Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo Aberto Concello de Redondela

Redondela. Pontevedra

Multiusos da Xunqueira. Redondela

Sábado, 17 de Xuño de 2006
(Actividade da programación da Festa da Coca)

Informa: José Luis Gutiérrez

Clasificaciones Finales :


Clasificación Final. Torneo Adulto:

Pos.
Jugador
FIDE
FEDA
Club
Puntos
Desempate
1 Paunovic, Dragan 2495 2502 Arteixo 6.5 25.0 27.0 34.0 100.00
2-3 Pena Gómez, Manuel 2357 2358 Universidad Vigo 6.0 20.5 22.0 27.0 50.00
  Patiño Romaris, Juan Roberto 2200 2189 C.D.U. Santiago 6.0 19.0 24.0 28.5 40.00
4-6 Espiñeira González, Diego Adrián 2314 2319 Padrón 5.5 25.0 26.0 34.5 39.45
  Strikovic, Aleksa 2501 2496 Círculo Artes 5.5 25.0 26.0 34.5 38.90
  Lariño Nieto, David 2385 2383 Mercantil Ribeira 5.5 22.5 24.0 30.0 38.36
7-15 Hoffman, Alejandro 2444 2446 Marcote 5.0 24.0 23.0 33.5 37.81
  Carrera Pérez, Francisco 2265 2255 Universidad Vigo 5.0 22.0 22.5 29.5 37.26
  Rodríguez López, Rafael 2267 2257 Universidad Vigo 5.0 21.0 21.5 27.0 36.71
  Acuña Celada, Iván 2133 2125 Alekhine 5.0 20.5 22.0 28.0 36.16
  Barreiro Piñeiro, José 1962 1878 Chigorin 5.0 19.5 21.0 27.5 35.62
  Casanova Núñez, Javier 2123 2126 Alekhine 5.0 19.5 19.0 26.5 35.07
  Pérez Fungueiro, Manuel Antonio 2255 2243 Karpov 5.0 19.0 21.0 27.5 34.52
  Estévez Rodríguez, Luis Alberto 2134 2113 Miñosol Salvaterra 5.0 19.0 21.0 27.0 33.97
  Estévez Iglesias, Roberto Infortui 5.0 17.5 18.0 25.5 33.42
16-20 Senlle Caride, Miguel 2025 2015 Sub16 Universidad Vigo 4.5 21.0 20.5 28.5 32.88
  Outerelo Ucha, Manuel Enrique 2232 2207 Miñosol Salvaterra 4.5 20.5 20.5 27.5 32.33
  Fernández Álvarez, Gonzalo 2035 1987 Miñosol Salvaterra 4.5 20.0 19.0 28.5 31.78
  Guaza García, José Alejandro 1986 1775 Sub16 Esc. X. Pontevedra 4.5 18.5 19.0 26.0 31.23
  Guerra Vidal, Carlos Manuel Infortui 4.5 17.5 17.5 25.5 30.68
21-34 Cordero, Alfredo Adolfo 2229 Argentina 4.0 23.0 18.0 31.0 30.14
  Vila González, Daniel 1883 1792 Sub16 Universidad Vigo 4.0 21.5 19.0 29.5 29.59
  Susavila Muñiz, Antonio 1985 1961 Padrón 4.0 21.0 18.0 29.0 29.04
  Guijarro Arca, Basilio 1870 A Estrada 4.0 20.0 15.0 27.5 28.49
  Pena Sánchez, Víctor David 2030 Bobby Fischer 4.0 19.5 18.0 27.0 27.95
  Rodal Bonet, Xoán 1772 Bobby Fischer 4.0 19.5 17.0 27.5 27.40
  Klaversteijn Sozzo, Juan Martín 1943 1860 Infortui 4.0 19.0 16.0 27.0 26.85
  Corredoira Otero, Alberto Lucena 4.0 18.5 14.0 26.0 26.30
  Fandiño Núñez, José Javier Bobby Fischer 4.0 18.0 14.0 26.0 25.75
  Paleo Magdaleno, David Miñosol Salvaterra 4.0 15.5 14.0 21.5 25.21
  Chao Franco, José Manuel 1748 A Pomba do Arco 4.0 15.5 13.0 22.0 24.66
  Martínez Martínez, Alejandro Villa de Bouzas 4.0 15.0 14.0 21.0 24.11
  Carretero García, Iván 1675 Infortui 4.0 14.5 13.0 20.5 23.56
  Otero Ramírez, Ángel Ramón 1881 1833 Marín 4.0 14.5 12.0 20.0 23.01
35-41 Lorigados Pallares, David Sub16 Lucena 3.5 20.0 16.0 27.5 22.47
  Bedoya Ramos, Héctor Mario Najdorf 3.5 19.5 12.5 28.0 21.92
  Cerviño Porto, Guillermo 1829 1837 Karpov 3.5 16.5 14.5 22.5 21.37
  Moreira Martínez, Xosé Ramón 1860 1875 Xadrez Educativo 3.5 16.5 12.5 23.5 20.82
  Hidalgo Neira, Xoán Xosé A Estrada 3.5 16.5 11.5 23.5 20.27
  Arroyo Figuero, Fernando 1728 SAFA 3.5 15.5 14.5 22.5 19.73
  Núñez García, Ramón 2089 1935 Padrón 3.5 15.5 14.5 21.5 19.18
42-54 Fernández Rey, Jorge 1882 1681 Universidad Vigo 3.0 20.5 14.0 29.0 18.63
  Sousa Vidal, Alejandro 1540 Sub16 Lucena 3.0 19.5 14.0 27.5 18.08
  Romo Rey, Carlos Rubén C.R.C. Redondela 3.0 18.5 15.5 26.0 17.53
  Antuña Castro, Javier Terra de Condes 3.0 18.5 13.0 25.5 16.99
  Prol Lusquiños, José Manuel 1910 1821 Karpov 3.0 18.0 12.0 25.0 16.44
  Abuín Boullón, Manuel Ángel 2156 2132 Padrón 3.0 17.0 16.0 24.5 15.89
  Currás Lorenzo, Guillermo 1681 Sub16 Lucena 3.0 16.5 13.0 24.0 15.34
  Castejón Blanco, Carlos 1539 Najdorf 3.0 16.0 13.0 22.5 14.79
  Cabaleiro Rouco, José Terra de Condes 3.0 16.0 12.0 23.0 14.25
  Lago Souto, Eduardo 3.0 15.5 10.0 22.0 13.70
  Mougán González, Santiago Sub16 C.R.C. Redondela 3.0 14.5 8.0 20.0 13.15
  Porteiro Fernández, César Aranza-Soutomaior 3.0 13.5 6.0 18.5 12.60
  Vicente Rodríguez, Modesto W. Miñosol Salvaterra 3.0 13.0 12.0 18.0 12.05
55-56 Iglesias Samaniego, Fernando 2.5 16.5 11.5 23.0 11.51
  Gago, Antonio 2.5 16.0 13.5 22.5 10.96
  Castro, Juan José Najdorf 2.0 19.5 11.0 27.0 10.41
  De Peroy Mariño, Francisco Jav. Bobby Fischer 2.0 17.0 8.0 24.0 9.86
  Domínguez Martínez, Francisco C.R.C. Redondela 2.0 16.5 7.0 22.5 9.32
  Couñago Escudero, Alberto 2.0 16.0 7.0 22.5 8.77
  Montero Piñeiro, Daniel Vigo 2.0 15.5 10.0 21.0 8.22
  Barciela García, Laura Terra de Condes 2.0 15.5 8.0 22.0 7.67
  Rosada Olivares, José Francisco Peóns Dobrados 2.0 14.0 10.0 19.5 7.12
  Ojea Amoedo, Alejandro 2.0 14.0 4.0 19.0 6.58
  Barbeito Barciela, Raúl Terra de Condes 2.0 13.0 6.0 18.0 6.03
66-68 Costas Fernández, Ángel Daniel 1.0 14.0 6.0 21.0 5.48
  Palacios Huertas, Fernando Lucena 1.0 11.5 2.0 16.0 4.93
  González Estrada, Adolfo 1.0 11.0 5.0 18.5 4.38

Cartel Torneo

Inscripcións: Subir

A inscrición será de balde

Indicar: nome e dous apelidos, clube ou centro ao que se pertence, elo FIDE ou FEDA (en caso de telo) e data de nacemento (para os rapaces que participen no torneo infantil).

Modos de inscrición:

E-mail:comparsaterradecondes@yahoo.es
Telf.: 627 309 983 ou fax: 986 400 212.

O prazo pecharase 2 días antes do torneo (15/06/06). O número máximo de participantes será de 100 xogadores.

Organización:

Asociación Terra de Condes

Concello de Redondela

Centro Recreativo e Cultural de Redondela

Centro Cultural de Cedeira

Colaboran:

Xadrez Galego

Caixanova

Ramilu Galicia

Caixa Galicia

Bases:

Data e Lugar:
Sábado, 17 de xuño. Ás 10:30.
Multiusos da Xunqueira. Redondela

Sistema:
Suizo a 6 roldas con 25 minutos por xogador.

Desempates:
O sistema será nesta orde: Bucholz Mediano/Bucholz/Progresivo

Horarios Previstos:

Torneo Adultos:
Poden participar os nacidos antes do 1992

10:30 h. Presentación
11:00 h. 1ª rolda
12:00 h. 2ª rolda
13:00 h. 3ª rolda
16:30 h. 4ª rolda
17:30 h. 5ª rolda
18:30 h. 6ª rolda
20:00 h. Clausura e Trofeos

Torneo Infántil (Sub 14-Sub 12-Sub 10):
Poden participar os nacidos no 1992 e posteriores

10:30 h. Presentación
11:00 h. 1ª rolda
12:00 h. 2ª rolda
13:00 h. 3ª rolda
16:30 h. 4ª rolda
17:30 h. 5ª rolda
18:30 h. 6ª rolda
20:00 h. Clausura e Trofeos

*Os horarios poderán quedar suxeitos a cambios de última hora

Premios:

Adultos:
1º Clasificado 250 € + Trofeo
2º Clasificado 200 €
3º Clasificado 150 €
4º Clasificado 100 €
5º Clasificado 50 €
Ademáis: Os tres mellores Sub-16 recibirán trofeos

Infantil (Sub-14, Sub-12, Sub -10):

En cada categoría:
1º Clasificado Trofeo
2º Clasificado Trofeo
3º Clasificado Trofeo

*Os premios non son acumulabeis

Todo o que non se especifique nestas bases rexirase polas normas e regulamento da FIDE. A participación no torneo supón a aceptación de todas as bases.

Informa:

JR Edition

TablaDeFlandes