Galicia/Galiza
Galicia

I Aberto Internacional Concello de Valga
E Campionato de Xadrez Escolar

Valga. Pontevedra

Auditorio Municipal do Concello de Valga. Cordeiro-Valga

Clic para ver vídeos
Clic para ver Vídeos

Sábado, 15 de setembro de 2007 Bases

Informa: Pablo Espiñeira
Club de Xadrez Padrón

Clasificacións Finais:

Foto

Absoluta

Rank SNo.   Nome Rtg FED Club Pts BH. BH. Fide
1 1 IM Lariño Nieto David 2435 ESP Gal 22½ 30½ 26½  24½  21½  17½  12½   6½
2 7 FM Espiñeira Gonzalez Diego 2274 ESP Gal 6 23½ 30½ 23½  21½  18½  15   11    6
3 5 FM Pena Gomez Manuel 2324 ESP Gal 21 31 21½  19½  17½  14½  10½   5½
4 3 IM Guerra Bastida Diego 2370 ESP Gal 5 23 31 20½  18½  16   13    9    5
5 8   Torrado Quintela Julio 2261 ESP Gal 5 22½ 30½ 21   19   17   14   10    5
6 9   Patiño Romaris Juan Roberto 2248 ESP Gal 5 21½ 31 20   18   15   12    9    5
7 4 IM Rivera Kuzawka Daniel 2340 URU Gal 5 21½ 30½ 19½  18   15½  12½   9    5
8 2 IM Garcia Castro Pablo 2405 ESP Gal 5 20½ 29 19   17   15   12    9    5
9 10 IM Gil Reguera Juan Carlos 2248 ESP Gal 5 20½ 28½ 19½  17½  15   12½   9    5
10 6 IM Rodriguez Lopez Rafael 2292 ESP Gal 5 19 28 20   18   16   13    9    5
11 12   Outerelo Ucha Manuel 2183 ESP Gal 23 32 22   20   17   13½   9    4½
12 13   Senlle Caride Miguel 2179 ESP Gal 4 22½ 31 21   19   16   12    8    4
13 14   Vandersmissen Mathieu 2177 BEL   4 21½ 31 17   16   14   11    8    4
14 20   Pousada Garcia Daniel 1982 ESP Gal 4 19½ 27½ 15   14   12   10    7    4
15 16   Garcia Bernardez Jaime 2038 ESP Gal 4 18½ 26 16   15   13   10    7    4
16 17   Fernandez Lago David 2026 ESP Gal 4 18 25 17   16   14   11    8    4
17 37   Fandiño Nuñez Jose Javier 1679 ESP Gal 4 18 25 14   14   13   11    8    4
18 19   Pena Sanchez Victor 1983 ESP Gal 4 17½ 25 15   14   12   10    7    4
19 23   Lago Fernandez Fernando 1925 ESP Gal 4 17 22½ 16   15   13   11    8    4
20 22   Barreiro Piñeiro Jose 1939 ESP Gal 4 17 22½ 14   13   11    9    7    4
21 15   Rodriguez Calvo Manoel 2142 ESP Gal 4 16½ 23½ 13   12   11    9    7    4
22 27   Bernardez Duran Tomas 1870 ESP Gal 18½ 25½ 14   12½  11    8½   6    3½
23 21   Susavila Muñiz Antonio 1954 ESP Gal 18 24½ 14½  13½  11½   9½   6½   3½
24 35   Outeiral Gonzalez Ricardo 1798 ESP Gal 16 21 13½  12½  11½   9½   6½   3½
25 24   Guijarro Arca Basilio 1912 ESP Gal 3 17½ 26½ 9    9    8    7    5    3
26 26   Fernandez Lorenzo Alberto 1885 ESP Gal 3 17½ 23 13   12   10    8    6    3
27 33   Casado Fernandez Juan De Dios 2026 ESP Nav 3 17 24½ 12   11   10    8    6    3
28 29   Lorenzo Fernandez Eduardo 1827 ESP Gal 3 17 24 13   12   11    9    6    3
29 42   Bedoya Ramos Héctor Mario 0 ESP   3 16 22½ 9    9    9    8    6    3
30 34   Pena Lodeiro Jose Luis 1847 ESP Gal 3 15½ 21½ 11   10    9    7    5    3
31 41   Arellano Ruíz Juan José 0 ESP   3 14½ 19 9    8    7    6    5    3
32 38   Uhia Fernandez Manuel 1594 ESP Gal 3 13½ 18 9    9    9    8    6    3
33 32   Sousa Barreiro Bieito 1523 ESP Gal 3 13 18½ 11   10    9    7    5    3
34 47   Pousada Estévez Daniel 0 ESP   18 24½ 12   11    9    7    5    2½
35 36   Rodriguez Lucena Angel 1726 ESP Mad 15 19½ 8½   7½   6½   5½   4½   2½
36 30   Maneiro Blanco Jose 1655 ESP Gal 13½ 21 5½   5½   5½   5½   4½   2½
37 25   Devesa Raris Victor H. 1903 ESP Gal 13½ 20½ 9    9    8    7    5    2½
38 40   Vicente Rodriguez Modesto W. 1476 ESP Gal 2 14½ 19 9    8    7    6    4    2
39 43   Corredoira Otero Alberto 0 ESP   2 14½ 19 8    7    6    5    4    2
40 44   Domínguez Certal Darío 0 ESP   2 14 19 6    6    5    4    3    2
41 31   Sio Areal Manuel 1614 ESP Gal 2 12 17½ 4    4    4    4    3    2
42 45   Lago Carballo Carmen 0 ESP   1 15½ 21½ 5    5    4    3    2    1
43 46   Piñeiro Rodríguez Alberto 0 ESP   1 14 19½ 6    5    4    3    2    1
44 28   Pena Gonzalez Rosendo 1857 ESP Gal 0 17½ 26 0    0    0    0    0    0
45 39   Castejon Blanco Carlos 1522 ESP Gal 0 17½ 24½ 0    0    0    0    0    0
46 11   Sanchez Juncal Benito 2215 ESP Gal 0 17½ 23½ 0    0    0    0    0    0
  18   Vila Gonzalez Daniel 2004 ESP Gal 0 17½ 23½ 0    0    0    0    0    0

Sub 16

Rank SNo. Nome Rtg FED Club Pts BH. BH. Fide
1 6 Cascallar Taboada Diego 1576 ESP Gal 5 15 23 18   16   13    9    5
2 4 Rodriguez Dominguez Miguel 1717 ESP Gal 5 13 20½ 15   14   12    9    5
3 12 Pereiro Rodríguez Diego 0 ESP   4 14½ 21 11   10    9    7    4
4 7 Abal Cores Christian 1477 ESP Gal 4 14 19½ 13   12   10    7    4
5 5 Martinez Vecillas Javier 1694 ESP Gal 4 12 18½ 15   13   11    8    4
6 2 Escudeiro Tilve Ramon 1834 ESP Gal 16½ 24 15   13   10    7    3½
7 3 Lopez Graña Carmen 1765 ESP Gal 12 17½ 12   10    8    6    3½
8 14 Roma Barge Luís 0 ESP   3 13 18½ 9    9    8    6    3
9 8 Chen Lin Yan Quing 0 ESP   3 11½ 17 11   10    8    6    3
10 16 Tubio Agrasar Pablo 0 ESP   3 11½ 17 10    9    7    5    3
11 10 García Paz Martín 0 ESP   3 11 17½ 8    7    6    5    3
12 15 Suárez Muñoz Miguel 0 ESP   2 13 17½ 6    5    4    3    2
13 13 Rodríguez López Jorge 0 ESP   2 12 17½ 7    7    6    4    2
14 9 Franco Saborido David 0 ESP   2 14 7    6    5    4    2
15 11 Lago Otero María José 0 ESP   1 10 15 3    3    3    2    1
16 1 Lopez Garrido Daniel 1861 ESP Gal 0 12 16½ 0    0    0    0    0

Sub 14

Rank SNo. Nome Rtg FED Club Pts BH. BH. Fide
1 2 Villar Perez Samuel 1841 ESP Gal 16½ 24 15½  14   11½   8½   4½
2 4 Carreira Casais Anxo 1559 ESP Gal 16 23 16   14   11    8    4½
3 1 Portela Gonzalez Adrian 1864 ESP Gal 14½ 21½ 14½  12½  10½   8    4½
4 3 Gonzalez Carro Victor 1664 ESP Gal 14½ 21 17½  15½  12½   8½   4½
5 7 Alonso Caamaño Ruben 1607 ESP Gal 14 21 15½  14   11½   8½   4½
6 8 Alvarez Dominguez Breixo 1528 ESP Gal 4 16 21 13½  12½  10½   7½   4
7 9 Medarde Santiago Luís Marcos 1521 ESP   4 13 20 12   11    9    7    4
8 6 Barral Lijo Javier 1609 ESP Gal 13½ 19½ 12½  10½   8½   6    3½
9 5 Palacios Gonzalez Miguel 1512 ESP Gal 12½ 18½ 12½  11    9½   7    3½
10 10 Cruz Guerra Samuel 1502 ESP Gal 11½ 17½ 12½  11½   9½   7    3½
11 11 Larrosa Villanueva Uxia 1483 ESP Gal 11½ 17½ 11½  10½   8½   6    3½
12 15 Montans Lopez Adrian 1321 ESP Gal 3 13 19½ 9    8    7    5    3
13 20 Fernández Ansuar Borja 0 ESP   3 11 16 9    9    8    6    3
14 12 Sabuz Forneiro Martin 1478 ESP Gal 3 10½ 16½ 8    7    6    5    3
15 13 Grande Palacios Fatima 1472 ESP Gal 13½ 20 10½   9    7½   5    2½
16 16 Amil Insua Anxo 0 ESP   12 17 8½   7½   6½   5    2½
17 17 Bernias Solla Félix 0 ESP   10½ 17 9½   8½   6½   4½   2½
18 14 Rodriguez Reboredo Sara 1365 ESP Gal 10½ 15½ 8½   7½   6½   4½   2½
19 24 Otero Pérez Javier 0 ESP   14½ 7½   7½   6½   5    2½
20 18 Brun Cascallar Lucía 0 ESP   2 11 16½ 6    5    4    3    2
21 22 Llerena Potel Sergio 0 ESP   2 9 13 5    5    4    3    2
22 19 Buján Piñeiro Cristian 0 ESP   1 11 16½ 2    2    2    2    1
23 21 Gerpe Limeres Angel 0 ESP   1 10 16 3    3    3    2    1
24 23 Miguéns Blanco Gabriel 0 ESP   0 11 16 0    0    0    0    0

Sub 12

Rank SNo. Nome Rtg FED Club Pts BH. BH. Fide
1 2 Freire Vazquez Cristian 1496 ESP Gal 6 15½ 23½ 20   18   15   11    6
2 1 Segura Santos Luis 1523 ESP Gal 5 14½ 23½ 17   15   12    9    5
3 22 Marques Vincent 0 ESP   13 21 15½  14   11½   8    4½
4 12 Arellano Pardo Martín 0 ESP   4 15½ 22½ 15   13   11    8    4
5 10 Alonso Macías María 0 ESP   4 15 22½ 14   13   11    8    4
6 3 Barral Castro Yago 1457 ESP Gal 4 10½ 15 11   10    9    7    4
7 7 Varela Fernandez Andres 1375 ESP Gal 14 22½ 13½  11½   9½   6½   3½
8 21 Lorenzo Dieguez Manuel 0 ESP   13 19½ 12½  11½   9½   7    3½
9 4 Rodriguez Dominguez Javier 1447 ESP Gal 13 19½ 12½  10½   8½   6½   3½
10 11 Araujo González Javier 0 ESP   13 17½ 11½  10½   8½   6½   3½
11 6 Gomez Dieguez David 1396 ESP Gal 12½ 18½ 10½   9½   8½   6½   3½
12 9 Blazquez Criado Sergio 1334 ESP Gal 12 19½ 11½  10½   8½   6    3½
13 5 Pousada Garcia Noe 1415 ESP Gal 14½ 9½   8½   7½   6    3½
14 13 Dieste Piñeiro Samuel 0 ESP   3 15½ 23½ 14   12    9    6    3
15 15 Galván Sotelo Asier 0 ESP   3 13 19½ 10    9    7    5    3
16 16 García Rodríguez Manuel 0 ESP   3 12 19½ 9    8    7    5    3
17 28 Rodríguez Reodredo Angel 0 ESP   3 10½ 14½ 8    7    6    5    3
18 20 Lomba González Sergio 0 ESP   3 9 13 8    8    7    5    3
19 18 González Regueiro Rodrigo 0 ESP   12 16 10    9    7½   5    2½
20 8 Rey Malde Henrique 1360 ESP Gal 11½ 17½ 8½   8    6½   5    2½
21 14 Fernández Pereiro Alfonso 0 ESP   11 15½ 8    7    5½   4    2½
22 19 Iglesias García Jorge 0 ESP   2 14 20½ 8    7    6    4    2
23 25 Portela González Marta 0 ESP   2 12½ 17 6    6    5    4    2
24 27 Rodríguez Mouriño Daniel 0 ESP   2 9 13½ 7    6    5    4    2
25 29 Sánchez Barreiro Víctor 0 ESP   2 9 13 4    4    4    3    2
26 24 Pardo Gómez Juan Carlos 0 ESP   12 17 5½   5½   4½   3    1½
27 26 Rodríguez López Raúl 0 ESP   1 11½ 17½ 3    3    3    2    1
28 17 Gerpe limeres Eva 0 ESP   1 15 2    2    2    2    1
29 23 Martinez Souto Mateo 0 ESP   0 10½ 15 0    0    0    0    0

Sub 10

Rank SNo. Nome FED Pts BH. BH. Fide
1 1 Abal Cores Lucas ESP 17 24½ 19½  17½  14½  10½   5½
2 21 Portela Peleteiro Alberto ESP 5 14½ 20½ 17   15   12    9    5
3 18 Pardo Gómez José Ramón ESP 5 14 21½ 18   16   13    9    5
4 8 Galván Sotelo Brais ESP 13 19 14½  13½  11½   8½   4½
5 28 Salas Fernández Antonio ESP 4 16½ 23½ 15   13   11    8    4
6 30 Suárez Gómez Julio ESP 4 14½ 22 15   13   11    8    4
7 20 Picos Maiztegui Miguel ESP 4 13½ 19½ 12   11    9    7    4
8 31 Torrado Baños Marcos ESP 4 12½ 19 13   11    9    7    4
9 4 Bayón Polo Juan Andrés ESP 4 12 18 12   11    9    7    4
10 26 Rodríguez Sigler Alexandre ESP 4 10 17 14   12   10    7    4
11 6 Da Rocha Prol Daniel ESP 12½ 17 10½   9½   8½   6½   3½
12 25 Rodríguez Mouriño Nicolás ESP 11½ 18½ 12½  11½   9½   6½   3½
13 22 Rodríguez Domínguez Miguel ESP 3 15 21½ 14   12    9    6    3
14 32 de Santiago Rodríguez Jorge ESP 3 14½ 21 11   10    8    6    3
15 17 Palacios González Marta ESP 3 12½ 19½ 9    8    7    5    3
16 27 Roma Barge Gabriel ESP 3 11 16½ 8    7    6    5    3
17 12 Gómez Diéguez Adrián ESP 3 11 15½ 9    8    7    5    3
18 13 Lomba González Daniel ESP 3 10 14½ 10    9    8    6    3
19 11 Graña Gómez Diego ESP 10½ 15 5½   5½   5½   4½   2½
20 15 Márques Marina ESP 15 8½   7½   6½   4½   2½
21 2 Alvarez Domínguez Lúa ESP 2 13½ 20 9    8    6    4    2
22 3 Andión Linarez Marta ESP 2 12 18½ 9    8    6    4    2
23 7 Da Rocha Prol Paula ESP 2 11½ 16 6    5    4    3    2
24 9 González Lorenzo María ESP 2 10½ 15 7    7    6    4    2
25 10 Grande Palacios Ana ESP 2 10½ 15 5    5    4    3    2
26 24 Rodríguez Mouriño Anaís ESP 1 11½ 18 4    4    3    2    1
27 5 Blanco Seijas Antía ESP 1 10 16½ 2    2    2    2    1
28 16 Orduna souto Javier ESP 0 12 18½ 0    0    0    0    0
29 29 Segura Santos Jorge ESP 0 12 17½ 0    0    0    0    0
30 19 Penas Garrido Marcos ESP 0 12 16½ 0    0    0    0    0
  23 Rodríguez López Raúl ESP 0 12 16½ 0    0    0    0    0
32 14 Martinez Souto Jesus ESP 0 11 14½ 0    0    0    0    0

Organiza:

Concello de Valga

Escola Municipal do Concello de Valga

Colaboran:

Escola Municipal do Concello de Valga.

Federación Galega de Xadrez

Patrocina:

Extrugasa

Web Oficial:

TablaDeFlandes