
Sanxenxo
2 1 19 4 4    4    4    4    3    2 18½
71
Leiro Gomez Jorge
0 0
Karpov
2 2 17½ 5 5    5    5    5    4    2 17
72
Represa Garazo Juan M.
0 0
Laroca
2 2 17 5 5    5    5    4    3    2 16½
73
Lopez Castro Alberto
0 0
Fontecarmoa
1 0 22 7 6    5    4    3    2    1 20½
74
Comesana Costas Fernando
0 0
Fischer Moaña
1 0 20½ 2 2    2    2    2    2    1 18½
75
Rodríguez Groba Borja
0 0
Ponteareas Outerelo
1 0 19 5 5    5    4    3    2    1 17½
76
Fernandez Alvarez Gonzalo
1971 2013
Fischer-Moaña
0 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 21
 
Cancelas Hidalgo Cibran
0 0
Fischer Moaña
0 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 21
 
Lomba Baz Antonio
0 0
Albatros
0 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 21
79
Perez Cordeiro Miguel
0 0
Fischer Moaña
0 0 23½ 0 0    0    0    0    0    0 21

Clasificación Final Sub 12 e Sub 14

Rank SNo.
Nome
Club
Tipo Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 4
G. Pires Tavares Martins
Portugal
U12 12½ 13½ 14 13   11    8    4½
2 3
M. Carballo Cancela
Karpov
U14 11 11½ 14 13   11    8    4½
3 2
A. Salas Fernandez
Escola Xadrez Ponteareas
U12 4 11½ 13½ 12 11    9    7    4
4 13
S. Parada Juncal
Fischer Moaña
U12 3 13½ 14 10 9    8    6    3
5 12
G. Naya Pita
E.X. Ponteareas
U14 3 11 13 8 8    7    5    3
6 5
A. Rodriguez Sigler
Escola Ferrolá de Xadrez
U12 3 11 12 10 9    8    6    3
7 7
A. Fernandez Pereiro
E.X. Ponteareas
U14 3 8 7 7    6    5    3
8 15
D. Reboreda Garcia
EXP
U12 2 14½ 17½ 9 8    6    4    2
9 8
F. López Costa
Club Xadrez Fischer Moaña
U12 2 13 14 8 7    6    4    2
10 14
G. Pinel Codeseda
U12 2 10½ 11 6 5    4    3    2
11 6
D. Chapela Vila
Nnguno
U12 2 10 11 5 5    5    4    2
12 9
A. Maquieira Vidal
EXP
U12 2 10 10½ 3 3    3    3    2
13 11
Á. Martínez Sío
Escola Xadrez Ponteareas
U12 1 12½ 14½ 4 4    3    2    1
14 10
D. Martinez Ogando
Fischer Moaña
U12 0 12½ 13½ 0 0    0    0    0
15 1
S. Lomba Gonzalez
Albatros
U14 0 10 11½ 0 0    0    0    0

Clasificación Final Sub 10

Rank
Nome
Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1
Martins Tomás
Portugal 5 13½ 16 15 14   12    9    5
2
Leiro Vidal Leonardo
Sanxenxo 4 14½ 16½ 14 13   11    8    4
3
Lorenzo Vazquez Alex
Xadrez Lucena 4 12½ 14½ 13 12   10    7    4
4
Ferreiro Solla Pablo
Galicia 4 12½ 13½ 11 10    9    7    4
5
REPRESA PEREZ MIREYA
Xadrez Laroca 3 13 15 10 9    7    5    3
6
GARCIA ARCOS Anxo
Xadrez Ourense 3 13 15 9 9    8    6    3
7
PORTELA PELETEIRO Pablo
Escola Xadrez Pontevedra 3 11½ 13½ 10 9    7    5    3
8
Aguirre Alvarez Ismael
Fleming 3 11½ 13½ 8 7    6    5    3
9
Costa Lage David
Fleming 3 11 11 9 8    7    5    3
10
Garcia Arcos Xiana
 Xadrez Ourense 13 13½ 10 9    7    5    2½
11
Díaz Chub Miguel
E.X. Ponteareas 10½ 12½ 9 8    7    5    2½
12
Torres Parcero Alberte
Cangas 2 11½ 13½ 6 6    5    4    2
13
Martinez Sio MIGUEL
E.X. Ponteareas 2 10 12 5 5    5    4    2
14
Zuñiga Xabier
Fischer Moaña 2 10 10½ 6 6    5    4    2
15
Rua Refojos Anxo
Fischer Moaña 2 4 4    4    3    2
16
Urdampilleta Cruz Carlos
Fischer Moaña 2 9 9 5 5    4    3    2
17
Calvar Martinez Manuel
Fischer Moaña 2 9 9 4 4    4    3    2
18
Montes Fernandez Hugo
Castelao 1 10 12 5 4    3    2    1
19
Piñeiro Adrián
Fischer Moaña 1 10 10 2 2    2    2    1
20
Borges Dominguez Gerardo
Lope de Vega 0 12 14½ 0 0    0    0    0
21
Bugliot Mateo Diego
Sigrás 0 10 10½ 0 0    0    0    0
22
Parada Juncal David
Fischer Moaña 0 9 10 0 0    0    0    0

Organiza:

Club de Xadrez Fischer de Moaña

Patrocina:

Logo
Concello de Moaña

Colaboran:

Logo
Federación Galega de Xadrez

Logo
Deputación de Pontevedra

LogoLogo
Xunta de Galicia. Dirección Xeral para o Deporte

 

 

TablaDeFlandes